Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.-20.06.2021 r.

-Dziś kolekta na potrzeby parafii.

 

-Zapraszamy na wieczór fatimski o godz. 19.30.

 

-Jutro tj. w poniedziałek 14 czerwca na godz. 19.00 do salki 'Radoszowika' zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie.

 

-W czwartek po rannej mszy nabożeństwo do św. Jacka a po wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba w salce.

 

-Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji jak w każdy trzeci piątek zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła na godz. 19.00. Wcześniej o 15.00 Koronka przy kapliczce Miłosierdzia.

 

-W sobotę po rannej mszy nabożeństwo do św. Józefa a o 17.00 w kościele nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 

-Informacje dla kandydatów do bierzmowania. W związku z poluźnieniem obostrzeń po konsultacji z ks. Bpem Adamem zdecydowaliśmy się, że kandydaci do bierzmowania przystąpią do tego sakramentu jednak w jednej grupie 22 czerwca na mszy o godz. 16.00. Pierwsza próba przed bierzmowaniem w najbliższą środę tj. 16 czerwca o godz. 16.00 w kościele.

 

-Już dziś zapowiadamy, że kolejnym gościem w ramach naszej nowenny przygotowującej do 100-tnej rocznicy poświęcenia naszego kościoła będzie w piątek 25 czerwca o 19.00 Pan dr Aleksander Bańka- filozof,  świecki lider Centrum Duchowości Ruchu-Światło Życie Archidiecezji Katowickiej. Przemówi również w niedzielę 27 czerwca na mszach o godz. 9.00 i 11.00. Przywiezie ze sobą oleje św. Charbela . Bliższe szczegóły za tydzień.

 

-Informujemy parafian, że na ul. Św. Jacka z sąsiedniego Orłowca przeprowadził się Pan Daniel Górski. Od 8 lat jest Nadzwyczajnym Szafarzem Eucharystii i tą posługę będzie również pełnił w naszej parafii. Witamy Go i życzymy Bożego błogosławieństwa Jemu i całej rodzinie.

 

-Od dziś obowiązują nowe decyzje związane z pandemią.  W kościele może być zapełniona połowa miejsc, to w naszym przypadku 200 osób. Usilnie prosimy nadal parafian o zakładanie maseczek w kościele. Maseczkę- kto zapomni- można gratis zabrać sobie ze stoliczka przy filarze. Od przyszłej niedzieli zniesiona zostanie dyspensa od uczestnictwa we mszy  św. w niedzielę i święta.

 

-Ruszyły szczepienia dzieci w wieku 12-16 lat w SP4 w Rydułtowach. W piątek o 15.00 w parafii św. Jerzego w Rydułtowach wykład o cukrzycy, w sobotę szczepienie psów w różnych miejscach Radoszów a przy sklepie Bricomarche w Rydułtowach akcja krwiodawcza. Szczegóły tych wydarzeń w gablotkach.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. historia kobiety, której obozowy numer ucałował papież, jak Antoni Padewski został świętym od znajdowania zgub, jak rozumieć poświecenie siebie, Kościoła i narodów Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do lektury.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Gerarda Koniecznego. Wieczny odpoczynek...

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.-13.06.2021 r.

-Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

 

-Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie tegorocznego Bożego Ciała naszym grupom parafialnym, Pani kwiaciarce Katarzynie, Panu kościelnemu Darkowi, sprzątającej Pani Gabrieli.

 

Zapraszamy na procesje eucharystyczne dookoła kościoła w oktawie Bożego Ciała dziś o 15.30, w poniedziałek, wtorek i środę po mszy o godz. 18.30 a w czwartek przed mszą o 17.30. Liczymy na obecność dzieci komunijnych w swych białych strojach  i sypiących kwiatki.

 

-W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje. O 18.30 nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne do Serca Pana Jezusa a od 19.00 do soboty rana, rozpocznie się Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

-W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus'.

 

-W przyszłą niedzielę o 19.30 wieczór fatimski, na który składać się będzie Msza św., różaniec, procesja, a zakończy się Apelem Jasnogórskim.

 

-Po dłuższej przerwie w następny poniedziałek tj. 14 czerwca o godz. 19.00 prosimy do salki 'Radoszowika' członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie.

 

-Informacje dla kandydatów do bierzmowania. Bierzmowańcy zostali podzieleni na 2 grupy SP3 i SP23. W tej ostatniej jest też młodzież z innych szkół. Bierzmowanie 22 czerwca dla grupy SP3 będzie o 16.00 a dla grupy SP23 o 18.00. Zapowiadane spotkanie indywidualne z kandydatami dla grupy SP3 w najbliższy poniedziałek 7 czerwca a dla grupy SP23 w czwartek 10 czerwca. Prosimy przyjść przed wejście Domu Parafialnego na godz. 16.00. Do salki będziemy wchodzili alfabetycznie i pojedynczo. Przynosimy indeks obecności i życiorys świętego patrona na kartce. Rozmowa z kandydatem będzie się opierała na życiorysie świętego patrona i katechizmie bierzmowanych, który to młodzież wcześniej otrzymała.

 

-Istnieje możliwość zabrania gruzu z cmentarza, który może posłużyć jako wkład do betonu lub utwardzenia gruntu, a który znajduje się obok śmietnika na cmentarzu. Prosimy o kontakt z pracownikami cmentarza lub z proboszczem.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. świat w jednej Hostii, jak zatrzymać młodych w Kościele, o niekorzystnej sytuacji międzynarodowej Polski, o co chodzi w konflikcie z Czechami odnośnie Turowa. Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w piątek Piotra Kajewskiego. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.-06.06.2021 r.

-Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. To też ostatni dzień obowiązku spowiedzi wielkanocnej wynikającej z przykazania kościelnego.

 

-Kolekta na potrzeby archidiecezji, na prace związane z odnowieniem pomnika historii- Katedry i Kurii. W kolekcie specjalnej sprzed tygodnia zostało zebranych 4,5 tysiąca złotych. Wielkie 'Bóg zapłać' za ofiarność.

 

-Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako święto rodzin naszej parafii.  O godz. 11.00 msza św. w intencji rodzin. O godz. 12.30 obok 'Radoszowika' na powietrzu organizujemy 'Festyn rodzinny'. Będą występy klauna Bobika, a także możliwość spożycia obiadu.

 

-Dziś też mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich modlitwą.

 

-Ostatnie nabożeństwa majowe dziś o 15.30 i w poniedziałek o 17.30.

 

-W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji eucharystycznej, która w tym roku znowu- ze względu na obostrzenia pandemiczne- odbędzie się wokół kościoła. Wyruszymy po Mszy św. o godz. 9.00. Zatrzymamy się w procesji przy 4 ołtarzach. Prosimy o przygotowanie i przystrojenie ołtarzy nasze grupy parafialne.

Ołtarz I - Grupa Nowej Ewangelizacji, Odnowa w Duchu Świętym oraz lektorzy, kantorzy i szafarze,

Ołtarz II- Domowy Kościół z Oazą Młodzieżową,

Ołtarz III- Rycerze Kolumba, ministranci i Dzieci Maryi,

Ołtarz IV- Żywy Różaniec, Apostolstwo Dobrej Śmierci i Legion Maryi. 

Zapraszamy tegoroczne dzieci pierwszokomunijne i te najmłodsze do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

 

-Procesje eucharystyczne dookoła kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała, tym tygodniu w piątek i w sobotę o godz. 17.30, a w niedzielę o 15.30. Tutaj też liczymy na obecność dzieci komunijnych w swych białych strojach  i sypiących kwiatki.

 

-W tym tygodniu przypadają również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

-W I piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne na godz. 16.00 i mszę św. o 17.00.  Młodzież zapraszamy na spowiedź o godz. 18.30 a potem na Mszę Św. młodzieżową o godz. 19.00. Zbliża się powoli termin bierzmowania stąd obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obowiązkowa! Prosimy kandydatów o przyniesienie wypełnionej kartki z danymi świadków bierzmowania. Podane zostaną też inne informacje związanie z dopuszczeniem do bierzmowania kandydatów. Kolekta w tym dniu na cele charytatywne naszej parafii.

 

-W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 msza św. z medytacją.

 

-Również w sobotę od 9.30 objazd chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. duchowy testament Prymasa Wyszyńskiego, program Polski Ład- szanse i zagrożenia, jak zagrają nasi piłkarze na mistrzostwach świata oraz dodatek 'Litania, rozważania i modlitwy'. Zapraszamy do lektury.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Dzieciom z okazji ich święta, które przypadnie pojutrze, życzymy opieki Anioła Stróża na każdy dzień, pogody ducha, życzliwości od rodziców i dorosłych, dobrych ocen w szkole, spełnienia marzeń, wzrastania w łasce u Boga i u ludzi.


Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.-30.05.2021 r.

-Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 

-Dziś też kolekta specjalna na wykonanie rzeźbionych elementów, które przozdobią naszą szafę organową. Za tydzień na potrzeby archidiecezji. Wielkie 'Bóg zapłać' za ofiarność

 

-W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. 

 

-Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. 

 

-We wtorek- w przeddzień dnia matki- o godz. 18.00 msza św. w intencji wszystkich mam.

 

-W piątek o 7.30 Różaniec do 7-miu Boleści NMP a o 8.00 msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

-W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. To też ostatni dzień obowiązku spowiedzi wielkanocnej wynikającej z przykazania kościelnego.

 

-Dzieci z Domu Dziecka w Gorzyczkach dziękują naszym dzieciom komunijnym za słodycze.

 

-W ramach 9 spotkań z okazji 100-tnej rocznicy naszego kościoła zapraszamy wszystkich parafian na pierwsze spotkanie z tego cyklu w piątek 28 maja na godz. 19.00. Gościć będziemy panią Iwonę Zielonkę. Jest doktorem nauk biblijnych, wykładowcą Pisma Świętego, dyrektorem Wydziału Kurii Diecezjalnej w Płocku. Wygłosi konferencję pt. Chrzest Święty-nasza moc i zadanie. Będzie również przemawiać w niedzielę w ramach mszy o godz. 9.00 i 11.00.

 

-Za tydzień pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.  Transmisja od godz. 10.00- telewizyjna (TV Polonia i TVP3 Katowice) oraz radiowa (Radio eM i PR Katowice).

 

-Przyszłą niedzielę 30 maja chcemy uczynić świętem rodzin naszej parafii. Zapraszamy rodziców z dziećmi w sposób szczególny na mszę św. w intencji rodzin o godz. 11.00. Natomiast po mszy o godz. 12.30 obok 'Radoszowika' na powietrzu organizujemy 'Festyn rodzinny'. Będą występy klauna Bobika, a także możliwość spożycia obiadu, który trzeba jednak wcześniej tj. do czwartku zamówić na podany telefon. Szczegóły na plakatach w gablotce i na ulotce w naszej gazetce 'Spektrum'.

 

-Szpital w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim informuje o możliwości zarejestrowania się i zaszczepienia przeciwko COVID-19 na ich terenie. Szczegóły w gablotce.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. jak Europa po lockdownie otwiera się na pielgrzymów, o co chodzi w konflikcie izraelsko-palestyńskim, o nowej książce, którą napisał nasz parafian Pan Andrzej Adamczyk a także dodatek historyczny o kardynale Wyszyńskim. Jest też nowy numer Małego Gościa dla dzieci.  

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Włodzimierza Feczko, w środę Salomeę Kopka, w czwartek Mariana Lipińskiego, a w sobotę Johannesa Wiglenda i Ryszarda Czerny. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.-23.05.2021 r.

-Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

-Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na wykonanie pozostałych elementów ozdabiających naszą szafę organową.

-Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która to uroczystość przypadnie za tydzień.

-Dziś Uroczystość Wczesnej i I Komunii świętej. Msze o godz. 10.30, 12.00 i 13.30. Ze względu na reżim sanitarny w kościele mogą być tylko obecne dzieci ze swymi rodzicami. Goście komunijni muszą pozostać na placu kościelnym lub uczestniczyć w uroczystości drogą elektroniczną przez kamerę.

-Dzieci komunijne rozpoczynają też tzw. 'biały tydzień'- zapraszamy ich w swych strojach na nabożeństwa majowe i wieczorne Msze św. Jednak ze względu na obostrzenia sanitarne musimy ich podzielić i tak w poniedziałek i czwartek zapraszamy dzieci z klasy IIIa z SP3, we wtorek i piątek z IIIb z SP3 a w środę i sobotę z klasy III z SP23 i Wczesnej Komunii.

-Bardzo serdecznie dziękujemy za porządki w kościele- m. in. umycie okien, które to za przyczyną rodziców dzieci pierwszokomunijnych zostały wykonane a także za ofiarę pieniężną na rzecz parafii.

-Liczymy też na bombonierki, które dzieci komunijne tradycyjnie już po swej uroczystości składają do kosza w kościele dla dzieci z Domu Dziecka w Gorzyczkach.

-W poniedziałek po mszy porannej o 8.30 nabożeństwo do św. Jacka a w środę do św. Józefa.

-Również w poniedziałek o godz. 10.00- ze względów pandemicznych- nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci Pierwszokomunijnych.

-W środę rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.

-W przypadający w tym tygodniu III piątek zapraszamy tradycyjnie na godzinę 15.00 przed kapliczkę Miłosierdzia Bożego na krótkie nabożeństwo i koronkę.

-Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji jak w każdy trzeci piątek zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła na godz. 19.00.

-W sobotę 22 maja przypada doroczne wspomnienie św. Rity. Prosimy o przyniesienie róż gdyż na nabożeństwie zostaną one poświęcone. Jest to nawiązanie do zdarzenia sprzed jej śmierci, kiedy to w zimie zakwitły róże. Poświęcone płatki różane przynoszą ulgę w cierpieniu i zdrowie w chorobie. Msza św. w intencji czcicieli tym razem rano o godz. 8.00 a potem nabożeństwo przy ołtarzyku św. Rity.

-Również w sobotę o 17.00 do sali domu parafialnego zapraszamy rodziców dzieci, które mają być ochrzczone oraz chrzestnych- na naukę.

-Także w sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy na Radoszowski Wieczór Uwielbienia, który tradycyjnie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus'. Zakończymy indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim. Odnowa w Duchu Świętym z okazji swego święta zaprasza tym razem w sposób szczególny wszystkie nasze grupy parafialne do włączenia się w tę adorację i prosi o kontakt w tej sprawie z Odnową.

-W przyszłą niedzielę o godz. 11.00, z powodów pandemii nie będzie Mszy św. w intencji ubiegłorocznych dzieci wczesno i pierwszokomunijnych. Planujemy ją przenieść na jesień, kiedy to-mamy nadzieję- będą zlikwidowane obostrzenia.

-Za 2 tygodnie w niedzielę 30 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Wiernych chętnych do indywidualnego udziału w pielgrzymce – ze względu na wymóg zachowania stosownych limitów – musimy imiennie spisać na listę w zakrystii ostatecznie do następnej niedzieli tj. 23 maja br. Prosimy podać dane osobowe i numer telefonu. Osoby te dostaną później specjalną opaskę uprawniającą do wejścia na miejsce pielgrzymki.

-Już dziś informujemy o pierwszym spotkaniu w ramach 9 spotkań z okazji 100-tnej rocznicy naszego kościoła. W piątek 28 maja o godz. 19.00 spotkanie z dr Iwoną Zielonką a w niedzielę 30 maja organizujemy festyn rodzinny- szczegóły na plakatach w gablotce i na ulotce w naszej gazetce 'Spektrum'.

-Obecny limit uczestniczących w nabożeństwach w naszym kościele to 53 osoby. Na zewnątrz nie musimy już używać maseczek ale w kościele przepisy epidemiczne się nie zmieniły.

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. patron na czas niewiedzy, po co nam spis powszechny, czy etyka w szkole powinna być obowiązkowa, szczepionkowy apartheid.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Jana Dudzik, w środę Ireneusza Adamczyk a w sobotę Ryszarda Mosler. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 09.05.-16.05.2021 r.

-Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

-W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Procesje (połączone z majowym) w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Ze względu na trwającą ciągle pandemię udamy się w tym roku tylko do krzyża misyjnego przy kościele. 

 

-Wyjątkowo w tym tygodniu po rannej mszy w środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy a w czwartek nabożeństwo majowe.

 

-W czwartek rozpoczynamy nasze nabożeństwa fatimskie, które będziemy przeżywać każdego 13-tego dnia aż do października. Rozpoczęcie o godz. 19.30: Msza św., różaniec fatimski, procesja z figurą MB. Fatimskiej wokół kościoła i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece na procesję.

 

-Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

-W piątek od 20.00 rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 8.00 w sobotę.

 

-Za tydzień Uroczystość Wczesnej i I Komunii świętej. O godz. 10.30 do I Komunii przystąpią dzieci z kl. III a z SP 3, o godz. 12.00 dzieci z kl. III b z SP 3, a o 13.30 dzieci z kl. III z SP 23 oraz z Wczesnej Komunii. Ze względu na reżim sanitarny w kościele mogą być tylko obecne dzieci ze swymi rodzicami. Goście komunijni muszą pozostać na placu kościelnym lub uczestniczyć w uroczystości drogą elektroniczną przez kamerę. Parafian prosimy o przyjście na pozostałe Msze św. o 7.00, 9.00 i 16.00.

 

-Dzieci wraz z rodzicami mają swoje próby w kościele przed uroczystością komunijną we wtorek o godz. 16.00 klasa III z SP 23 i z Wczesnej Komunii, w czwartek o 16.00 klasa IIIa z SP 3, w piątek o 16.00 klasa IIIb z SP 3. Spowiedź dzieci przed I Komunią w sobotę o godz. 10.00 kl. IIIa z SP 3, o 11.00 kl. IIIb z SP 3 i o 12.00 kl. III z SP 23 oraz Wczesna Komunia.

 

-Ks. Adrian Chojnicki zaprasza naszą młodzież na spotkanie do naszego kościoła w piątek na godz. 19.00. Będzie obecny gość specjalny, który przedstawi swoje świadectwo. Spotkanie obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

-W tym miejscu pragniemy też poinformować, że we wtorek 22 czerwca ks. bp. Adam Wodarczyk będzie udzielał sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Jak na tą chwilę podczas dwóch Mszy św. w tym dniu o godz. 16.00 i 18.00.

 

-Obecny limit uczestniczących w nabożeństwach w naszym kościele to 53 osoby. Obowiązują nadal pozostałe przepisy epidemiczne.

 

-Zachęcamy do obejrzenia i przeczytania tablic o 'Cudach Eucharystycznych', którego pomysłodawcą i wykonawcą jest błogosławiony Carlo Acutis. Na balasce z przodu jest wystawiony zeszyt, do którego można wpisywać swoje wrażenia.

 

-Przypominamy parafianom o obowiązku spowiedzi. Powoli kończy się czas wielkanocny, w czasie którego ma się dokonać nasza spowiedź i przyjęcie komunii. Możliwość spowiedzi przed każdą mszą św.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. o darze starości, co robi Kościół na rzecz walki z pandemią, o katowickim 'Spodku' obchodzącym 50-lecie, dlaczego Maryja się objawia, kontrowersje wokół paszportu covidowego. W środku aktualny tekst litanii loretańskiej. Jest też nowy numer naszej gazetki „Spektrum”.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Danutę Czogała, w piątek Huberta Pawlaszczyk a w sobotę Urszulę Adamczyk. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 02.05.-09.05.2021 r.

-Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.

 

-Jutro – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte jak w niedziele. O godz. 9.00 Msza św. w intencji ojczyzny.

 

-We wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji i naszej kaplicy na Radoszowskiej. Jutro tj. 3 maja o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza odpustowa z tej okazji w kaplicy: „Do Św. Floriana w intencji strażaków, ich rodzin i zmarłych strażaków”. Uczestnictwo w tej mszy św. będzie możliwe jedynie na placu przed kaplicą.

 

-Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30.

 

-W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed mszami.

 

-W I piątek 7 maja na godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi miesięcznej dzieci. O godz. 17.00 Msza szkolna bez kazania ale za to dzieci pozostają na nabożeństwie majowym.

-Spowiedź dla młodzieży w piątek o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00. Prosimy szczególnie o obecność młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

-Objazd chorych w sobotę 8 maja od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

 

-Od wtorku zwiększa się limit uczestniczących w nabożeństwach w naszym kościele do poprzedniej liczby 53. Obowiązują jednak nadal pozostałe przepisy epidemiczne.

 

-W zakrystii jest jeszcze kilka zaproszeń z kodem dostępu do filmu pro-life pt. 'Wyrok na niewinnych'. Wchodzimy na stronę www.RafaelKino.pl i wpisujemy kod z zaproszenia.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. warsztat Józefa, co można zbudować na kulturze gniewu, jak długo potrwa odporność na COVID-19 po szczepieniu oraz dodatek 'Setna rocznica III Powstania Śląskiego'. Z przyczyn od nas niezależnych nowy numer naszej gazetki „Spektrum” ukaże się dopiero za tydzień.

 

-W naszym kościele pojawiła się wystawa o 'Cudach Eucharystycznych'. Tablice przedstawiają miejsca cudownych wydarzeń eucharystycznych z ich krótkim opisem. Pomysłodawcą i wykonawcą jest 15-letni błogosławiony Carlo Acutis. Z przodu na balasce jest wystawiony zeszyt, do którego można wpisywać swoje wrażenia. Zapraszamy do zapoznania się z tematem wystawy.

 

-Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy poświęcenia naszego kościoła, aby jeszcze bardziej pogłębić naszą wiarę, postanowiliśmy od maja rozpocząć cykl 9 spotkań pod tytułem 'Mój Kościół'. Co miesiąc do naszej parafii będziemy zapraszać niezwykłych gości, którzy podzielą się z nami swoją wiarą i wiedzą. Pierwsze spotkanie w piątek 28 maja. Gościć u nas będzie dr Iwona Zielonka - dyrektor wydziału płockiej kurii. Więcej szczegółów w gablotce.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Ingę Woźnica a w czwartek Jadwigę Durczok i Jacka Cieślika. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Ogłoszenie

 

Od prawie stu lat Pan Jezus mieszka w Radoszowach!
W ramach przygotowania do 100-nej rocznicy poświęcenia naszego kościoła, która przypada 22 lutego 2022 roku, chcemy ożywić życie parafii. Już w maju zaczynamy cykl 9 spotkań pod tytułem Mój Kościół. Co miesiąc do naszej parafii będziemy zapraszać niezwykłych gości, którzy podzielą się z nami swoją wiarą i wiedzą. Będzie to okazja, aby poszerzyć swoje spojrzenie na wymiar duchowy naszego życia. W ostatni weekend maja będziemy gościć panią dr Iwonę Zielonkę, która przyjedzie do nas aż z Płocka. Jest doktorem nauk biblijnych, autorką licznych artykułów z zakresu biblistyki oraz wykładowcą Pisma Świętego. Jest specjalistą nauk o rodzinie oraz specjalistą Public Relations. Włada językiem angielskim i rosyjskim, a także biblijnymi – hebrajskim i greckim. Na codzień jest Dyrektorem Wydziału w płockiej Kurii. Zapraszamy do udziału w ostatni weekend majowy - w piątek 28.05 na spotkanie pt. 'Chrzest Święty - nasza moc i zadanie'. Na  niedzielę 30.05 szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin z dziećmi - szczegóły w późniejszym terminie.

 

proboszcz Roman Dobosiewicz


Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.-02.05.2021 r.

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii a za tydzień na WŚSD w Katowicach. W kolekcie specjalnej z poprzedniej niedzieli zostało zebranych 3400 złotych. Bóg zapłać za ofiarność naszych parafian.

 

- Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

 

- W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele. Módlmy się też za przygotowujących się do święceń kapłańskich.

- W tym tygodniu organizujemy w kościele spotkania z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii. W poniedziałek o godz.18.30 klasa IIIb z SP3, we wtorek również o godz. 18.30 klasa IIIa z SP3 a w środę o 19.00 klasa III z SP23 i Wczesna Komunia.

 

- W czwartek, 29 kwietnia, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

- Również w czwartek o godz.18.00 msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin a po mszy obrzęd przyjęcia do Rycerzy Kolumba.

 

- Ks. Adrian Chojnicki duszpasterz młodzieżowy z Chwałowic zaprasza na kolejne spotkanie naszą młodzież przygotowującą się do bierzmowania w piątek 30 kwietnia po Mszy św. wieczornej tj. ok. 19.00 w kościele.

 

- W sobotę 1 maja, w święto św. Józefa, pamiętajmy w modlitwie o bezrobotnych. Rozpoczynamy też miesiąc maj. Zachęcamy wiernych a szczególnie dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30.

 

- W tym tygodniu przypada też I sobota miesiąca. O 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 msza z medytacją.

 

- Objazd chorych jest przeniesiony na następną sobotę tj. 8 maja. Można już zapisywać chorych w zakrystii.

 

-W następny poniedziałek 3 maja o godz. 10.00 w kaplicy na ul. Radoszowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków z okazji ich święta a także  odpustu patrona kaplicy św. Floriana.

 

- Od maja Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe 'Radoszowik' wznawia działalność swej kuchni. Przy obecnych wymogach sanitarnych dania będą wydawane wyłącznie na wynos po telefonicznym zamówieniu (komunie, urodziny, jubileusze, stypy i inne). Będzie też to zarazem pomoc w funkcjonowaniu 'Radoszowika' w tym trudnym dla gastronomii czasie. Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie można zaprosić gości również do sal. Wszystkie szczegóły do ustalenia pod numerem telefonu 604513702.

 

- Kolejny raz przypominamy, że w kościele może być tylko 40 osób. Wchodząc do kościoła zabieramy karteczkę z koszyczka. Jeśli karteczek nie ma to jest komplet wewnątrz. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną i ich najbliżsi. Dezynfekcja, maski, dystans, pierwszeństwo Komunii na rękę. Zajmujemy miejsca w ławkach przy numerkach. Dla pozostających na zewnątrz, na placu przed wejściem do kościoła- jeśli będzie taka potrzeba-włączymy głośnik. Któryś z szafarzy przyniesie też tam Komunię św.

 

- W zakrystii są jeszcze zaproszenia z kodem dostępu do filmu pro-life pt. 'Wyrok na niewinnych'. Przypominamy, że film ten odsłania kulisy procesu sądowego, który doprowadził w USA do legalizacji aborcji.  Aby zobaczyć ten film w kinie internetowym wchodzimy na stronę www.RafaelKino.pl i wpisujemy kod z zaproszenia.

 

- W 'Gościu Niedzielnym' m. in. na czym polega kierownictwo duchowe i jak z niego korzystać, o pandemii teologicznie, czym się różnią cztery szczepionki przeciw COVID-19, pandemia w koalicji, co z amantadyną. Jest też 'Mały Gość Niedzielny' dla dzieci i młodzieży z obrazem św. Józefa w środku. Zapraszamy do lektury.

 

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Felicję Trzeciok. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.-25.04.2021 r.

- Dzisiejsza zbiórka pieniężna to kolekta specjalna. Tym razem na nowe elementy ozdobne na szafie organowej i balustradzie. Wczoraj część tych ozdobień została zamontowana. Wielkie 'Bóg zapłać!' za wszelkie ofiary.

 

- Dziś mamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 

- W poniedziałek po rannej mszy modlitwy do bł. Karoliny Kózkównej, o 17.30 nabożeństwo do św. Józefa a w czwartek o 18.30 nabożeństwo do św. Rity.

 

- Ciągle musimy też przypominać o obostrzeniach. W kościele może być tylko 40 osób. Wchodząc do kościoła zabieramy karteczkę z koszyczka. Jeśli karteczek nie ma to jest komplet wewnątrz. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną i ich najbliżsi. Dezynfekcja, maski, dystans, pierwszeństwo Komunii na rękę. Zajmujemy miejsca w ławkach przy numerkach. Dla pozostających na zewnątrz, na placu przed wejściem do kościoła- jeśli będzie taka potrzeba-włączymy głośnik. Któryś z szafarzy przyniesie też tam Komunię św.

 

- W czasie obowiązywania obecnie ograniczeń zawsze można poprosić o udzielenie Komunii św. po zakończonej Mszy św. wcześniej zgłaszając się w zakrystii.

 

- Dzisiaj od 17.00 do 17.15 będzie udzielana w kościele Komunia św. osobom, które ze względu na obowiązujące ograniczenia nie mogły być na Mszy św. i uczestniczyły w niej drogą elektroniczną. Obowiązek przyjęcia Komunii Św. w okresie wielkanocnym trwa do Niedzieli Trójcy Św. tj. 7 czerwca. Aby Ją godnie przyjąć skorzystajmy ze spowiedzi w naszym kościele przed mszami św.

 

- Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, dotarło już 40 zaproszeń z kodem dostępu do filmu pro-life pt. 'Wyrok na niewinnych'. Film odsłania kulisy procesu sądowego, który doprowadził w USA do legalizacji aborcji.  Zaproszenia są do odebrania w zakrystii. Cena promocyjna 4 zł. Dziękujemy rodzinie, która sfinansowała to dzieło. Przypominamy, że aby zobaczyć ten film w kinie internetowym wchodzimy na stronę www.RafaelKino.pl i wpisujemy kod z zaproszenia.

 

- Przypominamy również, że od 1 kwietnia przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Obowiązkową metodą spisu jest samospis internetowy. Można go też dokonać przez wywiad telefoniczny lub bezpośredni przez rachmistrza terenowego. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej https://spis.gov.pl/.

 

- W świątecznym 'Gościu Niedzielnym' m. in. co po Covidzie, Ks. Krzysztof Wons-w Biblii jest odpowiedź na wszystkie pytania, wkrótce pojedziemy nową zakopianką, Krzysztof Krawczyk- życie niezmarnowane Zapraszamy do lektury.

 

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Tadeusza Heliosz, w sobotę Alojzego Pawelec. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Porządek nabożeństw 18.04-25.04.2021 r.

III Niedziela Wielkanocna, 18 kwietnia

7.00 Za ++ Leopolda  Kempner, dwie żony, rodziców, Teofila Święty, żonę Martę, syna Alfreda, rodziców

9.00 Za + Alberta Chłodek- w XXV rocznicę śmierci

11.00 Do Op. Bożej, Aniołów Stróżów w intencji Mileny Bomek- z okazji IX rocznicy urodzin

14.00 Ku czci Trójcy Przenajświętszej w intencji dzieci przyjmujących sakrament chrztu św.: Szymon Heliosz, Weronika Gryt, Piotr Adamczyk, Kacper Mrowiec oraz rocznych dzieci : Maksymilian Masny, Mikołaj Lip, Karolina Simk, Maja Janik- ich rodziców i chrzestnych

16.00 Za ++ Horsta Czech- na pamiątkę urodzin, rodziców z obu stron, rodzeństwo

Poniedziałek, 19 kwietnia

8.00 Za ++ Franciszka i Gertrudę  Lempa, Czesława Koniecznego

         Po mszy modlitwy do bł. Karoliny Kózkównej

17.30 Nabożeństwo do św. Józefa

18.00 Za++ Eugenię Cichecką, rodziców, teściów, Emę Ryszka, Franciszka i Stefanię Szerewicz, córkę Elżbietę

Wtorek, 20 kwietnia

8.00 Za + Zofię Siwczyk- od siostry Janiny z rodziną

18.00 Za ++ Krystynę i Jerzego Ćmok- w rocznicę śmierci, rodziców z obu stron

 Środa, 21 kwietnia

8.00 Za ++ Wernera Rosa, rodziców Alfonsa i Paulinę Rosa

18.00 Za++ Annę i Józefa Lepiarczyk, Paulinę i Augustyna Cieślik, córkę Gertrudę

18.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

Czwartek, 22 kwietnia

7.30 Adoracja

8.00 Za + Zofię Siwczyk- od Piotra z rodziną

17.00 Adoracja i Różaniec- Legion Maryi

18.00 Za ++ Mieczysława Kuna- w kolejną rocznicę śmierci

18.30 Nabożeństwo do św. Rity

Piątek, 23 kwietnia- Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

8.00 Za ++ Franciszka Soppa, rodziców Pawła i Gertrudę, teściów Marię i Piotra Szajt

18.00 Za ++ Leokadię Gardiańczyk, Mirosława Kuśka- od kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej

Sobota, 24 kwietnia

8.00 Za + Gertrudę Dragon- na pamiątkę 100-tnej rocznicy urodzin

18.00 Za ++ Parafian  30-dniowa : Wojciech Ryszka , Mikołaj Cyroń, Krystyna Wawrzyńczyk, Jan Koczy, Agnieszka Zieleźny, Aniela Czogała, Stanisław Siwczyk, Ryszard Papierok.

IV Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia  - Niedziela Dobrego Pasterza

7.00 Za ++ Herminę i Jana Sodkiewicz, synów Henryka i Piotra

9.00 Za++ Władysława Wolanin- w XII rocznicę śmierci, żonę Annę, wnuczkę Beatę Chrzanowską, dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Urszuli i Jana- z okazji 40 rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny

16.00 Za ++ Ewę Smołka, syna Piotra