Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.-04.03.2021 r.

Dziś kolekta specjalna. Ofiary chcemy przeznaczyć w sposób szczególny na opłacenie nowej podłogi na chórze. Wielkie Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 

Dzisiaj też przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny- Ad Gentes.

 

Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w tym tygodniu w piątek wyjątkowo o godz. 17.30. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.15.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy wiernych do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

 

W I piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci ze szkoły podstawowej od 16.00  a następnie na mszę o 17.00. Również w piątek o 19.00 msza dla młodzieży. Prosimy w sposób szczególny o obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Od 18.30 okazja do spowiedzi. Dotyczy ona szczególnie kandydatów do bierzmowania.

 

W najbliższy piątek po mszy o 19.00, młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma ksero tzw. katechizmu bierzmowanych w formie pytań. Prosimy o przyswojenie sobie tych wiadomości. To forma przygotowania indywidualnego spowodowana niemożnością spotkań z powodu pandemii. W miesiącu czerwcu planujemy rozmowy indywidualne z każdym z kandydatów  opierając się o ten materiał.

 

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 Msza św. z medytacją a od 9.30 objazd chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. Na razie lista stałych chorych nie obowiązuje.

 

Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Wieczór uwielbienia zespołu Vespere Cultus i Odnowy w Duchu Św. został przeniesiony na przyszłą sobotę tj. 13 marca.

 

Dyrektorki Szkół Podstawowych nr 3 w Rydułtowach i 23 w Rybniku informują o rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022, które będą trwały do 12 marca. W SP3 wnioski przyjmowane są w sekretariacie w godzinach od 7.30-15.30, natomiast w SP23 zapisy odbywają sie przez stronę naborową i tutaj prośba o zapoznanie z zasadami rekrutacji, znajdującymi się na stronie internetowej tej szkoły.

 

Przypominamy o uregulowaniu opłat za groby swoich bliskich na nową pięciolatkę tym, którzy tego jeszcze nie uczynili.

 

W sobotę o 18.00 msza św. za jubilatów małżeńskich z miesiąca marca. Zachęcamy małżonków do zapisywania się na tę mszę zbiorową.

 

Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Dezynfekcja przy wejściu z dystrybutora. Ilość osób maksymalne 53. Siadamy na miejscach zaznaczonych kwadracikami z numerkami na ławkach.  Maski mają zakrywać nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie. Preferuje się przyjmowanie komunii na rękę.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. o duszpasterstwie niepłodnych małżeństw, Syria - kraj, którego właściwie nie ma, jakiej muzyki słuchać w Wielkim Poście, Mistyk wyklętych. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Grażynę Baszyńską a w piątek Jana Kubica. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.-28.02.2021 r.

- Dzisiejsza kolekta to jałmużna postna. Za tydzień kolekta specjalna. Ofiary chcemy przeznaczyć w sposób szczególny na wykonaną już nową podłogę na chórze. W przyszłą niedzielę również zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny- Ad Gentes.

 

- Jutro tj. 22 lutego przypada 99 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Natomiast dziś o godz. 9.00 msza św. dziękczynna z tej okazji.

 

- Zakończyliśmy wczoraj nasze rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie dziękujemy O. Tymoteuszowi przeorowi klasztoru OO. Cystersów z Wąchocka za z serca płynące słowa rozważań rekolekcyjnych, sprawowane Msze św. i nabożeństwa, a wszystkim parafianom, którzy w nich uczestniczyli a także za złożone ofiary o. Tymoteuszowi, również z serca płynące-Bóg zapłać.

 

- Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.15. W tym roku będzie je wygłaszać o. Dorian franciszkanin z Zamysłowa.

 

- Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. 

 

- Dziś też obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie ekspiacyjnym za grzechy pijaństwa w ramach dzisiejszego nabożeństwa Gorzkich Żali. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

- Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

- Ciągle jeszcze przypominamy o obostrzeniach związanych z pandemią. Mają być maksymalne 53 osoby. Siadamy na miejscach zaznaczonych kwadracikami na ławkach.  Maski zakrywają nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie. Preferuje się przyjmowanie komunii na rękę. Podkładamy jedną rękę pod drugą. Tą z dołu bierzemy komunię do ręki i na miejscu natychmiast przyjmujemy do ust.

 

- Nasza archidiecezja przedstawia wiernym propozycje rekolekcji w formie on-line oraz audycji na Wielki Post na antenie Radia eM. Z informacjami na ten temat można się zaznajomić w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

 

- W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. jak zrobić rachunek sumienia, kasa mediów, sztuczna inteligencja przyszłością medycyny, rekolekcje z duchowym przewodnikiem ks. Franciszkiem Blachnickim. Jest też nowy numer 'Małego Gościa' dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do lektury.

 

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Gertrudę Bugdoł a w czwartek Zofię Siwczyk. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.-21.02.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna. W związku z tym kolekta specjalna za 2 tygodnie tj. 28 lutego.

Od środy popielcowej rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, który potrwa do Wielkiego Czwartku. Msze święte w Popielec o godz. 8.00, 10.00, 16.00, i 18.00. Aby więcej parafian mogło uczestniczyć we mszach św. w tym dniu-uwzględniając obostrzenia epidemiczne- dodatkowa msza św. o godz. 10.00. Prosimy parafian o rozłożenie swego uczestnictwa na te cztery msze.

W środę popielcową obowiązuje post tzw. jakościowy czyli od mięsa i ilościowy czyli jeden posiłek do syta, inne posiłki w mniejszej ilości. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

Przypominamy o czwartym przykazaniu kościelnym, które mówi o powstrzymywaniu się w okresie pokuty od udziału w zabawach. W tych dniach zachęcamy też wiernych do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania

Od środy popielcowej 17 lutego do soboty 20 lutego przeżywać będziemy również nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W tym roku będzie je prowadził o. Tymoteusz przeor i ekonom z klasztoru OO. Cystersów z Wąchocka. Serdecznie zapraszamy parafian na Msze św. z naukami ogólnymi, nabożeństwa, a chorych w sposób szczególny w sobotę na Mszę św. o godz. 10.00. Tych chorych, którzy nie będą mogli przybyć a chcieliby się spotkać z rekolekcjonistą można zapisywać w zakrystii na objazd, który będzie miał miejsce w sobotę po Mszy dla chorych. Szczegółowy plan rekolekcji można przeczytać w gablotce. Prosimy parafian o modlitwę o dobre owoce naszych rekolekcji.

W czasie rekolekcji od czwartku do soboty będzie czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wg ulic i grup parafialnych wywieszony jest w gablotce. Prosimy o dostosowanie się do tego planu by Pan Jezus nie pozostał sam w kościele.

Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła w ramach naszych rekolekcji wielkopostnych w piątek 19 lutego o godz. 19.00.

I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

Zachęcamy też wiernych do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15. W tym roku będzie je wygłaszać o. Dorian franciszkanin z Zamysłowa.

Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Zachęcamy wiernych w okresie Wielkiego Postu do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest z tyłu na stoliku.

W sobotę o godz. 17.00 w kościele nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

W poniedziałek 22 lutego przypada 99 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Świętowanie tej rocznicy przenosimy na niedzielę za tydzień tj. 21 lutego. Serdecznie zapraszamy parafian na uroczystą z tej okazji Mszę św. o godzinie 9.00.

Bóg zapłać za wykonanie nowej podłogi na chórze Panu Piotrowi Porwoł a także pomoc w pracach Panu Markowi Czempik.

W czwartek przebywał w naszym kościele prof. Julian Gembalski, który występując w imieniu naszej archidiecezji dokonał ostatecznego odbioru wykonanych organ w naszym kościele.

W związku z telefonem z Sanepidu, prosimy pamiętać o zasadach epidemicznych, które nadal obowiązują, a które zostały przypomniane obszernie tydzień temu.

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  odrzucamy grzechy by zacząć pokutę, pokazywać piękno życia, opluta sutanna, o hospicjach perinatalnych. Jest też nowy numer czasopisma 'Miłujcie się' dla prenumeratorów. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Stanisława Keil a w piątek Damiana Fojcik. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021 r.

17.02. – 20.02.2021 r.

 

17.02 – ŚRODA POPIELCOWA - ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

8.00                Msza Św. nauką ogólną

Po Mszy nabożeństwo do św. Jacka

10.00              Msza Św. z nauką ogólną

16.00              Msza Św. z nauką ogólną

18.00              Msza Św. z nauką ogólną

Po Mszy Nabożeństwo do M.B. Nieustającej Pomocy

                   

      18.02  – CZWARTEK, II DZIEŃ REKOLEKCJI

      8.00               Msza Św. z nauką ogólną.

Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu (do godz. 18.00)

18.00     Msza Św. z nauką ogólną

 

      19.02 – PIĄTEK, III DZIEŃ REKOLEKCJI

      8.00      Msza Św. z nauką ogólną

Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu (do godz. 17.00)

15.00      Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.15     Droga Krzyżowa.

18.00     Msza Św. z nauką ogólną

Po Mszy Modlitwa uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu

 

20.02 – SOBOTA,  IV DZIEŃ REKOLEKCJI- ZAKOŃCZENIE

      8.00      Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji

10.00     Msza Św. w intencji chorych i starszych parafian z udzielaniem sakramentu   

                 namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim

Po Mszy objazd chorych i wystawienie Najświętszego Sakramentu (do godz.18.00)

18.00     Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji

 

 

30 minut przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

Rekolekcje prowadzi o. Tymoteusz - przeor i ekonom z klasztoru OO. Cystersów z Wąchocka

 

 

  

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W RAMACH CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA

WEDŁUG ULIC I GRUP PARAFIALNYCH

18.02-20.02.2021 r.

 

18 luty- Czwartek:

godziny:

ok.10.30-11.00 Legion Maryji, Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice: Racławicka, Radosna,

                    Radoszowska, Rozstajna, Szybowa,

11.00-12.00 Zespół Charytatywny, Grupa Nowej Ewangelizacji oraz ulice: Obywatelska ,

                    Pietrzkowicka, Polna, Raciborska, Tuwima,

12.00-13.00 Parafialna Rada Duszpasterska oraz ulice: Mruli, Narcyzowa,

                    Niewiadomska, Niwki , Urbana,

14.00-15.00 Odnowa w Duchu Świętym, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice:  Św. Jacka,   

                     Kordeckiego, Krzywa , Krzywoustego, Mojżesza,

15.00-16.00 Dzieci Maryji, Ministranci, Oaza Młodzieżowa, oraz ulice:

                    Batorego , Barwna, Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa,

16.00-17.00 Rodzina Radia Maryja, Żywy Różaniec oraz ulice: Semana, Sportowa,

                    Staromiejska, Szafranka,

17.00-18.00 Oaza Rodzin oraz ulice Żytnia, Korfantego, Szczerbicka, Wspólna,

 

19 luty- Piątek:

godziny:

  9.00-10.00 Grupa Nowej Ewangelizacji oraz ulice Tuwima, Niwki, Krzywa, Szafranka,

10.00-11.00 Żywy Różaniec, Rodzina Radia Maryja oraz ulice: Batorego, Barwna, 

                     Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Św. Jacka,

11.00-12.00 Legion Maryji, Zespół Charytatywny oraz ulice: Krzywoustego,  

                     Mojżesza, Narcyzowa, Niewiadomska,

12.00-13.00 Odnowa w Duchu Świętym oraz ulice: Obywatelska, Pietrzkowicka, Polna,

                     Racławicka, Radosna,

14.00-15.00 Parafialna Rada Duszpasterska, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice: Radoszowska,

                     Rozstajna, Semana, Sportowa, Staromiejska,

15.00-16.00 Dzieci Maryji i Ministranci, Oaza Młodzieżowa, Oaza Rodzin

                     oraz ulice: Szczerbicka, Szybowa, Urbana, Wspólna, Żytnia, 

16.00-17.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice Korfantego, Mruli, Kordeckiego, Raciborska 

 

20 luty- Sobota:

godziny:

ok. 11.00-12.00 Legion Maryji oraz ulice: Batorego , Barwna , Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Kordeckiego, Wspólna

12.00-13.00 Odnowa w Duchu Świętym, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice: Semana,

                     Sportowa, Staromiejska, Szafranka, Szczerbicka, Krzywa, Urbana

14.00-15.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci,Parafialna Rada Duszpasterska, Żywy Różaniec oraz

               ulice: Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska, Niwki, Krzywoustego, Szybowa, Korfantego

15.00-16.00 Dzieci Maryji, Ministranci, Oaza Młodzieżowa, Oaza Rodzin oraz ulice:

                    Obywatelska , Pietrzkowicka, Polna, Raciborska, Mojżesza, Tuwima

16.00-17.00 Grupa Nowej Ewangelizacji, Zespół Charytatywny, Rodzina Radia Maryja

                    oraz ulice: Racławicka, Radosna, Radoszowska, Rozstajna, Św. Jacka, Żytnia

17.00-18.00 Adoracja wspólna dla wszystkich chętnych parafian

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.-14.02.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji- na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za ofiary.

 

Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy pomogli w poniedziałek przy rozbiórce wystroju świątecznego kościoła.

 

W czwartek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

 

Z piątku na sobotę kolejna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Rozpoczęcie o godz. 19.00 zakończenie w sobotę o godz. 8.00. Zapisy na stronie internetowej.

 

Zakupiliśmy nową monstrancję z ofiar, które przekazali rodzice dzieci komunijnych, grupa Żywego Różańca oraz Grupa Nowej Ewangelizacji . Zostało jeszcze cześć z tych pieniędzy, które przeznaczymy na inne cele m. in. pozłocenie paramentów liturgicznych. Jeszcze raz Bóg zapłać za tą ofiarę.

 

W przedsionku kościoła można zaznajomić się z wolnymi intencjami mszalnymi na 2021 rok.

 

Na chórze trwają prace związane z położeniem paneli podłogowych. Z tego też powodu  chór jeszcze będzie niedostępny.

 

Już dziś informujemy, że od 17-20 lutego będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne.

 

Otrzymaliśmy jako parafia telefon z Sanepidu, który napomina nas odnośnie zbyt dużej ilości wiernych na niektórych mszach św. dlatego niestety musimy po raz kolejny przypomnieć o zasadach epidemicznych, które obowiązują. Pierwszeństwo obecności na mszy św. mają osoby zamawiające mszę św. i ich najbliżsi. W naszym kościele maksymalnie może być 53 osoby. Wchodząc do kościoła możemy przy dystrybutorze zdezynfekować ręce. Zajmujemy miejsca oznaczone kwadracikami z numerami. Zachowujemy- i tutaj również szczególna uwaga- odpowiedni odstęp od siebie podczas procesji komunijnej. Spokojnie poczekajmy, nie tłoczmy się na siebie. Na twarzy powinna być maseczka zakrywająca usta i nos. Preferowane jest przyjmowanie komunii na rękę. Składamy rękę na rękę i tą z dołu bierzemy komunię do ust i natychmiast spożywamy. Nie odchodzimy z komunią do ławki. Mamy taką nadzieję, że w najbliższym czasie nastąpi rozluźnienie obostrzeń.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  kto jest Panem Życia, co mówi do nas Apokalipsa św. Jana, Polska bez aborcji eugenicznej, wyścig państw po szczepionki na COVID-19. Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum' a w niej plan naszych rekolekcji wielkopostnych. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Jerzego Krause. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.-07.02.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a za tydzień na potrzeby archidiecezji- na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za ofiary.

 

W poniedziałek na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozbiórce wystroju świątecznego kościoła.

 

We wtorek tj. 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu następuje błogosławieństwo gromnic . Prosimy o przyniesienie świec.  Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św. na mszę św. o godz. 18.00 podczas, której poświęcone będą ich świece komunijne. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Z tej okazji kolekta na zakony kontemplacyjne.

 

W środę z okazji wspomnienia św. Błażeja biskupa i męczennika, po mszach św.  udzielać będziemy specjalne błogosławieństwo, które ma nas uchronić przed chorobami gardła.

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi.

 

W piątek o 17.00 msza w intencji dzieci komunijnych. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci.

 

Również w piątek o 19.00 msza dla młodzieży. Prosimy w sposób szczególny o obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Od 18.30 okazja do spowiedzi. Dotyczy ona szczególnie kandydatów do bierzmowania.

 

Piątek to również wspomnienie św. Agaty. Będziemy błogosławić chleb i wodę.

 

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 Msza św. z medytacją.

 

W I sobotę od 9.30 objazd chorych. Z powodu obostrzeń epidemicznych prosimy zgłaszać wszystkich chętnych w zakrystii, na razie także z uwzględnieniem tych tzw. stałych chorych. Prosimy o podanie numeru telefonu gdyż jeśli byłaby duża ilość chorych to musimy się umówić na inny termin. W ramach naszych rekolekcji wielkopostnych w sobotę 20 lutego przewidziane są również odwiedziny chorych. Można i tutaj skorzystać z tego terminu.

 

W sobotę po mszy wieczornej Odnowa w Duchu Św. i zespół 'Vespere Cultus' zapraszają na adorację uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim.

 

wolne intencje mszalne. Przypominamy, że w przedsionku kościoła można zaznajomić się z pozostałymi wolnymi intencjami mszalnymi na 2021 rok.

 

Na chórze rozpoczęły się prace związane z położeniem paneli podłogowych. Z tego też powodu  chór będzie czasowo niedostępny.

 

Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  dlaczego mimo lockdownu przedsiębiorcy otwierają firmy, czy amantadyna leczy COVID-19, dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamyka się  za kratami klasztoru kontemplacyjnego. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Mateusza Franiczek. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.-31.01.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Wielkie Bóg zapłać za 3200 zł ofiarowanych przez parafian w kolekcie specjalnej sprzed tygodnia.

 

Dziś przeżywamy III niedzielę zwykłą obchodzoną jako Niedziela Słowa Bożego.

 

Dziś też „Dzień Solidarności z Chorwacją”. Polecajmy Bożej Opatrzności w naszych modlitwach ofiary trzęsienia ziemi: tragicznie zmarłych, setki rannych i tysiące osób pozbawionych dachu nad głową.

 

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się jutro świętem nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

 

We wtorek po wieczornej mszy św. w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

 

Bóg zapłać parafianom za wszystkie ofiary kolędowe, które zostały złożone na tzw. mszach kolędowych i przy innych okazjach. W normalnym trybie na kolędę chodzi się z ministrantami i przy tej okazji są składane ofiary do puszki na ich cele. Proponujemy dziś parafianom po każdej mszy św. złożenie ministrantowi przy wyjściu do koszyczka dobrowolnej ofiary na różne wydatki związane z funkcjonowaniem służby ołtarza. W imieniu naszych ministrantów 'Bóg zapłać' za każdą ofiarę.   

 

W gablotce można zaznajomić się z wolnymi intencjami mszalnymi na cały 2021 rok.

 

Przypominamy tym parafianom, którzy jeszcze tego nie uczynili o dokonywaniu opłat za groby na nową pięciolatkę 2020-2025.

 

Ciągle obowiązują obostrzenia związane z pandemią. Mają być maksymalne 53 osoby. Siadamy na miejscach zaznaczonych kwadracikami na ławkach.  Maski zakrywają nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie. Preferuje się przyjmowanie komunii na rękę. Podkładamy jedną rękę pod drugą. Tą z dołu bierzemy komunię do ręki i na miejscu natychmiast przyjmujemy do ust. Dziękujemy za zrozumienie.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. o firmach, które zmonopolizowały media cyfrowe, szkoła na ekranie, wyzwania Bidena, dlaczego jesteśmy potęgą w skokach narciarskich. Jest też 'Mały Gość' a w nim dodatek- podstawka na smartfona.  Zapraszamy do lektury.

 

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.-24.01.2021 r.

Dziś pierwsza w tym roku kolekta specjalna na nasze kolejne inwestycje. Wielkie Bóg zapłać za ofiary.

 

W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

 

Dziś o godz. 11.00 msza św. dziękczynna w kolejną rocznicę urodzin naszego ks. wikariusza Piotra Kamińskiego. Życzymy Bożego błogosławieństwa i dużo zdrowia.

 

Dziś też o 15.30 nabożeństwo do św. Jacka.

 

W poniedziałek po mszy porannej modlitwy za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkównej.

 

W środę na mszę o godz. 18.00 zapraszamy babcie i dziadków z okazji ich święta.

 

W piątek o 17.30 nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

Przypominamy tym parafianom, którzy jeszcze tego nie uczynili o dokonywaniu opłat za groby na nową pięciolatkę 2020-2025.

 

Przypominamy też parafianom o obostrzeniach związanych z pandemią. Jednorazowo może się znajdować w naszym kościele zasadniczo 53 osoby. Zajmujemy miejsca oznaczone kwadracikami na ławkach, które gwarantują odpowiednią odległość od siebie. Kilka miejsc jest też na chórze.  Nosimy maski zakrywając zarazem nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie przynajmniej 1 metr. Preferuje się przyjmowanie komunii do ręki. Dziękujemy za zrozumienie.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. niemodna asceza w modnym opakowaniu, dlaczego trzeba się modlić o jedność chrześcijan, etyczne aspekty szczepienia przeciw COVID-19, o zasadach i zaletach postu Daniela. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:  w środę Jadwigę Ochałek, w czwartek Otylię Magot, w piątek Zofię Grzenik, w sobotę Jerzego Słapa. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.-17.01.2021 r.

 Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień pierwsza w tym roku kolekta specjalna.

 

 Przypominamy parafianom o obostrzeniach związanych z pandemią. Jednorazowo może się znajdować w naszym kościele zasadniczo 53 osoby. Zajmujemy miejsca oznaczone kwadracikami na ławkach, które gwarantują odpowiednią odległość od siebie. Kilka miejsc jest też na chórze.  Nosimy maski zakrywając zarazem nos i usta. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie przynajmniej 1 metr. Preferuje się przyjmowanie komunii na rękę. Dziękujemy za zrozumienie.

 

 Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

 

 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy tym razem w środę przed mszą wieczorną czyli o 17.30.

 

 W tym tygodniu zapraszamy parafian z kolejnych ulic naszej parafii na mszę św. kolędową zamiast odwiedzin duszpasterskich w naszych domach. Na tych ulicach zakończymy też nasze spotkania kolędowe. I tak we wtorek z ulic Pietrzkowickiej, Niwki, Wspólnej i Niewiadomskiej, w środę z ulic Obywatelskiej, Radosnej, Barwnej i Urbana a w czwartek z ulic Krzywej, Szybowej, Żytniej i Polnej. Parafianie otrzymają indywidualne błogosławieństwo, obrazek kolędowy i kawałek kredy, którą można napisać na drzwiach wejściowych K+M+B+ 2021. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej do koszyczka.

 

 Jeszcze tylko do następnej niedzieli prosimy parafian o zapisywanie się w zakrystii na listę indywidualnych wizyt kapłana w domu. Trzeba podać adres i numer telefonu w celu ustalenia odwiedzin.

 

 W piątek na godz. 15.00 zapraszamy przed naszą kapliczkę na koronkę i krótkie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 Na godz. 19.00 zaprasza Grupa Nowej Ewangelizacji na spotkanie z świadectwami i adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 W środę swoje kolejne urodziny obchodzi nasz ks. wikariusz Piotr Kamiński. Natomiast msza św. dziękczynna z tej okazji będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 17 stycznia o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich parafian.

 

 W sobotę 16 stycznia o 17.00 w kościele nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

 

 W przyszłą niedzielę o 15.30 nabożeństwo do św. Jacka.

 

 Przypominamy tym parafianom, którzy jeszcze tego nie uczynili o dokonywaniu opłat za groby na nową pięciolatkę 2020-2025 roku.

 

 W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' przeczytamy m. in. o tym, że 2021 to rok św. Józefa, szczepionka-pytania i odpowiedzi, rozmowa z o. Leonem Knabitem, Małe Stópki wielka sprawa. Jest też dodatek - książeczka-modlitwy do św. Józefa.

 

 W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Ryszarda Jordan a w sobotę Bernadetę Langrzyk. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.-10.01.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę

Święto Chrztu Pańskiego.

 

W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Z tej okazji święcimy kadzidło i kredę. To święto nakazane. Msze św. jak w niedziele. W tym dniu obchodzimy również Dies Episcopi- modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. To także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta przeznaczona będzie na misje. Niestety w tym roku- z wiadomych powodów- nie będzie konkursu kolęd dla dzieci.

 

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak w każdą środę tym razem o 15.30 czyli przed wieczorną mszą św. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.

 

W najbliższy piątek zapraszamy na pierwszą w tym roku nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 19.00 zakończenie w sobotę o 8.00. Zapisy na stronie internetowej.

 

W tym tygodniu zapraszamy parafian z kolejnych ulic naszej parafii na mszę św. kolędową zamiast odwiedzin duszpasterskich w naszych domach. I tak w poniedziałek parafian z ulic Raciborskiej i Korfantego, w piątek z ulic Kordeckiego, Narcyzowej i św. Jacka. Parafianie otrzymają indywidualne błogosławieństwo, obrazek kolędowy i kawałek kredy, którą można napisać na drzwiach wejściowych K+M+B+ 2021. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej do koszyczka. Jeśli komuś z parafian akurat nie pasuje data spotkania na tej konkretnej mszy, to oczywiście może uczestniczyć we mszy kolędowej z parafianami innych ulic w innym terminie. Rodziny, które pragną jednak odwiedzin kapłana w swym domu prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii z adresem i numerem telefonu w celu ustalenia wizyty.

 

W dalszym ciągu przyjmujemy opłaty za groby w kancelarii na lata 2020-2025. Bardzo prosimy przynosić kartkę grobową.

 

Jest też pierwszy numer w tym roku naszej gazetki 'Spektrum'.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Marię Staniczek. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020-03.01.2021 r.

Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. To także święto patronalne Domowego Kościoła. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Jutro tj. w poniedziałek obchodzimy święto św. Młodzianków. Zapraszamy wszystkie małe dzieci- naszych najmłodszych parafian- na mszę św. o godzinę później niż normalnie czyli o 9.00. Udzielimy im specjalnego indywidualnego błogosławieństwa. Zapraszamy również mamy w stanie błogosławionym.

Jak już wspominaliśmy, ze względu na zagrożenie epidemiczne w tym roku nie ma odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. W związku z tym zapraszamy parafian z poszczególnych ulic naszej parafii na msze św. każdorazowo o godz. 18.00. I tak w tym tygodniu w poniedziałek parafian z ulic Batorego, Ustronnej, Sportowej, Racławickiej, Semana, Dąbrowy, we wtorek z ulic Szafranka, Tuwima, Broniewskiego, Radoszowskiej (Piece), w środę z ulic Krzywoustego, Radoszowskiej, Szczerbickiej oraz Staromiejskiej, Frontowej, Rozstajnej, Mruli, Mojżesza. Parafianie otrzymają indywidualne błogosławieństwo, obrazek kolędowy i kawałek kredy, którą można napisać na drzwiach wejściowych K+M+B+ 2021. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej do koszyczka. Rodziny, które pragną jednak odwiedzin kapłana w domu (np. poświęcenie nowego domu, mieszkania lub z innych przyczyn), prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii z adresem i numerem telefonu w celu ustalenia wizyty.

W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy wiernych na Mszę św. za parafian ale o godzinę wcześniej, ze względu na obostrzenia epidemiczne czyli o 17.00, po której uroczyste nabożeństwo ekspiacyjne i dziękczynne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem składanym przez proboszcza parafii. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w ostatnim dniu roku odmówi pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum laudamus”.

Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia w Nowy Rok czyli w piątek Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To święto nakazane. Msze św. jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Odmawiając publicznie hymn do Ducha Świętego prosząc o łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku można również uzyskać- pod zwykłymi warunkami- odpust zupełny.

W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca. Nie ma przewidzianej osobnej spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do spowiedzi przed Mszami świętymi. W I piątek tj. w Nowy rok o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo. W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający i msza z medytacją o 8.00.

Następny objazd chorych dopiero 6 lutego.

Po Mszy św. wieczornej w I sobotę serdecznie zapraszamy na Kolędowy Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, który poprowadzi Odnowa w Duchu Św. z zespołem 'Vespere Cultus'

Przypominamy o dokonywaniu opłat za groby w kancelarii na lata 2020-2025. Bardzo prosimy przynosić kartkę grobową, bo jest tam numer identyfikacyjny grobu i przybijamy na te kartki specjalną pieczątkę.

W nowym roku: środa popielcowa przypadnie 17 lutego, rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 17-20 lutego, Wielkanoc- 4 kwietnia, I Komunia św. przypadnie 16 maja, Boże Ciało- 3 czerwca, nasz odpust parafialny 22 sierpnia.

Jest jeszcze świąteczny 'Gość Niedzielny' tym razem w cenie 10 zł. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Agnieszkę Horn a w wigilię Piotra Sanecznik. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego i spokojnego nowego 2021 roku!