Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.-31.07.2016 r.

 Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na dalsze prace przy naszym prezbiterium. Obecnie jest wykonywany w pracowni naszego artysty tzw. boczny ołtarz wraz z renowacją obrazu św. Barbary. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

 Dzisiaj po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz ich samochodów i pojazdów mechanicznych z okazji przypadającego w poniedziałek wspomnienia św. Krzysztofa.

Do jutra w naszej parafii będą przebywali goście z diecezji Autun we Francji. Zapraszamy dzisiaj o 10.15 na spotkanie w kościele, na którym powiedzą coś o sobie i Kościele we Francji. O godz. 11.00 wspólna Msza św. z biskupem tej diecezji, Jego księdzem kapelanem i naszymi młodymi gośćmi.

Wielkie Bóg zapłać naszym młodym i starszym parafianom, którzy tak licznie przybyli we wtorek aby posprzątać obejście naszego kościoła.

We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji jubileuszu 70-tych urodzin i 45 rocznicy święceń poprzednika ks. proboszcza seniora Rafała Korbla. Ks. solenizant będzie obecny na tej mszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W środę po Mszy wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek po wieczornej Mszy św. na probostwie spotkanie redakcji naszej gazetki "Spektrum".

Przypominamy, że 28 lipca w czwartek papież będzie gościł na Jasnej Górze. O godz. 10.30 odprawi Mszę św. dla pielgrzymów. Zachęcamy parafian do indywidualnego udania się na to spotkanie. Koleje Śląskie organizują w tym dniu specjalne bezpłatne przejazdy do Częstochowy.

Na naszym cmentarzu dochodzi coraz częściej do różnych kradzieży z grobów. Bądźmy czujni a o podejrzanie zachowujących się tam osobach można zaraz poinformować na parafii.

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" m. in. Franciszek przyjeżdża do Polski, rozmowa z kardynałem Stanisławem Dziwiszem, z wicepremierem Mateuszem Morawieckim oraz dodatek- plakat z Papieżem Franciszkiem. Zapraszamy do lektury.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI, WYJEŻDZAJĄCYM NA WAKACJE DOBREGO WYPOCZYNKU, GOŚCIOM PRZYBYŁYM DO NASZEJ PARAFII MIŁEGO POBYTU.

Pozostaw odpowiedź