Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.-18.04.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Za tydzień kolekta specjalna. Tym razem na nowe elementy ozdobne na szafie organowej i balustradzie.

-Dziś w II niedzielę wielkanocną, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Pan Jezus złożył św. siostrze Faustynie obietnicę, że kto w tym dniu przyjmie Komunię świętą, otrzyma łaskę 'zupełnego odpuszczenia win i kar', czyli taką, jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Warunki uzyskania łaski odpustu zupełnego win i kar to sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej), Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wykonanie aktu religijnego (należy odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego).

-Również od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

-Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

-W piątek o 15.00 Koronka przy kapliczce Miłosierdzia Bożego.

-Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji w tym tygodniu tradycyjnie jak w każdy trzeci piątek zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła o godz. 19.00.

-W sobotę po mszy porannej nabożeństwo do św. Jacka.

-Również w sobotę o 17.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

-Przypominamy o obostrzeniach, które musimy niestety skrupulatnie wypełniać. Może być tylko 40 osób w kościele. Wchodząc do kościoła zabieramy karteczkę z koszyczka. Jeśli karteczek nie ma to mamy komplet wewnątrz. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną i ich najbliżsi. Dezynfekcja przy wejściu. Zajmujemy miejsca w ławkach przy numerkach.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo Komunii na rękę. Dla pozostających na zewnątrz, na placu przed wejściem do kościoła- jeśli będzie taka potrzeba-włączymy głośnik. Któryś z szafarzy przyniesie też tam Komunię św.

Zwracamy uwagę i prosimy by pamiętać o limicie osób również w najbliższy czwartek, kiedy mamy mszę zbiorową. Osoby, które nie wejdą do kościoła, będą musiały niestety uczestniczyć w tej mszy na zewnątrz.

-W czasie obowiązywania obecnie ograniczeń zawsze można poprosić o udzielenie Komunii św. po zakończonej Mszy św. wcześniej zgłaszając się w zakrystii.

-Zwracamy też uwagę na pewną nowość! Dzisiaj i w przyszłą niedzielę od 17.00 do 17.15 będzie udzielana w kościele Komunia św. osobom, które ze względu na obowiązujące ograniczenia nie mogły być na Mszy św. i uczestniczyły w niej drogą elektroniczną. Skorzystajmy z okazji.

-W czwartek 8 kwietnia minęła 50 rocznica kapłaństwa poprzedniego proboszcza ks. seniora Rafała Korbla. Pamiętajmy o Nim z tej okazji w modlitwie.

-Ponawiamy prośbę do rodziców dzieci komunijnych o odebranie w zakrystii 'Skarbców' czyli modlitewników dla swych dzieci. 

-Proponujemy parafianom by zobaczyć- tym razem w kinie internetowym na stronie www.RafaelKino.pl- kolejny nowy wartościowy film pro-life pt. 'Wyrok na niewinnych'. Film odsłania kulisy procesu sądowego, który doprowadził w USA do legalizacji aborcji. Zamówiliśmy 40 zaproszeń z kodem dostępu do filmu w cenie promocyjnej 4 zł co stanowi 1/5  normalnej ceny. Zaproszenia będzie można odebrać za tydzień w zakrystii. Szczegóły na wspomnianej powyżej stronie internetowej, plakacie i w gablotce.

-W świątecznym 'Gościu Niedzielnym' m. in. Peter Seewald o swojej najnowszej książce 'Benedykt XVI życie', co łączy Kraków-Łagiewniki i francuskie Paray-le-Monial, w jaki sposób mutują wirusy. W środku obrazek z aktem osobistego poświęcenia się NSPJ. Zapraszamy do lektury.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Stanisława Siwczyk, w czwartek Ryszarda Papierok a w sobotę Stefana Wala. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.-11.04.2021 r.

+Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

+Dziś Niedziela Wielkanocna- to najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan, bo jak powiada św. Paweł w liście do Koryntian: 'gdyby Chrystus nie zmartwychwstał daremna byłaby nasza wiara'.

+Nieszpory Niedzieli Wielkanocnej kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się zarazem Oktawa Wielkiej Nocy, która jest jedną wielką uroczystością, radością ze zmartwychwstania naszego Pana, stąd piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego, umieszczona przy ołtarzu mszalnym. Symbole zmartwychwstania Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego włącznie.

+Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali kościół do świąt a szczególnie kościelnemu Darkowi za m. in. projekt Grobu Pańskiego a także w sposób szczególny Rycerzom Kolumba, Panu kościelnemu Markowi, grabarzom, gospodyniom i innym osobom,  którzy przyczynili się do powstania w tym roku Grobu Pańskiego. Pani Katarzynie Zaczek za ukwiecenie. Starszym Ministrantom za wykonanie ciemnicy. Paniom Wioletcie i Gabrieli za sprzątanie.

+Przyszłą niedzielę, II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego.

+Wszystkich parafian zapraszamy na kolejne nocne czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w piątek 9 kwietnia od godz. 19.00 do mszy porannej 10 kwietnia.

+Nowe obostrzenia i okoliczności związane z pandemią spowodowały, że obecnie może być w kościele jednorazowo 40 osób. Niestety musimy liczyć dokładnie wiernych. Stąd wchodząc do kościoła zabieramy karteczkę z koszyczka. Jeśli karteczek nie ma to mamy komplet wewnątrz. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną i ich najbliżsi. Pamiętajmy o dezynfekcji przy wejściu. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę. Aby większa ilość mogła uczestniczyć we mszy św., na zewnątrz, na placu przed wejściem do kościoła jest włączony głośnik. Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszach  św. Zachęcamy do uczestnictwa w mszach św. przez przekaz internetowy z naszej kamerki.

+Dziś jeszcze jedna dodatkowa msza św. o 14.00.

+W zakrystii można odebrać 'Skarbiec' czyli modlitewnik dla dzieci komunijnych. 

+W świątecznym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  Jesteśmy Światło-Życie- redaktorzy 'Gościa' o swoim doświadczeniu oazy, wolność atakowana, Bóg zaprasza na wschód, córka zdrajcy.

+Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum' a dla prenumeratorów czasopismo 'Miłujcie się'. Zapraszamy do lektury.

+W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Anielę Czogała. Wieczny odpoczynek…

 

Niech te święta Wielkanocne przyniosą radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. Oby stały się źródłem wzmacniania wiary w nas w to, że i My również tak jak                                                 Jezus Chrystus zmartwychwstaniemy do życia wiecznego!


Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.-04.04.2021 r.

-Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

 

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Wielkie 'Bóg zapłać' za prawie 4800 zł zebrane w ramach kolekty specjalnej sprzed tygodnia.

-Ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.15.

 

-Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym najważniejszą częścią jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Jaśnieje ono jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

 

-W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00. Od 23.00 do północy zapraszamy na tzw. 'Godzinę Świętą'.

 

-W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii wielkopiątkowej adoracja Pana Jezusa w grobie będzie trwała przez całą noc aż do godz. 20.00 w Wielką Sobotę. Obowiązuje post ścisły jakościowy (od mięsa) i ilościowy (raz do syta). Zachęca się by w tym dniu w swoich mieszkaniach wyeksponować krzyż i uczcić Ukrzyżowanego przez przyklęknięcie i ucałowanie.

 

-W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na ceremonie wielkosobotnie prosimy przynieść świece. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Nie będzie też tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast tego proponujemy wiernym obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Stosowny załącznik z odpowiednimi modlitwami zamieszczony jest na internetowej stronie naszej parafii, w gablotkach i ksero na stoliku przy filarze.

 

-Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby ,,dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.

 

-Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Stosowne informacje co do ich zdobycia podamy w poszczególne dni Triduum.

 

-Za tydzień w Wielkanoc dodatkowa msza św. o 14.00.

 

-Okazja do spowiedzi wielkanocnej: Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa-od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 18.00. Wielki Czwartek: 8.00-10.00  i 15.00-17.30, Wielki Piątek: 8.00-11.00 i 15.00-17.30, Wielka Sobota:8.00-11.00 i 14.00-17.30.

 

-Mamy niestety nowe obostrzenia związane z pandemią. Obecnie może być w kościele jednorazowo 40 osób. Służby porządkowe zapowiadają kontrole. Pamiętajmy o dezynfekcji przy wejściu. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę. Aby większa ilość mogła uczestniczyć we mszy św., na zewnątrz na placu przed wejściem do kościoła zostanie włączony głośnik. Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszach  św. Zachęcamy do uczestnictwa w obrzędach Triduum Paschalnego i mszach św. świątecznych przez przekaz internetowy z naszej kamerki.

 

-Pani Annie Fojcik tradycyjne-serdeczne Bóg zapłać za dar nowego paschału.

 

-To już ostatni tydzień i okazja nabycia Paschalików (świec) Wielkanocnego Dzieła Pomocy. Niech na naszym wielkanocnym stole Paschalik będzie wyrazem pamięci o potrzebujących. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalne Caritas. Część ofiar pozostaje w parafii na cele charytatywne. Paschaliki można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.

 

-Do 'Duchowej Adopcji' przystąpiło 48 parafian. Dziękujemy za włączenie się parafian w tę piękną inicjatywę.

 

-Z okazji roku jubileuszowego św. Józefa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 wykonały z różnych materiałów postać św. Józefa. Owoce ich pracy można dziś zobaczyć na stoliku w bocznym ołtarzu.

 

-Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych, że w zakrystii można odebrać 'Skarbiec modlitw' czyli modlitewnik dla dzieci komunijnych. 

 

-Informujemy, że nastąpiła awaria w programie informowania o opłatach za groby na naszej stronie internetowej. Awaria powinna być naprawiona po świętach.

 

-Mamy jeszcze w ofercie  monografię naszej parafii. Może być ona pięknym podarunkiem dla naszych najbliższych z okazji prezentów jakie składamy z okazji 'zajączka'.

 

-W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  po co Bogu cierpienie, operacja 'kaplica' czyli akcja KGB przeciwko Janowi Pawłowi II, co trzeba wiedzieć o szczepionce AstraZeneca?.  Jest też 'Mały Gość Niedzielny' a w nim wielkanocny owies do wykiełkowania jako dekoracja stołu wielkanocnego.  Zapraszamy do lektury.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Krystynę Wawrzyńczyk, w środę Jana Koczy a w czwartek Agnieszkę Zieleźny. Wieczny odpoczynek…


Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.-28.03.2021 r.

 

Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowuje się zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

Dziś kolekta specjalna. Tym razem na opał na ogrzewanie naszych parafialnych budynków.

 

Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 

Jeszcze nie wszyscy odebrali z zakrystii katechizm bierzmowanych. Prosimy młodzież przygotowującą się do tego sakramentu o jak najszybsze odebranie tego katechizmu.

 

Jutro czyli w poniedziałek 22 marca o godz. 17.30 comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP . Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. Po rannej i wieczornej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia do duchowej adopcji.  Adopcja duchowa dziecka poczętego jest osobistą modlitwą (dziesiątek różańca) jednej osoby o ocalenie życia dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Imię dziecka jest Bogu znane. Więcej szczegółów na stronach internetowych. Zachęcamy naszych parafian do podjęcia tej pięknej modlitewnej inicjatywy. Tak jak informowaliśmy tydzień temu, kto nie może przyjąć duchowej adopcji w czwartek może to uczynić już dziś po mszach świętych. Prosimy o pozostanie chętnych w kościele.

 

Przedświąteczny objazd chorych w piątek 26 marca od godz. 9.00 chorzy z ulicy Raciborskiej oraz ulic po stronie kościoła, a w sobotę 27 marca od godz. 9.00 chorzy z Buzowic i z wszystkich ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

 

Za tydzień w Niedzielę Palmową świętować będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm. Nie będzie uroczystej procesji ze względów epidemicznych.

 

Informacja dla rodziców dzieci komunijnych. Prosimy w zakrystii odebrać 'Skarbiec modlitw' czyli modlitewnik dla dzieci komunijnych. Cena książeczki 40 zł.

 

Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Dezynfekcja. Maksymalnie 53 osoby. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę.

 

W zakrystii można zaopatrzyć się w Paschaliki (świece) Wielkanocnego Dzieła Pomocy w cenie 6 złotych. Paschalik będzie piękną i zarazem wymowną ozdobą na wielkanocnym stole. Część ofiar pozostaje w parafii na cele charytatywne. Równocześnie Caritas zachęca do akcji 1%, które można przeznaczyć na tę instytucję.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. dlaczego młodzi odchodzą od wiary, nowy wspaniały świat wg Billa Gatesa, o plebiscycie na górnym Śląsku w 100 rocznicę. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Wojciech Ryszka. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.-21.03.2021 r.

 

- Dziś czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

- Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za tydzień kolekta specjalna.

- Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

- W środę po rannej mszy nabożeństwo do św. Jacka.

- Jeszcze 13 osób nie zabrało z zakrystii katechizmu bierzmowanych. Prosimy młodzież przygotowującą się do tego sakramentu o jak najszybsze odebranie tego katechizmu.

- Postanowiliśmy w tym tygodniu zrobić spotkanie formacyjne dla naszych kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przyjście tej młodzieży do naszego kościoła w piątek na godz. 19.00. Spotkanie będzie prowadził duszpasterz młodzieży ks. Adrian Chojnicki wraz z młodzieżą z Chwałowic.

- W piątek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Obecnie przeżywamy rok jubileuszowy tego świętego patrona. Zachęcamy do zdobywania odpustów z tej okazji. Szczegóły w naszej gazetce oraz na stronie internetowej. Zapraszamy na msze św. W związku z rokiem jubileuszowym św. Józefa, od marca do grudnia 19-tego dnia każdego miesiąca będzie nabożeństwo ku Jego czci. Tym razem nabożeństwo po rannej mszy.

- Wcześniej bo o 7.30 Różaniec do 7-dmiu Boleści NMP a potem msza w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

- O 15.00 przed kapliczką koronka i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

- Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza również w piątek na godz. 19.00 na świadectwa i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Gościem spotkania będzie ks. Adrian Chojnicki, który wygłosi konferencję pt. 'Królewskie DNA. Jesteś dziedzicem'.

- W sobotę o godz. 17.00 w kościele katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- Odwiedziny chorych za 2 tygodnie. Będzie to już przedświąteczny objazd chorych a mianowicie w piątek 26 marca od godz. 9.00 chorzy z ulicy Raciborskiej oraz ulic po stronie kościoła, a w sobotę 27 marca od godz. 9.00 chorzy z Buzowic i z wszystkich ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

- W przyszłym tygodniu w czwartek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Również w tym roku chcemy modlić się za te dzieci w ramach Duchowej Adopcji. Aby umożliwić większej ilości parafian przystąpienie do tego tak bardzo dziś potrzebnego dzieła, już za tydzień w niedzielę po mszach będzie można to uczynić. Z przodu na klęczniku przed prezbiterium wystawione będą kartki zgłoszeniowe, które przedtem wypełnimy. Również w samą Uroczystość 25 marca będzie możliwość przyjęcia do Duchowej Adopcji. Przypominamy, że do uratowania życia poczętego wystarczy dziesiątka różańca i krótka modlitwa.

- Przypominamy jeszcze raz informację, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną, zastrzegając sobie możliwe zmiany spowodowane pogorszeniem sytuacji lub odgórną decyzją naszego Ordynariusza, postanowiliśmy 16 maja w dzień I Komunii zrobić trzy msze komunijne. O godz. 10.30 do I Komunii przystąpi klasa III a z SP3, o 12.00 klasa III b z SP3 a o 13.30 pozostałe dzieci tj. z Wczesnej Komunii, SP23 i innych szkół. 

- Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Dezynfekcja. Maksymalnie 53 osoby. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę.

- Od kilku dni można korzystać przy drzwiach wejściowych do kościoła z nowej elektronicznej kropielnicy z wodą święconą. Wystarczy podłożyć rękę pod dozownik.

- W zakrystii można już nabyć Paschaliki czyli świece Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas w cenie 6 złotych. Część ofiar pozostaje w parafii na cele charytatywne.

- Przypominamy też o akcji Fundacji Małych Stópek. Chodzi o środki chemii gospodarczej (proszki, płyny do naczyń, płyny dopodłogi itp.). Środki te można składać do koszyka przy bocznym ołtarzu.

- W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. o historycznej podróży papieża Franciszka do Iraku, księża na straży cennych zabytków, jak wychować mistrza sportu a w środku dodatek magnes na lodówkę z wizerunkiem św. Józefa. Zapraszamy do lektury.

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Gertrudę Rajman a w czwartek Marka Syrek. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 07.03.-14.03.2021 r.

-Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ponad 3700 zł zebranych w kolekcie specjalnej sprzed tygodnia. 

-Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej- w piątki o 17.15 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym- w niedziele o 15.15.  Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

-Kobiety- z okazji ich święta- zapraszamy jutro na godz. 8.00 na Mszę św. w ich intencji. 

-W piątek przypada w naszej parafii doroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdym dniu w poszczególnych kościołach naszej archidiecezji w sposób ciągły trwa adoracja. W naszej parafii przypada  właśnie co roku 12 marca. W gablotce wypisany jest plan adoracji wg grup i ulic. Prosimy w miarę możliwości dostosować się do tych godzin by Pan Jezus był non-stop adorowany. Po Mszy wieczornej zapraszamy na dalszy ciąg- tradycyjnie w drugi piątek na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do godz. 8.00 w sobotę.

-Nie wszyscy kandydaci do bierzmowania byli obecni w piątek na mszy o 19.00, dlatego prosimy pozostałych przygotowujących się do tego sakramentu o odebranie w zakrystii katechizmu bierzmowanych w formie pytań. Prosimy młodzież o przyswojenie sobie tych wiadomości. To forma przygotowania indywidualnego spowodowana niemożnością spotkań z powodu pandemii. W miesiącu czerwcu planujemy rozmowy indywidualne z każdym z kandydatów  opierając się o ten materiał.

-W sobotę obchodzimy 8 rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

-Również w sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy na Wielkopostny Wieczór Uwielbienia czyli adorację Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim, którą poprowadzi  grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus'.

-Informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną, zastrzegając sobie możliwe zmiany spowodowane pogorszeniem sytuacji lub odgórną decyzją naszego Ordynariusza, postanowiliśmy 16 maja w dzień I Komunii zrobić trzy msze komunijne. O godz. 10.30 do I Komunii przystąpi klasa III a z SP3, o 12.00 klasa III b z SP3 a o 13.30 pozostałe dzieci tj. z Wczesnej Komunii, SP23 i innych szkół.  

-Dyrektorki Szkół Podstawowych nr 3 w Rydułtowach i 23 w Rybniku przypominają o rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022 do 12 marca.

-Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Dezynfekcja. Maksymalnie 53 osoby. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę.

-Fundacja Małych Stópek tym razem organizuje akcję 'Wielkopostne porządki'. Chcemy pomóc DPS dla dzieci w Wodzisławiu Śl. prowadzonym przez siostry. Zbieramy środki chemii gospodarczej (proszki, płyny do naczyń, podłogi itp.). Środki te można składać w wyznaczonym miejscu w kościele. Więcej szczegółów w gablotce i w naszej gazetce.

-W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. o popularności nowenn, chrześcijaństwo rozkwita w Korei, wizyta papieża w Iraku. Dziś też dodatek 'Nowenna do św. Józefa'. Jest też nowy numer naszej gazety 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Bohdana Komorowskiego, w piątek Jana Ogon i Franciszka Mądry a w sobotę Elżbietę Oleś. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

 

 

  

PLAN WIECZNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Piątek 12 marzec 2021 r.:

godziny:

 

08.30-9.00  Uczestnicy Mszy porannej

 

09.00-10.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice: Obywatelska ,  

                          Pietrzkowicka, Polna, Raciborska,

 

10.00-11.00 Parafialna Rada Duszpasterska i Ekonomiczna oraz ulice: Mruli,

                          Narcyzowa, Niewiadomska, Niwki ,

 

11.00-12.00 Odnowa w Duchu Świętym, oraz ulice:  Św. Jacka, Kordeckiego,

                          Krzywa, Krzywoustego, Mojżesza,

 

12.00-13.00 Legion Maryji, Dzieci Maryji, Ministranci, oraz ulice: Batorego ,

                          Barwna, Broniewskiego, Dąbrowy,

 

13.00-14.00 Rodzina Radia Maryja, oraz ulice: Semana, Sportowa, Staromiejska,

                          Frontowa,

 

14.00-15.00 Lektorzy i Kantorzy, Szafarze oraz ulice: Szybowa, Tuwima,

                          Żytnia, Urbana,

 

15.00-16.00 Oaza Młodzieżowa, Oaza Rodzin oraz ulice: Korfantego, Szafranka,

                           Szczerbicka, Wspólna,

 

16.00-17.00 Żywy Różaniec, Zespół Charytatywny oraz ulice: Racławicka,

                          Radosna, Radoszowska, Rozstajna,

 

 

PAN JEZUS CZEKA! SPOTKAJ SIĘ Z NIM SAM NA SAM CHOCIAŻ PRZEZ CHWILĘ.

ZAPRASZAMY DO ADORACJI!

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.-07.03.2021 r.

Dziś kolekta specjalna. Ofiary chcemy przeznaczyć w sposób szczególny na opłacenie nowej podłogi na chórze. Wielkie Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 

Dzisiaj też przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny- Ad Gentes.

 

Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w tym tygodniu w piątek wyjątkowo o godz. 17.30. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.15.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy wiernych do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

 

W I piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci ze szkoły podstawowej od 16.00  a następnie na mszę o 17.00. Również w piątek o 19.00 msza dla młodzieży. Prosimy w sposób szczególny o obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Od 18.30 okazja do spowiedzi. Dotyczy ona szczególnie kandydatów do bierzmowania.

 

W najbliższy piątek po mszy o 19.00, młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma ksero tzw. katechizmu bierzmowanych w formie pytań. Prosimy o przyswojenie sobie tych wiadomości. To forma przygotowania indywidualnego spowodowana niemożnością spotkań z powodu pandemii. W miesiącu czerwcu planujemy rozmowy indywidualne z każdym z kandydatów  opierając się o ten materiał.

 

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 Msza św. z medytacją a od 9.30 objazd chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. Na razie lista stałych chorych nie obowiązuje.

 

Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Wieczór uwielbienia zespołu Vespere Cultus i Odnowy w Duchu Św. został przeniesiony na przyszłą sobotę tj. 13 marca.

 

Dyrektorki Szkół Podstawowych nr 3 w Rydułtowach i 23 w Rybniku informują o rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022, które będą trwały do 12 marca. W SP3 wnioski przyjmowane są w sekretariacie w godzinach od 7.30-15.30, natomiast w SP23 zapisy odbywają sie przez stronę naborową i tutaj prośba o zapoznanie z zasadami rekrutacji, znajdującymi się na stronie internetowej tej szkoły.

 

Przypominamy o uregulowaniu opłat za groby swoich bliskich na nową pięciolatkę tym, którzy tego jeszcze nie uczynili.

 

W sobotę o 18.00 msza św. za jubilatów małżeńskich z miesiąca marca. Zachęcamy małżonków do zapisywania się na tę mszę zbiorową.

 

Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Dezynfekcja przy wejściu z dystrybutora. Ilość osób maksymalne 53. Siadamy na miejscach zaznaczonych kwadracikami z numerkami na ławkach.  Maski mają zakrywać nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie. Preferuje się przyjmowanie komunii na rękę.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. o duszpasterstwie niepłodnych małżeństw, Syria - kraj, którego właściwie nie ma, jakiej muzyki słuchać w Wielkim Poście, Mistyk wyklętych. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Grażynę Baszyńską a w piątek Jana Kubica. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.-28.02.2021 r.

- Dzisiejsza kolekta to jałmużna postna. Za tydzień kolekta specjalna. Ofiary chcemy przeznaczyć w sposób szczególny na wykonaną już nową podłogę na chórze. W przyszłą niedzielę również zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny- Ad Gentes.

 

- Jutro tj. 22 lutego przypada 99 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Natomiast dziś o godz. 9.00 msza św. dziękczynna z tej okazji.

 

- Zakończyliśmy wczoraj nasze rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie dziękujemy O. Tymoteuszowi przeorowi klasztoru OO. Cystersów z Wąchocka za z serca płynące słowa rozważań rekolekcyjnych, sprawowane Msze św. i nabożeństwa, a wszystkim parafianom, którzy w nich uczestniczyli a także za złożone ofiary o. Tymoteuszowi, również z serca płynące-Bóg zapłać.

 

- Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.15. W tym roku będzie je wygłaszać o. Dorian franciszkanin z Zamysłowa.

 

- Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. 

 

- Dziś też obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie ekspiacyjnym za grzechy pijaństwa w ramach dzisiejszego nabożeństwa Gorzkich Żali. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

- Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

- Ciągle jeszcze przypominamy o obostrzeniach związanych z pandemią. Mają być maksymalne 53 osoby. Siadamy na miejscach zaznaczonych kwadracikami na ławkach.  Maski zakrywają nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie. Preferuje się przyjmowanie komunii na rękę. Podkładamy jedną rękę pod drugą. Tą z dołu bierzemy komunię do ręki i na miejscu natychmiast przyjmujemy do ust.

 

- Nasza archidiecezja przedstawia wiernym propozycje rekolekcji w formie on-line oraz audycji na Wielki Post na antenie Radia eM. Z informacjami na ten temat można się zaznajomić w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

 

- W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. jak zrobić rachunek sumienia, kasa mediów, sztuczna inteligencja przyszłością medycyny, rekolekcje z duchowym przewodnikiem ks. Franciszkiem Blachnickim. Jest też nowy numer 'Małego Gościa' dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do lektury.

 

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Gertrudę Bugdoł a w czwartek Zofię Siwczyk. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.-21.02.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna. W związku z tym kolekta specjalna za 2 tygodnie tj. 28 lutego.

Od środy popielcowej rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, który potrwa do Wielkiego Czwartku. Msze święte w Popielec o godz. 8.00, 10.00, 16.00, i 18.00. Aby więcej parafian mogło uczestniczyć we mszach św. w tym dniu-uwzględniając obostrzenia epidemiczne- dodatkowa msza św. o godz. 10.00. Prosimy parafian o rozłożenie swego uczestnictwa na te cztery msze.

W środę popielcową obowiązuje post tzw. jakościowy czyli od mięsa i ilościowy czyli jeden posiłek do syta, inne posiłki w mniejszej ilości. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

Przypominamy o czwartym przykazaniu kościelnym, które mówi o powstrzymywaniu się w okresie pokuty od udziału w zabawach. W tych dniach zachęcamy też wiernych do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania

Od środy popielcowej 17 lutego do soboty 20 lutego przeżywać będziemy również nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W tym roku będzie je prowadził o. Tymoteusz przeor i ekonom z klasztoru OO. Cystersów z Wąchocka. Serdecznie zapraszamy parafian na Msze św. z naukami ogólnymi, nabożeństwa, a chorych w sposób szczególny w sobotę na Mszę św. o godz. 10.00. Tych chorych, którzy nie będą mogli przybyć a chcieliby się spotkać z rekolekcjonistą można zapisywać w zakrystii na objazd, który będzie miał miejsce w sobotę po Mszy dla chorych. Szczegółowy plan rekolekcji można przeczytać w gablotce. Prosimy parafian o modlitwę o dobre owoce naszych rekolekcji.

W czasie rekolekcji od czwartku do soboty będzie czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wg ulic i grup parafialnych wywieszony jest w gablotce. Prosimy o dostosowanie się do tego planu by Pan Jezus nie pozostał sam w kościele.

Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła w ramach naszych rekolekcji wielkopostnych w piątek 19 lutego o godz. 19.00.

I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

Zachęcamy też wiernych do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15. W tym roku będzie je wygłaszać o. Dorian franciszkanin z Zamysłowa.

Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Zachęcamy wiernych w okresie Wielkiego Postu do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest z tyłu na stoliku.

W sobotę o godz. 17.00 w kościele nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

W poniedziałek 22 lutego przypada 99 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Świętowanie tej rocznicy przenosimy na niedzielę za tydzień tj. 21 lutego. Serdecznie zapraszamy parafian na uroczystą z tej okazji Mszę św. o godzinie 9.00.

Bóg zapłać za wykonanie nowej podłogi na chórze Panu Piotrowi Porwoł a także pomoc w pracach Panu Markowi Czempik.

W czwartek przebywał w naszym kościele prof. Julian Gembalski, który występując w imieniu naszej archidiecezji dokonał ostatecznego odbioru wykonanych organ w naszym kościele.

W związku z telefonem z Sanepidu, prosimy pamiętać o zasadach epidemicznych, które nadal obowiązują, a które zostały przypomniane obszernie tydzień temu.

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  odrzucamy grzechy by zacząć pokutę, pokazywać piękno życia, opluta sutanna, o hospicjach perinatalnych. Jest też nowy numer czasopisma 'Miłujcie się' dla prenumeratorów. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Stanisława Keil a w piątek Damiana Fojcik. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021 r.

17.02. – 20.02.2021 r.

 

17.02 – ŚRODA POPIELCOWA - ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

8.00                Msza Św. nauką ogólną

Po Mszy nabożeństwo do św. Jacka

10.00              Msza Św. z nauką ogólną

16.00              Msza Św. z nauką ogólną

18.00              Msza Św. z nauką ogólną

Po Mszy Nabożeństwo do M.B. Nieustającej Pomocy

                   

      18.02  – CZWARTEK, II DZIEŃ REKOLEKCJI

      8.00               Msza Św. z nauką ogólną.

Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu (do godz. 18.00)

18.00     Msza Św. z nauką ogólną

 

      19.02 – PIĄTEK, III DZIEŃ REKOLEKCJI

      8.00      Msza Św. z nauką ogólną

Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu (do godz. 17.00)

15.00      Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.15     Droga Krzyżowa.

18.00     Msza Św. z nauką ogólną

Po Mszy Modlitwa uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu

 

20.02 – SOBOTA,  IV DZIEŃ REKOLEKCJI- ZAKOŃCZENIE

      8.00      Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji

10.00     Msza Św. w intencji chorych i starszych parafian z udzielaniem sakramentu   

                 namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim

Po Mszy objazd chorych i wystawienie Najświętszego Sakramentu (do godz.18.00)

18.00     Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji

 

 

30 minut przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

Rekolekcje prowadzi o. Tymoteusz - przeor i ekonom z klasztoru OO. Cystersów z Wąchocka

 

 

  

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W RAMACH CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA

WEDŁUG ULIC I GRUP PARAFIALNYCH

18.02-20.02.2021 r.

 

18 luty- Czwartek:

godziny:

ok.10.30-11.00 Legion Maryji, Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice: Racławicka, Radosna,

                    Radoszowska, Rozstajna, Szybowa,

11.00-12.00 Zespół Charytatywny, Grupa Nowej Ewangelizacji oraz ulice: Obywatelska ,

                    Pietrzkowicka, Polna, Raciborska, Tuwima,

12.00-13.00 Parafialna Rada Duszpasterska oraz ulice: Mruli, Narcyzowa,

                    Niewiadomska, Niwki , Urbana,

14.00-15.00 Odnowa w Duchu Świętym, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice:  Św. Jacka,   

                     Kordeckiego, Krzywa , Krzywoustego, Mojżesza,

15.00-16.00 Dzieci Maryji, Ministranci, Oaza Młodzieżowa, oraz ulice:

                    Batorego , Barwna, Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa,

16.00-17.00 Rodzina Radia Maryja, Żywy Różaniec oraz ulice: Semana, Sportowa,

                    Staromiejska, Szafranka,

17.00-18.00 Oaza Rodzin oraz ulice Żytnia, Korfantego, Szczerbicka, Wspólna,

 

19 luty- Piątek:

godziny:

  9.00-10.00 Grupa Nowej Ewangelizacji oraz ulice Tuwima, Niwki, Krzywa, Szafranka,

10.00-11.00 Żywy Różaniec, Rodzina Radia Maryja oraz ulice: Batorego, Barwna, 

                     Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Św. Jacka,

11.00-12.00 Legion Maryji, Zespół Charytatywny oraz ulice: Krzywoustego,  

                     Mojżesza, Narcyzowa, Niewiadomska,

12.00-13.00 Odnowa w Duchu Świętym oraz ulice: Obywatelska, Pietrzkowicka, Polna,

                     Racławicka, Radosna,

14.00-15.00 Parafialna Rada Duszpasterska, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice: Radoszowska,

                     Rozstajna, Semana, Sportowa, Staromiejska,

15.00-16.00 Dzieci Maryji i Ministranci, Oaza Młodzieżowa, Oaza Rodzin

                     oraz ulice: Szczerbicka, Szybowa, Urbana, Wspólna, Żytnia, 

16.00-17.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice Korfantego, Mruli, Kordeckiego, Raciborska 

 

20 luty- Sobota:

godziny:

ok. 11.00-12.00 Legion Maryji oraz ulice: Batorego , Barwna , Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Kordeckiego, Wspólna

12.00-13.00 Odnowa w Duchu Świętym, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice: Semana,

                     Sportowa, Staromiejska, Szafranka, Szczerbicka, Krzywa, Urbana

14.00-15.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci,Parafialna Rada Duszpasterska, Żywy Różaniec oraz

               ulice: Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska, Niwki, Krzywoustego, Szybowa, Korfantego

15.00-16.00 Dzieci Maryji, Ministranci, Oaza Młodzieżowa, Oaza Rodzin oraz ulice:

                    Obywatelska , Pietrzkowicka, Polna, Raciborska, Mojżesza, Tuwima

16.00-17.00 Grupa Nowej Ewangelizacji, Zespół Charytatywny, Rodzina Radia Maryja

                    oraz ulice: Racławicka, Radosna, Radoszowska, Rozstajna, Św. Jacka, Żytnia

17.00-18.00 Adoracja wspólna dla wszystkich chętnych parafian

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.-14.02.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji- na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za ofiary.

 

Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy pomogli w poniedziałek przy rozbiórce wystroju świątecznego kościoła.

 

W czwartek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

 

Z piątku na sobotę kolejna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Rozpoczęcie o godz. 19.00 zakończenie w sobotę o godz. 8.00. Zapisy na stronie internetowej.

 

Zakupiliśmy nową monstrancję z ofiar, które przekazali rodzice dzieci komunijnych, grupa Żywego Różańca oraz Grupa Nowej Ewangelizacji . Zostało jeszcze cześć z tych pieniędzy, które przeznaczymy na inne cele m. in. pozłocenie paramentów liturgicznych. Jeszcze raz Bóg zapłać za tą ofiarę.

 

W przedsionku kościoła można zaznajomić się z wolnymi intencjami mszalnymi na 2021 rok.

 

Na chórze trwają prace związane z położeniem paneli podłogowych. Z tego też powodu  chór jeszcze będzie niedostępny.

 

Już dziś informujemy, że od 17-20 lutego będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne.

 

Otrzymaliśmy jako parafia telefon z Sanepidu, który napomina nas odnośnie zbyt dużej ilości wiernych na niektórych mszach św. dlatego niestety musimy po raz kolejny przypomnieć o zasadach epidemicznych, które obowiązują. Pierwszeństwo obecności na mszy św. mają osoby zamawiające mszę św. i ich najbliżsi. W naszym kościele maksymalnie może być 53 osoby. Wchodząc do kościoła możemy przy dystrybutorze zdezynfekować ręce. Zajmujemy miejsca oznaczone kwadracikami z numerami. Zachowujemy- i tutaj również szczególna uwaga- odpowiedni odstęp od siebie podczas procesji komunijnej. Spokojnie poczekajmy, nie tłoczmy się na siebie. Na twarzy powinna być maseczka zakrywająca usta i nos. Preferowane jest przyjmowanie komunii na rękę. Składamy rękę na rękę i tą z dołu bierzemy komunię do ust i natychmiast spożywamy. Nie odchodzimy z komunią do ławki. Mamy taką nadzieję, że w najbliższym czasie nastąpi rozluźnienie obostrzeń.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  kto jest Panem Życia, co mówi do nas Apokalipsa św. Jana, Polska bez aborcji eugenicznej, wyścig państw po szczepionki na COVID-19. Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum' a w niej plan naszych rekolekcji wielkopostnych. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Jerzego Krause. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII