Ogłoszenia duszpasterskie 11.03-18.03.2018 r.

 Dzisiejsza czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Niedzielą Radości (Laetare). W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta specjalna na prace w naszym kościele.

 Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej- tym razem wyjątkowo w piątek rano o 7.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- w niedzielę o 15.15.

 W poniedziałek 12 marca przypada w naszej parafii coroczna wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po mszy św. ok. godz. 7.30 i będzie trwała aż do mszy wieczornej o 18.00, z godzinną przerwą z powodu pogrzebu o godz. 10.00. Prosimy o dostosowanie się w miarę możliwości do planu adoracji dla poszczególnych grup i ulic, który to plan wywieszony jest w gablotce.

W piątek i niedzielę niecodzienne wydarzenie w naszej parafii- wizytacja kanoniczna! Jak to już zostało wspomniane przyjedzie ks. bp Adam Wodarczyk. Z jego osobą mogliśmy się zaznajomić w "Spektrum". Proszę zaznajomić się też z planem wizytacji w naszej gazetce i w gablotkach. Liczymy na obecność naszych parafian na spotkaniach i nabożeństwach. Godziny spotkań z grupami zamieszczone są na planie. W sposób szczególny prosimy też parafian o przyjście w piątek do kaplicy na ul. Radoszowskiej, gdzie z ks. biskupem ok. 10.50 odmówimy różaniec. W niedzielę ks. biskup na Mszach wygłosi Słowo Boże, a o godz. 11.00 będzie przewodniczył pontyfikalnej Mszy św. Prośmy św. Jacka abyśmy dobrze zaprezentowali nasz kościół, parafię i to co się w niej dzieje.

W piątek o 17.00 w ramach wizytacji, będzie udzielany naszej młodzieży sakrament bierzmowania. W związku z tym prosimy o obecność tej młodzieży na próbach. Pierwsza próba we wtorek po wieczornej Mszy św. W czwartek o godz. 17.00 spowiedź bierzmowańców a także rodziców, chrzestnych i świadków. Po Mszy druga próba, tym razem wraz ze świadkami bierzmowania.

 W dzisiejszą niedzielę i za tydzień młodzież będzie sprzedawała w przedsionku wyroby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży ma wspomóc wyjazd naszej młodzieży na ŚDM w Panamie, który to odbędzie się w 2019 roku.

 Już za 2 tygodnie Niedziela Palmowa. W związku z tym ogłaszamy konkurs z nagrodami na najpiękniejszą i zarazem największą palmę. Przegląd palm i finał konkursu po Mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy do udziału.

 Również w Niedzielę Palmową nasze Dzieci Maryi jak co roku będą sprze­dawać po każdej Mszy Św. baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dofinan­sowanie działalności Dzieci Maryi w naszej parafii.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Rydułtowach zaprasza wszystkich a szczególnie rodziców z dziećmi, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I, na "Dzień otwarty" w środę 14 marca w godzinach 8.00-14.35.

 Przypominamy o zapisach na rekolekcje dla rodziców dzieci wczesno i pierwszokomunijnych wraz z dziećmi przygotowujących do pełniejszego przyjęcia eucharystycznego Jezusa w dniach 13-14 kwietnia w naszym Domu Parafialnym. Więcej szczegółów w gablotce i na ulotkach.

 Razem z Panią Alfredą Durok z Orłowca i mamy nadzieję z naszymi parafianami, chcemy zorganizować wycieczkę do Szwajcarii w terminie 17-21 lipca. W programie m. in. sanktuarium Czarnej Madonny w Einsiedeln a także Zurych, Lozanna, Genewa, Monteaux, przejazd ekspresem górskim. Cena 1200 zł. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u Pani Durok.

Stowarzyszenie "Moje Miasto" 14 marca o godz. 17.00 w RCK Feniks organizuje spotkanie o termomodernizacji w mieszkaniach, a 17 marca o godz. 17.00 zaprasza na akcję charytatywną na rzecz Aleksandry Wieczorek. Szczegóły w gablotce.

 W zakrystii można zaopatrzyć się w Paschaliki (świece) Wielkanocnego Dzieła Pomocy w cenie 6 złotych. Paschalik będzie piękną i zarazem wymowną ozdobą na wielkanocnym stole. Część ofiar pozostaje w parafii na cele charytatywne. Równocześnie Caritas zachęca do akcji 1%, które można przeznaczyć na tę instytucję.

 Nasza archidiecezja włączyła się w akcję "Śląskie Dzieciom z Aleppo". Z tyłu na stoliku można  wziąć obrazek, na którym znajdziemy konto Caritasu, gdzie można wpłacać pieniądze na budynek rehabilitacyjny dla dzieci osieroconych w wyniku wojny.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: niedziela wolna i nasza, o marcu roku 1968, o kaznodziei z karabinem, o głoszeniu Bożej miłości w więzieniu. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Franciszka Taut. Wieczny odpoczynek...

Pozostaw odpowiedź