Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 02.05.-09.05.2021 r.

-Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.

 

-Jutro – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte jak w niedziele. O godz. 9.00 Msza św. w intencji ojczyzny.

 

-We wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji i naszej kaplicy na Radoszowskiej. Jutro tj. 3 maja o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza odpustowa z tej okazji w kaplicy: „Do Św. Floriana w intencji strażaków, ich rodzin i zmarłych strażaków”. Uczestnictwo w tej mszy św. będzie możliwe jedynie na placu przed kaplicą.

 

-Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30.

 

-W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed mszami.

 

-W I piątek 7 maja na godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi miesięcznej dzieci. O godz. 17.00 Msza szkolna bez kazania ale za to dzieci pozostają na nabożeństwie majowym.

-Spowiedź dla młodzieży w piątek o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00. Prosimy szczególnie o obecność młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

-Objazd chorych w sobotę 8 maja od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

 

-Od wtorku zwiększa się limit uczestniczących w nabożeństwach w naszym kościele do poprzedniej liczby 53. Obowiązują jednak nadal pozostałe przepisy epidemiczne.

 

-W zakrystii jest jeszcze kilka zaproszeń z kodem dostępu do filmu pro-life pt. 'Wyrok na niewinnych'. Wchodzimy na stronę www.RafaelKino.pl i wpisujemy kod z zaproszenia.

 

-W 'Gościu Niedzielnym' m. in. warsztat Józefa, co można zbudować na kulturze gniewu, jak długo potrwa odporność na COVID-19 po szczepieniu oraz dodatek 'Setna rocznica III Powstania Śląskiego'. Z przyczyn od nas niezależnych nowy numer naszej gazetki „Spektrum” ukaże się dopiero za tydzień.

 

-W naszym kościele pojawiła się wystawa o 'Cudach Eucharystycznych'. Tablice przedstawiają miejsca cudownych wydarzeń eucharystycznych z ich krótkim opisem. Pomysłodawcą i wykonawcą jest 15-letni błogosławiony Carlo Acutis. Z przodu na balasce jest wystawiony zeszyt, do którego można wpisywać swoje wrażenia. Zapraszamy do zapoznania się z tematem wystawy.

 

-Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy poświęcenia naszego kościoła, aby jeszcze bardziej pogłębić naszą wiarę, postanowiliśmy od maja rozpocząć cykl 9 spotkań pod tytułem 'Mój Kościół'. Co miesiąc do naszej parafii będziemy zapraszać niezwykłych gości, którzy podzielą się z nami swoją wiarą i wiedzą. Pierwsze spotkanie w piątek 28 maja. Gościć u nas będzie dr Iwona Zielonka - dyrektor wydziału płockiej kurii. Więcej szczegółów w gablotce.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Ingę Woźnica a w czwartek Jadwigę Durczok i Jacka Cieślika. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Ogłoszenie

 

Od prawie stu lat Pan Jezus mieszka w Radoszowach!
W ramach przygotowania do 100-nej rocznicy poświęcenia naszego kościoła, która przypada 22 lutego 2022 roku, chcemy ożywić życie parafii. Już w maju zaczynamy cykl 9 spotkań pod tytułem Mój Kościół. Co miesiąc do naszej parafii będziemy zapraszać niezwykłych gości, którzy podzielą się z nami swoją wiarą i wiedzą. Będzie to okazja, aby poszerzyć swoje spojrzenie na wymiar duchowy naszego życia. W ostatni weekend maja będziemy gościć panią dr Iwonę Zielonkę, która przyjedzie do nas aż z Płocka. Jest doktorem nauk biblijnych, autorką licznych artykułów z zakresu biblistyki oraz wykładowcą Pisma Świętego. Jest specjalistą nauk o rodzinie oraz specjalistą Public Relations. Włada językiem angielskim i rosyjskim, a także biblijnymi – hebrajskim i greckim. Na codzień jest Dyrektorem Wydziału w płockiej Kurii. Zapraszamy do udziału w ostatni weekend majowy - w piątek 28.05 na spotkanie pt. 'Chrzest Święty - nasza moc i zadanie'. Na  niedzielę 30.05 szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin z dziećmi - szczegóły w późniejszym terminie.

 

proboszcz Roman Dobosiewicz


Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.-02.05.2021 r.

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii a za tydzień na WŚSD w Katowicach. W kolekcie specjalnej z poprzedniej niedzieli zostało zebranych 3400 złotych. Bóg zapłać za ofiarność naszych parafian.

 

- Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

 

- W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele. Módlmy się też za przygotowujących się do święceń kapłańskich.

- W tym tygodniu organizujemy w kościele spotkania z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii. W poniedziałek o godz.18.30 klasa IIIb z SP3, we wtorek również o godz. 18.30 klasa IIIa z SP3 a w środę o 19.00 klasa III z SP23 i Wczesna Komunia.

 

- W czwartek, 29 kwietnia, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

- Również w czwartek o godz.18.00 msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin a po mszy obrzęd przyjęcia do Rycerzy Kolumba.

 

- Ks. Adrian Chojnicki duszpasterz młodzieżowy z Chwałowic zaprasza na kolejne spotkanie naszą młodzież przygotowującą się do bierzmowania w piątek 30 kwietnia po Mszy św. wieczornej tj. ok. 19.00 w kościele.

 

- W sobotę 1 maja, w święto św. Józefa, pamiętajmy w modlitwie o bezrobotnych. Rozpoczynamy też miesiąc maj. Zachęcamy wiernych a szczególnie dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30.

 

- W tym tygodniu przypada też I sobota miesiąca. O 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 msza z medytacją.

 

- Objazd chorych jest przeniesiony na następną sobotę tj. 8 maja. Można już zapisywać chorych w zakrystii.

 

-W następny poniedziałek 3 maja o godz. 10.00 w kaplicy na ul. Radoszowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków z okazji ich święta a także  odpustu patrona kaplicy św. Floriana.

 

- Od maja Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe 'Radoszowik' wznawia działalność swej kuchni. Przy obecnych wymogach sanitarnych dania będą wydawane wyłącznie na wynos po telefonicznym zamówieniu (komunie, urodziny, jubileusze, stypy i inne). Będzie też to zarazem pomoc w funkcjonowaniu 'Radoszowika' w tym trudnym dla gastronomii czasie. Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie można zaprosić gości również do sal. Wszystkie szczegóły do ustalenia pod numerem telefonu 604513702.

 

- Kolejny raz przypominamy, że w kościele może być tylko 40 osób. Wchodząc do kościoła zabieramy karteczkę z koszyczka. Jeśli karteczek nie ma to jest komplet wewnątrz. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną i ich najbliżsi. Dezynfekcja, maski, dystans, pierwszeństwo Komunii na rękę. Zajmujemy miejsca w ławkach przy numerkach. Dla pozostających na zewnątrz, na placu przed wejściem do kościoła- jeśli będzie taka potrzeba-włączymy głośnik. Któryś z szafarzy przyniesie też tam Komunię św.

 

- W zakrystii są jeszcze zaproszenia z kodem dostępu do filmu pro-life pt. 'Wyrok na niewinnych'. Przypominamy, że film ten odsłania kulisy procesu sądowego, który doprowadził w USA do legalizacji aborcji.  Aby zobaczyć ten film w kinie internetowym wchodzimy na stronę www.RafaelKino.pl i wpisujemy kod z zaproszenia.

 

- W 'Gościu Niedzielnym' m. in. na czym polega kierownictwo duchowe i jak z niego korzystać, o pandemii teologicznie, czym się różnią cztery szczepionki przeciw COVID-19, pandemia w koalicji, co z amantadyną. Jest też 'Mały Gość Niedzielny' dla dzieci i młodzieży z obrazem św. Józefa w środku. Zapraszamy do lektury.

 

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Felicję Trzeciok. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.-25.04.2021 r.

- Dzisiejsza zbiórka pieniężna to kolekta specjalna. Tym razem na nowe elementy ozdobne na szafie organowej i balustradzie. Wczoraj część tych ozdobień została zamontowana. Wielkie 'Bóg zapłać!' za wszelkie ofiary.

 

- Dziś mamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 

- W poniedziałek po rannej mszy modlitwy do bł. Karoliny Kózkównej, o 17.30 nabożeństwo do św. Józefa a w czwartek o 18.30 nabożeństwo do św. Rity.

 

- Ciągle musimy też przypominać o obostrzeniach. W kościele może być tylko 40 osób. Wchodząc do kościoła zabieramy karteczkę z koszyczka. Jeśli karteczek nie ma to jest komplet wewnątrz. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną i ich najbliżsi. Dezynfekcja, maski, dystans, pierwszeństwo Komunii na rękę. Zajmujemy miejsca w ławkach przy numerkach. Dla pozostających na zewnątrz, na placu przed wejściem do kościoła- jeśli będzie taka potrzeba-włączymy głośnik. Któryś z szafarzy przyniesie też tam Komunię św.

 

- W czasie obowiązywania obecnie ograniczeń zawsze można poprosić o udzielenie Komunii św. po zakończonej Mszy św. wcześniej zgłaszając się w zakrystii.

 

- Dzisiaj od 17.00 do 17.15 będzie udzielana w kościele Komunia św. osobom, które ze względu na obowiązujące ograniczenia nie mogły być na Mszy św. i uczestniczyły w niej drogą elektroniczną. Obowiązek przyjęcia Komunii Św. w okresie wielkanocnym trwa do Niedzieli Trójcy Św. tj. 7 czerwca. Aby Ją godnie przyjąć skorzystajmy ze spowiedzi w naszym kościele przed mszami św.

 

- Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, dotarło już 40 zaproszeń z kodem dostępu do filmu pro-life pt. 'Wyrok na niewinnych'. Film odsłania kulisy procesu sądowego, który doprowadził w USA do legalizacji aborcji.  Zaproszenia są do odebrania w zakrystii. Cena promocyjna 4 zł. Dziękujemy rodzinie, która sfinansowała to dzieło. Przypominamy, że aby zobaczyć ten film w kinie internetowym wchodzimy na stronę www.RafaelKino.pl i wpisujemy kod z zaproszenia.

 

- Przypominamy również, że od 1 kwietnia przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Obowiązkową metodą spisu jest samospis internetowy. Można go też dokonać przez wywiad telefoniczny lub bezpośredni przez rachmistrza terenowego. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej https://spis.gov.pl/.

 

- W świątecznym 'Gościu Niedzielnym' m. in. co po Covidzie, Ks. Krzysztof Wons-w Biblii jest odpowiedź na wszystkie pytania, wkrótce pojedziemy nową zakopianką, Krzysztof Krawczyk- życie niezmarnowane Zapraszamy do lektury.

 

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Tadeusza Heliosz, w sobotę Alojzego Pawelec. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Porządek nabożeństw 18.04-25.04.2021 r.

III Niedziela Wielkanocna, 18 kwietnia

7.00 Za ++ Leopolda  Kempner, dwie żony, rodziców, Teofila Święty, żonę Martę, syna Alfreda, rodziców

9.00 Za + Alberta Chłodek- w XXV rocznicę śmierci

11.00 Do Op. Bożej, Aniołów Stróżów w intencji Mileny Bomek- z okazji IX rocznicy urodzin

14.00 Ku czci Trójcy Przenajświętszej w intencji dzieci przyjmujących sakrament chrztu św.: Szymon Heliosz, Weronika Gryt, Piotr Adamczyk, Kacper Mrowiec oraz rocznych dzieci : Maksymilian Masny, Mikołaj Lip, Karolina Simk, Maja Janik- ich rodziców i chrzestnych

16.00 Za ++ Horsta Czech- na pamiątkę urodzin, rodziców z obu stron, rodzeństwo

Poniedziałek, 19 kwietnia

8.00 Za ++ Franciszka i Gertrudę  Lempa, Czesława Koniecznego

         Po mszy modlitwy do bł. Karoliny Kózkównej

17.30 Nabożeństwo do św. Józefa

18.00 Za++ Eugenię Cichecką, rodziców, teściów, Emę Ryszka, Franciszka i Stefanię Szerewicz, córkę Elżbietę

Wtorek, 20 kwietnia

8.00 Za + Zofię Siwczyk- od siostry Janiny z rodziną

18.00 Za ++ Krystynę i Jerzego Ćmok- w rocznicę śmierci, rodziców z obu stron

 Środa, 21 kwietnia

8.00 Za ++ Wernera Rosa, rodziców Alfonsa i Paulinę Rosa

18.00 Za++ Annę i Józefa Lepiarczyk, Paulinę i Augustyna Cieślik, córkę Gertrudę

18.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

Czwartek, 22 kwietnia

7.30 Adoracja

8.00 Za + Zofię Siwczyk- od Piotra z rodziną

17.00 Adoracja i Różaniec- Legion Maryi

18.00 Za ++ Mieczysława Kuna- w kolejną rocznicę śmierci

18.30 Nabożeństwo do św. Rity

Piątek, 23 kwietnia- Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

8.00 Za ++ Franciszka Soppa, rodziców Pawła i Gertrudę, teściów Marię i Piotra Szajt

18.00 Za ++ Leokadię Gardiańczyk, Mirosława Kuśka- od kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej

Sobota, 24 kwietnia

8.00 Za + Gertrudę Dragon- na pamiątkę 100-tnej rocznicy urodzin

18.00 Za ++ Parafian  30-dniowa : Wojciech Ryszka , Mikołaj Cyroń, Krystyna Wawrzyńczyk, Jan Koczy, Agnieszka Zieleźny, Aniela Czogała, Stanisław Siwczyk, Ryszard Papierok.

IV Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia  - Niedziela Dobrego Pasterza

7.00 Za ++ Herminę i Jana Sodkiewicz, synów Henryka i Piotra

9.00 Za++ Władysława Wolanin- w XII rocznicę śmierci, żonę Annę, wnuczkę Beatę Chrzanowską, dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Urszuli i Jana- z okazji 40 rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny

16.00 Za ++ Ewę Smołka, syna Piotra

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.-18.04.2021 r.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Za tydzień kolekta specjalna. Tym razem na nowe elementy ozdobne na szafie organowej i balustradzie.

-Dziś w II niedzielę wielkanocną, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Pan Jezus złożył św. siostrze Faustynie obietnicę, że kto w tym dniu przyjmie Komunię świętą, otrzyma łaskę 'zupełnego odpuszczenia win i kar', czyli taką, jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Warunki uzyskania łaski odpustu zupełnego win i kar to sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej), Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wykonanie aktu religijnego (należy odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego).

-Również od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

-Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

-W piątek o 15.00 Koronka przy kapliczce Miłosierdzia Bożego.

-Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji w tym tygodniu tradycyjnie jak w każdy trzeci piątek zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła o godz. 19.00.

-W sobotę po mszy porannej nabożeństwo do św. Jacka.

-Również w sobotę o 17.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

-Przypominamy o obostrzeniach, które musimy niestety skrupulatnie wypełniać. Może być tylko 40 osób w kościele. Wchodząc do kościoła zabieramy karteczkę z koszyczka. Jeśli karteczek nie ma to mamy komplet wewnątrz. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną i ich najbliżsi. Dezynfekcja przy wejściu. Zajmujemy miejsca w ławkach przy numerkach.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo Komunii na rękę. Dla pozostających na zewnątrz, na placu przed wejściem do kościoła- jeśli będzie taka potrzeba-włączymy głośnik. Któryś z szafarzy przyniesie też tam Komunię św.

Zwracamy uwagę i prosimy by pamiętać o limicie osób również w najbliższy czwartek, kiedy mamy mszę zbiorową. Osoby, które nie wejdą do kościoła, będą musiały niestety uczestniczyć w tej mszy na zewnątrz.

-W czasie obowiązywania obecnie ograniczeń zawsze można poprosić o udzielenie Komunii św. po zakończonej Mszy św. wcześniej zgłaszając się w zakrystii.

-Zwracamy też uwagę na pewną nowość! Dzisiaj i w przyszłą niedzielę od 17.00 do 17.15 będzie udzielana w kościele Komunia św. osobom, które ze względu na obowiązujące ograniczenia nie mogły być na Mszy św. i uczestniczyły w niej drogą elektroniczną. Skorzystajmy z okazji.

-W czwartek 8 kwietnia minęła 50 rocznica kapłaństwa poprzedniego proboszcza ks. seniora Rafała Korbla. Pamiętajmy o Nim z tej okazji w modlitwie.

-Ponawiamy prośbę do rodziców dzieci komunijnych o odebranie w zakrystii 'Skarbców' czyli modlitewników dla swych dzieci. 

-Proponujemy parafianom by zobaczyć- tym razem w kinie internetowym na stronie www.RafaelKino.pl- kolejny nowy wartościowy film pro-life pt. 'Wyrok na niewinnych'. Film odsłania kulisy procesu sądowego, który doprowadził w USA do legalizacji aborcji. Zamówiliśmy 40 zaproszeń z kodem dostępu do filmu w cenie promocyjnej 4 zł co stanowi 1/5  normalnej ceny. Zaproszenia będzie można odebrać za tydzień w zakrystii. Szczegóły na wspomnianej powyżej stronie internetowej, plakacie i w gablotce.

-W świątecznym 'Gościu Niedzielnym' m. in. Peter Seewald o swojej najnowszej książce 'Benedykt XVI życie', co łączy Kraków-Łagiewniki i francuskie Paray-le-Monial, w jaki sposób mutują wirusy. W środku obrazek z aktem osobistego poświęcenia się NSPJ. Zapraszamy do lektury.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Stanisława Siwczyk, w czwartek Ryszarda Papierok a w sobotę Stefana Wala. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.-11.04.2021 r.

+Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

+Dziś Niedziela Wielkanocna- to najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan, bo jak powiada św. Paweł w liście do Koryntian: 'gdyby Chrystus nie zmartwychwstał daremna byłaby nasza wiara'.

+Nieszpory Niedzieli Wielkanocnej kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się zarazem Oktawa Wielkiej Nocy, która jest jedną wielką uroczystością, radością ze zmartwychwstania naszego Pana, stąd piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego, umieszczona przy ołtarzu mszalnym. Symbole zmartwychwstania Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego włącznie.

+Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali kościół do świąt a szczególnie kościelnemu Darkowi za m. in. projekt Grobu Pańskiego a także w sposób szczególny Rycerzom Kolumba, Panu kościelnemu Markowi, grabarzom, gospodyniom i innym osobom,  którzy przyczynili się do powstania w tym roku Grobu Pańskiego. Pani Katarzynie Zaczek za ukwiecenie. Starszym Ministrantom za wykonanie ciemnicy. Paniom Wioletcie i Gabrieli za sprzątanie.

+Przyszłą niedzielę, II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego.

+Wszystkich parafian zapraszamy na kolejne nocne czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w piątek 9 kwietnia od godz. 19.00 do mszy porannej 10 kwietnia.

+Nowe obostrzenia i okoliczności związane z pandemią spowodowały, że obecnie może być w kościele jednorazowo 40 osób. Niestety musimy liczyć dokładnie wiernych. Stąd wchodząc do kościoła zabieramy karteczkę z koszyczka. Jeśli karteczek nie ma to mamy komplet wewnątrz. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną i ich najbliżsi. Pamiętajmy o dezynfekcji przy wejściu. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę. Aby większa ilość mogła uczestniczyć we mszy św., na zewnątrz, na placu przed wejściem do kościoła jest włączony głośnik. Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszach  św. Zachęcamy do uczestnictwa w mszach św. przez przekaz internetowy z naszej kamerki.

+Dziś jeszcze jedna dodatkowa msza św. o 14.00.

+W zakrystii można odebrać 'Skarbiec' czyli modlitewnik dla dzieci komunijnych. 

+W świątecznym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  Jesteśmy Światło-Życie- redaktorzy 'Gościa' o swoim doświadczeniu oazy, wolność atakowana, Bóg zaprasza na wschód, córka zdrajcy.

+Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum' a dla prenumeratorów czasopismo 'Miłujcie się'. Zapraszamy do lektury.

+W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Anielę Czogała. Wieczny odpoczynek…

 

Niech te święta Wielkanocne przyniosą radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. Oby stały się źródłem wzmacniania wiary w nas w to, że i My również tak jak                                                 Jezus Chrystus zmartwychwstaniemy do życia wiecznego!


Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.-04.04.2021 r.

-Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

 

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Wielkie 'Bóg zapłać' za prawie 4800 zł zebrane w ramach kolekty specjalnej sprzed tygodnia.

-Ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.15.

 

-Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym najważniejszą częścią jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Jaśnieje ono jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

 

-W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00. Od 23.00 do północy zapraszamy na tzw. 'Godzinę Świętą'.

 

-W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii wielkopiątkowej adoracja Pana Jezusa w grobie będzie trwała przez całą noc aż do godz. 20.00 w Wielką Sobotę. Obowiązuje post ścisły jakościowy (od mięsa) i ilościowy (raz do syta). Zachęca się by w tym dniu w swoich mieszkaniach wyeksponować krzyż i uczcić Ukrzyżowanego przez przyklęknięcie i ucałowanie.

 

-W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na ceremonie wielkosobotnie prosimy przynieść świece. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Nie będzie też tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast tego proponujemy wiernym obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Stosowny załącznik z odpowiednimi modlitwami zamieszczony jest na internetowej stronie naszej parafii, w gablotkach i ksero na stoliku przy filarze.

 

-Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby ,,dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.

 

-Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Stosowne informacje co do ich zdobycia podamy w poszczególne dni Triduum.

 

-Za tydzień w Wielkanoc dodatkowa msza św. o 14.00.

 

-Okazja do spowiedzi wielkanocnej: Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa-od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 18.00. Wielki Czwartek: 8.00-10.00  i 15.00-17.30, Wielki Piątek: 8.00-11.00 i 15.00-17.30, Wielka Sobota:8.00-11.00 i 14.00-17.30.

 

-Mamy niestety nowe obostrzenia związane z pandemią. Obecnie może być w kościele jednorazowo 40 osób. Służby porządkowe zapowiadają kontrole. Pamiętajmy o dezynfekcji przy wejściu. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę. Aby większa ilość mogła uczestniczyć we mszy św., na zewnątrz na placu przed wejściem do kościoła zostanie włączony głośnik. Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszach  św. Zachęcamy do uczestnictwa w obrzędach Triduum Paschalnego i mszach św. świątecznych przez przekaz internetowy z naszej kamerki.

 

-Pani Annie Fojcik tradycyjne-serdeczne Bóg zapłać za dar nowego paschału.

 

-To już ostatni tydzień i okazja nabycia Paschalików (świec) Wielkanocnego Dzieła Pomocy. Niech na naszym wielkanocnym stole Paschalik będzie wyrazem pamięci o potrzebujących. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalne Caritas. Część ofiar pozostaje w parafii na cele charytatywne. Paschaliki można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.

 

-Do 'Duchowej Adopcji' przystąpiło 48 parafian. Dziękujemy za włączenie się parafian w tę piękną inicjatywę.

 

-Z okazji roku jubileuszowego św. Józefa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 wykonały z różnych materiałów postać św. Józefa. Owoce ich pracy można dziś zobaczyć na stoliku w bocznym ołtarzu.

 

-Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych, że w zakrystii można odebrać 'Skarbiec modlitw' czyli modlitewnik dla dzieci komunijnych. 

 

-Informujemy, że nastąpiła awaria w programie informowania o opłatach za groby na naszej stronie internetowej. Awaria powinna być naprawiona po świętach.

 

-Mamy jeszcze w ofercie  monografię naszej parafii. Może być ona pięknym podarunkiem dla naszych najbliższych z okazji prezentów jakie składamy z okazji 'zajączka'.

 

-W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in.  po co Bogu cierpienie, operacja 'kaplica' czyli akcja KGB przeciwko Janowi Pawłowi II, co trzeba wiedzieć o szczepionce AstraZeneca?.  Jest też 'Mały Gość Niedzielny' a w nim wielkanocny owies do wykiełkowania jako dekoracja stołu wielkanocnego.  Zapraszamy do lektury.

 

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Krystynę Wawrzyńczyk, w środę Jana Koczy a w czwartek Agnieszkę Zieleźny. Wieczny odpoczynek…


Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.-28.03.2021 r.

 

Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowuje się zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

Dziś kolekta specjalna. Tym razem na opał na ogrzewanie naszych parafialnych budynków.

 

Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 

Jeszcze nie wszyscy odebrali z zakrystii katechizm bierzmowanych. Prosimy młodzież przygotowującą się do tego sakramentu o jak najszybsze odebranie tego katechizmu.

 

Jutro czyli w poniedziałek 22 marca o godz. 17.30 comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP . Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. Po rannej i wieczornej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia do duchowej adopcji.  Adopcja duchowa dziecka poczętego jest osobistą modlitwą (dziesiątek różańca) jednej osoby o ocalenie życia dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Imię dziecka jest Bogu znane. Więcej szczegółów na stronach internetowych. Zachęcamy naszych parafian do podjęcia tej pięknej modlitewnej inicjatywy. Tak jak informowaliśmy tydzień temu, kto nie może przyjąć duchowej adopcji w czwartek może to uczynić już dziś po mszach świętych. Prosimy o pozostanie chętnych w kościele.

 

Przedświąteczny objazd chorych w piątek 26 marca od godz. 9.00 chorzy z ulicy Raciborskiej oraz ulic po stronie kościoła, a w sobotę 27 marca od godz. 9.00 chorzy z Buzowic i z wszystkich ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

 

Za tydzień w Niedzielę Palmową świętować będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm. Nie będzie uroczystej procesji ze względów epidemicznych.

 

Informacja dla rodziców dzieci komunijnych. Prosimy w zakrystii odebrać 'Skarbiec modlitw' czyli modlitewnik dla dzieci komunijnych. Cena książeczki 40 zł.

 

Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Dezynfekcja. Maksymalnie 53 osoby. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę.

 

W zakrystii można zaopatrzyć się w Paschaliki (świece) Wielkanocnego Dzieła Pomocy w cenie 6 złotych. Paschalik będzie piękną i zarazem wymowną ozdobą na wielkanocnym stole. Część ofiar pozostaje w parafii na cele charytatywne. Równocześnie Caritas zachęca do akcji 1%, które można przeznaczyć na tę instytucję.

 

W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. dlaczego młodzi odchodzą od wiary, nowy wspaniały świat wg Billa Gatesa, o plebiscycie na górnym Śląsku w 100 rocznicę. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Wojciech Ryszka. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.-21.03.2021 r.

 

- Dziś czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

- Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za tydzień kolekta specjalna.

- Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

- W środę po rannej mszy nabożeństwo do św. Jacka.

- Jeszcze 13 osób nie zabrało z zakrystii katechizmu bierzmowanych. Prosimy młodzież przygotowującą się do tego sakramentu o jak najszybsze odebranie tego katechizmu.

- Postanowiliśmy w tym tygodniu zrobić spotkanie formacyjne dla naszych kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przyjście tej młodzieży do naszego kościoła w piątek na godz. 19.00. Spotkanie będzie prowadził duszpasterz młodzieży ks. Adrian Chojnicki wraz z młodzieżą z Chwałowic.

- W piątek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Obecnie przeżywamy rok jubileuszowy tego świętego patrona. Zachęcamy do zdobywania odpustów z tej okazji. Szczegóły w naszej gazetce oraz na stronie internetowej. Zapraszamy na msze św. W związku z rokiem jubileuszowym św. Józefa, od marca do grudnia 19-tego dnia każdego miesiąca będzie nabożeństwo ku Jego czci. Tym razem nabożeństwo po rannej mszy.

- Wcześniej bo o 7.30 Różaniec do 7-dmiu Boleści NMP a potem msza w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

- O 15.00 przed kapliczką koronka i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

- Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza również w piątek na godz. 19.00 na świadectwa i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Gościem spotkania będzie ks. Adrian Chojnicki, który wygłosi konferencję pt. 'Królewskie DNA. Jesteś dziedzicem'.

- W sobotę o godz. 17.00 w kościele katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- Odwiedziny chorych za 2 tygodnie. Będzie to już przedświąteczny objazd chorych a mianowicie w piątek 26 marca od godz. 9.00 chorzy z ulicy Raciborskiej oraz ulic po stronie kościoła, a w sobotę 27 marca od godz. 9.00 chorzy z Buzowic i z wszystkich ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

- W przyszłym tygodniu w czwartek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Również w tym roku chcemy modlić się za te dzieci w ramach Duchowej Adopcji. Aby umożliwić większej ilości parafian przystąpienie do tego tak bardzo dziś potrzebnego dzieła, już za tydzień w niedzielę po mszach będzie można to uczynić. Z przodu na klęczniku przed prezbiterium wystawione będą kartki zgłoszeniowe, które przedtem wypełnimy. Również w samą Uroczystość 25 marca będzie możliwość przyjęcia do Duchowej Adopcji. Przypominamy, że do uratowania życia poczętego wystarczy dziesiątka różańca i krótka modlitwa.

- Przypominamy jeszcze raz informację, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną, zastrzegając sobie możliwe zmiany spowodowane pogorszeniem sytuacji lub odgórną decyzją naszego Ordynariusza, postanowiliśmy 16 maja w dzień I Komunii zrobić trzy msze komunijne. O godz. 10.30 do I Komunii przystąpi klasa III a z SP3, o 12.00 klasa III b z SP3 a o 13.30 pozostałe dzieci tj. z Wczesnej Komunii, SP23 i innych szkół. 

- Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Dezynfekcja. Maksymalnie 53 osoby. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę.

- Od kilku dni można korzystać przy drzwiach wejściowych do kościoła z nowej elektronicznej kropielnicy z wodą święconą. Wystarczy podłożyć rękę pod dozownik.

- W zakrystii można już nabyć Paschaliki czyli świece Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas w cenie 6 złotych. Część ofiar pozostaje w parafii na cele charytatywne.

- Przypominamy też o akcji Fundacji Małych Stópek. Chodzi o środki chemii gospodarczej (proszki, płyny do naczyń, płyny dopodłogi itp.). Środki te można składać do koszyka przy bocznym ołtarzu.

- W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. o historycznej podróży papieża Franciszka do Iraku, księża na straży cennych zabytków, jak wychować mistrza sportu a w środku dodatek magnes na lodówkę z wizerunkiem św. Józefa. Zapraszamy do lektury.

- W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Gertrudę Rajman a w czwartek Marka Syrek. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 07.03.-14.03.2021 r.

-Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ponad 3700 zł zebranych w kolekcie specjalnej sprzed tygodnia. 

-Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej- w piątki o 17.15 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym- w niedziele o 15.15.  Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

-Kobiety- z okazji ich święta- zapraszamy jutro na godz. 8.00 na Mszę św. w ich intencji. 

-W piątek przypada w naszej parafii doroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdym dniu w poszczególnych kościołach naszej archidiecezji w sposób ciągły trwa adoracja. W naszej parafii przypada  właśnie co roku 12 marca. W gablotce wypisany jest plan adoracji wg grup i ulic. Prosimy w miarę możliwości dostosować się do tych godzin by Pan Jezus był non-stop adorowany. Po Mszy wieczornej zapraszamy na dalszy ciąg- tradycyjnie w drugi piątek na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do godz. 8.00 w sobotę.

-Nie wszyscy kandydaci do bierzmowania byli obecni w piątek na mszy o 19.00, dlatego prosimy pozostałych przygotowujących się do tego sakramentu o odebranie w zakrystii katechizmu bierzmowanych w formie pytań. Prosimy młodzież o przyswojenie sobie tych wiadomości. To forma przygotowania indywidualnego spowodowana niemożnością spotkań z powodu pandemii. W miesiącu czerwcu planujemy rozmowy indywidualne z każdym z kandydatów  opierając się o ten materiał.

-W sobotę obchodzimy 8 rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

-Również w sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy na Wielkopostny Wieczór Uwielbienia czyli adorację Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim, którą poprowadzi  grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus'.

-Informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną, zastrzegając sobie możliwe zmiany spowodowane pogorszeniem sytuacji lub odgórną decyzją naszego Ordynariusza, postanowiliśmy 16 maja w dzień I Komunii zrobić trzy msze komunijne. O godz. 10.30 do I Komunii przystąpi klasa III a z SP3, o 12.00 klasa III b z SP3 a o 13.30 pozostałe dzieci tj. z Wczesnej Komunii, SP23 i innych szkół.  

-Dyrektorki Szkół Podstawowych nr 3 w Rydułtowach i 23 w Rybniku przypominają o rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022 do 12 marca.

-Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Dezynfekcja. Maksymalnie 53 osoby. Siadamy przy kwadracikach z numerkami.  Maski na nos i usta. Dystans przy komunii . Pierwszeństwo komunii na rękę.

-Fundacja Małych Stópek tym razem organizuje akcję 'Wielkopostne porządki'. Chcemy pomóc DPS dla dzieci w Wodzisławiu Śl. prowadzonym przez siostry. Zbieramy środki chemii gospodarczej (proszki, płyny do naczyń, podłogi itp.). Środki te można składać w wyznaczonym miejscu w kościele. Więcej szczegółów w gablotce i w naszej gazetce.

-W najnowszym 'Gościu Niedzielnym' m. in. o popularności nowenn, chrześcijaństwo rozkwita w Korei, wizyta papieża w Iraku. Dziś też dodatek 'Nowenna do św. Józefa'. Jest też nowy numer naszej gazety 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Bohdana Komorowskiego, w piątek Jana Ogon i Franciszka Mądry a w sobotę Elżbietę Oleś. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

 

 

  

PLAN WIECZNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Piątek 12 marzec 2021 r.:

godziny:

 

08.30-9.00  Uczestnicy Mszy porannej

 

09.00-10.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice: Obywatelska ,  

                          Pietrzkowicka, Polna, Raciborska,

 

10.00-11.00 Parafialna Rada Duszpasterska i Ekonomiczna oraz ulice: Mruli,

                          Narcyzowa, Niewiadomska, Niwki ,

 

11.00-12.00 Odnowa w Duchu Świętym, oraz ulice:  Św. Jacka, Kordeckiego,

                          Krzywa, Krzywoustego, Mojżesza,

 

12.00-13.00 Legion Maryji, Dzieci Maryji, Ministranci, oraz ulice: Batorego ,

                          Barwna, Broniewskiego, Dąbrowy,

 

13.00-14.00 Rodzina Radia Maryja, oraz ulice: Semana, Sportowa, Staromiejska,

                          Frontowa,

 

14.00-15.00 Lektorzy i Kantorzy, Szafarze oraz ulice: Szybowa, Tuwima,

                          Żytnia, Urbana,

 

15.00-16.00 Oaza Młodzieżowa, Oaza Rodzin oraz ulice: Korfantego, Szafranka,

                           Szczerbicka, Wspólna,

 

16.00-17.00 Żywy Różaniec, Zespół Charytatywny oraz ulice: Racławicka,

                          Radosna, Radoszowska, Rozstajna,

 

 

PAN JEZUS CZEKA! SPOTKAJ SIĘ Z NIM SAM NA SAM CHOCIAŻ PRZEZ CHWILĘ.

ZAPRASZAMY DO ADORACJI!