Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 25.10-01.11.2020 r.

 

 

 

- Dziś kolekta na misje. Wielkie Bóg zapłać za prawie 4200 zł z kolekty specjalnej , która była tydzień temu.

 

- Ks. proboszcz jest zakażony koronawirusem i musi być w odosobnieniu jak dobrze pójdzie do końca tygodnia. Prosi o modlitwę parafian, czuje się dobrze. Ksiądz wikary przebywa na razie w swojej rodzinnej miejscowości by nie odbywać kwarantanny. Po pobycie w szpitalu ma zwolnienie lekarskie. Kancelaria będzie nieczynna w tym czasie. Kościół został w środę zdezynfekowany przez specjalistyczną firmę. Nabożeństwa i msze św. będą sprawowane przez innych księży.

 

- W tym tygodniu w sobotę kończą się już październikowe nabożeństwa różańcowe w naszym kościele.

 

- W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Z powodu pandemii nie będzie nabożeństwa i tradycyjnej procesji o godz. 14.00 na cmentarz jak również modlitwy różańcowej młodzieży o godz. 19.00 na cmentarzu.

 

- Oaza młodzieżowa nie będzie sprzedawała z wiadomych względów w tym roku zniczy. Zalecki za zmarłych, za których będziemy odmawiać różaniec od 2 listopada, będą przyjmowane tylko w zakrystii.

 

- Przypominamy wiernym o reżimie sanitarnym. Cała Polska jest w strefie czerwonej. W naszym przypadku na mszach i nabożeństwach w kościele może być obecnych maksymalnie 100 osób. Maseczki założone na nos i usta, odpowiednia odległość w ławce i w procesji do Komunii, możliwość dezynfekcji z dystrybutora w kościele.

 

- Przypominamy też o aktualności dyspensy Metropolity Katowickiego z dnia 28 maja 2020 r.: „W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę (od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane) dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej'.

 

- W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. o umiejętności rozróżniania między Opatrznością Bożą a wystawianiem Boga na próbę, o szkole w czasach epidemii, migracja sąsiadów-Ukraińcy w Polsce. Zapraszamy do lektury.

 

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Zygfryda Pawlas, w piątek Barbarę Markowską. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 18.10-25.10.2020 r.

Dziś gościmy w naszej parafii cystersów z Wąchocka. Tak jak rok temu będzie można zakupić kalendarze na nowy rok. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są na utrzymanie ich klasztoru.

 

Dziś też kolekta specjalna na opłacenie prac malarskich na probostwie. Wielkie Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 

Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, czas szczególnej modlitwy i wrażliwości na sprawy misyjne Kościoła. W naszych modlitwach pamiętamy o misjonarzach a w sposób szczególny o naszym parafianinie- misjonarzu w Kazachstanie ks. Dawidzie Sładku. Kolekta na misje zebrana zostanie na zakończenie tygodnia misyjnego w przyszłą niedzielę 25 października.

 

W poniedziałek po wieczornej mszy św. (ok. 18.30) tym razem w kościele katecheza dla dorosłych. Do udziału w niej zobowiązani są zgodnie z ustaleniami na spotkaniu rodzice młodzieży klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania.

 

Spotkanie zespołu redakcyjnego „Spektrum” w środę po mszy wieczornej na probostwie.

 

Uwaga zmiana godziny! Nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej relikwiach w naszym kościele tym razem w czwartek ale o 17.00 (przed różańcem).

 

Zgodnie z ustalonym grafikiem w najbliższy III czwartek miesiąca rozpoczynamy spotkania formacyjne dla młodzieży klas ósmych przygotowującej się do bierzmowania. Pierwsze spotkanie czwartek 22 października o godz. 19.00 w kościele.

 

Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych na nowy rok. Można zamawiać msze za żywych i zmarłych teraz już w normalnych godzinach kancelaryjnych. Bóg zapłać za zamówione dotychczas intencje.

 

Przypominamy wiernym o reżimie sanitarnym. Maseczki założone na nos i usta, odpowiednia odległość w ławce i w procesji do Komunii, możliwość dezynfekcji z dystrybutora w kościele. Więcej informacji na ten temat można przeczytać w gablotce.

 

Jesienne liczenie wiernych zostało odwołane.

 

W zakrystii prenumeratorzy mogą nabyć nowy numer czasopisma 'Miłujcie się'.

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. czego najbardziej potrzeba Kościołowi w Polsce, do ust czy na rękę- jak przyjmować Komunię Świętą, aborcyjny przełom. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Jacka Glacel. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 11.10-18.10.2020 r.

 

 

 

- Dziś Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli stypendia dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin. Kolekta na potrzeby parafii. Natomiast za tydzień kolejna kolekta specjalna na opłacenie prac malarskich na probostwie. Bóg zapłać za ofiary.

 

- Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30 w niedzielę o 15.30.

 

- We wtorek o 19.30 ostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski'. W programie: Msza św., Różaniec, Procesja z figurką i Apel Jasnogórski.

 

- Od poniedziałku będzie można zamawiać msze św. na rok 2021 za naszych zmarłych. Kancelaria wyjątkowo będzie czynna w tych dniach od poniedziałku do piątku od 7.30-10.00 i od 16.00-17.30. Bardzo prosimy by w tym tygodniu wyjątkowo nie przychodzić do kancelarii z opłatami za groby na następne 5 lat, gdyż wydłużyłoby to znacznie kolejkę oczekujących na zapisanie mszy.

 

- Legion Maryi organizuje w czwartek 15 października Kongres Różańcowy, który polega na odmówieniu czterech części różańca w jednym dniu. Różaniec będzie odmawiany: cz. I po mszy czyli o godz. 8.30, cz. II o godz. 11.00, cz. III o godz. 14.00 i cz. IV o godz. 16.00. Zapraszamy parafian do uczestnictwa.

 

- W trzeci piątek, który przypada w tym tygodniu, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 przy naszej kapliczce.

 

- W najbliższy piątek 16 października o godzinie 19.00 zapraszamy na Parafialny Wieczór Papieski, podczas którego modlić się będziemy za naszą parafię za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich parafian a w szczególności nasze grupy parafialne.

 

- W sobotę o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych a o 17.30 różaniec połączony z nabożeństwem do św. Jacka.

 

- Za tydzień w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii cystersów z Wąchocka. Tak jak rok temu będzie można zakupić kalendarze na nowy rok. Ofiary im złożone przeznaczone są na utrzymanie ich klasztoru.

 

- Za tydzień też zostanie przeprowadzone jesienne liczenie wiernych na mszach. Rozpocznie się tydzień misyjny.

 

- W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. o nowej encyklice papieża Franciszka, słudze Bożym ks. Janie Macha, o Kołach Gospodyń Wiejskich oraz dodatek płyta DVD z filmem 'Ziemia Maryi'. Zapraszamy do lektury.

 

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Danutę Wajner, w czwartek Leszka Sosna i w piątek Krystynę Piątek. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 04.10-11.10.2020 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na tzw. świętopietrze czyli Stolicę Apostolską.

-W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Przed kościołami przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli stypendia dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin.

-Dziś na mszy o godz. 11.00 I Komunię św. przyjmie ostatnia grupa dzieci. Rozpoczynają one też tzw. biały tydzień czyli będą obecne w swych białych strojach na mszach św. w kościele przez cały tydzień. Zapraszamy dziś na mszę św. o 11.00 na biało również wszystkie tegoroczne dzieci komunijne, gdyż chcemy na koniec mszy zrobić wspólne zdjęcie. Zachęcamy  by z okazji Komunii przekazać bombonierki dzieciom z Domu Dziecka w Gorzyczkach. Słodycze będzie można składać do wystawionego przed prezbiterium koszyka.

-Rodziców młodzieży, która przyjęła przedwczoraj sakrament bierzmowania prosimy o przypomnienie swym dzieciom o dzisiejszym czuwaniu świeżo napełnionych Duchem Świętym po wieczornej mszy w naszym kościele.       

-Od poniedziałku będzie można zamawiać-w godzinach urzędowania kancelarii- msze św. na następny rok. W tym tygodniu za żyjących czyli urodziny, jubileusze małżeńskie itd..

-Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 15.30. W kaplicy św. Floriana odmawiamy różaniec w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30. -Do udziału zobowiązane są dzieci przygotowujące się do I Komunii a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Ci ostatni powinni być obecni przynajmniej na 6 nabożeństwach październikowych (wpis do indeksu).

-Pierwsze po wakacjach spotkanie Radia Maryja w środę o 16.30 w salce Domu Parafialnego. Zapraszamy wszystkich słuchaczy  i sympatyków Radia Maryja i TV Trwam.

-Młodzież klas ósmych, nowych kandydatów wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie informacyjne odnośnie tegorocznego przygotowania do bierzmowania do naszego kościoła w czwartek 8 października o godz. 19.00. Od 18.30 okazja do spowiedzi dla kandydatów.

-W piątki października nie ma kazania na mszy szkolnej ale w zamian zapraszamy dzieci na różaniec o 17.30.

-Na stronie internetowej naszej parafii poinformujemy parafian czy tym razem odbędzie się Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy w piątek 9 października od godziny 19.00 do 8.00 w sobotę.

-W sobotę 10 października będziemy gościć w naszej parafii ks. dra Wojciecha Bartoszka dyrektora Apostolstwa Chorych. Będzie to taki Dzień Chorych w parafii. O godz. 10.00 odprawi mszę św. za naszych chorych i starszych parafian i udzieli błogosławieństwa lourdzkiego. Prosimy rodziny o przywiezienie ich do kościoła.

-Ze względów organizacyjnych prosimy młodzież przygotowującą się do bierzmowania by złożyć indeksy przed mszą lub nabożeństwem, w którym uczestniczą w zakrystii a po nabożeństwie będą mogły sobie podpisane indeksy odebrać.

-W zakrystii jest wystawiona lista dla grup, które chcą prowadzić nabożeństwa różańcowe w październiku. Zapraszamy grupy parafialne do wpisywania się.

-Z pewnych względów musieliśmy zrezygnować z plastikowej skrzynki dlatego prosimy teraz parafian o składanie ofiar za prasę do skarbonki umieszczonej obok gazet z tyłu w filarze. 

-W najnowszym 'Gościu' m. in.: wiele informacji na temat św. Franciszka, czy ksiądz może być obecny przy eutanazji, matka opowiada o swym świętym synu oraz dodatek specjalny o sanatorium . Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE

NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 27.09-04.10.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ponad 5700 zł złożonych w kolekcie specjalnej w poprzednim tygodniu. Zakończyliśmy prace malarskie na probostwie. Została również pomalowana zakrystia i salka ministrancka w nowym budynku. Bóg zapłać za wykonane prace naszemu parafianinowi Wojciechowi Krawiec. Za tydzień kolekta na tzw. świętopietrze.

Dziś po mszy św. przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na pomoc poszkodowanym po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

Legion Maryi pragnie zaprosić parafian w związku z akcją 'Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2020' jutro tj. 28 września o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zgromadzimy się przy krzyżu u zbiegu ulic Tuwima i Raciborskiej (przy posesji P. Konieczny).

Zmiana godziny spotkania zelatorów Żywego Różańca. Spotkanie jutro tj. w poniedziałek 28 września ale o godz. 17.00 na probostwie.

W czwartek rozpoczynamy miesiąc różańcowy-październik. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 15.30. Liczymy na udział szczególnie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.  Nabożeństwo różańcowe również w kaplicy św. Floriana w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty, udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii św.

Spowiedź św. dla dzieci szkoły podstawowej w I piątek od godz. 16.00.

O godz. 17.00 podczas mszy nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. To I etap przygotowania do I Komunii św. Nie będzie kazania ale w zamian Różaniec o 17.30.

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 msza z medytacją.

Objazd chorych w sobotę od 9.30. Zapisy w zakrystii.

Również w I sobotę po Mszy wieczornej adoracja uwielbienia z błogosławieństwem lourdzkim, które poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere cultus'.

Mamy dobrą, choć nieco zaskakującą wiadomość dla młodzieży, która z powodu koronawirusa nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania, że sakrament ten udzieli tej młodzieży Bp Grzegorz Olszowski w najbliższy piątek 2 października na mszy św. o godz. 19.00. Z powodu zamieszania spowodowanego pandemią Biskup zaproponował 2 października albo inne terminy znacznie odległe. Wiemy, że to bardzo bliski termin ale postanowiliśmy dłużej nie czekać i go wybrać. W związku z tym młodzież, która chodziła na spotkania przygotowujące, a było ich 45 osób, prosimy na spotkanie jutro po wieczornej mszy św. tj. o godz. 18.30 do kościoła. Prosimy przynieść na spotkanie: indeksy bierzmowańca, życiorysy świętych, których imiona wybrali na bierzmowanie, podać imię i nazwisko świadka, a osoby, które jeszcze nie doniosły- dokument aktu lub pamiątkę z chrztu. Jeśli chodzi o próby to będą one w kościele- pierwsza w środę o 19.00, druga ze świadkami w czwartek również o 19.00, po której okazja do spowiedzi.

Nie rezygnujemy też z ogłoszonego tydzień temu zaproszenia do wspólnego czuwania tej młodzieży w niedzielę 4 października po wieczornej mszy w kościele. Napełnieni otrzymanym na bierzmowaniu Duchem Świętym spotkajmy się by uwielbiać Boga.       

W związku z bierzmowaniem starszej grupy w najbliższy piątek, młodzież klas ósmych, nowych kandydatów wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie informacyjne odnośnie tegorocznego przygotowania do bierzmowania do naszego kościoła w czwartek 8 października o godz. 19.00. Od 18.30 okazja do spowiedzi dla kandydatów. Jeszcze nie wszyscy kandydaci do bierzmowania odebrali z zakrystii indeks bierzmowańca!

Za tydzień w niedzielę 4 października na mszy o godz. 11.00 I Komunię św. przyjmie ostatnia grupa dzieci. Prosimy nie zajmować przygotowanych na biało miejsc w ławkach. Zapraszamy na tę mszę św. również wszystkie dzieci, które w tym roku w różnych terminach przyjęły Komunię w swych białych strojach. Chcemy na koniec mszy zrobić wspólne zdjęcie tegorocznych dzieci komunijnych. Tradycją kilkuletnią dzieci komunijnych było też z tej okazji przekazanie bombonierek dzieciom z Domu Dziecka w Gorzyczkach. Słodycze będzie można składać do wystawionego przed prezbiterium koszyka. Bóg zapłać w imieniu tych dzieci.

W zakrystii jest wystawiona lista dla grup, które chcą prowadzić nabożeństwa różańcowe w październiku. Zapraszamy grupy parafialne do wpisywania się.

Legion Maryi informuje, że z tyłu kościoła na stoliku są wystawione medaliki, które można sobie gratis zabrać.

Po raz kolejny organizowana jest zbiórka elektrośmieci czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Prosimy parafian o przynoszenie elektrośmieci na plac za nowym budynkiem (przy wejściu do salki ministranckiej) tylko do najbliższej środy 30 września do godz. 9.00, gdyż wtedy zostaną one zabrane z placu.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: Anioł bliski ciału, Bezwyznaniowcy- trzecia 'religia' świata, Uchodźca z twarzą Chrystusa. Jest też 'Mały Gość Niedzielny'. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w poniedziałek Łucję Konik a w środę Weronikę Prochasek.  Wieczny odpoczynek...

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE

NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 21.09-27.09.2020 r.

Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na opłacenie malowania na probostwie. Prace malarskie dobiegają końca. Wielkie Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

 

We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

Również we wtorek po wieczornej mszy św. spotkanie rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia I Komunii św.

 

W środę o 19.00 na probostwie spotkanie redakcji naszej gazetki 'Spektrum'

 

W czwartek po wieczornej mszy św. na probostwie powakacyjne spotkanie parafialnego zespołu charytatywnego-Caritas. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby zaangażować się w pracy charytatywnej.

 

Już dziś informujemy, że w poniedziałek 28 września po wieczornej mszy św. na probostwie odbędzie się spotkanie zelatorów czyli odpowiedzialnych za poszczególne Róże Różańcowe naszego Żywego Różańca.

 

Za 2 tygodnie w niedzielę 4 października I Komunię św. przyjmie ostatnia grupa dzieci. Zapraszamy rodziców wraz z tymi dziećmi na mszę szkolną w piątek 25 września o godz. 18.00, po której w kościele krótkie spotkanie organizacyjne dotyczące tego wydarzenia

 

Również za 2 tygodnie w niedzielę zapraszamy młodzież, która w tym roku przygotowywała się by przyjąć bierzmowanie, na spotkanie w formie czuwania do kościoła po wieczornej Mszy św. Niestety jeszcze nie wiemy, kiedy będzie udzielany ten sakrament w naszej parafii. Czekamy na decyzję Kurii Diecezjalnej.

 

Kończymy już proces zapisywania się na listę nowych kandydatów do bierzmowania młodzieży klas ósmych z naszej parafii. Jeszcze wiele osób nie odebrało indeksu bierzmowańca, gdzie mają być wpisywane obecności na nabożeństwach i spotkaniach. Prosimy to zrobić ostatecznie w tym tygodniu.

 

Przypominamy, że od poprzedniej niedzieli w przypadku obecności dwóch szafarzy Komunii jeden będzie rozdawał do ust a drugi tym, którzy chcą do ręki. W przypadku gdy będzie tylko jeden szafarz osoby, które chcą przyjąć komunię do ust ustawiają się na końcu kolejki.

 

Stowarzyszenie 'Radoszowik' informuje o zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, które odbędzie się w poniedziałek 21 września o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Obecność obowiązkowa.

 

Zwracamy uwagę rodzicom aby przypominać dzieciom o mszy szkolnej w piątki. Na tych mszach mają być też obecne dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. To jeden z elementów dobrego przygotowania do przyjęcia tego sakramentu w przyszłym roku.

 

Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Sowa za odnowienie krzyża przy zbiegu ulic Raciborskiej i Tuwima.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.: jak naprawdę wyglądał Jezus i czy musimy to wiedzieć, refleksje katechety o religii w szkole, co Rosjanie myślą o agresji na Polskę 17 września 1939 roku, media społecznościowe- nowa broń masowego rażenia. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy we wtorek Wandę Jencz, a w sobotę Adama Bierzę.  Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 13.09-21.09.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Za tydzień kolekta specjalna na opłacenie malowania na probostwie..

Dzisiaj doroczna pielgrzymka do Matki Boskiej w Pszowie. Tym razem będą tam obecni przedstawiciele. W pielgrzymce można uczestniczyć on-line przez radio eM, YouTube i Facebook.

Dziś też o godz. 19.30 przedostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski', na który składać się będzie oprócz mszy św. różaniec, procesja i Apel Jasnogórski. Mszy o godz. 16.00 nie będzie.

Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy przynieść do kościoła krzyż, który wisi na ścianie w naszym mieszkaniu. Zostanie on jeszcze raz poświęcony. Będzie to również piękny wyraz naszej wiary w Jezusa Ukrzyżowanego dla naszego zbawienia.  Zachęcamy też do przyozdobienia krzyży przydrożnych.

Z okazji święta patronalnego Stowarzyszenia Dobrej Śmierci również jutro najpierw o 7.30  Różaniec do Siedmiu Boleści NMP, o 8.00 msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci a potem zapraszamy do salki Domu Parafialnego na pierwsze po wakacjach spotkanie. Mile widziane nowe osoby.

Jutro również spotkanie członków Rady Parafialnej w salce Domu Parafialnego po mszy wieczornej.

W czwartek po wieczornej Mszy św. na probostwie pierwsze po wakacjach spotkanie lektorów i kantorów.

Tradycyjnie w III piątek, który przypada w tym tygodniu, zapraszamy przed kapliczkę Miłosierdzia Bożego o 15.00 na Koronkę a o 19.00 Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza parafian do kościoła na spotkanie modlitewne.

W sobotę  o godz. 17.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Bóg zapłać Panu Joachimowi Mołdrzykowi, Pani Prezes Małgorzacie Kubica z pozostałymi paniami w pięknych strojach z Koła Gospodyń Wiejskich, za uświetnienie naszych parafialnych dożynek. Bóg zapłać za koronę dożynkową, wieniec, kołocz i pozostałe dary, które przyozdobiły nasz ołtarz. Panu Bobrzykowi za dożynkowy chleb.

Przedłużamy do następnej niedzieli termin zgłaszania się młodzieży klas ósmych z naszej parafii, która pragnie przyjąć ten sakrament w przyszłym  roku. Prosimy o wpisanie się na  listę kandydatów do bierzmowania w zakrystii. Osoby, które się wpisały jak i te nowe mogą już zabrać indeks bierzmowańca, gdzie będą wpisywane obecności na nabożeństwach i spotkaniach. 

Animatorki Dzieci Maryi serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spotkania Dzieci Maryi, które odbywają się w każdą sobotę w domu parafialnym o godz. 9.00. Czekamy też na kandydatów do Służby Ołtarza czyli ministrantów. Zbiórki w soboty również o 9.00. Zapraszamy młodzież na spotkania oazowe w piątki, dorosłych do naszych grup, które rozpoczęły znów spotkania po wakacjach. Harmonogram spotkań w gablotce.

Jeszcze raz przypominamy o reżimie związanym z koronawirusem! W kościele ciągle jeszcze zakładamy maseczki na nos i usta. Zachowujemy- o ile to możliwe-odpowiednią odległość w ławce i w kolejce do komunii. Przyjmując komunię na rękę, wyciągamy dłoń,  pod którą podkładamy drugą (robimy coś w rodzaju tronu). Tą dłonią ze spodu bierzemy hostię do ust i bezwzględnie spożywamy ją na miejscu, przy stopniu ołtarza. Nie odchodzimy do ławki z komunią. Zadecydowaliśmy, że w przypadku dwóch szafarzy jeden będzie rozdawał komunię przyjmującym do ust a drugi tym, którzy chcą do ręki. W przypadku gdy będzie tylko jeden szafarz osoby, które chcą przyjąć komunię do ust ustawiają się na końcu kolejki. Dziękujemy za zrozumienie.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: o mocy przebaczania, Bóg jest śpiewakiem, zrozumieć schizofrenię, Białoruś-banicja arcybiskupa. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w środę Marię Smołka.  Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 06.09-13.09.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary.

Dziś nasze parafialne dożynki. Chcemy na Mszach św. podziękować Bogu za Jego dary i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach.

Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii  Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele jutro, tj. 7 września po Mszy św. wieczornej.

W czwartek 10 września po wieczornej mszy św. w salce domu parafialnego (nowa część) spotkanie Rycerzy Kolumba. Zapraszamy nowych kandydatów- mężczyzn do naszej grupy.

Jak w każdy II piątek zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 8.00 w sobotę.

W sobotę po Mszy wieczornej adoracja uwielbienia Najświętszego Sakramentu ze śpiewem, rozważaniami, które poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus'. Adoracja zakończy się indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim.

W przyszłą niedzielę 13 września o godz. 19.30 przedostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski', na który składać się będzie oprócz mszy św. różaniec, procesja i Apel Jasnogórski. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej serdecznie zapraszamy.

Przypominamy członkom Rady Parafialnej o spotkaniu w poniedziałek 14 września w salce Domu Parafialnego po mszy wieczornej.

Są jeszcze do odebrania w zakrystii książeczki 9 pierwszych piątków dla dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku.

Prosimy młodzież klas ósmych z naszej parafii, która pragnie przyjąć ten sakrament a nie wpisała się jeszcze w piątek na listę kandydatów do bierzmowania o dokonanie tego do następnej niedzieli tj. 13 września, gdyż chcemy zamknąć listę przygotowujących się.

Data bierzmowania dla młodzieży, która z powodu pandemii nie przyjęła jeszcze tego sakramentu zostanie podana po uzgodnieniu z biskupem.

Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Chłopców po I Komunii do grona ministrantów. Dzieci Maryi zapraszają na spotkania w domu parafialnym dzieci od I klasy Szkoły Podstawowej. Spotkania obu grup w soboty o godz. 9.00.

Redakcja czasopisma 'Miłujcie się' proponuje wszystkim ogólnopolskie, internetowe 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję, które rozpoczną się 8 września a zakończą 10 października. Będą się one odbywać na stronie 'Miłujcie się!', na Facebooku oraz na kanale 'Miłujcie się!' na YouTube. Szczegóły na stronie internetowej www.oddanie33.pl. Zachęcamy parafian do włączenia się w tą inicjatywę i przeżycia w ten sposób rekolekcji.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: miedzy szkołą a parafią, szkoła w pandemii, ile lat ma Maryja, czego brakuje Irlandzkiemu Kościołowi, Polska ma złoto. Jest jeszcze z tyłu na stoliku do zabrania bezpłatna gazetka 'Dobre Nowiny'. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w środę Lecha Borysewicz.  Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 30.08-06.09.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary. Na probostwie planujemy rozpoczęcie w tym tygodniu prac malarskich by odświeżyć nieco wnętrza.

Kończy się czas wypoczynku wakacyjnego. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Chcemy go rozpocząć Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci z SP3 i 23. Oprócz dzieci i młodzieży zapraszamy również rodziców i nauczycieli. Pierwszoklasiści mogą przynieść do kościoła swoje rogi obfitości czyli tzw. 'tyty', które zostaną pobłogosławione.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arki Bożka w Rydułtowach informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej dla klasy 1a o godz. 9.00, dla klasy 1b o godz. 10.00, dla klas 4 o godz. 11.00. Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla pozostałych klas jest umieszczony na stronie internetowej szkoły.

Bóg zapłać za trud katechizacji Pani Gabrieli Rojek w SP3. Katechizację w SP23 podejmuje nowa katechetka Pani Natalia Mandera. Bóg zapłać za trud katechizacji dotychczasowej katechetce w SP23 Pani Annie Tomala.

Od wtorku powracamy do starego porządku nabożeństw. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 18.00 a w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i w kaplicy o godz. 10.00.

Kancelaria  będzie znów czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-9.00, natomiast po południu w poniedziałek i piątek w godzinach od 16.30-17.30. Zgłaszanie pogrzebów niezależnie od godzin urzędowania. Protokoły przedślubne spisywane będą po uprzednim uzgodnieniu z księdzem.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i na Eucharystię.

Okazja do spowiedzi dla dzieci w I piątek od godz. 16.00. Msza szkolna o godz. 17.00 w czasie, której poświęcimy pierwszoklasistom tornistry z przyborami szkolnymi. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii.

Rozpoczynamy też nowy rok działalności duszpasterskiej. Zapraszamy do grup  działających w naszej parafii. W piątek również na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie grupy organizacje działające przy parafii (a jest ich jak popatrzymy na stronę internetową 17) na rozesłanie do tegorocznej pracy. Prosimy wyznaczyć przedstawiciela do odebrania symbolicznej świecy. Harmonogram spotkań grup zamieszczony zostanie wkrótce w gablotce.

Msza św. dla całej młodzieży z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w piątek o godz. 19.00. Prosimy też szczególnie o obecność tym razem dwóch grup młodzieży, tej która przygotowywała się przez cały rok i z powodu koronawirusa jeszcze nie jeszcze otrzymała sakramentu bierzmowania, oraz tej z obecnych klas ósmych, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym nowym roku katechetycznym.  Przed mszą okazja do spowiedzi od godz. 18.30.

W I sobotę o godz. 7.30 różaniec wynagradzający i msza św. z medytacją o godz. 8.00.

Objazd chorych w sobotę od godz. 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Dzieci zapraszamy po przerwie wakacyjnej w sposób szczególny do kościoła na msze szkolne w piątki. Chcemy też powrócić do naszych rozmów niedzielnych z dziećmi na temat czytań mszalnych o godz. 10.50.

Za tydzień w niedzielę 6 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa. Chcemy podziękować Bogu za tegoroczne zbiory i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dary, które parafianie zechcą przynieść do kościoła złożymy przed ołtarzem.

Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii  Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele w poniedziałek 7 września po Mszy św. wieczornej.

Już dziś informujemy członków Rady Parafialnej o spotkaniu w poniedziałek 14 września w salce Domu Parafialnego po mszy wieczornej.

Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku, prosimy aby w zakrystii odebrały książeczki 9 pierwszych piątków.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: o Aniele Cierpiących- św. Matce Teresie z Kalkuty, czym jest medycyna narracyjna, jaka będzie przyszłość Białorusi? 'Gość' dzisiaj z dodatkiem o 40 rocznicy powstania 'Solidarności'. Jest też nowy numer 'Małego Gościa' z naklejkami na zeszyty szkolne. Zapraszamy do lektury.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 23.08-30.08.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za ponad 4700 zł złożone w kolekcie specjalnej sprzed tygodnia.

 

Dziś nasz odpust parafialny. Witamy wszystkich gości, bliskich, krewnych, którzy przybyli do naszej parafii. To okazja by jak co roku Bogu podziękować za opiekę i łaski, które za przyczyną  św. Jacka otrzymaliśmy a zarazem prosić o dalsze wstawiennictwo u Boga za wszystkimi naszymi parafianami. Witamy tegorocznego kaznodzieję odpustowego pochodzącego z naszej parafii- Ojca Ulryka- Mateusza Knesz. O godz. 15.30 uroczyste nieszpory odpustowe.

 

W ramach naszych odpustowych obchodów w poniedziałek 24 sierpnia najpierw o godz. 10.00 Msza św. za naszych chorych i starszych parafian z namaszczeniem i błogosławieństwem lourdzkim (prosimy o przywiezienie ich do kościoła) a o godz. 18.00 Msza św. za naszych zmarłych parafian, po której z kościoła wyruszymy w procesji na cmentarz i tam będziemy się modlić za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

 

Dziś  dziewięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Dzieci te rozpoczynają tzw. biały tydzień, kiedy to są obecne w swych białych strojach na mszach św. przez cały tydzień.   

 

W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

Za dwa tygodnie w niedzielę 6 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory czyli tzw. Msza św. dożynkowa.

 

Serdeczne Bóg zapłać tym naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na prośbę i wczoraj przyszli i uprzątnęli z okazji odpustu kościół i jego obejście!

 

Odpust to dobra okazja by zakupić- szczególnie ci którzy jeszcze jej nie mają- naszą monografię: 'Dzieje parafii św. Jacka w Radoszowach'.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.: porozmawiajmy o parafii, jak się mieszka na Jasnej Górze, czym zajmuje się pierwsza dama RP, trędowaty pośród trędowatych. Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII