Ogłoszenia duszpasterskie 13.05-20.05.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na dalsze prace nad naszymi nowymi organami. W tym tygodniu zbudowano część konstrukcji i zostały też umieszczone na niej 3 wiatrownice.

 Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  Dziś też o godz. 11.00 nasz ks. wikary Piotr Szwiec będzie sprawował dziękczynną Eucharystię za 25 lat posługi kapłańskiej. Życzymy jubilatowi błogosławieństwa Bożego i spełnienia wszystkich marzeń- w tym nominacji proboszczowskiej.

Również dzisiaj pierwsze z serii tegorocznych nabożeństw fatimskich. Rozpoczęcie o godz. 19.30: Msza św., różaniec fatimski, procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece na procesję.

Państwo Gregorek- nasi parafianie poszkodowani w pożarze- składają serdeczne podziękowania za wszelaką pomoc a także za 11,5 tys. złotych złożone tydzień temu podczas zbiórki przez parafian .

 Zachęcamy wiernych a szczególnie dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30. Majowe również w kaplicy na Radoszowskiej w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30.

 Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00 Komunię świętą przyjmą po raz pierwszy dzieci wczesnokomunijne i z klas trzecich. Prosimy nie zajmować na tej Mszy św. udekorowanych ławek, które są przeznaczone dla rodziców i dzieci komunijnych. Dzieci też poprowadzą nabożeństwo eucharystyczne o godz. 15.00. W związku z tym w poniedziałek i czwartek po Mszy Św. wieczornej próby przed I Komunią Św. dla dzieci i rodziców a w sobotę o godz. 9.00 spowiedź dzieci i rodziców oraz dekorowanie i sprzątanie kościoła.

 W piątek o godz. 19.00 kolejny wieczór uwielbienia na który zaprasza Grupa Nowej Ewangelizacji. Zapewniamy też rodzicom na ten czas opiekę nad ich dziećmi.

 Wczoraj 17 mężczyzn wyruszyło z naszej parafii na II Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Otoczmy ich naszą modlitwą by bezpiecznie powrócić z pielgrzymki.

 Za 2 tygodnie- 27 maja, pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Wyjazd autokaru z naszej parafii uzależniony jest od ilości zapisów jeszcze przez najbliższy tydzień czyli do następnej niedzieli. Zapisujemy się w zakrystii. Prosimy o szybką decyzję. Koszt- ofiara dobrowolna, resztę opłaca parafia.

 Już dziś informujemy o spotkaniu powizytacyjnym Rady Parafialnej i Ekonomicznej w poniedziałek 28 maja po wieczornej Mszy św. w salce Domu Parafialnego.

Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci wczesno i pierwszokomunijnych za tak liczne przybycie wczoraj i posprzątanie  naszego kościoła a także umycie okien.

Dziękujemy też parafianom za przystrojenie przydrożnych krzyży i udział w nabożeństwach o urodzaje.

 Ciągle aktualna jest sprawa wycieczki do Szwajcarii. Wycieczka rozpocznie się 18 lipca w środę i potrwa do niedzieli 22 lipca. Cena 1200 zł. Szczegółowy pan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza lub bezpośrednio u Pani Alfredy Durok. Prosimy o szybką decyzję do 1 czerwca. Zapraszamy.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: Niebo to Ktoś a nie coś, akty agresji wobec Kościoła w Polsce, po co nam nowa konstytucja, wojna o miasta, książki do słuchania. Zapraszamy do lektury.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Wiktora Zielińskiego a w czwartek Jadwigę Badeja. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź