Ogłoszenia duszpasterskie 01.04-08.04.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele parafialne.

 Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, a kolekta przyszłej niedzieli zebrana- zostanie zgodnie z decyzją ks. abpa Wiktora- na budowę ośrodka rehabilitacji dla osieroconych dzieci w Aleppo.

Uroczyste Nieszpory w Niedzielę Wielkanocną o godz. 15.30- kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się zarazem Oktawa Wielkiej Nocy. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stulą, paschał i figura Zmartwychwstałego, umieszczona przy ołtarzu mszalnym. Symbole zmartwychwstania Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego włącznie. Informujemy, że Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali kościół do świąt a szczególnie kościelnemu Darkowi za m. in. projekt Grobu Pańskiego a także kościelnemu Markowi, grabarzom, gospodyniom i innym osobom,  którzy przyczynili się do powstania w tym roku Grobu Pańskiego. Pani Katarzynie Zaczek za ukwiecenie. Młodzieży za wykonanie ciemnicy. Służbie liturgicznej a szczególnie Danielowi, Karolowi i Jakubowi za oprawę liturgiczną i przygotowanie ministrantów, ks. wikaremu, naszym szafarzom. Straży Pożarnej z Radoszów za wartę przy Grobie Pańskim a także harcerzom i Dzieciom Maryi. Pani Jolancie za  sprzątanie kościoła.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 W I czwartek ok. 18.40 kolejny  Radoszowski Wieczór Uwielbienia czyli adoracja z błogosławieństwem lourdzkim- który poprowadzi nasza Odnowa w Duchu Świętym z zespołem "Vespere Cultus".

W I piątek Msza szkolna dla dzieci o 17.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Przed Mszą okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi.

W piątek o godz. 19.00 msza dla młodzieży. Przed mszą również okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie młodzież, która 18 marca przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

 Tym razem w I sobotę objazdu chorych nie będzie.

 W Niedzielę Miłosierdzia za tydzień odbędzie się liczenie wiernych. O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo- Godzinę Miłosierdzia, którą poprowadzi nasza Odnowa w Duchu Świętym.

 Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich parafian na kolejne nocne czuwanie w piątek 7 kwietnia od godz. 19.30 do mszy porannej 8 kwietnia. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii i Internecie na naszej parafialnej stronie.

 Przypominamy o wycieczce do Szwajcarii, którą chcemy zorganizować w terminie 17-21 lipca. Prosimy o szybką decyzję. W programie m. in. sanktuarium Czarnej Madonny w Einsiedeln a także Zurych, Lozanna, Genewa, Monteaux, przejazd ekspresem górskim. Cena 1200 zł. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza lub u Pani Durok.

Siostry Urszulanki z Rybnika zapraszają na dni otwarte do swojej szkoły w sobotę 7 IV o godz. 10.00- kandydaci do klasy VII i w piątek 13 kwietnia w godz. 10.00-14.00 kandydaci do liceum. Szczegóły w gablotce.

 W świątecznym "Gościu" m. in.: pieśń o zakochanym Bogu, zmartwychwstanie na ekranie, o nieznanym bohaterze z czasów wojny, o drodze po-krzyżowej. Zapraszamy do lektury.

Jest też nowy numer gazetki "Spektrum" i kilka sztuk czasopisma "Miłujcie się".

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Jezus był umarły ale oto znów żyje, tym razem już na wieki. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego rozpalą serca każdego z nas prawdziwą radością, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Ufni w Bożą Wszechmoc i napełnieni głęboką wdzięcznością i miłością do Chrystusa za nasze zbawienie, kroczmy drogą Ewangelii, która zaprowadzi również i nas do chwały zmartwychwstania i życia wiecznego z Bogiem.

Pozostaw odpowiedź