Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.-07.02.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a za tydzień na potrzeby archidiecezji- na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za ofiary.

 

W poniedziałek na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozbiórce wystroju świątecznego kościoła.

 

We wtorek tj. 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu następuje błogosławieństwo gromnic . Prosimy o przyniesienie świec.  Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św. na mszę św. o godz. 18.00 podczas, której poświęcone będą ich świece komunijne. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Z tej okazji kolekta na zakony kontemplacyjne.

 

W środę z okazji wspomnienia św. Błażeja biskupa i męczennika, po mszach św.  udzielać będziemy specjalne błogosławieństwo, które ma nas uchronić przed chorobami gardła.

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi.

 

W piątek o 17.00 msza w intencji dzieci komunijnych. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci.

 

Również w piątek o 19.00 msza dla młodzieży. Prosimy w sposób szczególny o obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Od 18.30 okazja do spowiedzi. Dotyczy ona szczególnie kandydatów do bierzmowania.

 

Piątek to również wspomnienie św. Agaty. Będziemy błogosławić chleb i wodę.

 

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 Msza św. z medytacją.

 

W I sobotę od 9.30 objazd chorych. Z powodu obostrzeń epidemicznych prosimy zgłaszać wszystkich chętnych w zakrystii, na razie także z uwzględnieniem tych tzw. stałych chorych. Prosimy o podanie numeru telefonu gdyż jeśli byłaby duża ilość chorych to musimy się umówić na inny termin. W ramach naszych rekolekcji wielkopostnych w sobotę 20 lutego przewidziane są również odwiedziny chorych. Można i tutaj skorzystać z tego terminu.

 

W sobotę po mszy wieczornej Odnowa w Duchu Św. i zespół 'Vespere Cultus' zapraszają na adorację uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim.

 

wolne intencje mszalne. Przypominamy, że w przedsionku kościoła można zaznajomić się z pozostałymi wolnymi intencjami mszalnymi na 2021 rok.

 

Na chórze rozpoczęły się prace związane z położeniem paneli podłogowych. Z tego też powodu  chór będzie czasowo niedostępny.

 

Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  dlaczego mimo lockdownu przedsiębiorcy otwierają firmy, czy amantadyna leczy COVID-19, dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamyka się  za kratami klasztoru kontemplacyjnego. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Mateusza Franiczek. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.-31.01.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Wielkie Bóg zapłać za 3200 zł ofiarowanych przez parafian w kolekcie specjalnej sprzed tygodnia.

 

Dziś przeżywamy III niedzielę zwykłą obchodzoną jako Niedziela Słowa Bożego.

 

Dziś też „Dzień Solidarności z Chorwacją”. Polecajmy Bożej Opatrzności w naszych modlitwach ofiary trzęsienia ziemi: tragicznie zmarłych, setki rannych i tysiące osób pozbawionych dachu nad głową.

 

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się jutro świętem nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

 

We wtorek po wieczornej mszy św. w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

 

Bóg zapłać parafianom za wszystkie ofiary kolędowe, które zostały złożone na tzw. mszach kolędowych i przy innych okazjach. W normalnym trybie na kolędę chodzi się z ministrantami i przy tej okazji są składane ofiary do puszki na ich cele. Proponujemy dziś parafianom po każdej mszy św. złożenie ministrantowi przy wyjściu do koszyczka dobrowolnej ofiary na różne wydatki związane z funkcjonowaniem służby ołtarza. W imieniu naszych ministrantów 'Bóg zapłać' za każdą ofiarę.   

 

W gablotce można zaznajomić się z wolnymi intencjami mszalnymi na cały 2021 rok.

 

Przypominamy tym parafianom, którzy jeszcze tego nie uczynili o dokonywaniu opłat za groby na nową pięciolatkę 2020-2025.

 

Ciągle obowiązują obostrzenia związane z pandemią. Mają być maksymalne 53 osoby. Siadamy na miejscach zaznaczonych kwadracikami na ławkach.  Maski zakrywają nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie. Preferuje się przyjmowanie komunii na rękę. Podkładamy jedną rękę pod drugą. Tą z dołu bierzemy komunię do ręki i na miejscu natychmiast przyjmujemy do ust. Dziękujemy za zrozumienie.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. o firmach, które zmonopolizowały media cyfrowe, szkoła na ekranie, wyzwania Bidena, dlaczego jesteśmy potęgą w skokach narciarskich. Jest też 'Mały Gość' a w nim dodatek- podstawka na smartfona.  Zapraszamy do lektury.

 

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.-24.01.2021 r.

Dziś pierwsza w tym roku kolekta specjalna na nasze kolejne inwestycje. Wielkie Bóg zapłać za ofiary.

 

W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

 

Dziś o godz. 11.00 msza św. dziękczynna w kolejną rocznicę urodzin naszego ks. wikariusza Piotra Kamińskiego. Życzymy Bożego błogosławieństwa i dużo zdrowia.

 

Dziś też o 15.30 nabożeństwo do św. Jacka.

 

W poniedziałek po mszy porannej modlitwy za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkównej.

 

W środę na mszę o godz. 18.00 zapraszamy babcie i dziadków z okazji ich święta.

 

W piątek o 17.30 nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

Przypominamy tym parafianom, którzy jeszcze tego nie uczynili o dokonywaniu opłat za groby na nową pięciolatkę 2020-2025.

 

Przypominamy też parafianom o obostrzeniach związanych z pandemią. Jednorazowo może się znajdować w naszym kościele zasadniczo 53 osoby. Zajmujemy miejsca oznaczone kwadracikami na ławkach, które gwarantują odpowiednią odległość od siebie. Kilka miejsc jest też na chórze.  Nosimy maski zakrywając zarazem nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie przynajmniej 1 metr. Preferuje się przyjmowanie komunii do ręki. Dziękujemy za zrozumienie.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. niemodna asceza w modnym opakowaniu, dlaczego trzeba się modlić o jedność chrześcijan, etyczne aspekty szczepienia przeciw COVID-19, o zasadach i zaletach postu Daniela. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:  w środę Jadwigę Ochałek, w czwartek Otylię Magot, w piątek Zofię Grzenik, w sobotę Jerzego Słapa. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.-17.01.2021 r.

 Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień pierwsza w tym roku kolekta specjalna.

 

 Przypominamy parafianom o obostrzeniach związanych z pandemią. Jednorazowo może się znajdować w naszym kościele zasadniczo 53 osoby. Zajmujemy miejsca oznaczone kwadracikami na ławkach, które gwarantują odpowiednią odległość od siebie. Kilka miejsc jest też na chórze.  Nosimy maski zakrywając zarazem nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie przynajmniej 1 metr. Preferuje się przyjmowanie komunii na rękę. Dziękujemy za zrozumienie.

 

 Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

 

 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy tym razem w środę przed mszą wieczorną czyli o 17.30.

 

 W tym tygodniu zapraszamy parafian z kolejnych ulic naszej parafii na mszę św. kolędową zamiast odwiedzin duszpasterskich w naszych domach. Na tych ulicach zakończymy też nasze spotkania kolędowe. I tak we wtorek z ulic Pietrzkowickiej, Niwki, Wspólnej i Niewiadomskiej, w środę z ulic Obywatelskiej, Radosnej, Barwnej i Urbana a w czwartek z ulic Krzywej, Szybowej, Żytniej i Polnej. Parafianie otrzymają indywidualne błogosławieństwo, obrazek kolędowy i kawałek kredy, którą można napisać na drzwiach wejściowych K+M+B+ 2021. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej do koszyczka.

 

 Jeszcze tylko do następnej niedzieli prosimy parafian o zapisywanie się w zakrystii na listę indywidualnych wizyt kapłana w domu. Trzeba podać adres i numer telefonu w celu ustalenia odwiedzin.

 

 W piątek na godz. 15.00 zapraszamy przed naszą kapliczkę na koronkę i krótkie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 Na godz. 19.00 zaprasza Grupa Nowej Ewangelizacji na spotkanie z świadectwami i adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 W środę swoje kolejne urodziny obchodzi nasz ks. wikariusz Piotr Kamiński. Natomiast msza św. dziękczynna z tej okazji będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 17 stycznia o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich parafian.

 

 W sobotę 16 stycznia o 17.00 w kościele nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

 

 W przyszłą niedzielę o 15.30 nabożeństwo do św. Jacka.

 

 Przypominamy tym parafianom, którzy jeszcze tego nie uczynili o dokonywaniu opłat za groby na nową pięciolatkę 2020-2025 roku.

 

 W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' przeczytamy m. in. o tym, że 2021 to rok św. Józefa, szczepionka-pytania i odpowiedzi, rozmowa z o. Leonem Knabitem, Małe Stópki wielka sprawa. Jest też dodatek - książeczka-modlitwy do św. Józefa.

 

 W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Ryszarda Jordan a w sobotę Bernadetę Langrzyk. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.-10.01.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę

Święto Chrztu Pańskiego.

 

W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Z tej okazji święcimy kadzidło i kredę. To święto nakazane. Msze św. jak w niedziele. W tym dniu obchodzimy również Dies Episcopi- modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. To także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta przeznaczona będzie na misje. Niestety w tym roku- z wiadomych powodów- nie będzie konkursu kolęd dla dzieci.

 

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak w każdą środę tym razem o 15.30 czyli przed wieczorną mszą św. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.

 

W najbliższy piątek zapraszamy na pierwszą w tym roku nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 19.00 zakończenie w sobotę o 8.00. Zapisy na stronie internetowej.

 

W tym tygodniu zapraszamy parafian z kolejnych ulic naszej parafii na mszę św. kolędową zamiast odwiedzin duszpasterskich w naszych domach. I tak w poniedziałek parafian z ulic Raciborskiej i Korfantego, w piątek z ulic Kordeckiego, Narcyzowej i św. Jacka. Parafianie otrzymają indywidualne błogosławieństwo, obrazek kolędowy i kawałek kredy, którą można napisać na drzwiach wejściowych K+M+B+ 2021. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej do koszyczka. Jeśli komuś z parafian akurat nie pasuje data spotkania na tej konkretnej mszy, to oczywiście może uczestniczyć we mszy kolędowej z parafianami innych ulic w innym terminie. Rodziny, które pragną jednak odwiedzin kapłana w swym domu prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii z adresem i numerem telefonu w celu ustalenia wizyty.

 

W dalszym ciągu przyjmujemy opłaty za groby w kancelarii na lata 2020-2025. Bardzo prosimy przynosić kartkę grobową.

 

Jest też pierwszy numer w tym roku naszej gazetki 'Spektrum'.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Marię Staniczek. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020-03.01.2021 r.

Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. To także święto patronalne Domowego Kościoła. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Jutro tj. w poniedziałek obchodzimy święto św. Młodzianków. Zapraszamy wszystkie małe dzieci- naszych najmłodszych parafian- na mszę św. o godzinę później niż normalnie czyli o 9.00. Udzielimy im specjalnego indywidualnego błogosławieństwa. Zapraszamy również mamy w stanie błogosławionym.

Jak już wspominaliśmy, ze względu na zagrożenie epidemiczne w tym roku nie ma odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. W związku z tym zapraszamy parafian z poszczególnych ulic naszej parafii na msze św. każdorazowo o godz. 18.00. I tak w tym tygodniu w poniedziałek parafian z ulic Batorego, Ustronnej, Sportowej, Racławickiej, Semana, Dąbrowy, we wtorek z ulic Szafranka, Tuwima, Broniewskiego, Radoszowskiej (Piece), w środę z ulic Krzywoustego, Radoszowskiej, Szczerbickiej oraz Staromiejskiej, Frontowej, Rozstajnej, Mruli, Mojżesza. Parafianie otrzymają indywidualne błogosławieństwo, obrazek kolędowy i kawałek kredy, którą można napisać na drzwiach wejściowych K+M+B+ 2021. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej do koszyczka. Rodziny, które pragną jednak odwiedzin kapłana w domu (np. poświęcenie nowego domu, mieszkania lub z innych przyczyn), prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii z adresem i numerem telefonu w celu ustalenia wizyty.

W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy wiernych na Mszę św. za parafian ale o godzinę wcześniej, ze względu na obostrzenia epidemiczne czyli o 17.00, po której uroczyste nabożeństwo ekspiacyjne i dziękczynne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem składanym przez proboszcza parafii. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w ostatnim dniu roku odmówi pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum laudamus”.

Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia w Nowy Rok czyli w piątek Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To święto nakazane. Msze św. jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Odmawiając publicznie hymn do Ducha Świętego prosząc o łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku można również uzyskać- pod zwykłymi warunkami- odpust zupełny.

W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca. Nie ma przewidzianej osobnej spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do spowiedzi przed Mszami świętymi. W I piątek tj. w Nowy rok o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo. W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający i msza z medytacją o 8.00.

Następny objazd chorych dopiero 6 lutego.

Po Mszy św. wieczornej w I sobotę serdecznie zapraszamy na Kolędowy Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, który poprowadzi Odnowa w Duchu Św. z zespołem 'Vespere Cultus'

Przypominamy o dokonywaniu opłat za groby w kancelarii na lata 2020-2025. Bardzo prosimy przynosić kartkę grobową, bo jest tam numer identyfikacyjny grobu i przybijamy na te kartki specjalną pieczątkę.

W nowym roku: środa popielcowa przypadnie 17 lutego, rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 17-20 lutego, Wielkanoc- 4 kwietnia, I Komunia św. przypadnie 16 maja, Boże Ciało- 3 czerwca, nasz odpust parafialny 22 sierpnia.

Jest jeszcze świąteczny 'Gość Niedzielny' tym razem w cenie 10 zł. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Agnieszkę Horn a w wigilię Piotra Sanecznik. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego i spokojnego nowego 2021 roku!

 


Ogłoszenia duszpasterskie 20.12-27.12.2020 r.

-Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na remont katedry.

-Serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy przyszli tak licznie wczoraj i pomogli przy pracach związanych z tegorocznym wystrojem świątecznym w naszym kościele. Prace będą jeszcze kontynuowane. Szczególne podziękowania dla kościelnych Dariusza i Marka.

-Zapraszamy na ostatnie msze św. roratnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 . W środę prosimy dzieci o przyniesienie planszy z naklejonymi obrazkami z tegorocznych rorat. -Zgodnie z zapowiedzią, spośród dzieci obecnych na wszystkich tegorocznych roratach zostaną wylosowane trzy cenne nagrody, dlatego we wtorek przed i po mszy roratniej prosimy te dzieci, które ani razu nie opuściły rorat o zgłoszenie się do zakrystii by je wcześniej spisać i w środę dokonać losowania. Parafianinowi, który ufundował nagrodę, a który pragnął pozostać anonimowy: Serdeczne Bóg zapłać!

-We wtorek tym razem po Roratach comiesięczne nabożeństwo do św. Rity przy Jej ołtarzyku.

-Spowiedź przedświąteczna przed mszami świętymi. W poniedziałek i wtorek od 9.00 do 10.00 oraz od 16.00-18.00, w środę tylko po południu od 16.00-18.00 a w Wigilię od 9.00-12.00 i 13.00-16.00. Prosimy o wyrozumiałość, bo ze względu na chorobę ks. Wikarego będzie spowiadał najprawdopodobniej tylko jeden kapłan.

-Przedświąteczny objazd chorych w poniedziałek i we wtorek od około godz. 10.00 a w środę od 11.00. Chorzy zostali poinformowani telefonicznie w jaki dzień i o jakiej godzinie ksiądz przyjedzie.

-Dziś na mszy św. o godz. 11.00 harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju, które aż do Wigilii będzie obecne w naszym kościele. Można go będzie sobie odpalić a potem zapalić uroczyście świece na wigilijnym stole w naszych domach.

-W czwartek Pasterka o godz. 24.00 w intencji parafian. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Według obowiązujących przepisów kościelnych w wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednakże biskupi polscy zachęcają do niego ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w naszym kraju.  Zdecydowaliśmy się na jedną Pasterkę tylko o 24.00 ale tu prośba aby w tym roku- ze względów epidemicznych- jeśli to możliwe, nie uczestniczyli w niej dzieci i najstarsi parafianie. Jeśli w kościele będzie dużo osób to prosimy o pozostanie na placu kościelnym. Będzie załączony głośnik na zewnątrz.

-W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego-Tajemnica Wcielenia Syna Bożego. To również termin końcowy tegorocznej Duchowej Adopcji. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy podjęli trud 9-miesięcznej modlitwy za poczęte dziecko. Zapraszamy na świąteczne nieszpory kolędowe do naszego kościoła o godz. 15.00.

-W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

-W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

-Informacja do dzieci, że dziś po Mszy o godz. 11.00 zostaną rozlosowane trzy cenne nagrody za prawidłowe rozwiązania krzyżówek ze Spektrum przez cały rok 2020.

-Zbliża się koniec roku i przypominamy o dokonywaniu opłat za groby w kancelarii na lata 2020-2025. Bardzo prosimy przynosić kartkę grobową, bo jest tam numer identyfikacyjny grobu i przybijamy na te kartki specjalną pieczątkę.

-To już ostatnia okazja nabycia w zakrystii opłatków świątecznych oraz świec Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. 

-Serdeczne Bóg zapłać również Grupie Nowej Ewangelizacji za dar pieniężny zebrany w piątek, który także chcemy przeznaczyć na nową monstrancję.

-Dobrym świątecznym prezentem może być monografia naszej parafii, którą można ciągle jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

-W dzisiejszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. chorych nie opuszczać, kolęda w czasach pandemii, nauka czy ideologia oraz dodatek- modlitwa na stół wigilijny. Jest też 'Mały Gość Niedzielny' ze stajenką do samodzielnego złożenia. Dla prenumeratorów jest nowy numer 'Miłujcie się'. Zapraszamy do lektury.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Gertrudę Dragon, we wtorek Andrzeja Szleńska, w środę Bogdana Laskowskiego, w czwartek Jana Chowaniec, w piątek Bolesława Anderskiego i Wandę Śpiewok. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 13.12-20.12.2020 r.

-Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii.

-Zapraszamy- szczególnie dzieci i młodzież- na msze św. roratnie w od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

-Po rannej mszy św. w czwartek nabożeństwo do św. Jacka a w piątek modlitwy do bł. Karoliny Kózkównej.

-W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy tradycyjnie na godz. 15.00 przed kapliczkę Miłosierdzia Bożego.

-Również w piątek 18 XII Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich parafian o godz. 19.00 do naszego kościoła na adwentowe spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem.

-Ze względów epidemiologicznych bardzo prosimy o skorzystanie z sakramentu spowiedzi św. jeszcze przed świąteczną gonitwą i nieodkładanie tego sakramentu na ostatni moment. Spowiedź pół godziny przed mszą.

-Wszystkich chętnych do pomocy parafian przy pracach związanych z tegorocznym wystrojem świątecznym w naszym kościele zapraszamy w sobotę 19 grudnia na godz. 9.00.

-Przypominamy o przedświątecznym objeździe chorych w dniach 21-23 grudnia. Ze względu na pandemię musimy chorych podzielić, dlatego prosimy przy zapisach podać również telefon kontaktowy. Chorzy zostaną telefonicznie poinformowani w jaki dzień i o jakiej godzinie ksiądz przyjedzie. Prosimy też tym razem zapisywać chętnych tzw. stałych chorych do objazdu!

-W naszej gazetce 'Spektrum' znajduje się lista sześcioro dzieci, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na krzyżówki z całego 2020 roku. Spośród tych dzieci- jak co roku-rozlosowane zostaną za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 nagrody.

-W kancelarii nadal przyjmujemy opłaty za groby na nową pięciolatkę 2020-2025.

-Opłatki świąteczne- ofiara dobrowolna oraz świece Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- małe w cenie 5 zł, duże 12 zł.

-Przypominamy o akcji 'Paczuszka dla maluszka'. Pod choinką w naszym kościele można składać artykuły chemii kosmetycznej, pieluchy i inne tego typu rzeczy, które zostaną przekazane przez wolontariuszy akcji dla Domu Małego Dziecka w Rybniku. Bóg zapłać za dotychczasowe dary.

-Serdeczne Bóg zapłać za ponad 3200 złotych, które ofiarowali tegoroczni rodzice dzieci komunijnych. Zgodnie z zapowiedzią chcemy je przeznaczyć na nową monstrancję.

-Dobrą propozycją pod choinkę może być monografia naszej parafii, którą można ciągle jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

-W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. lepiej się szczepić, przywilej nie obowiązek- o dyspensie od mszy niedzielnej, sekrety wizerunku MB z Guadalupe, marzenia i złudzenia, czyli o miejscu Polski w UE. Zapraszamy do lektury.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Józefa Tront. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 06.12-13.12.2020 r.

 

~Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ze względu na świąteczne wydatki, następna kolekta specjalna dopiero w styczniu.  

~Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na msze św. roratnie w od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Nasz parafianin- tak jak w poprzednich latach- znowu ufundował 3 nagrody, które wylosujemy spośród  dzieci, które ani razu nie opuszczą tegorocznych rorat.

~Roraty można też przeżywać dzięki transmisji z naszego kościoła a także w Internecie, o czym można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce 'Start'.  

~We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to święto nakazane niemniej jednak zapraszamy na msze o 8.00, 16.00 i 18.00. Rorat w tym dniu nie będzie. Dzieci Maryi z okazji ich święta patronalnego mają swoją mszę św. o 16.00. Dzieciom zostaną wręczone medaliki. Zapraszamy również rodziców.

~Przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o pobraniu aplikacji 'Pentecost App'. W zakrystii można otrzymać hasło dostępu do tej aplikacji. Wkrótce zamieszczone tam będzie świadectwo do wysłuchania.

~Przedświąteczny objazd chorych w dniach 21-23 grudnia. Ze względu na pandemię musimy chorych podzielić, dlatego prosimy przy zapisach podać również telefon kontaktowy. Chorzy zostaną telefonicznie poinformowani w jaki dzień i o jakiej godzinie ksiądz przyjedzie. Prosimy tym razem również zapisywać chętnych tzw. stałych chorych do objazdu!

~W piątek 11 grudnia kolejna nocna adoracja. Rozpoczęcie o godz.19.00 zakończenie w sobotę o 8.00. Prosimy o zapisywanie się na stronie internetowej naszej parafii.

~W kancelarii można ciągle opłacać za groby na nową pięciolatkę 2020-2025.

~Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożona jest  Parafialna Księga Trzeźwości gdzie można się jeszcze wpisywać na abstynencję od alkoholu np. na czas Adwentu.

~Opłatki świąteczne- ofiara dobrowolna oraz świece Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- małe w cenie 5 zł, duże 12 zł.

~Fundacja Małych Stópek przypomina o akcji 'Paczuszka dla maluszka'. Pod choinką w naszym kościele można składać artykuły chemii kosmetycznej, pieluchy i inne tego typu rzeczy, które zostaną przekazane przez wolontariuszy akcji dla Domu Małego Dziecka w Rybniku. Bóg zapłać za dotychczasowe dary.

~Dobrą propozycją pod choinkę może być monografia naszej parafii, którą można ciągle jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

~Śpiewając 'Oto Pan Bóg przyjdzie' pamiętajmy że, słowo 'Alleluja' na końcu prawidłowo śpiewa się jeden raz w całości 'Alleluja' (nie 'Alle-Alleluja').

~W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. miejsce i rola kobiet w Kościele, nowa książka papieża Franciszka, świętość Jana Pawła II nie do podważenia.

Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

~W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Czesława Niemczyk. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 29.11-06.12.2020 r.

 

 

- Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele parafialne. Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

- Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości do której można wpisywać swą abstynencję od alkoholu np. na czas Adwentu.

- Pamiętajmy ciągle o restrykcjach sanitarnych z powodu pandemii w naszym kościele.

- Już jutro roraty. W tym roku od poniedziałku do piątku wieczorem o godz. 18.00. W soboty nie będzie rorat. Mimo pandemii i obostrzeń chcemy je przeprowadzić normalnie ale w nieco zmienionym trybie. Dzieci wraz ze swoimi bliskimi zajmą miejsca w ławkach w odpowiedniej odległości od siebie. Nie będzie wspólnej procesji z lampionami do ołtarza. Nie będzie też wspólnego wyjścia na kazanie ani przekazywania figury Matki Bożej. Będą obrazki, pytania i nagrody za odpowiedzi. Dzieci, które obawiają się przyjść, mogą uczestniczyć w roratach dzięki transmisji z naszego kościoła lub w Internecie. Jak przeżywać Roraty i Adwent on-line można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce 'Start'.

- W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i na Eucharystię. Spowiedź św. dla dzieci szkoły podstawowej w piątek od godz. 16.00. Roraty o godz. 17.00. Natomiast młodzież -szczególnie tę przygotowującą się do bierzmowania- zapraszamy również w piątek na Mszę św. o godz. 19.00. Wcześniej od 18.30 okazja do spowiedzi.

- W związku z sytuacja epidemiologiczną, aby mieć kontakt z przygotowującą się do bierzmowania młodzieżą prosimy ich o pobranie aplikacji 'Pentecost App'. W zakrystii otrzymają hasło dostępu do tej aplikacji. Za tydzień będzie zamieszczone na tej aplikacji albo na naszej stronie internetowej świadectwo nawróconego kibica Piotra, które powinni wysłuchać. Prosimy o przynoszenie świadectw chrztu tych osób, które nie były ochrzczone w naszej parafii.

- W piątek 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. To okazja by wyciągnąć z szaf i zaprezentować się w mundurach galowych. Zapraszamy czynnych górników a także emerytów i rencistów na Mszę św. o godz. 9.00. Chcemy wspólnie podziękować na niej św. Barbarze za wyproszone łaski i prosić o opiekę i dalsze Boże błogosławieństwo w trudnej i niebezpiecznej pracy oraz w życiu codziennym. Jeśli będzie nas za dużo w kościele to pozostańmy na zewnątrz. Ks. Abp udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

- W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający i msza św. z medytacją.

- Objazd chorych planujemy przed świętami w dniach 21-23 grudnia. Ze względu na pandemię musimy chorych podzielić, dlatego prosimy przy zapisach podać również telefon kontaktowy. Chorzy zostaną telefonicznie poinformowani w jaki dzień i o jakiej godzinie ksiądz przyjedzie.

- Dziś po raz ostatni zapraszamy do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 20.30 o ustanie pandemii. Natomiast od poniedziałku nie będzie już różańca w kościele ale zachęcamy do modlitwy indywidualnej lub rodzinnej o tej godzinie w swoich domach.

- Informujemy dzieci, że za tydzień w niedzielę na Mszy o godz. 11.00 odwiedzi nas specjalny gość.

- Przyjmujemy ciągle w kancelarii opłaty za groby na nową pięciolatkę 2020-2025.

- Od dziś można już nabyć opłatki świąteczne- ofiara dobrowolna oraz świece Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- małe w cenie 5 zł, duże 12 zł.

- Fundacja Małych Stópek organizuje akcję 'Paczuszka dla maluszka'. W naszym kościele pojawiła się choinka przyozdobiona papierowymi 'bombkami' z logo akcji. Zainteresowani pomocą parafianie zabierając 'bombkę' przynoszą artykuły chemii kosmetycznej i pieluch, które zostaną przekazane przez wolontariuszy akcji dla Domu Małego Dziecka w Rybniku. Bóg zapłać za pomoc najmniejszym.

- W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. Adwentowe rekolekcje o tym, jak w kryzysie odnaleźć światło, Ojciec Salij o odchodzeniu od wiary i agresji wobec Kościoła, dlaczego Polska i Węgry zablokowały unijny budżet. W dzisiejszym 'Gościu' dodatek-kalendarz na 2021 rok. Zapraszamy do lektury.

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Bernadetę Swoboda. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII