Ogłoszenia duszpasterskie 21.08-28.08.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 21.08-28.08.2016 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 Dziś nasz odpust parafialny. Witamy wszystkich gości, bliskich, krewnych, którzy przybyli do naszej parafii. To okazja by jak co roku Bogu podziękować za opiekę i łaski, które za przyczyną  św. Jacka otrzymaliśmy a zarazem prosić o dalsze wstawiennictwo u Boga za wszystkimi naszymi parafianami. Witamy kaznodzieję odpustowego. Jest nim w tym roku redaktor Gościa Niedzielnego ks. dr Tomasz Jaklewicz.

O godz. 15.00 uroczyste nieszpory odpustowe, na które serdecznie zapraszamy.

Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Po każdej mszy będzie można też ucałować relikwie naszego świętego patrona.

 

 Dziś stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

 

W ramach naszych odpustowych obchodów w poniedziałek 22 sierpnia najpierw o godz. 10.00 Msza św. za naszych chorych i starszych parafian z namaszczeniem (prosimy o przywiezienie ich do kościoła)  a  o godz. 18.00 w kościele Msza święta za zmarłych parafian a po niej procesja na cmentarz i nabożeństwo za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

 

Serdeczne Bóg zapłać tym osobom, które wczoraj uprzątnęły kościół i jego obejście!

 

 Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej relikwiach z tyłu kościoła.

 

W czwartek po wieczornej mszy św. na probostwie spotkanie zespołu redakcyjnego naszej gazetki „Spektrum”.

 

W sobotę 27 sierpnia doroczna pielgrzymka ministrantów do Katedry. Organizowany jest wyjazd. Prosimy naszych ministrantów o zapisywanie się na listę w zakrystii.

 

 Za tydzień o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji naszego księdza wikarego Piotra Szwiec z okazji urodzin. Zapraszamy parafian na tę Mszę. Będzie to okazja by podziękować za kolejny rok pracy księdza wikarego w naszej parafii.

 

Za dwa tygodnie- nasz festyn parafialny na parkingu obok  Domu Parafialnego. Gorąco ponawiamy prośbę o upieczenie przez naszych parafian ciast na tę okazję. Będzie to zarazem duże wsparcie dla festynu. Prosimy się zgłaszać w zakrystii. Tegorocznymi gwiazdami będą słynna wokalistka chrześcijańska Magda Anioł z zespołem oraz Leszek Filec z popularną śląską muzyką. Szczegóły na plakacie w gablotce. Zapraszamy.

 

 Również za dwa tygodnie w niedzielę 4 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory czyli tzw. Msza św. dożynkowa.

 

 Jutro o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci zapisanych do klasy I  SP nr 3 w Radoszowach a o 18.00 rodziców dzieci zapisanych do klasy "0" i oddziału przedszkolnego.

 

 

 Centrum Nauki i Biznesu "Żak" z Rybnika oferuje bezpłatne szkolenia w różnych kierunkach zawodowych. Szczegóły w gablotce.

 

 Dziś ukazał się kolejny numer naszej gazetki "Spektrum". W najnowszym "Gościu Niedzielnym" m. in. Mary Wagner- odważna i uparta obrończyni życia nienarodzonych, "nie prawda, że nic się nie da zrobić"- rozmowa z ks. bpem Edwardem Dajczakiem, wojny medialne, jaka jest ta prawdziwa Turcja.

Zapraszamy do lektury.

Z okazji odpustu parafialnego ku czci św. Jacka składamy wszystkim parafianom życzenia nieustannej opieki naszego patrona- szczególnie w sprawach wiary.

Niech św. Jacek zawsze Nam przypomina o celu naszego życia, niech kieruje naszym życiem, niech umacnia miłość małżeńską i rodzinną, niech uczy przebaczania sobie wzajemnie.

Pozostaw odpowiedź