Ogłoszenia duszpasterskie 29.04-06.05.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a za tydzień na WŚSD w Katowicach.

We wtorek przypada święto św. Józefa Rzemieślnika. To dzień modlitw w intencji bezrobotnych.

 Od wtorku rozpoczynamy też miesiąc maj. Zachęcamy wiernych, dzieci a szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii, do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Aby zachęcić dzieci do przychodzenia na majowe otrzymają one po każdym nabożeństwie naklejki ilustrujące wybrane wezwania Litanii Loretańskiej, które będzie można wkleić do plakatu w formie laurki. Na końcu maja dla najpilniejszych czekają nagrody. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30. Majowe również w kaplicy na Radoszowskiej w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed mszami.

W czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte jak w niedziele. Zapraszamy na godz. 9.00 na Mszę św. w intencji ojczyzny.

Radoszowski Wieczór Uwielbienia, który zawsze był w I czwartek, został tym razem wyjątkowo przeniesiony na sobotę 12 maja.

W piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji i naszej kaplicy na Radoszowskiej. Dzień wcześniej w czwartek 3 maja o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza odpustowa z tej okazji w naszej kaplicy: „Do Św. Floriana w intencji strażaków i ich rodzin”. Zapraszamy czcicieli św. Floriana a w sposób szczególny strażaków i ich rodziny.

W I piątek 5 maja na godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi miesięcznej dzieci. O godz. 17.00 Msza szkolna tym razem bez kazania ale za to dzieci pozostają na nabożeństwie majowym.
Spowiedź dla młodzieży w piątek o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie tę młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania. Będzie to piękny wyraz dojrzałości w wierze i działania łaski sakramentu Ducha Świętego.

Objazd chorych w I sobotę od godz. 8.30. Zgłoszenia chorych w zakrystii. Na wieczornej mszy małżeńskie jubileusze, zachęcamy małżonków z maja do zapisywania swych jubileuszy.

Spotkanie przedpielgrzymkowe dla pieszej i rowerowej pielgrzymki w niedzielę 6 maja po mszy wieczornej w salce Domu Parafialnego. Będzie miało miejsce również szkolenie w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach a także pierwszej pomocy medycznej.

  Pragniemy poinformować parafian, że za 2 tygodnie w niedzielę 13 maja nasz ks. wikary Piotr na Mszy św. o godz. 11.00 będzie dziękował Bogu za swoje 25 lat kapłaństwa.

 Informujemy również, że w tym roku Boże Ciało przypada 31 maja. Procesja Bożego Ciała po Mszy Św. o godz. 8.00 przejdzie następującymi ulicami naszej parafii: ul. . Raciborska – I ołtarz u P. MASNY, ul. Szczerbicka – II ołtarz u P. REZNER, ul. Niewiadomska – III ołtarz u P. OPYD, IV ołtarz u P. OCHAŁEK a następnie ulicą Raciborską do kościoła, gdzie nastąpi zakończenie procesji.

 Przypominamy też o wycieczce do Szwajcarii. Wycieczka rozpocznie się 18 lipca w środę i potrwa do niedzieli 22 lipca. Cena 1200 zł. Szczegółowy pan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza. Zapraszamy.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: o błogosławionej pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej, media społecznościowe- druga twarz Facebooka, o teologii ciała oraz dodatek IPN-u Wolne Związki Zawodowe. Zapraszamy do lektury.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Małgorzatę Niksza. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Pozostaw odpowiedź