Ogłoszenia duszpasterskie 31.12-07.01.2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta na potrzeby archidiecezji.

Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

Dziś też ostatni dzień roku 2017. Zapraszamy wiernych na uroczyste nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne z rocznym podsumowaniem o godz. 15.00.

Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w ostatnim dniu roku odmówi pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum laudamus”.

Na godz. 24.00 zapraszamy parafian na plac kościelny na tradycyjny mały pokaz fajerwerków na cześć Nowego Roku.

Od godz. 20.00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich chętnych, by pobyć z Panem Jezusem w tych ostatnich godzinach starego roku. Adorację zakończymy  po modlitwie wspólnej z parafianami w pierwszych minutach nowego roku uroczystym błogosławieństwem.

W Boże Narodzenie zakończył się czas modlitw za życie poczęte czyli tzw. duchowa adopcja. Bóg zapłać tym parafianom, którzy podjęli trud codziennej modlitwy.

Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia w Nowy Rok czyli jutro Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W sobotę (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Jest to zarazem jedno ze świąt nakazanych z obowiązkiem uczestniczenia we mszy św. przez wiernych.  W ten dzień poświęcimy kadzidło i kredę. W tym dniu obchodzimy również Dies Episcopi-rocznicę konsekracji abpa Wiktora Skworca, a także Misyjny Dzień Dziecka. Msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misji.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe do salki Domu Parafialnego.

W Uroczystość Trzech Króli 6 stycznia o godz. 14.30 w kościele organizujemy Parafialny Konkurs Kolęd dla dzieci z nagrodami. Prosimy rodziców o zapisywanie w zakrystii swych dzieci, które chciałyby zaprezentować swoje wokalne czy instrumentalne zdolności, byśmy mniej więcej wiedzieli ilu będzie uczestników. Zapraszamy.

Odwiedziny kolędowe kontynuujemy od wtorku 2 stycznia. Prosimy zaznajomić się z planem kolędy.

We wtorek i środę msze św. tylko rano.

W środę po nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy w salce katechetycznej  spotkanie opłatkowe Radia Maryja. Zapraszamy wszystkich sympatyków Radia Maryja i Telewizji Trwam.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nie ma przewidzianej osobnej spowiedzi dla dzieci. Zapraszamy do spowiedzi przed Mszami świętymi.

Po Mszy św. wieczornej w I czwartek serdecznie zapraszamy na Kolędowy Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, który poprowadzi Odnowa w Duchu Św. z zespołem "Vespere Cultus"

Serdeczne podziękowania dla Pań Iwony i Bogusławy ze Stowarzyszenia "Radoszowik" za trud rannego wstawania, przygotowywania herbatki i posiłku dla dzieci chodzących rano na roraty. Bóg zapłać też Stowarzyszeniu za sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

Za tydzień 7 stycznia będą chodzili po parafii Dzieci Maryi jako kolędnicy misyjni. Osoby chętne do przyjęcia kolędników zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Początek trasy o godz. 14.00.

Zapraszamy wszystkich parafian na czwartą edycję ewangelizacyjnego Kursu Alfa w naszej parafii. Kurs rozpocznie się w czwartek 11 stycznia. Będzie się odbywał w naszym Domu Parafialnym w godzinach od 19.00 do 21.00. Szczegóły w gablotce.

W tym roku środa popielcowa i zarazem nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych przypadną 14 lutego, rekolekcje szkolne 26-28 lutego, wizytacja kanoniczna 16-18 marzec Wielkanoc- 1 kwietnia, I Komunia św. przypadnie 20 maja, Boże Ciało- 31 maja, piesza pielgrzymka do Częstochowy 23-26 czerwca, nasz odpust parafialny 12 sierpnia a festyn 19 sierpnia.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w piątek- Halinę Mandrysz. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego nowego 2018 roku!

 

Pozostaw odpowiedź