Ogłoszenia duszpasterskie 15.04-22.04.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na budowę naszych nowych organów. Za tydzień kolekta na budowę nowego kościoła w Bziu Zameckim, dla którego jesteśmy parafią patronacką.

 Dziś Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego. W związku z Narodowym czytaniem Pisma Św. w tym roku czyta się List do Rzymian Św. Pawła. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać karteczkę z konkretnym fragmentem tego Listu czyli tzw. sigla. Weźmy ją do domu, znajdźmy ten fragment, uważnie przeczytajmy i rozważmy.

 Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach zachęca naszych diecezjan do wstępowania w szeregi Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Towarzystwo to ogarnia modlitwą nowe powołania do kapłaństwa jak i już przygotowujących się w naszym Seminarium do kapłaństwa.

W Uroczystość Zwiastowania NMP w ubiegły poniedziałek, 35 parafian przystąpiło do duchowej adopcji dziecka poczętego. Gratulujemy podjęcia tej pięknej inicjatywy i życzymy im wytrwałości przez te 9 miesięcy modlitw za poczęte dziecko.

W ubiegłą niedzielę było liczenie wiernych. W mszach świętych w naszej parafii uczestniczyło  1694 wiernych (958 kobiet i 736 mężczyzn) a komunię przyjęło 1394 osób (817 kobiet i 577 mężczyzn). Dla porównania w tamtym roku było 1972 wiernych a komunię przyjęło 1551 osób . W tygodniu uczestniczyło we Mszy św. razem 437 osób a komunię przyjęło 350 wiernych.

 W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na krótkie nabożeństwo z koronką przed naszą kapliczkę Miłosierdzia Bożego.

 Również w piątek o godz. 19.00 Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich do naszego kościoła na wieczór uwielbienia.

 W sobotę 21 kwietnia o godz. 9.00 dzieci przygotowujące się w tym roku do przyjęcia Komunii św. mają pierwszą swoją spowiedź św. Prosimy też rodziców o powtórzenie z dzieckiem formułek spowiedzi i przeprowadzenie rachunku sumienia.

 W niedzielę 22 kwietnia nabożeństwo do św. Rity o godz. 15.30 przy jej ołtarzyku.

 Informujemy, że w dniach 12-13 maja odbędzie się II rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę, natomiast XVI Parafialna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 23-26 czerwca. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na listy w zakrystii. Jednocześnie ogromna prośba o staranne wpisywanie swych danych osobowych. Koszt pieszej pielgrzymki 190 zł.

Zapraszamy na godzinki do NMP w każdą sobotę pół godziny przed poranną mszą św. tj. o godz. 6.40.

 Przypominamy o wycieczce do Szwajcarii. Uwaga: wycieczka rozpocznie się dzień później tj. 18 lipca w środę i potrwa do niedzieli 22 lipca. Cena 1200 zł. Szczegółowy pan w gablotce i na stronie internetowej. Mamy na razie z naszej parafii 12 osób. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza. Zapraszamy.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: o męczennikach znad Sekwany, o trudnościach z rozliczeniem komunizmu, reprywatyzacja- jak naprawić krzywdy. Zapraszamy do lektury.

 

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź