Ogłoszenia duszpasterskie 18.02-25.02.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta to jałmużna postna. Za tydzień kolekta specjalna i zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny- Ad Gentes.

 Dziś rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy wśród nas o. Marka Sochę z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Tenczynie, który podjął się trudu prowadzenia rekolekcji w tym roku. Życzymy asystencji Ducha Świętego i opieki naszego patrona św. Jacka a z naszej strony na liczny udział parafian w ćwiczeniach duchowych. W niedzielę jak i w tygodniu na każdej mszy św. nauki ogólne. Nauki stanowe: dziś młodzież (obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obowiązkowa!) o godz. 17.00 czyli po Mszy św., w poniedziałek kobiety, we wtorek mężczyźni po mszy o godz. 18.00. W środę o godz. 10.00 Msza św. za chorych i seniorów z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Prosimy o dowiezienie naszych parafian na tę mszę. Chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, można zapisać w zakrystii na objazd, który rekolekcjonista rozpocznie zaraz po tej Mszy św. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce.

 Dziś też obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie ekspiacyjnym za grzechy pijaństwa w ramach pierwszego w tym Wielkim Poście nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 Zapraszamy wiernych do udziału również w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa.

Prosimy młodzież przygotowującą się do bierzmowania by dziś po Mszy św. złożyła swoje  indeksy w zakrystii. Chcemy sprawdzić frekwencję na mszach i nabożeństwach naszych kandydatów. Indeksy będzie można odebrać za tydzień również po mszy.

 W czwartek 22 lutego przypada 96 rocznica poświęcenia naszego kościoła czyli tzw. kiermasz. Uroczystość przenosimy jednak na niedzielę. Msza św. dziękczynna z tej okazji o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 W czwartek też o godz. 17.30 comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku i relikwiach z tyłu kościoła.

 Również w czwartek po wieczornej Mszy Św. spotkanie redakcyjne naszej gazetki "Spektrum".

 W piątek po wieczornej Mszy św. katecheza dla dorosłych w salce Domu Parafialnego. Prosimy o obecność rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 w salce Domu Parafialnego spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

 W Wielkim Poście nie ma kazań dla dzieci podczas Mszy św. ale za to po mszy prosimy dzieci o pozostanie na krótkiej Drodze Krzyżowej specjalnie dla nich.

Do piątku 23 lutego do godz. 12.00 można jeszcze składać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny na parkingu z tyłu nowego budynku (wejście do salki ministranckiej). Akcja ta ma na celu wsparcie projektów katolickich- głównie misyjnych.

W sobotę z okazji 10 rocznicy powstania Legionu Maryi w naszej parafii o godz. 9.00 rozpocznie się Dzień Skupienia. W programie m. in. Droga Krzyżowa i Msza św. Zapraszamy nie tylko legionistów ale i wszystkich chętnych do uczestniczenia w tym wydarzeniu parafian.

 Również w sobotę zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 10.30 a potem na spotkanie do salki Domu Parafialnego.

W najnowszym "Gościu" m. in.: Wielki Post ze św. Ojcem Pio, post o chlebie i wodzie-broń w walce duchowej, Wojciech Pokora- najważniejsza jest rodzina, gdzie ulotnił się gaz łupkowy. Zachęcamy do lektury.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

                         

                       

 

 

Pozostaw odpowiedź