Ogłoszenia duszpasterskie 26.11-03.12.2017 r.

Dziś kolekta na archidiecezję. Gościmy ks. Włodzimierza Rosołowskiego z archidiecezji Lwowskiej, który przyjechał do nas w imieniu ks. Jacka Kocura kapłana z naszej archidiecezji, który buduje nowy kościół we Lwowie. Ks. Włodzimierz wygłosi Słowo Boże a przed kościołem po mszach można złożyć ofiary na ten cel.

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można uzyskać odpust zupełny.

W kolekcie specjalnej tydzień temu zostało zebrane 11 tys. złotych. Serdeczne Bóg zapłać za wielką ofiarność naszych parafian.

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce domu parafialnego katecheza dla dorosłych. Prosimy o obecność na tej katechezie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do sakramentu pokuty i Komunii św.

W I czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na Radoszowski Wieczór Uwielbienia, który tradycyjnie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym z zespołem "Vespere Cultus". Zakończymy indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim.

W I piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne na godz. 16.00 a potem na mszę o 17.00 podczas której poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej. To kolejny etap ich przygotowania do tej uroczystości. Kolekta na cele charytatywne w parafii.

Młodzież zapraszamy na spowiedź o godz. 18.30 a potem Mszę Św. młodzieżową o godz. 19.00. Obecność przygotowujących się do bierzmowania obowiązkowa.

Objazd chorych tym razem przewidziany jest przed Świętami Bożego Narodzenia 15 i 16 grudnia.

W najbliższą I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest wystawiona przy filarze z tyłu kościoła. Zachęcamy też parafian do dobrego przeżycia Adwentu  w rodzinach np. przez zrobienie lub zakupu symboli adwentowych: wieńca, kalendarza adwentowego.

Już za tydzień roraty. Zachęcamy rodziców by zaopatrzyli swoje dzieci w lampiony. Cena 20 złotych. Dokonując zakupu wspomagamy zarazem rodzinę wielodzietną, która te lampiony rozprowadza.. W tym roku roraty będą od poniedziałku do czwartku rano o 6.30 a w piątek o 18.00. Tak jak to było w poprzednich latach, dzieci po rannych roratach mogą liczyć na herbatkę i małe co nieco.

Za tydzień będzie można już nabyć opłatki świąteczne oraz świece Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

W sobotę 2 XII i niedzielę 3XII pierwsze odwiedziny duszpasterskie rodzin.

2 XII sobota godz. 10.00: Ks. Proboszcz: ul. Sportowa od nr 20, ul. Batorego, ul. Sportowa do nr 79

                                           Ks. Wikary: ul. Sportowa od P. Blacha nr 18 do P. Adamczyk nr 4

  1. Raciborska od P. Trzeciok nr 275 do P. Kowalski nr 466


3 XII niedziela godz. 13.00-Ks. Wikary: ul. Ustronna od P. Obstój nr 3 do P. Wojtoń nr 34b

Na razie chodzimy tylko w soboty i niedziele. Plan całej kolędy został też umieszczony w gablotkach.  Ofiary z kolędy przeznaczone są na nowe organy.

Stało się to już pięknym zwyczajem by 4 grudnia w dzień św. Barbary spotkali się górnicy najpierw na Mszy św. a potem na biesiadzie. Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Radoszowik" zaprasza więc wszystkich górników na spotkanie barbórkowe, które odbędzie się w naszym Domu Parafialnym 4 grudnia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 9.00. Cena 30 zł od osoby (kawa, ciastko, obiad). Prosimy o zapisywanie się u Pani Iwony.

Zapraszamy parafian na bezpłatne badania parametrów stanu zdrowia pod kątem funkcjonowania organów wewnętrznych, mineralizacji kości, tłuszczu, napięcia mięśniowego- do salki Domu Parafialnego we wtorek 28.11.2017 na godz. 11.00. Więcej szczegółów w gablotce.

W czwartek na urodzinach parafianki gościła w Domu Parafialnym telewizja TVT w ramach programu "Z całego serca życzę Ci". Relację z wydarzenia a zarazem reklamę "Radoszowika" można zobaczyć na kanale telewizji TVT dziś o godz. 9.00, 12.00 i 19.30 oraz w poniedziałek o godz. 11.15.

W "Gościu Niedzielnym" m. in. Papież jedzie do Azji, nie wstydź się wstydu, o czarnoskórym polskim patriocie. Jest też nowy numer "Małego Gościa". Zachęcamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Jana Kędzia, w czwartek Annę Piecha. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź