WITAMY NA STRONIE

 

 

INTERNETOWEJ

 


PARAFII ŚW. JACKA

 


W RADOSZOWACH

 

 

 

 

 

 

 

Liturgia

2024-02-20, Wtorek, Rok B, II, I Tydzień Wielkiego Postu
Iz 55, 10-11
Ps 34 (33), 4-5. 6-7. 16-17. 18-19 (R.: por. 18b)
Mt 4, 4b
Mt 6, 7-15
2024-02-21, Środa, Rok B, II, Św. Piotra Damiana, bpa i dra Kościoła
Jon 3, 1-10
Ps 51
Jl 2, 13bc
Łk 11, 29-32
2024-02-22, Czwartek, Rok B, II, Święto katedry św. Piotra Apostoła
1 P 5, 1-4
Ps 23
Mt 16, 18
Mt 16, 13-19

Wydarzenia

.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18.02. – 21.02.2024 r.

 

18.02 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

7.00       Msza Św. nauką ogólną

9.00       Msza Św. z nauką ogólną

11.00    Msza Św. z nauką ogólną

15.15    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  

16.00   Msza Św. z nauką ogólną

               Po Mszy Św. nauka stanowa dla młodzieży+ kandydaci do bierzmowania

 

19.02  – PONIEDZIAŁEK, II DZIEŃ REKOLEKCJI

 8.00          Msza Św. z nauką ogólną.

12.30       Rekolekcje szkolne- klasy I-IV

14.00       Rekolekcje szkolne - klasy V-VIII

18.00      Msza Św. z nauką ogólną

                  Po Mszy Św. nauka stanowa dla kobiet

 

20.02 – WTOREK, III DZIEŃ REKOLEKCJI

8.00      Msza Św. z nauką ogólną

12.30       Rekolekcje szkolne- klasy I-IV

14.00       Rekolekcje szkolne - klasy V-VIII

18.00       Msza Św. z nauką ogólną

                   Po Mszy Św. nauka stanowa dla mężczyzn

 

21.02 – ŚRODA,  ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

 8.00     Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji

10.00    Msza Św. dla chorych i starszych parafian z udzielaniem sakramentu     

                chorych i błogosławieństwem lourdzkim

13.00     Msza św. na zakończenie rekolekcji szkolnych (klasy I-VIII)

17.30    Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00   Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie  

                 rekolekcji

 

30 minut przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Kemnitz MSF z Otwocka

 

 

 

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W RAMACH CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA WEDŁUG ULIC I GRUP PARAFIALNYCH

15.02-17.02.2024 r.

15 luty- Czwartek:

10.00-11.00 Grupa Nowej Ewangelizacji oraz ulice: Tuwima, Szybowa, Niwki, Rozstajna

11.00-12.00 Zespół Charytatywny oraz ulice: Obywatelska, Pietrzkowicka, Polna, Radosna,  

                    Racławicka,

12.00-13.00 Parafialna Rada Duszpasterska oraz ulice: Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska,

13.00-14.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice: Żytnia, Urbana, Korfantego, Mojżesza,

14.00-15.00 Odnowa w Duchu Świętym oraz ulice:  Św. Jacka, Kordeckiego, Krzywa ,

                     Krzywoustego, Radoszowska,

15.00-16.00 Dzieci Maryi, Ministranci, Rodzina Radia Maryja, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice:

                    Batorego, Barwna, Broniewskiego, Dąbrowy, Raciborska,

16.00-17.00 Oaza Rodzin, Rycerze Kolumba oraz ulice: Szczerbicka, Wspólna, Frontowa,

17.00-18.00 Legion Maryi, Żywy Różaniec, młodzież przygotowująca się do bierzmowania

                    oraz ulice: Semana, Sportowa, Staromiejska, Szafranka,

16 luty- Piątek:

08.30-09.00 Uczestnicy Mszy św.

09.00-10.00  Legion Maryi oraz ulice: Krzywoustego, Mojżesza, Narcyzowa, Niewiadomska,

                     Niwki,

10.00-11.00 Odnowa w Duchu Świętym oraz ulice: Pietrzkowicka, Polna, Raciborska,

                     Racławicka, Korfantego,

11.00-12.00  Parafialna Rada Duszpasterska, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice: Rozstajna,

                     Staromiejska, Żytnia, Kordeckiego,

12.00-13.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice: Szafranka, Szczerbicka, Szybowa,

                    Wspólna, 

13.00- 14.00 Zespół Charytatywny oraz ulice: Batorego, Św. Jacka, Dąbrowy, Frontowa,

14.00- 15.00 Żywy Różaniec, Rodzina Radia Maryja oraz ulice: Krzywa, Radosna, Mruli,

15.00-16.00 Oaza Rodzin, Rycerze Kolumba oraz ulice: Obywatelska, Sportowa, Semana,  

                    Barwna, Broniewskiego,

16.00-17.00 Dzieci Maryi, Ministranci, młodzież przygotowująca się do bierzmowania

                     oraz ulice: Radoszowska, Urbana, Tuwima,

 

17 luty- Sobota:

09.00-10.00 Legion Maryi oraz ulice: Batorego, Barwna, Kordeckiego, Obywatelska, Św. Jacka

10.00-11.00 Odnowa w Duchu Świętym, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice: Semana,

                     Szczerbicka, Krzywa, Urbana, Tuwima,

11.00-12.00 Żywy Różaniec oraz ulice: Mruli, Niwki, Szybowa, Żytnia, Radosna,

12.00-13.00 Grupa Nowej Ewangelizacji, Zespół Charytatywny oraz ulice: Pietrzkowicka,

                     Polna, Raciborska, Mojżesza,

13.00- 14.00 Parafialna Rada Duszpasterska oraz ulice: Szafranka, Racławicka, Staromiejska,

14.00- 15.00 Oaza Rodzin oraz ulice: Narcyzowa, Broniewskiego, Korfantego, Rozstajna

15.00-16.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rodzina Radia Maryja oraz ulice: Niewiadomska,  

                    Frontowa, Sportowa,

16.00-17.00 Dzieci Maryi, Ministranci, Rycerze Kolumba oraz ulice: Krzywoustego,    

                    Wspólna, Dąbrowy, Radoszowska,

17.00-18.00 Adoracja rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz  

                    bierzmowania.

 

 

 

 

 


Link dla narzeczonych- Nauki Przedmałżeńskie

https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/aktualnosci/166-narzeczeni-zarezerwuj-termin


Link do nowego dekretu dla narzeczonych dotyczącego przygotowania do małżeństwa

https://www.archidiecezja.lodz.pl/app/uploads/2020/01/DekretOgolnyKonferencjiEpiskopatuPolskiOPrzeprowadzaniuRozmowKanonicznoDuszpasterskichZNarzeczonymiPrzedZawarciemMalzenstwaKanonicznegoZDnia8Pazdziernika2019roku.pdf


Światło ze Śląska ORKIESTRA DOBROCZYNNA

Teledysk Orkiestry Dobroczynnej do piosenki o Św. Jacku pt. 'Światło ze Śląska'.
Słowa i muzyka: Michał Tężycki. Utwór nagrano 'na żywo' w studiu zespołu 'Golala' w Skrzyszowie.
Realizacja nagrania: Eugeniusz Weindich.
Zdjęcia wykonano w Kamieniu Śląskim, rodzinnej miejscowości Św. Jacka i w kościele parafii Św. Jacka w Rydułtowach - Radoszowach.
Realizacja wideoklipu: Marcin Kozik.

 


Linki