Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Radoszowik - Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe

 

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Radoszowik” powstało w czerwcu 1998 roku. Siedzibą Stowarzyszenia jest nowoczesny, dobrze wyposażony Dom Parafialny przy Kościele św. Jacka w Radoszowach. Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności społecznej, kulturalnej i oświatowej, rozwijanie zdolności twórczych i intelektualnych. Stowarzyszenie – w myśl statutu – prowadzi działalność gospodarczą, z której wypracowane środki finansowe przeznacza na cele charytatywne (m.in. na pokrycie części kosztów wyjazdu dzieci na „zieloną szkołę”, organizowanie paczek świątecznych i wigilijek dla dzieci), realizację przedsięwzięć powodujących wyrównanie startu życiowego dzieci z niezamożnych rodzin, utrzymanie Domu Parafialnego i jego doposażenie oraz utrzymanie grup nieformalnych działających przy Parafii (Dzieci Maryi, Ministranci, Odnowa w Duchu Świętym itd.), których spotkania odbywają się w Domu Parafialnym czyli siedzibie naszego Stowarzyszenia. Zakres pomocy jest uzależniony od posiadanych środków finansowych.

 

Zarząd Stowarzyszenia pracuje społecznie, a składki członkowskie są wielkością symboliczną. Wszystkie dotychczas zarobione pieniądze pochodzą z prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie działalności gospodarczej.

 

Stowarzyszenie oferuje organizację przyjęć okolicznościowych, spotkań, narad i sympozjów.


Do dyspozycji gości są estetycznie urządzone, cztery sale:

  • 1 sala mieszcząca 40 osób,
  • 2 sale mieszczące 50 osób,
  • 1 sala mieszcząca 100 osób

W tym dwie klimatyzowane:

  • 1 sala mieszczące 50 osób,
  • 1 sala mieszcząca 100 osób

Przy budynku znajdują się parkingi na około 50 samochodów.

Polecamy wyśmienitą kuchnię regionalną z daniami na „życzenie” oraz miłą, uśmiechniętą obsługę. Nasze ceny są umiarkowane.

 

Cennik „Radoszowika”
Usługa Cena
Wesela 100 zł. od osoby
Komunie 100 zł. od osoby
Urodziny od 50 zł. od osoby
Stypy 30 zł. od osoby
Wynajem sali 50 zł./godz. (bez konsumpcji)
Spotkania cena do uzgodnienia

 

 

 

 

Zachęcamy do korzystania z dań tradycyjnych i wyszukanych po niskich cenach.

Organizujemy również wycieczki (górskie, dużym powodzeniem cieszą się wyjazdy na gorące wody termalne na Słowację), jak również imprezy takie jak np. Dzień Górnika, Babski Comber z okazji Dnia Kobiet, Ostatki, Andrzejki itd.

 

Nasz adres:

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Radoszowik”

ul. Świętego Jacka 2 / 44-280 Rydułtowy

 

Tel. kontaktowe:
604 513 702
604 201 724