Ogłoszenia duszpasterskie 04.03-11.03.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Wielkie- Bóg zapłać!- za prawie 8100 zł zebranych tydzień temu w kolekcie specjalnej.

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Pawła Czyrnika, notariusza Sądu Metropolitalnego w Katowicach, który w swojej homilii pragnie nas przygotować na zbliżającą się wizytację kanoniczną.

 Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej- w piątki o 17.15 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym- w niedziele o 15.15.  Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

 Jutro po wieczornej Mszy św. w kościele kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców przygotowujących dzieci do I Komunii św.

 We wtorek po wieczornej mszy św. w salce Domu Parafialnego spotkanie kandydatów do bierzmowania z księdzem wikarym w związku z zbliżającym się terminem przyjęcia tego sakramentu. Prosimy młodzież o informację odnośnie świadka oraz podanie wybranego imienia patrona bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 W środę o godz. 16.30 w salce Domu Parafialnego spotkanie słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam.

 W piątek w naszym kościele odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty z udziałem moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie. Z tego powodu nie będzie wyjątkowo po Mszy św. wieczornej Drogi Krzyżowej dla dzieci. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, potem Namiot Spotkania. Dzień Wspólnoty zakończy się ok. godz. 19.30. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania a także nasz krąg Domowego Kościoła.

 Z piątku na sobotę tj. 9-10 marzec organizujemy w naszym kościele całonocną pokutną adorację wynagradzającą. Ta propozycja skierowana jest do wszystkich parafian a szczególnie członków grup parafialnych. Zapraszamy do zapisywania się osobistego w zakrystii na konkretną godzinę. Chcemy aby w każdej godzinie nocy były osoby, które adorowałyby Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapisy również na stronie internetowej naszej parafii.

Członków Stowarzyszenia "Nowsi" zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 do kaplicy św. Floriana na Mszę św. za żywych i zmarłych członków Przyjaciół "Nowsi".

 Również w sobotę o godz. 17.00 w Domu Parafialnym katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 Zgodnie z zasadami liturgicznymi wprowadzamy od dziś małą zmianę we Mszy św. Bezpośrednio po przeistoczeniu, po położeniu kielicha na ołtarz a przed aklamacją :"Tajemnica wiary" ministrant zadzwoni dzwonkami i wtedy zmieniamy postawę klęczącą w stojącą. Dotychczas było to po aklamacji. Dziękujemy za zrozumienie.

Kobiety- z okazji ich święta- zapraszamy w przeddzień tj. w środę o godz. 18.00 na Mszę św. w ich intencji.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Rydułtowach już dziś zaprasza wszystkich a szczególnie rodziców z dziećmi, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I, na "Dzień otwarty" w środę 14 marca w godzinach 8.00-14.35.

 W najnowszym "Gościu" m. in.: kim są tercjarze i skąd się wzięli?, o katolikach z francuskiej prowincji, o ojcu Pio walczącym z diabłem, nie żałuj żałować- o nabożeństwie Gorzkich Żali.

 Jest też nowy numer naszej gazetki "Spektrum" a w nim m. in. plan wizytacji, która to już 16 i 18 marca, a także sylwetka naszego wizytatora bpa Adama Wodarczyka.

 Razem z Panią Alfredą Durok z Orłowca i mamy nadzieję z naszymi parafianami, chcemy zorganizować wycieczkę do Szwajcarii w terminie 17-21 lipca. W programie m. in. sanktuarium Czarnej Madonny w Einsiedeln a także Zurych, Lozanna, Genewa, Monteaux, przejazd ekspresem górskim. Cena 1200 zł. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u Pani Durok.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Wiktora Węgrzyk, w czwartek Henryka Szulczyk, w piątek Pawła Mazur. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź