Ogłoszenia duszpasterskie 25.02-04.03.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na prace nad naszymi nowymi organami. W tym tygodniu wyburzyliśmy stary podest na chórze. Przy okazji Bóg zapłać!- Panom Markowi, Darkowi, Mateuszowi, Adamowi, Karolowi, Sławkowi. Rozpoczęła się też wycinka i pielęgnacja drzew na cmentarzu i wokół kościoła a także przebudowa w nowym Domu Parafialnym.

 Dziś też zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny- Ad Gentes.

 W dniu dzisiejszym przypada- przeniesiona z czwartku- 96 Rocznica Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego. Z tej okazji o godz. 9.00 msza św. dziękczynna w intencji dobrodziejów Kościoła i naszej parafii.

 Przypominamy, że w zakrystii i na poczcie ciągle można nabyć monografię naszej parafii napisaną przez pana Andrzeja Adamczyka.

 Przygotowujący się do Bierzmowania mają dziś po Mszy o 9.00 spotkanie formacyjne w salce Domu Parafialnego.

 Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w tym tygodniu w piątek wyjątkowo o godz. 16.15. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.15.

 Od poniedziałku do środy odbywać się będą w naszym kościele rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszych obydwóch szkół. Poprowadzą je w tym roku siostry służebniczki z Panewnik. Plan rekolekcji w gablotce.

 W poniedziałek po wieczornej Mszy św. na probostwie spotkanie wszystkich lektorów i kantorów.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy wiernych do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W I czwartek różaniec o 17.30 a po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą tradycyjnie poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem "Vespere Cultus".

W I piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17.00. Podczas tej mszy zostaną poświęcone dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. książeczki do nabożeństwa. To kolejny etap przygotowania dzieci do tej uroczystości. Po Mszy krótka Droga Krzyżowa dla dzieci. Dzieci zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi w czasie rekolekcji szkolnych i dodatkowo od 16.00 w piątek.

 Te dzieci, które pobrały 9 miesięcy temu książeczki ze spowiedziami pierwszopiątkowymi i dopełniły 9 pierwszych piątków proszone są o pozostawienie swoich książeczek w zakrystii. Pragniemy im przekazać za ten trud mały upominek.

Młodzież, szczególnie tę przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w piątek na godz. 18.30 do kościoła na spowiedź,  a następnie o 19.00 Msza dla młodzieży.

W I sobotę od 8.30 objazd chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

 W sobotę rano Msza Św. w intencji Żywego Różańca a potem w Domu Parafialnym spotkanie kwartalne Róż Różańcowych przy herbatce i kawie.

 Już dzisiaj informujemy, że 23marca w piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Początek o godz. 17.45. Z tego powodu Msza św. będzie wyjątkowo o 17.00. Wyruszamy z placu kościelnego na ulicę Raciborską, następnie ul. Narcyzowa, ul. Kordeckiego, św. Jacka i zakończymy znowu na placu kościelnym. Serdecznie zapraszamy.

 Powoli zbliża się wizytacja biskupia w naszej parafii. Biskup Adam Wodarczyk przyjedzie 16 i 18 marca. Z tej okazji za tydzień będziemy gościli w naszej parafii ks. Pawła Czyrnika, który wygłosi Słowo Boże przygotowujące nas do tego wydarzenia.

 Z piątku na sobotę tj. 9-10 marzec chcemy zorganizować w naszym kościele całonocną pokutną adorację wynagradzającą. Ta propozycja skierowana jest do wszystkich parafian a szczególnie członków grup parafialnych. Już dziś można osobiście zadeklarować w zakrystii swoje czuwanie o określonym czasie podczas trwania tej adoracji.

Ojciec Marek Socha- nasz tegoroczny rekolekcjonista- pragnie poinformować, że u siebie 1 marca odprawi Mszę św. za parafian i duszpasterzy a 3 marca za chorych parafian.

 Szkoła Podstawowa nr 23 w Niewiadomiu zaprasza 28 lutego od godz. 17.00 na "Dzień Otwarty" szkoły. Szczegóły w gablotce.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: Wielki Post ze św. ojcem Pio, Benedykt XVI- pięć lat papieskiej emerytury, Europa wyspą samotnych ludzi, wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem. Zachęcamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Annę Malkowską. Wieczny odpoczynek...

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

                                                                                                                             

Pozostaw odpowiedź