Ogłoszenia duszpasterskie 06.05-13.05.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach. Za tydzień kolekta specjalna na dalsze prace nad naszymi nowymi organami.

Dziś przed kościołem zapowiadana już wcześniej zbiórka na rzecz p. Gregorek z Pieców poszkodowanych przez wybuch gazu i pożar domu, który miał miejsce w poniedziałek 30 kwietnia. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu rodziny za pomoc.

 Dziś też po mszy wieczornej w salce Domu Parafialnego spotkanie przedpielgrzymkowe dla pieszej i rowerowej pielgrzymki. Będzie miało miejsce również szkolenie w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach a także pierwszej pomocy medycznej.

 W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kościele ostatnie już spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Procesje (połączone z nabożeństwem majowym): w poniedziałek o godz. 17.00 do krzyża na ul. Radoszowskiej, we wtorek o godz. 17.15 do krzyża na ul. Raciborskiej- przy wlocie ul. Juliana Tuwima (posesja P. Konieczny), w środę o godz. 17.15  do krzyża misyjnego przy kościele. Prosimy zapamiętać godziny procesji. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i prosimy mieszkańców o przystrojenie krzyży. Od czwartku nabożeństwa majowe o stałej porze czyli w tygodniu o 17.30 a w niedzielę o 15.30. Dzieci otrzymywać będą obrazki za obecność.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 W przeddzień Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszamy parafian na kolejną Adorację Najświętszego Sakramentu. Indywidualna, nocna i cicha modlitwa przed Panem Jezusem rozpocznie się o godzinie 19.00 w piątek 11 maja, a zakończy się o 7.00 w sobotę 12 maja. Zapraszamy do osobistego zapisywania się w zakrystii na konkretną godzinę lub na stronie internetowej naszej parafii. Chcemy aby przez całą noc, były w kościele osoby, które adorowałyby Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Radoszowski Wieczór Uwielbienia, który miał być w sobotę, z powodu pewnych okoliczności został odwołany.

  Za tydzień w niedzielę 13 maja nasz ks. wikary Piotr Szwiec na Mszy św. o godz. 11.00 będzie dziękował Bogu za swoje 25 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy parafian na tę Mszę św.

Również w niedzielę rozpoczynamy nasze nabożeństwa fatimskie, które będziemy przeżywać każdego 13-tego dnia aż do października. Rozpoczęcie o godz. 19.30: msza św., różaniec fatimski, procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece na procesję.

 Za 2 tygodnie na mszy św. o godz. 11.00 Komunię świętą przyjmą po raz pierwszy dzieci wczesnokomunijne i z klas trzecich.

W związku z tym w najbliższą sobotę na godzinę 9.00 prosimy rodziców naszych dzieci, które mają przystąpić do I Komunii, by tradycyjnie umyli okna naszego kościoła a także go wysprzątali. Prosimy w miarę możliwości przynieść własny sprzęt.

 W środę w kancelarii parafialnej w godz. 19.00-20.00 dyżur Poradni Życia Rodzinnego.

 Za tydzień w sobotę po mszy św. porannej wyrusza z naszej parafii II Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Otoczmy ich naszą modlitwą by bezpiecznie mogli pielgrzymować.

 Prosimy te dzieci, które właśnie w maju ukończyły praktykę  9 pierwszych piątków o składanie podpisanych książeczek w zakrystii. Za tydzień otrzymają pamiątkowe nagrody za ich trud.

 Za trzy tygodnie- 27 maja, kolejna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich, na którą to chcemy tak jak w tamtym roku zorganizować wyjazd autokarowy. Wyjazd autokaru zależy jednak od ilości zapisów przez te bieżące 2 tygodnie. Zapisujemy się w zakrystii. Koszt- ofiara dobrowolna, resztę opłaca parafia.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: znani i lubiani o I Komunii św.; tajemnice sanktuarium na Jasnej Górze; o Alfiem dziecku odłączonym od respiratora; Wojciech Korfanty- bohater niezbędny. Zapraszamy do lektury.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Danutę Gawlas, w piątek Elżbietę Lipińską. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Pozostaw odpowiedź