Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 13.09-21.09.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Za tydzień kolekta specjalna na opłacenie malowania na probostwie..

Dzisiaj doroczna pielgrzymka do Matki Boskiej w Pszowie. Tym razem będą tam obecni przedstawiciele. W pielgrzymce można uczestniczyć on-line przez radio eM, YouTube i Facebook.

Dziś też o godz. 19.30 przedostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski', na który składać się będzie oprócz mszy św. różaniec, procesja i Apel Jasnogórski. Mszy o godz. 16.00 nie będzie.

Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy przynieść do kościoła krzyż, który wisi na ścianie w naszym mieszkaniu. Zostanie on jeszcze raz poświęcony. Będzie to również piękny wyraz naszej wiary w Jezusa Ukrzyżowanego dla naszego zbawienia.  Zachęcamy też do przyozdobienia krzyży przydrożnych.

Z okazji święta patronalnego Stowarzyszenia Dobrej Śmierci również jutro najpierw o 7.30  Różaniec do Siedmiu Boleści NMP, o 8.00 msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci a potem zapraszamy do salki Domu Parafialnego na pierwsze po wakacjach spotkanie. Mile widziane nowe osoby.

Jutro również spotkanie członków Rady Parafialnej w salce Domu Parafialnego po mszy wieczornej.

W czwartek po wieczornej Mszy św. na probostwie pierwsze po wakacjach spotkanie lektorów i kantorów.

Tradycyjnie w III piątek, który przypada w tym tygodniu, zapraszamy przed kapliczkę Miłosierdzia Bożego o 15.00 na Koronkę a o 19.00 Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza parafian do kościoła na spotkanie modlitewne.

W sobotę  o godz. 17.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Bóg zapłać Panu Joachimowi Mołdrzykowi, Pani Prezes Małgorzacie Kubica z pozostałymi paniami w pięknych strojach z Koła Gospodyń Wiejskich, za uświetnienie naszych parafialnych dożynek. Bóg zapłać za koronę dożynkową, wieniec, kołocz i pozostałe dary, które przyozdobiły nasz ołtarz. Panu Bobrzykowi za dożynkowy chleb.

Przedłużamy do następnej niedzieli termin zgłaszania się młodzieży klas ósmych z naszej parafii, która pragnie przyjąć ten sakrament w przyszłym  roku. Prosimy o wpisanie się na  listę kandydatów do bierzmowania w zakrystii. Osoby, które się wpisały jak i te nowe mogą już zabrać indeks bierzmowańca, gdzie będą wpisywane obecności na nabożeństwach i spotkaniach. 

Animatorki Dzieci Maryi serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spotkania Dzieci Maryi, które odbywają się w każdą sobotę w domu parafialnym o godz. 9.00. Czekamy też na kandydatów do Służby Ołtarza czyli ministrantów. Zbiórki w soboty również o 9.00. Zapraszamy młodzież na spotkania oazowe w piątki, dorosłych do naszych grup, które rozpoczęły znów spotkania po wakacjach. Harmonogram spotkań w gablotce.

Jeszcze raz przypominamy o reżimie związanym z koronawirusem! W kościele ciągle jeszcze zakładamy maseczki na nos i usta. Zachowujemy- o ile to możliwe-odpowiednią odległość w ławce i w kolejce do komunii. Przyjmując komunię na rękę, wyciągamy dłoń,  pod którą podkładamy drugą (robimy coś w rodzaju tronu). Tą dłonią ze spodu bierzemy hostię do ust i bezwzględnie spożywamy ją na miejscu, przy stopniu ołtarza. Nie odchodzimy do ławki z komunią. Zadecydowaliśmy, że w przypadku dwóch szafarzy jeden będzie rozdawał komunię przyjmującym do ust a drugi tym, którzy chcą do ręki. W przypadku gdy będzie tylko jeden szafarz osoby, które chcą przyjąć komunię do ust ustawiają się na końcu kolejki. Dziękujemy za zrozumienie.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: o mocy przebaczania, Bóg jest śpiewakiem, zrozumieć schizofrenię, Białoruś-banicja arcybiskupa. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w środę Marię Smołka.  Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 06.09-13.09.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary.

Dziś nasze parafialne dożynki. Chcemy na Mszach św. podziękować Bogu za Jego dary i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach.

Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii  Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele jutro, tj. 7 września po Mszy św. wieczornej.

W czwartek 10 września po wieczornej mszy św. w salce domu parafialnego (nowa część) spotkanie Rycerzy Kolumba. Zapraszamy nowych kandydatów- mężczyzn do naszej grupy.

Jak w każdy II piątek zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 8.00 w sobotę.

W sobotę po Mszy wieczornej adoracja uwielbienia Najświętszego Sakramentu ze śpiewem, rozważaniami, które poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus'. Adoracja zakończy się indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim.

W przyszłą niedzielę 13 września o godz. 19.30 przedostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski', na który składać się będzie oprócz mszy św. różaniec, procesja i Apel Jasnogórski. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej serdecznie zapraszamy.

Przypominamy członkom Rady Parafialnej o spotkaniu w poniedziałek 14 września w salce Domu Parafialnego po mszy wieczornej.

Są jeszcze do odebrania w zakrystii książeczki 9 pierwszych piątków dla dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku.

Prosimy młodzież klas ósmych z naszej parafii, która pragnie przyjąć ten sakrament a nie wpisała się jeszcze w piątek na listę kandydatów do bierzmowania o dokonanie tego do następnej niedzieli tj. 13 września, gdyż chcemy zamknąć listę przygotowujących się.

Data bierzmowania dla młodzieży, która z powodu pandemii nie przyjęła jeszcze tego sakramentu zostanie podana po uzgodnieniu z biskupem.

Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Chłopców po I Komunii do grona ministrantów. Dzieci Maryi zapraszają na spotkania w domu parafialnym dzieci od I klasy Szkoły Podstawowej. Spotkania obu grup w soboty o godz. 9.00.

Redakcja czasopisma 'Miłujcie się' proponuje wszystkim ogólnopolskie, internetowe 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję, które rozpoczną się 8 września a zakończą 10 października. Będą się one odbywać na stronie 'Miłujcie się!', na Facebooku oraz na kanale 'Miłujcie się!' na YouTube. Szczegóły na stronie internetowej www.oddanie33.pl. Zachęcamy parafian do włączenia się w tą inicjatywę i przeżycia w ten sposób rekolekcji.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: miedzy szkołą a parafią, szkoła w pandemii, ile lat ma Maryja, czego brakuje Irlandzkiemu Kościołowi, Polska ma złoto. Jest jeszcze z tyłu na stoliku do zabrania bezpłatna gazetka 'Dobre Nowiny'. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w środę Lecha Borysewicz.  Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 30.08-06.09.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary. Na probostwie planujemy rozpoczęcie w tym tygodniu prac malarskich by odświeżyć nieco wnętrza.

Kończy się czas wypoczynku wakacyjnego. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Chcemy go rozpocząć Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci z SP3 i 23. Oprócz dzieci i młodzieży zapraszamy również rodziców i nauczycieli. Pierwszoklasiści mogą przynieść do kościoła swoje rogi obfitości czyli tzw. 'tyty', które zostaną pobłogosławione.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arki Bożka w Rydułtowach informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej dla klasy 1a o godz. 9.00, dla klasy 1b o godz. 10.00, dla klas 4 o godz. 11.00. Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla pozostałych klas jest umieszczony na stronie internetowej szkoły.

Bóg zapłać za trud katechizacji Pani Gabrieli Rojek w SP3. Katechizację w SP23 podejmuje nowa katechetka Pani Natalia Mandera. Bóg zapłać za trud katechizacji dotychczasowej katechetce w SP23 Pani Annie Tomala.

Od wtorku powracamy do starego porządku nabożeństw. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 18.00 a w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i w kaplicy o godz. 10.00.

Kancelaria  będzie znów czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-9.00, natomiast po południu w poniedziałek i piątek w godzinach od 16.30-17.30. Zgłaszanie pogrzebów niezależnie od godzin urzędowania. Protokoły przedślubne spisywane będą po uprzednim uzgodnieniu z księdzem.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i na Eucharystię.

Okazja do spowiedzi dla dzieci w I piątek od godz. 16.00. Msza szkolna o godz. 17.00 w czasie, której poświęcimy pierwszoklasistom tornistry z przyborami szkolnymi. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii.

Rozpoczynamy też nowy rok działalności duszpasterskiej. Zapraszamy do grup  działających w naszej parafii. W piątek również na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie grupy organizacje działające przy parafii (a jest ich jak popatrzymy na stronę internetową 17) na rozesłanie do tegorocznej pracy. Prosimy wyznaczyć przedstawiciela do odebrania symbolicznej świecy. Harmonogram spotkań grup zamieszczony zostanie wkrótce w gablotce.

Msza św. dla całej młodzieży z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w piątek o godz. 19.00. Prosimy też szczególnie o obecność tym razem dwóch grup młodzieży, tej która przygotowywała się przez cały rok i z powodu koronawirusa jeszcze nie jeszcze otrzymała sakramentu bierzmowania, oraz tej z obecnych klas ósmych, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym nowym roku katechetycznym.  Przed mszą okazja do spowiedzi od godz. 18.30.

W I sobotę o godz. 7.30 różaniec wynagradzający i msza św. z medytacją o godz. 8.00.

Objazd chorych w sobotę od godz. 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Dzieci zapraszamy po przerwie wakacyjnej w sposób szczególny do kościoła na msze szkolne w piątki. Chcemy też powrócić do naszych rozmów niedzielnych z dziećmi na temat czytań mszalnych o godz. 10.50.

Za tydzień w niedzielę 6 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa. Chcemy podziękować Bogu za tegoroczne zbiory i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dary, które parafianie zechcą przynieść do kościoła złożymy przed ołtarzem.

Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii  Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele w poniedziałek 7 września po Mszy św. wieczornej.

Już dziś informujemy członków Rady Parafialnej o spotkaniu w poniedziałek 14 września w salce Domu Parafialnego po mszy wieczornej.

Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku, prosimy aby w zakrystii odebrały książeczki 9 pierwszych piątków.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: o Aniele Cierpiących- św. Matce Teresie z Kalkuty, czym jest medycyna narracyjna, jaka będzie przyszłość Białorusi? 'Gość' dzisiaj z dodatkiem o 40 rocznicy powstania 'Solidarności'. Jest też nowy numer 'Małego Gościa' z naklejkami na zeszyty szkolne. Zapraszamy do lektury.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 23.08-30.08.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za ponad 4700 zł złożone w kolekcie specjalnej sprzed tygodnia.

 

Dziś nasz odpust parafialny. Witamy wszystkich gości, bliskich, krewnych, którzy przybyli do naszej parafii. To okazja by jak co roku Bogu podziękować za opiekę i łaski, które za przyczyną  św. Jacka otrzymaliśmy a zarazem prosić o dalsze wstawiennictwo u Boga za wszystkimi naszymi parafianami. Witamy tegorocznego kaznodzieję odpustowego pochodzącego z naszej parafii- Ojca Ulryka- Mateusza Knesz. O godz. 15.30 uroczyste nieszpory odpustowe.

 

W ramach naszych odpustowych obchodów w poniedziałek 24 sierpnia najpierw o godz. 10.00 Msza św. za naszych chorych i starszych parafian z namaszczeniem i błogosławieństwem lourdzkim (prosimy o przywiezienie ich do kościoła) a o godz. 18.00 Msza św. za naszych zmarłych parafian, po której z kościoła wyruszymy w procesji na cmentarz i tam będziemy się modlić za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

 

Dziś  dziewięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Dzieci te rozpoczynają tzw. biały tydzień, kiedy to są obecne w swych białych strojach na mszach św. przez cały tydzień.   

 

W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

Za dwa tygodnie w niedzielę 6 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory czyli tzw. Msza św. dożynkowa.

 

Serdeczne Bóg zapłać tym naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na prośbę i wczoraj przyszli i uprzątnęli z okazji odpustu kościół i jego obejście!

 

Odpust to dobra okazja by zakupić- szczególnie ci którzy jeszcze jej nie mają- naszą monografię: 'Dzieje parafii św. Jacka w Radoszowach'.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.: porozmawiajmy o parafii, jak się mieszka na Jasnej Górze, czym zajmuje się pierwsza dama RP, trędowaty pośród trędowatych. Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 16.08-23.08.2020 r.

Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na nasze inwestycje. Tym razem na nowy krzyż misyjny, który już stoi na placu kościelnym. Bóg zapłać Panu Piotrowi Porwoł za wykonanie a także za prace przy nim firmie 'Budex' i Panu Markowi Czempik.

Dokładnie jutro tj. w poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość św. Jacka- patrona naszej parafii a także całej archidiecezji katowickiej. Po mszy nabożeństwo o godz. 18.30 ku czci naszego patrona.

Odpustowy objazd chorych w czwartek 20 sierpnia - chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic i w piątek 21 sierpnia- chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

W tym tygodniu przypada też III piątek miesiąca. Zapraszamy tradycyjnie o godz. 15.00 przed kapliczkę Miłosierdzia Bożego na krótkie nabożeństwo i koronkę.  Natomiast na godz. 19.00 Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewne do naszego kościoła.

W sobotę 22 sierpnia o 17.30 kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku.

Za tydzień uroczyste obchody naszego odpustu parafialnego. Kazania wygłosi i sumie odpustowej  o godz. 11.00 będzie przewodniczył pochodzący z naszej parafii o. Ulryk Mateusz Knesz. Po mszy procesja teoforyczna, na którą zapraszamy parafian w strojach ludowych, dzieci pierwszokomunijne, strażaków, przedstawicieli różnych związków i stowarzyszeń działających na terenie naszej parafii, poczty sztandarowe, a także górników w strojach galowych. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed każdą mszą świętą, a w sobotę od godziny 17.00-18.00. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. O godz. 15.30 uroczyste nieszpory odpustowe, na które również serdecznie zapraszamy. Nasza gazetka Spektrum ukaże się także na odpust parafialny.

Tradycyjnie dzień po odpuście tj. w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych naszych parafian na Mszę św. z udzielaniem namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Będzie to tzw. Dzień Chorych.

W związku z odpustem potrzeba gruntowniejszych porządków w kościele i wokół. Bardzo proszę członków naszych grup parafialnych a w sposób członków Rycerzy Kolumba w sobotę na godzinę 9.00, najlepiej z własnym sprzętem do sprzątania.

W przyszłą niedzielę kolejna grupa dzieci przyjmie I Komunię św. Zostawmy miejsca z białym przykryciem wolne. W związku z tym zapraszamy te dzieci wraz z rodzicami w sobotę 22 sierpnia na godz. 10.00 do kościoła na spowiedź i omówienie całej uroczystości.

Pamiętajmy ciągle o maseczkach właściwie założonych, odpowiedniej odległości od siebie. Mamy też w kościele nowy bezdotykowy dozownik z płynem na ręce. W najnowszym 'Gościu' m. in.: o cudzie nad Wisłą, Abp Grzegorz Ryś o problemach polskiego Kościoła, ciemne noce Libanu- o tragedii w Bejrucie.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI, WYJEŻDZAJĄCYM JESZCZE NA WAKACJE DOBREGO WYPOCZYNKU.


Ogłoszenia duszpasterskie 09.08-16.08.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na nasze inwestycje. Tym razem na nowy krzyż misyjny na placu kościelnym.

 

W czwartek zapraszamy na 'Wieczór Fatimski', który rozpocznie się o godz. 19.30 mszą św.; następnie różaniec, procesja i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 

Tym razem w piątek o 17.00 w kościele nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 

Również w piątek od 19.00 nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 7.00 w sobotę.

 

W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy Wiernych by w tym dniu przynieść zioła i kwiaty, które będziemy błogosławili podczas mszy. Uroczystość ta należy do świąt nakazanych. Zapraszamy więc na msze święte, które będą sprawowane o 7.00, 9.00 i 11.00. Kolekta na potrzeby parafii.

 

Za dwa tygodnie nasz odpust parafialny.

 

Odpustowy objazd chorych odbędzie się w następnym tygodniu w czwartek 20 sierpnia - chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic i w piątek 21 sierpnia- chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

W związku z tym, że jesteśmy w czerwonej strefie obowiązuje nas rozporządzenie Rady Ministrów, które mówi, że: 'zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać w budynkach i innych obiektach kultu religijnego gdzie znajduje się nie więcej uczestników niż wynosi 50% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego. Oprócz osób sprawujących kult religijny uczestnicy realizują obowiązek zakrywania ust i nosa. Na zewnątrz, uczestnicy bez względu na odległość między sobą, realizują obowiązek zakrywania ust i nosa'. W praktyce prosimy parafian o stosowną odległość od siebie w kościele. Prawidłowe zasłanianie ust i nosa.  Prosimy również o odpowiednią odległość w procesji do Komunii. Preferuje się przyjmowanie Komunii na rękę. Można też uczestniczyć we mszach przebywając na placu kościelnym, gdzie będzie włączony głośnik.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską, św. Ignacego recepta na pojednanie, jak rozmawiać z dziećmi o płciowości.

 

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Helenę Nosiadek. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI, WYJEŻDZAJĄCYM NA WAKACJE DOBREGO WYPOCZYNKU, GOŚCIOM PRZYBYŁYM DO NASZEJ PARAFII MIŁEGO POBYTU.


Ogłoszenia duszpasterskie 02.08-09.08.2020 r.

 

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 

Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

 

W miesiącu sierpniu wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła wystawiona jest księga Trzeźwości do której można jeszcze wpisywać dobrowolną abstynencję.

 

W czwartek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

 

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W tych dniach spowiedź w czwartek rano pół godziny przed Mszą Św., wieczorem w czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

W tym tygodniu mamy 2 okazje spotkań modlitewnych z Najświętszym Sakramentem w naszym kościele. We wtorek o godz. 19.00 modlitwy poprowadzi Wspólnota Jezusa Miłosiernego z Chwałowic a w sobotę o 19.00 Wieczór Uwielbienia poprowadzi zespół 'Vespere Cultus i Odnowa w Duchu Świętym. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Przypominamy, że kancelaria parafialna pracuje w trybie wakacyjnym czyli w poniedziałki, czwartki w godzinach od 16.30-17.30 a we wtorki i piątki w godzinach porannych od 7.30-9.00, w środy nieczynna.

 

Bardzo prosimy pamiętać o maseczkach w kościele w czasie mszy i nabożeństw. Preferuje się przyjmowanie Komunii na rękę, gdyby ktoś pragnął jednak przyjąć do ust to prosimy ustawić się na końcu kolejki przystępujących do Komunii.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.: w górę patrz, nieważność a nierozerwalność małżeństwa, dość fake newsów, o potrzebie pamięci o sierpniowych rocznicach.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI, WYJEŻDZAJĄCYM NA WAKACJE DOBREGO WYPOCZYNKU, GOŚCIOM PRZYBYŁYM DO NASZEJ PARAFII MIŁEGO POBYTU.

 

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 26.07-02.08.2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii a przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ.

Dziś w związku z przypadającym w zeszły wtorek wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, ich samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych.

W I sobotę o godz. 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Różańca św. Odwiedziny chorych parafian tym razem przed naszym odpustem parafialnym.

Również w sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła wystawiona będzie księga Trzeźwości do której będzie można wpisywać dobrowolną abstynencję na ten czas.

W przyszłą niedzielę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: - co wiemy o św. Annie babci samego Syna Bożego ?

- jak kształtować relacje z teściową ?

W tym tygodniu pożegnaliśmy: Annę Chłodek, Wieczny odpoczynek...

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.-26.07.2020 r.

 

 

 

Dziś kolekta specjalna na opłacenie naszych inwestycji.

W środę nabożeństwo do św. Rity przy jej relikwiach o godz. 17.30.

W sobotę 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, ich samochodów i innych pojazdów mechanicznych.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 


Ogłoszenia duszpasterskie 12.07-19.07.2020 r.

 

 

  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna.

  • Jutro wieczór fatimski, który rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 19:30, następnie różaniec, procesja i zakończymy apelem jasnogórskim.

  • W piątek o 8:30 nabożeństwo do św. Jacka, o godzinie 15:00 Koronka przy kapliczce Miłosierdzia Bożego, a w sobotę po Mszy Św. modlitwy ku czci bł. Karoliny Kózkównej.

  • Również w piątek o godzinie 19:00 na Wieczór Uwielbienia zaprasza Grupa Nowej Ewangelizacji.

  • W sobotę o 17:00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców.

  • W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m. in.: czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?

  • W tym tygodniu pożegnaliśmy: Cecylię Badura, Martę Łach, wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNIE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku.