Ogłoszenia duszpasterskie 28.08-04.09.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.08-04.09.2016 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Za tydzień na potrzeby archidiecezji a przed Kościołem jak słyszeliśmy w odezwie arcybiskupa na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś obchodzi swoje kolejne urodziny nasz ks. wikariusz Piotr Szwiec. Z tej okazji o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w Jego intencji. Bóg zapłać za Jego pracę duszpasterską w naszej parafii.

Serdeczne Bóg zapłać również tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia naszego parafialnego odpustu. W sposób szczególny Paniom z "Radoszowika"- na czele z Panią Iwoną- za zorganizowanie odpustowego obiadu i poczęstunku w poniedziałek na Dniu Chorych..

Za tydzień- nasz festyn parafialny. Oczekujemy jeszcze na parafian, którzy zechcą upiec ciasto na tę okazję. Jest to zarazem duże wsparcie dla festynu. Prosimy się zgłaszać w zakrystii. Tegorocznymi gwiazdami będą słynna wokalistka chrześcijańska Magda Anioł z zespołem oraz Leszek Filec z popularną śląską muzyką. Będą atrakcje dla dzieci- trampolina i dmuchańce, a także dla wszystkich kiełbasa z grilla, domowe ciasta. Rozpoczynamy o godz. 16.30 a zakończymy Apelem Jasnogórskim. Szczegóły na plakacie w gablotce. Mamy nadzieję, że będzie nam towarzyszyła dobra pogoda i wszystko się uda. Prosimy o modlitwę w tej intencji i serdecznie zapraszamy.

Kończy się czas wypoczynku wakacyjnego. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Chcemy go rozpocząć Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci z SP3 i młodzież gimnazjum nr 12. Oprócz dzieci i młodzieży zapraszamy również rodziców i nauczycieli. Po mszy dzieci mają rozpoczęcie w szkole. Klasy II-VI o godz. 9.00 a klasa I o godz. 11.00. Pierwszoklasiści mogą przynieść do kościoła swoje rogi obfitości czyli tzw. tytki, które zostaną pobłogosławione.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i na Eucharystię.

W I czwartek tradycyjnie po Mszy wieczornej adoracja uwielbienia Najświętszego Sakramentu ze śpiewem, rozważaniami, które poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem "Vespere Cultus". Adoracja zakończy się indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim.

Okazja do spowiedzi dla dzieci w I piątek od godz. 16.00. Msza szkolna o godz. 17.00 w czasie, której poświęcimy pierwszoklasistom tornistry z przyborami szkolnymi. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii.

Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii  Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele w poniedziałek 5 września po Mszy św. wieczornej.

Msza św. dla młodzieży z okazji rozpoczęcia roku szkolnego z innych szkół w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież klas trzecich gimnazjum, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym nowym roku katechetycznym. Przed mszą okazja do spowiedzi od godz. 18.30.

Objazd chorych w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

 W sobotę również o godz. 7.00 Msza św. czcicieli Różańca po której zapraszamy do salki na kwartalne spotkanie członków Żywego Różańca przy kawie i ciastku.

W najbliższą środę 31 sierpnia Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa tym razem w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach i klerykach naszej archidiecezji.

Za tydzień w niedzielę 4 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa. Chcemy podziękować Bogu za tegoroczne zbiory i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dary, które parafianie zechcą wcześniej przynieść do kościoła złożymy przed ołtarzem.

 Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Katedrze katowickiej – Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy na to spotkanie szczególnie młodzież oazową z naszej parafii.

Za dwa tygodnie w niedzielę 11 września tradycyjna nasza piesza pielgrzymka do Pszowa.

Od czwartku powracamy do normalnego porządku nabożeństw. Msze św. w tygodniu o 7.00 i 18.00 a w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i w kaplicy o godz. 10.00. Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

Kancelaria  będzie znów czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-9.00, natomiast po południu w poniedziałek i piątek w godzinach od 16.30-17.30. Zgłaszanie pogrzebów niezależnie od godzin urzędowania. Protokoły przedślubne spisywane będą po uprzednim uzgodnieniu z księdzem.

Rozpoczynamy też nowy rok działalności duszpasterskiej. Zapraszamy do grup  działających w naszej parafii. Aktualny harmonogram spotkań grup zamieszczony zostanie wkrótce w gablotce.

Dzieci zapraszamy po przerwie wakacyjnej w sposób szczególny do kościoła na msze szkolne w piątki a w niedziele na 10.50 na krótką rozmowę nas kapłanów z dziećmi na temat czytań mszalnych a potem Mszę św. Przypominamy parafianom, że 5 pierwszych ławek z obu stron jest na tej mszy dla dzieci i matek z małymi dziećmi.

 Od jakiegoś czasu za częste miejsce spotkań wieczorem naszej młodzieży służą schody przed naszym budynkiem parafialnym a nawet okolice ubikacji przy naszym cmentarzu.. Młodzież zachowuje się głośno i niestety rano często znajdujemy tam butelki po piwie oraz mnóstwo papierosowych petów. Takie zachowanie nie uchodzi w takim miejscu jak okolice kościoła i cmentarza. Bardzo prosimy o niespotykanie się w tych miejscach.

 W najnowszym "Gościu Niedzielnym" m. in. jak kazanie o piekle, które usłyszał Thomas Merton przyśpieszyło jego drogę do chrztu, lepsza spowiedź niż uzdrowienie- wywiad z o. Johnem Bashoborą, o krymskiej gorączce, o człowieku, który biega z prędkością 12 metrów na sekundę. Zapraszamy do lektury.

 

Pozostaw odpowiedź