Ogłoszenia duszpasterskie 11.08-18.09.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.08-18.09.2016 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W zbiórce przed Kościołem tydzień temu na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech zebrano 3250 złotych. Bóg zapłać za ofiarność dla potrzebujących. Za tydzień kolekta specjalna.

Dziś o godz. 8.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka do Pszowa. Pielgrzymom życzymy opieki MB Uśmiechniętej.

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. na probostwie pierwsze po wakacjach spotkanie lektorów i kantorów oraz szafarzy.

We wtorek przedostatni w tym roku dzień fatimski. O godz. 19.30 Msza św., różaniec, procesja z figurą Matki Bożej i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy przynieść w tym dniu na msze do kościoła krzyż, który wisi na ścianie w naszym mieszkaniu. Zostanie on jeszcze raz poświęcony. Będzie też to piękny wyraz naszej wiary w Jezusa Ukrzyżowanego dla naszego zbawienia.  Zachęcamy też do przyozdobienia krzyży przydrożnych.

Z okazji święta patronalnego Stowarzyszenia Dobrej Śmierci w następny dzień w czwartek rano zapraszamy najpierw o 6.30 na Różaniec do Siedmiu Boleści NMP, o na 7.00 mszę św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci a potem do salki Domu Parafialnego na pierwsze po wakacjach spotkanie. Zapraszamy nowe osoby.

Tydzień temu świętowaliśmy dożynki. Z tej okazji jeszcze raz Bóg zapłać Paniom w pięknych strojach z Koła Gospodyń Wiejskich a także Panu Mołdrzykowi za starostowanie oraz pozostałym, za uświetnienie naszych parafialnych dożynek. Bóg zapłać paniom za trud wykonania pięknej korony dożynkowej, wieńca i innych przedmiotów, które przyozdobiły nasz ołtarz. Bóg zapłać za owoce, warzywa a Panu Bobrzykowi za dożynkowy chleb.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasz festyn parafialny w Radoszowach, finansowo, w towarach (chleb, ciasto, kiełbasa). Ze swej strony dziękujemy klubowi „Nowsi” na czele z Panem Michałem oraz Stowarzyszeniu „Radoszowik” na czele z Panem Kazimierzem i Panią Iwoną, Kołu Gospodyń, Pani Marcie i wszystkim parafianom, którzy upiekli pyszne ciasta a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania naszego festynu- serdeczne Bóg zapłać!

 Od 11 września do 28 września trwa Tydzień Wychowania.

 Przygotowanie dla dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii  Świętej poprowadzi w tym roku siostra Noemi- salwatorianka z Gaszowic. Siostra zaprasza rodziców z tymi dziećmi na pierwsze spotkanie w czwartek o godz. 17.00 do salki Domu Parafialnego.

 W środę o 16.30 w salce Domu Parafialnego pierwsze po wakacjach spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy nowe osoby.

 Przypominamy młodzieży klas trzecich gimnazjum, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym nowym roku katechetycznym o zabranie z zakrystii deklaracji zgłoszeniowych. Wypełnione prosimy składać w zakrystii do końca września. Na podstawie tych deklaracji zostaną włączeni do grona kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

 Powstał Parafialny Ruch Nowej Ewangelizacji, który zaprasza wszystkich parafian 16 września tj. w piątek po mszy wieczornej do naszego kościoła na spotkanie modlitewne z modlitwą o uzdrowienie.

Katecheza przedchrzcielna w sobotę o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

 W dniach od 26 do 28 września chcemy zorganizować wraz z parafią z Mysłowic 3- dniową pielgrzymkę do miejsca cudu Eucharystycznego w Sokółce na Podlasiu. Planujemy też po drodze inne miejsca pielgrzymkowe w tym pobyt w Niepokalanowie. Cena pielgrzymki to 400 złotych (2 noclegi i wyżywienie). Zapisy w zakrystii. Prosimy o pełny adres i Pesel.

 Dziękujemy za wrażliwość serca naszym parafianom wyrażającą się w pomocy biednym. Zwracamy jednak uwagę na to by nie dać się oszukać osobom żebrzącym przed naszym kościołem bowiem nie zawsze są to osoby potrzebujące ale przez swego rodzaju aktorstwo chcą w nas wzbudzić litość,  nadmierną dobroczynność. Aby się nie dać nabrać prosimy o roztropność w tym względzie.

 W najnowszym "Gościu Niedzielnym" m. in. fragment książki " Ostatnie rozmowy" z papieżem Benedyktem XVI, co z reformą szkolną, jak Opatrzność Boża działa przez ateistów, skąd niechęć do Polaków w Wielkiej Brytanii. W zakrystii są jeszcze kalendarze na nowy 2017 rok w cenie 7 złotych wydane przez "Gościa Niedzielnego". Zapraszamy do lektury.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź