Ogłoszenia duszpasterskie 22.04-29.04.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowego kościoła w Bziu Zameckim, dla którego jesteśmy parafią patronacką. W związku z tym witamy księdza Józefa Gawliczka, który w imieniu budującego kościół ks. Janusza Rudzkiego wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze dary pieniężne na ten cel.

 

 Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Wspominaliśmy tydzień temu o Towarzystwie Przyjaciół Seminarium, które to wspomaga modlitwą nowe powołania do naszego Śląskiego Seminarium Duchownego. W zakrystii istnieje możliwość wpisania się na listę nowych członków tego towarzystwa a tych parafian, którzy w nim już są prosimy w zakrystii o sprawdzenie swych danych.

 

W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele. Módlmy się też za przygotowujących się do święceń kapłańskich.
 Tydzień temu w kolekcie specjalnej zostało zebranych ponad 9,5 tysiąca złotych.  Bóg zapłać za wielką ofiarność naszych parafian.

 

 Dziś nabożeństwo do św. Rity o godz. 15.30 przy jej ołtarzyku.

 

 W poniedziałek po Mszy wieczornej na probostwie spotkanie zespołu redakcyjnego naszej gazetki "Spektrum"

 

 W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po mszy św. o godz. 7.00 udamy się przed nasz krzyż misyjny by modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

 

 Przypominamy, że w dniach 12-13 maja odbędzie się II rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę, a XVI Parafialna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 23-26 czerwca. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na listy w zakrystii. Koszt pieszej pielgrzymki 190 zł. Planowane jest spotkanie przedpielgrzymkowe dla obu grup 6 maja w niedzielę po mszy wieczornej w salce Domu Parafialnego.

 

 Przypominamy też o wycieczce do Szwajcarii. Wycieczka rozpocznie się dzień później tj. 18 lipca w środę i potrwa do niedzieli 22 lipca. Cena 1200 zł. Szczegółowy pan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza. Zapraszamy.

 

 W najnowszym "Gościu" m. in.: czego wciąż nie wiemy o zbrodni katyńskiej, Ojciec Salij o Tradycji i zmianach w Kościele, papież Franciszek przekonuje, że i ty możesz zostać świętym oraz dodatek w postaci najnowszej adhortacji Papieża Franciszka: "Gaudete et exsultate". Zapraszamy do lektury.

 

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Wiktora Grela. Wieczny odpoczynek…

 

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

 

 

Pozostaw odpowiedź