Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.-26.09.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta specjalna za tydzień. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

-Witamy oficjalnie ks. Dawida Sładka, który już od kilku tygodni jest w Polsce na urlopie. Przypominamy, że pracuje w Kazachstanie. Ks. Dawid wygłosi do nas słowo Boże a przed kościołem, będzie można złożyć ofiarę na działalność misyjną ks. Dawida w tym kraju. Polecamy ją ofiarności parafian.

 

-Kolejnym gościem naszej nowenny przed 100-leciem poświęcenia kościoła będzie ks. dr Jarosław Międzybrodzki. Pełnił funkcję egzorcysty, był dyrektorem radia 'eM', obecnie proboszcz w Rudzie Śląskiej- Goguli. Spotkanie w najbliższy piątek 24 września o godz. 19.00 w kościele.

 

-Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Chłopców do ministrantów, dziewczynki do Dzieci Maryi, młodzież do naszej Oazy.

 

-Spotkanie Rady Parafialnej jutro tj. poniedziałek 20 września po wieczornej mszy św. na dole w salce 'Radoszowika'.

 

-W tym tygodniu w środę wyjątkowo nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy rano o 8.30, a wieczorem o 18.30 miesięczne nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

-Z tyłu na stoliku można zabrać sobie pamiątkowy obrazek wydrukowany przez ks. Rafała Korbla z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich, którą to rocznicę uroczyście świętował w środę w kościele MB z Lourdes w Rudzie Śląskiej. Ks. Senior prosi parafian o 'Zdrowaśkę' w swojej intencji. 

 

-Mamy nadzieję, że wszyscy kandydaci do bierzmowania się już zapisali na listę. Teraz będą podzieleni na grupy.

 

Pamiętajmy o maseczkach w kościele!

 

-Za tydzień w niedzielę jesienne liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. i przyjmujących komunię św.

 

-Ostatnio pojawiły się problemy z nowymi pomnikami na cmentarzu. Zdarza się niestety coraz częściej, że są one zbyt przesunięte, czasem poza granicę grobu, co w konsekwencji koliduje z sąsiednim miejscem grobowym. To, że na sąsiednim grobie jest więcej miejsca nie znaczy, że możemy się na ten teren przesunąć, bo może ktoś opłaca grób podwójny. Chyba, że następuje to w porozumieniu i za zgodą naszego sąsiada. Prosimy firmy kamieniarskie stawiające pomniki najpierw o kontakt- przynajmniej telefoniczny- z grabarzami aby pomniki były w odpowiednim miejscu postawione.

 

-W nowym Gościu Niedzielnym m. in. o objawieniach w La Salette, jak wygląda praca ratowników medycznych, o specyfice mediów watykańskich, o Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Marię Pierchała a w sobotę Franciszkę Wieczorek. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.-19.09.2021 r.

-Dziś obchodzimy– Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

 

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie katedry a za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta specjalna za 2 tygodnie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

-Dziś też zbiórka przed kościołem jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego.

 

-Na swój urlop przyleciał z Kazachstanu pochodzący z naszej parafii ks. Dawid Sładek. Za tydzień wygłosi do nas słowo Boże a przed kościołem, będzie można złożyć ofiarę na działalność misyjną ks. Dawida w tym kraju. Polecamy ją ofiarności parafian.

 

-Bóg zapłać starostom Panu Joachimowi Mołdrzykowi, Pani Małgorzacie Kubica wraz z pozostałymi paniami w pięknych strojach z Koła Gospodyń Wiejskich, za uświetnienie naszych parafialnych dożynek. Bóg zapłać za nową koronę dożynkową i pozostałe dary, które przyozdobiły nasz ołtarz. Panu Bobrzykowi za dożynkowy chleb.

 

-W poniedziałek o 19.30 kolejny wieczór fatimski, na który składać się będzie msza św., różaniec, procesja i apel.

 

-We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy przynieść w tym dniu do kościoła na msze krzyż, który wisi na ścianie w naszym mieszkaniu. Zostanie on jeszcze raz poświęcony. Będzie też to piękny wyraz naszej wiary w Jezusa Ukrzyżowanego dla naszego zbawienia.  Zachęcamy też do przyozdobienia krzyży przydrożnych.

 

-We wtorek o 7.30 różaniec do siedmiu boleści NMP a o 8.00 Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w salce parafialnej członków Apostolstwa. Zapraszamy nowe osoby.

 

-Dzieci zapraszamy na msze szkolne w piątki o godz. 18.00 a szczególnie te przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.

 

-Wznawiamy po przerwie wakacyjnej w III piątki Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy naszej kapliczce przed kościołem. Zapraszamy na godz. 15.00.

 

-W piątek nabożeństwo do św. Jacka a w sobotę do św. Józefa po mszy ok. godz. 8.30.

 

-Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji jak w każdy trzeci piątek zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła na godz. 19.00.

 

-W tym miejscu przedstawiamy kolejnego gościa naszej nowenny przed 100-leciem poświęcenia kościoła. Jest to ks. dr Jarosław Międzybrodzki. Pełnił funkcję egzorcysty, był dyrektorem radia 'eM', obecnie proboszcz w Rudzie Śląskiej- Goguli. Spotkanie 24 września (piątek) o godz. 19.00 w kościele.

 

-Za tydzień w sobotę o 17.00 w kościele nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 

-Zapraszamy wszystkich do naszych grup parafialnych. Chłopców po I Komunii do grona ministrantów, dziewczynki do Dzieci Maryi. Spotkania obu grup w soboty o godz. 9.00. Młodzież do naszej Oazy- spotkania w piątki po wieczornej mszy. Aktualny harmonogram spotkań grup zamieszczony jest w gablotce.

 

-Przypominamy, że otworzyliśmy bibliotekę parafialną! Mieści się ona w nowej części Domu Parafialnego. Zapraszamy w czwartki w godzinach 17.00-19.00.

 

-Spotkanie Rady Parafialnej w następny poniedziałek 20 września po wieczornej mszy św.

 

-To już ostatni tydzień zapisywania się kandydatów do bierzmowania naszej młodzieży! Zapisy na listę w zakrystii.

 

-Pamiętajmy, że ciągle obowiązują maseczki w kościele! Ogólna zasada przyjmowania Komunii to najpierw osoby przyjmujące na rękę a na końcu osoby, które chcą przyjąć do ust, chyba że kapłan zapowie inaczej.

 

-20 września 2021 r. (tj. poniedziałek) o godzinie 19.00 w Bazylice p.w. św. Antoniego w Rybniku przy ulicy Mikołowskiej 4, odbędzie się spotkanie modlitewne - Rybnicki Wieczór Chwały.

-Panom Wacławowi i Markowi za wykonane prace naprawcze kostki brukowej przy  bramie wjazdowej do kościoła- serdeczne Bóg zapłać!

-'Gość Niedzielny' poświęcony jest w większości tematom związanym z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim i Matką Elżbietą, Różą Czacką. Inne tematy: obcych przyjmować, o wojnie hybrydowej, Covid-co dalej, powrót zespołu ABBA m. in. Jest też 'Gość Extra'na beatyfikację kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w cenie 10 zł.   

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w piątek Adolfa Ressel. Wieczny odpoczynek...


Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.-12.09.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego (krypta katedry). Kolekta za tydzień na utrzymanie katedry. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

-Dziś 'Dzień Solidarności z Afgańczykami' a za tydzień zbiórka przed kościołem jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego.

 

-Dziś też o godz. 9.00 Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory (dożynkowa). Dziękujemy Bogu za Jego dary na naszych polach, ogrodach i sadach.

 

-Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się jutro w poniedziałek tj. 6 września po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

-Powakacyjne spotkanie lektorów i kantorów również jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. na probostwie.

 

-Dzieci zapraszamy na msze szkolne w piątki o godz. 18.00. Przypominamy rodzicom, że Msza szkolna w każdy piątek jest obowiązkowa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

 

-Jak w każdy II piątek zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 8.00 w sobotę.

 

-W sobotę na mszę o godzinie 10.00 zapraszamy wszystkie grupy działające w naszej parafii. Będzie to msza rozesłania do pracy po wakacjach w nowym roku katechetycznym. Prosimy wyznaczyć przedstawicieli w grupach, którym przekażemy w czasie tej mszy symboliczną świecę.

 

-Rozpoczynając nowy rok działalności duszpasterskiej, pragniemy zaprosić parafian do różnych grup  działających w naszej parafii. Chłopców po I Komunii do grona ministrantów. Dzieci Maryi zapraszają na spotkania w domu parafialnym dzieci od I klasy Szkoły Podstawowej. Spotkania obu grup w soboty o godz. 9.00. Aktualny harmonogram spotkań grup zamieszczony jest w gablotce.

 

-W sobotę o 16.00 w kaplicy św. Floriana msza św. w intencji żywych i zmarłych członków 'Klubu Nowsi'

 

-Otwieramy wreszcie zapowiadaną bibliotekę parafialną! W naszej niewielkiej bibliotece posiadamy książki o tematyce religijnej. Znajduje się ona w nowej części domu parafialnego. Biblioteka będzie czynna w czwartki w godzinach 17.00-19.00. Pani Janinie Sypek dziękujemy za skatalogizowanie zbiorów oraz podjęcie się funkcji bibliotekarki.

 

-Odpust ku czci Matki Bożej Pani Uśmiechniętej w Pszowie odbędzie się tym razem w środę 8 września. Uroczystą sumę odpustową zaplanowano w tym dniu o godz. 17.00, zaś pozostałe Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Apel Maryjny będzie odprawiony o godz. 20.30.

 

-Już dziś ogłaszamy spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 20 września po wieczornej mszy św.

 

-Poprzedni proboszcz ks. Rafał Korbel obchodzi w tym roku 50 lat swego kapłaństwa. Uroczysta msza św. z tej okazji będzie sprawowana w kościele M.B. z Lourdes w Rudzie Śląskiej- Kochłowicach w środę 15 września o godz. 15.00. Chcemy zorganizować wyjazd busem na tę uroczystość. Wszystkich chętnych parafian prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii najpóźniej do następnej niedzieli.

 

-Prosimy też o zapisywanie się na listę w zakrystii kandydatów do bierzmowania. Chodzi o tych, którzy nie byli na mszy młodzieżowej w piątek i jeszcze się nie zapisali.

 

-Pamiętajmy, że ciągle obowiązują maseczki w kościele!

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. co się dzieje na granicy z Białorusią, depresja-choroba, z której na pewno można wyjść, jak nauczyć się karmić Bogiem na co dzień, Afganistan ważniejszy, niż nam się wydaje. Jest też 'Gość Extra'  na beatyfikację kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w cenie 10 zł.   

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Zdzisława Małek, w czwartek Danutę Marcisz a w sobotę Jerzego Marczyk. Wieczny odpoczynek...

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.-05.09.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii a za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

-Kończy się czas wypoczynku wakacyjnego. W środę nowy rok szkolny i katechetyczny. Chcemy go rozpocząć Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież z SP3 i SP23. Oprócz dzieci i młodzieży zapraszamy również rodziców i nauczycieli. Pierwszoklasiści mogą przynieść do kościoła swoje rogi obfitości czyli tzw. tytki, które zostaną pobłogosławione. Dzieci zapraszamy na msze szkolne w piątki a także w sposób szczególny w niedziele na 11.00. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Radoszowach informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 9.00 dla klas I-szych na sali gimnastycznej, a dla klas II-VIII w salach lekcyjnych. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 w Rybniku zaprasza uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego: Klasa 1 – godzina 9.30 – aula szkolna, Klasa 2 – godzina 10.00 – sala klasy 2, Klasa 3 – godzina 11.00 – sala klasy 3, Klasa 4 – godzina 10.30 – sala biologii, Klasa 5 – godzina 11.00 – sala fizyki -chemii, Klasa 7 – godzina 9.30 – sala języka niemieckiego.

-Za tydzień w niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory czyli tzw.  Msza Św. Żniwna. Chcemy podziękować Bogu za Boże dary i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Mile widziane byłyby płody ziemi-owoce, warzywa, które parafianie zechcieliby przynieść w tym tygodniu do kościoła. Będą tworzyły dekorację na i przed ołtarzem.

-Od środy powracamy do starego porządku nabożeństw. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 18.00 a w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00, 16.00. Na razie w kaplicy św. Floriana msza św. w niedziele o godz. 10.00 nie będzie odprawiana.

-Od czwartku kancelaria parafialna będzie znowu działała w normalnym trybie czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-9.00, natomiast po południu w poniedziałek i piątek w godzinach od 16.30-17.30. Zgłaszanie pogrzebów niezależnie od godzin urzędowania. Protokoły przedślubne spisywane będą po uprzednim uzgodnieniu z księdzem.

-Kończy się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Uzyskane dzięki temu środki finansowe pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy oraz naszych rodaków na Wschodzie. Elektrośmieci składamy na parkingu z tyłu nowego budynku (przy wejściu do salki ministrantów). Ostateczny termin piątek 3 września godz. 9.00. Po tym terminie prosimy już tych rzeczy nie przynosić.

-W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i na Eucharystię.

-Okazja do spowiedzi dla dzieci w I piątek od godz. 16.00. Msza szkolna o godz. 17.00 w czasie, której poświęcimy pierwszoklasistom tornistry z przyborami szkolnymi. W sposób szczególny zapraszamy też dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii.

-Msza św. dla młodzieży z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w piątek o godz. 19.00. Przed mszą okazja do spowiedzi od godz. 18.30. Prosimy w sposób szczególny o obecność młodzież klas ósmych, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odnośnie tegorocznego przygotowania formacyjnego do tego sakramentu zrobimy w innym terminie.

-W I sobotę o godz. 7.30 różaniec wynagradzający i msza św. z medytacją o godz. 8.00. Po mszy zapraszamy członków róż różańcowych na spotkanie do salki 'Radoszowika'. Potrzebujemy nowych osób do Żywego Różańca, ponieważ kilka osób odeszło do wieczności aby ich w naszych różach zastąpić.

-Objazd chorych tym razem będzie za miesiąc. Zawsze można zawezwać kapłana na indywidualną prośbę.

-Również w I sobotę po krótkiej przerwie wznawiamy Radoszowskie Wieczory Uwielbienia, które prowadzi zespół 'Vespere Cultus' wraz z Odnową w Duchu Świętym. Rozpoczęcie po Mszy wieczornej, zakończenie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem tzw. lourdzkim.

-Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele w następny poniedziałek tj. 6 września po Mszy św. wieczornej.

-Ks. Proboszcz wyraża wdzięczność dla Ojca Teofila Lukasa, który przez ostatnie 2 tygodnie zastępował go na czas rehabilitacji po operacji kolana. O. Teofil chętnie zgodził się służyć swojej rodzinnej parafii. Odprawiał msze św., nabożeństwa, spowiadał. Wielkie Bóg zapłać za wszystko!

-Zachęcamy wiernych, szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, w Panewnikach lub Kokoszycach.
-Pamiętajmy, że ciągle obowiązują maseczki w kościele!

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. czy wschodnie służby testują wytrzymałość naszych granic, szkoła w ciągłym kryzysie, Imperium się wycofuje. Jest jeszcze odpustowe 'Spektrum'. Następny numer naszego czasopisma w październiku. Z tyłu na stoliku gratis 'Dobre Nowiny' a także foldery turystyczne.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Piotra Szyra, w czwartek Elżbietę Owczarzy. Wieczny odpoczynek...


Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.-29.08.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

-Wielkie Bóg zapłać za ponad 5,5 tys. złotych z kolekty specjalnej sprzed tygodnia.

 

-Dziś nasz odpust parafialny. Witamy wszystkich gości, bliskich, krewnych, którzy przybyli do naszej parafii. To okazja by jak co roku Bogu podziękować za opiekę i łaski, które za przyczyną  św. Jacka otrzymaliśmy a zarazem prosić o dalsze wstawiennictwo u Boga dla wszystkich naszych parafian. Witamy kaznodzieję odpustowego. Jest nim w tym roku ks. dr Wojciech Bartoszek-krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych.  

O godz. 15.00 uroczyste nieszpory odpustowe. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Po Mszy o godz. 16.00 nabożeństwo do św. Rity przy jej relikwiach.

 

-Dziś stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

 

-Dzień Chorych dla tych naszych schorowanych i starszych parafian, którzy jeszcze mogą dotrzeć do kościoła przy pomocy swych najbliższych- z okazji odpustu parafialnego z Mszą św. i namaszczeniem oraz błogosławieństwem lourdzkim jutro tj. w poniedziałek 23 sierpnia o godz. 10.00 w naszym kościele. Poprowadzi go również ks. Wojciech Bartoszek z Apostolstwa Chorych. W związku z tym prosimy bliskich o dowiezienie chorych do kościoła. Natomiast o godz. 18.00 w kościele Msza święta za zmarłych parafian a po niej procesja na cmentarz i nabożeństwo za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

 

-Za dwa tygodnie w niedzielę 5 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory czyli tzw. Msza św. dożynkowa.

 

-Już w najbliższy piątek 27 sierpnia o godz. 19.00 w naszym kościele spotkanie z kolejnym gościem nowenny przed 100-leciem poświęcenia naszego kościoła Marcinem Jakimowiczem-redaktorem “Gościa Niedzielnego”, autorem książek, liderem wspólnoty modlitewnej. Zapraszamy na konferencję i modlitwę wszystkich a szczególnie młodzież, która przystąpiła do bierzmowania a także będzie się do tego sakramentu przygotowywać.

 

-Ogłaszamy parafianom radosną wiadomość. Wczoraj śluby czasowe przyjęła nasza parafianka Urszula Rydzińska (siostra Symeona) należąca do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Orliku na Kaszubach. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wytrwania na drodze powołania zakonnego.

 

-Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Uzyskane dzięki temu środki finansowe pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w Afryce oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Elektrośmieci składamy na parkingu z tyłu nowego budynku (przy wejściu do salki ministrantów). Ostateczny termin składania tych rzeczy to 3 września godz. 9.00.

 

-Pamiętajmy ciągle o maseczkach w kościele!

 

-Dziś ukazał się kolejny numer naszej gazetki 'Spektrum'.

 

-Serdeczne Bóg zapłać tym osobom, które przygotowały nasz kościół do odpustu. Szczególnie Panom kościelnym oraz Paniom, które udekorowały i posprzątały kościół!

 

-W zakrystii ciągle można jeszcze nabyć monografię: 'Dzieje parafii św. Jacka w Radoszowach'.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. Prawica niezjednoczona, Bóg wymyślił rodzinę, młodzież potrzebuje autentyczności, o nowelizacji prawa medialnego. Zapraszamy do lektury.

 

Z okazji naszego Odpustu parafialnego składamy wszystkim życzenia wierności Bogu, szczególnego wpatrywania się w przykład życia naszego patrona św. Jacka i pięknego realizowania się w tym do czego powołał nas Pan Bóg!


Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.-22.08.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona to kolekta specjalna na nowe ozdoby szafy organowej. Spoglądając na szafę organową możemy zauważyć nowe elementy, które zostały umieszczone tam we wtorek. Nasza szafa organowa w swych ozdobach podobna jest coraz bardziej do naszego ołtarza. Wielkie Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

-Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty.
-Dokładnie we wtorek 17 sierpnia przypada uroczystość św. Jacka- patrona naszej parafii a także całej archidiecezji katowickiej. Po mszy porannej nabożeństwo do naszego patrona.

-Za tydzień w niedzielę 22 sierpnia obchody naszego Odpustu parafialnego ku czci św. Jacka. Suma odpustowa godz. 11.00 a po niej procesja teoforyczna wokół Kościoła. Bardzo serdecznie na nią zapraszamy gdyż jest to dla naszej parafii jedna z najważniejszych mszy w roku. Nieszpory o godz. 15.00. Kazanie odpustowe wygłosi w tym roku ks. dr Wojciech Bartoszek-krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych. Zapraszamy  parafian w strojach ludowych, dzieci pierwszokomunijne, strażaków, przedstawicieli różnych związków i stowarzyszeń działających na terenie naszej parafii, poczty sztandarowe, a także górników w strojach galowych. Zapraszamy też do skorzystania z sakramentu pokuty, przed każdą mszą świętą, a w sobotę od godziny 17.00-18.00. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nasza gazetka Spektrum ukaże się także na odpust parafialny.

-Odpustowy objazd chorych od godz. 9.00 w piątek 20 sierpnia - chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic i sobotę 21 sierpnia- chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

-Dzień Chorych dla tych naszych chorych parafian, którzy jeszcze mogą dotrzeć do kościoła przy pomocy swych najbliższych- z okazji odpustu parafialnego z Mszą św. i namaszczeniem odbędzie się w poniedziałek 23 sierpnia o godz. 10.00 w naszym kościele. Poprowadzi go również ks. Wojciech Bartoszek z Apostolstwa Chorych. W związku z tym prosimy bliskich o dowiezienie chorych do kościoła.

-W odpustową niedzielę po Mszy o godz. 16.00 nabożeństwo do św. Rity przy jej relikwiach.

-Również za tydzień w niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Pątniczki zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

-Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy piątek na spotkanie ewangelizacyjne i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła na godz. 19.00.

-Kolejnym gościem nowenny przed 100-leciem poświęcenia naszego kościoła będzie Marcin Jakimowicz-redaktor “Gościa Niedzielnego”, autor kilku książek, a także lider wspólnoty modlitewnej. Zapraszamy na konferencję i modlitwę wszystkich a szczególnie młodzież z bierzmowania-w piątek 27 sierpnia na godz. 19.00.

-Pamiętajmy o maseczkach w kościele!

-Na stoliku z tyłu kościoła gratisowe foldery i mapki turystyczne z Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

-Nasi parafianie przywieźli z Medjugorie poświęcone różańce, które można zabrać z pudełka na stoliku przy wyjściu.

-Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw 'Pro Missio' organizuje po raz kolejny zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Pozyskane środki finansowe pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w Afryce oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Elektrośmieci można składać tradycyjnie już na parkingu z tyłu nowego budynku (przy wejściu do salki ministrantów). Ostateczny termin składania tych rzeczy to 3 września godz. 9.00.

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. spór o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, o św. Jacku- rozmowa z ks. Arkadiuszem Noconiem, gdzie Maryja przebywała  po wniebowstąpieniu Syna. Zapraszamy do lektury.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Marię Kabut. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 08.08.-15.08.2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na nowe ozdoby szafy organowej.

 

-W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy Wiernych by w tym dniu przynieść zioła i kwiaty, które będziemy błogosławili podczas mszy.

 

-W piątek o 19.30 kolejny wieczór fatimski- na który składać się będzie: msza św., różaniec, procesja i Apel Jasnogórski.

 

-Po wieczorze fatimskim od godz. 21.00 rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w sobotę o godz. 8.00. 

 

-W sobotę o 17.00 w kościele nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 

-Za 2 tygodnie 22 sierpnia nasz odpust parafialny ku czci św. Jacka.

 

-Również za 2 tygodnie w niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Pątniczki zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

 

-Odpustowy objazd chorych od godz. 9.00 w piątek 20 - chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic i sobotę 21 sierpnia- chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

-Już dziś informujemy, że w poniedziałek po odpuście przewidziana jest też msza św. dla chorych z namaszczeniem.

 

-Nasza gazetka 'Spektrum' ukaże się na odpust parafialny.

 

-Zachęcamy parafian do podzielenia się tym co przeżywamy. Chodzi tu o uzdrowienia duchowe, fizyczne, różne przeżycia lub sytuacje, które dla umocnienia możemy przekazać innym w naszej gazetce parafialnej 'Spektrum'.

 

-Trwa sierpień- miesiąc trzeźwości i abstynencji. Ciągle można jeszcze wpisywać się do książki abstynencji, która jest wystawiona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

-Pamiętajmy o maseczkach w kościele!

 

- Przypominamy, że przed postawieniem nowego pomnika na cmentarzu, udajemy się do kancelarii, aby otrzymać pisemną zgodę na rozpoczęcie prac kamieniarskich. Pobierana jest też opłata 10% od wartości wykonanych prac na utrzymanie cmentarza. Wykonawca powinien mieć-na czas prowadzenia prac-tę kartkę przy sobie.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. kaznodzieje 2021- jak poprawić jakość kazań, jak zmieni Polskę unijny program transformacji energetyki Fit for 55, o polityce historycznej z nowym prezesem IPN, jak zrobić piękne zdjęcia telefonem. Zapraszamy do lektury.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Genowefę Jędrysiak. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.-08.08.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ, a przed kościołem zbiórka Caritas na poszkodowanych przez powódź w Niemczech, Belgii i Holandii.

 

-Dziś rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji.Książka abstynencji jest wystawiona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

-W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. Objazd chorych przed naszym parafialnym odpustem.

 

-W poniedziałek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

 

-W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

 

-W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający i Msza św. w intencji czcicieli różańca z medytacją.

 

-Informujemy parafian, że proboszcz przebywa na probostwie ale jest jeszcze ciągle na etapie rehabilitacji po operacji kolana. Bóg zapłać Ojcom Franciszkanom z Rybnika za sprawowane w naszym kościele Msze św. i nabożeństwa!

 

-Pamiętajmy ciągle o maseczkach w kościele, zgodnie z wymaganiami epidemicznymi w pomieszczeniach publicznych trzeba zawsze zakładać maskę na twarz i nos.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. czego uczy Święty Proboszcz, prawie 700 mln ludzi na świecie głoduje, kto wypycha Polskę z Unii Europejskiej, Trydent a kryzys Kościoła. Zapraszamy do lektury.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Dawida Króliczek, w piątek Szczepana Żydek, a w sobotę Mirelę Ciecior i Annę Herok. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 


Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.-01.08.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a przed kościołem zbiórka Caritas na poszkodowanych przez powódź w Niemczech, Belgii i Holandii.

 

-Witamy siostrę Aleksandrę Huf ze zgromadzenia Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego, w ramach naszej nowenny przed stuleciem kościoła. Siostra przebywała w Chinach. Prowadzi formację dla sióstr, dba o nowe powołania m. in. z tego kraju. Będzie dziś przemawiać pod koniec każdej mszy św. Wychodząc z kościoła, można złożyć dobrowolną ofiarę do koszyczka by wspomóc działalność, którą siostry prowadzą  w Chinach.

-Dziś przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców, ich samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Przy okazji błogosławienia naszych pojazdów można złożyć ofiarę na misyjną 'Akcję św. Krzysztof- 1 grosz za 1 kilometr' szczęśliwej jazdy- na środki transportu dla misjonarzy. Z inicjatywy papieża Franciszka dziś też I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

-W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji.

 

-Wikary od 1 sierpnia rozpoczyna urlop. W związku z tym może podczas swego urlopu odprawić msze św. Intencje można przekazać w zakrystii lub osobiście.

 

-Pamiętajmy ciągle o maseczkach w kościele, zgodnie z wymaganiami epidemicznymi w pomieszczeniach publicznych trzeba zawsze zakładać maskę na twarz i nos.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. Strażnicy Tradycji, co wiemy o świętych Annie i Joachimie, jak zneutralizować język, które prawo ważniejsze-krajowe czy unijne?

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Romana Janosz. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 


Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.-25.07.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ponad 3700 zł z kolekty specjalnej sprzed tygodnia.

 

-W poniedziałek po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Józefa a w czwartek kolejne nabożeństwo do św. Rity o godz. 18.30 przy Jej ołtarzyku i relikwiach.

 

-Kolejnym gościem nowenny przed 100-leciem poświęcenia naszego kościoła będzie siostra Aleksandra Huf. Należy do Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego. Nazywana jest też 'siostrą chińskich dzieci'. W Chinach prowadzi formację dla sióstr, dba o nowe powołania z tego kraju. Spotkanie w najbliższy piątek 23 lipca o godz. 19.00 w naszym kościele. Będzie też przemawiać w niedzielę 25 lipca pod koniec mszy o 9.00 i 11.00. W niedzielę wychodząc z kościoła, można będzie złożyć dobrowolną ofiarę do koszyczka na misje, które siostry prowadzą  w Chinach. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców, ich samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Przy okazji błogosławienia naszych pojazdów można złożyć ofiarę na misyjną 'Akcję św. Krzysztof- 1 grosz za 1 kilometr' szczęśliwej jazdy- na środki transportu dla misjonarzy. Z inicjatywy papieża Franciszka w tym dniu przypada też I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 

-Pamiętajmy ciągle o maseczkach w kościele, zgodnie z wymaganiami epidemicznymi w pomieszczeniach publicznych trzeba zawsze zakładać maskę na twarz i nos.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. pacjent Franciszek, Igrzyska wyjątkowe, tajemnica nieśmiertelności, powrót Tuska, dzieci 'gorszego Boga'. Zapraszamy do lektury.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Eugeniusza Piątek, w czwartek Irenę Goły, w piątek Wojciecha Salamon a w sobotę Marię Jeszka. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!