Ogłoszenia duszpasterskie 25.03-01.04.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

  Bóg zapłać za prawie 9 tysięcy zł zebrane w ramach kolekty specjalnej sprzed tygodnia. Zostały już przywiezione elementy żelaznej konstrukcji, które trzeba poskładać. Wcześniej trzeba zrobić jednak niezbędne prace murarskie i przeróbki na tą nową konstrukcję.

 Bóg zapłać parafianom i grupom za świadectwo wiary, zaangażowania i obecność na Mszach św. i spotkaniach, które odbyły się w ramach wizytacji kanonicznej tydzień temu.

 Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm. Główne poświęcenie i procesja z palmami dookoła kościoła o godz. 10.45.

 Finał konkursu z nagrodami czyli przegląd najpiękniejszych i zarazem największych palm po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.

 Dziś w Niedzielę Palmową niecodzienne wydarzenie muzyczne w naszym kościele. Koncert wielkopostny pt. "Zawitaj ukrzyżowany" w wykonaniu chóru kameralnego "Lege Artis" z Pszowa. Zapraszamy na godz. 15.00. Występ poprzedzony będzie ostatnim w tym Wielkim Poście kazaniem pasyjnym.

 Serdeczne podziękowania parafianom za udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii a także osobom, które ją przygotowały i aktywnie się w nią włączyli, szczególnie Panu kościelnemu Darkowi, grupom parafialnym, ministrantom, osobom niosącym krzyż, naszym strażakom z OSP Radoszowy, straży miejskiej oraz policji.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym najważniejszą częścią jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Jaśnieje ono jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. Młodzież będzie prowadziła adorację od 21.00-22.00. Z okazji święta ustanowienia Eucharystii- przyjmiemy Komunię św. pod dwoma postaciami.

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00. Od 20.00-21.00 adorację poprowadzi Domowy Kościół a od 21.00-22.00 młodzież. Obowiązuje post ścisły jakościowy (od mięsa) i ilościowy (raz do syta).

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 do 20.00. Wigilia Paschalna- godz. 20.00. Na ceremonie wielkosobotnie prosimy przynieść świece. W tym roku rezurekcja będzie rano w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.30.

 W Wielką sobotę święcenie pokarmów z krótką adoracją Pana Jezusa w Grobie: o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00.

Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby ,,dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.

 Ofiary złożone w kościele do koszyczka przy Bożym Grobie z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki:

  1. a) w Wielki Czwartek - udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie ,,Przed tak wielkim Sakramentem”;

  2. b) w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego;

  3. c) w Wielką Sobotę – udział w nabożeństwie Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św.


Okazja do spowiedzi wielkanocnej:

Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek Wielka Środa-od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00.

Wielki Czwartek:7.00-8.00  i 15.00-17.30

Wielki Piątek: 8.00-11.00 i 15.00-17.30 i przez pół godziny po obrzędach

Wielka Sobota:8.00-11.00 i 14.00-17.30

 W Wielki Czwartek rano spowiedź tylko przez godzinę 7.00-8.00 ze względu na wyjazd kapłanów do katowickiej  katedry na Mszę Krzyżma.

 W dzisiejszą niedzielę nasze Dzieci Maryi jak co roku będą sprze­dawać po każdej Mszy Św. baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dofinan­sowanie działalności Dzieci Maryi w naszej parafii i rekolekcji letnich.

Pani Annie Fojcik tradycyjne-serdeczne Bóg zapłać za dar nowego paschału.

  W sprzedaży monografia naszej parafii. Może być ona pięknym podarunkiem dla naszych najbliższych z okazji prezentów jakie składamy z okazji "zajączka".

 W zakrystii można zaopatrzyć się w Paschaliki (świece) Wielkanocnego Dzieła Pomocy.

 Z racji Wielkiego Tygodnia, w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie 9 kwietnia.

 Zakończyły się prace pielęgnacyjne drzew na cmentarzu i wokół kościoła. Wykonywała je firma z Czechowic-Dziedzic. W ramach tych prac zgodnie z wytycznymi dendrologa zostało usuniętych kilka drzew, pozostałe przycięte. Serdeczne Bóg zapłać Miastu Rydułtowy na czele z Panią Burmistrz za dotację finansową na te prace.

 Ks. Bp Adam zasugerował przy wizytacji powstanie w parafii męskiej Róży Różańcowej. Dzięki zabiegom naszych szafarzy powstała już pierwsza Róża ale są chętni do drugiej. Prosimy kolejnych mężczyzn o zapisywanie się bezpośrednio u szafarzy lub w zakrystii.

 W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 w RCK Rydułtowy odbędzie się akcja charytatywna "Pomoc dla Kacpra", którą organizuje OSP Radoszowy, fundacja "Pomocna dłoń" i Koło Gospodyń Wiejskich. Zapraszamy do udziału w akcji.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: czy Wielki Piątek powinien być wolny od pracy, o niepokojącym antypoloniźmie, o rosnącym zainteresowaniu grami planszowymi oraz dodatek obrazek z modlitwą o. Pio. Jest też nowy numer "Małego Gościa" z kalendarzem na Triduum Paschalne. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Stefana Musiolik, we wtorek Helenę Sobala, w piątek Jana Karwot. Wieczny odpoczynek...

Pozostaw odpowiedź