Ogłoszenia duszpasterskie 08.04-15.04.2018 r.

 Dziś w II Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Również od dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia. To okazja do działalności charytatywnej z naszej strony, szczególnie w tym tygodniu.

 Kolekta jest przeznaczona na Caritas archidiecezji, dziś zgodnie z decyzją ks. abpa Wiktora- na budowę ośrodka rehabilitacji dla osieroconych dzieci w Aleppo. Za tydzień kolekta specjalna.

 Dziś ma miejsce liczenie wiernych. O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo- Godzinę Miłosierdzia, którą poprowadzi nasza Odnowa w Duchu Świętym z zespołem Vespere Cultus.

Jutro- w poniedziałek- Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym roku ze względu na Niedzielę Palmową została przeniesiona na 9 kwietnia. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. Po rannej i wieczornej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia do duchowej adopcji.  Adopcja duchowa dziecka poczętego jest osobistą modlitwą (dziesiątek różańca) jednej osoby o ocalenie życia dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Imię dziecka jest Bogu znane. Więcej szczegółów na poniedziałkowych mszach św. i na stronach internetowych. Zachęcamy naszych parafian do podjęcia tej pięknej modlitewnej inicjatywy.

 Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

W piątek zapraszamy na katechezę dla dorosłych po Mszy wieczornej do salki Domu Parafialnego. Zapraszamy szczególnie rodziców młodzieży, która przyjęła 16 marca sakrament bierzmowania. Niestety tylko kilku bierzmowańców- mimo specjalnego zaproszenia dla nich- było obecnych w piątek na mszy młodzieżowej.

 W sobotę katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

 Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako niedzielę Biblijną, która rozpoczyna ogólnopolski tydzień Biblijny.

 Za dwa tygodnie w sobotę 21 kwietnia o godz. 9.00 pierwsza spowiedź św. dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

 Informujemy, że w dniach 12-13 maja odbędzie się II rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę, natomiast XVI Parafialna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 23-26 czerwca. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na listy w zakrystii. Jednocześnie ogromna prośba o staranne wpisywanie swych danych osobowych. Koszt pieszej pielgrzymki 190 zł.

 To już w najbliższy piątek rozpoczynamy specjalne rekolekcje dla rodziców dzieci wczesno i pierwszokomunijnych wraz z dziećmi przygotowujących do pełniejszego przyjęcia eucharystycznego Jezusa w naszym Domu Parafialnym. Można się jeszcze zapisywać w zakrystii. Więcej szczegółów w gablotce i na ulotkach.

 Prosimy o szybką decyzję odnośnie wycieczki do Szwajcarii, którą chcemy zorganizować w terminie 17-21 lipca.. W programie m. in. sanktuarium Czarnej Madonny w Einsiedeln a także Zurych, Lozanna, Genewa, Monteaux, przejazd ekspresem górskim. Cena 1200 zł. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza lub u Pani Durok- numer telefonu w gablotce.

 Na czas prac związanych z budową organ na chórze zawieszamy tymczasowo transmisję internetową z naszej kamery.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: katastrofa smoleńska- czy kiedyś poznamy prawdę, relacja z planu serialu "Korona królów", "Dzienniczek" siostry Faustyny arcydzieło literatury mistycznej czy grafomania.  Zapraszamy do lektury.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w piątek Romana Marszolik. Wieczny odpoczynek…

 

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź