Ogłoszenia duszpasterskie 24.12-31.12.2017 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Gratulujemy naszym dzieciom- a było ich 51- którzy ani razu nie opuścili rorat za wytrwałość i piękne przygotowanie do Bożego Narodzenia. Bóg zapłać rodzicom, dziadkom, którzy z nimi przychodzili na roraty.

Dziś IV niedziela Adwentu z zarazem Wigilia. Zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 23.30, które poprowadzi młodzież oazowa. Pasterka o godz. 24.00 w intencji parafian. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Według obowiązujących przepisów kościelnych w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tym bardziej, że jest to niedziela. Jednakże biskupi polscy zachęcają do niej ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w naszym kraju.

Spowiedź dzisiaj przed mszami świętymi oraz od 13.00 - 15.00.

Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego-Tajemnica Wcielenia Syna Bożego.

Zapraszamy na świąteczne nieszpory kolędowe do naszego kościoła o godz. 15.00, które poprowadzą Dzieci Maryi. Po nieszporach będzie można złożyć ofiary pieniężne, które Dzieci Maryi przekażą na misje.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

W środę święto św. Jana Apostoła. Zgodnie z tradycją w ten dzień błogosławi się wino.

W czwartek, 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków. Msza święta wyjątkowo ze względu na naszych najmłodszych parafian o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci bo w tym dniu mogą otrzymać specjalne błogosławieństwo.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej. To zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy wiernych na uroczyste nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne z rocznym podsumowaniem o godz. 15.00.

Odwiedziny kolędowe kontynuujemy po świętach czyli od środy. Prosimy zaznajomić się z planem kolędy. Zachęcamy parafian, o ile jest to możliwe do uczestniczenia w dniu swej kolędy we Mszy św. rano by jeszcze lepiej przeżyć ten dzień, w którym z kapłanem przychodzi ze swym błogosławieństwem do naszego mieszkania sam Bóg.

W środę, czwartek i piątek msze św.- ze względu na kolędę- tylko rano.

Za 2 tygodnie 7 stycznia będą chodzili po parafii Dzieci Maryi jako kolędnicy misyjni. Osoby chętne do przyjęcia kolędników zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Początek trasy o godz. 14.00.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym mijającym tygodniu pracowali przy naszym kościele i jego otoczeniu. Bóg zapłać parafianom za podarowanie drzewek ze swoich posesji do wystroju naszego kościoła. Za prace przy stajence i wystroju Bożonarodzeniowym serdeczne podziękowania przede wszystkim naszemu kościelnemu Darkowi a także Panom: Tadeuszowi, Markowi, Adamowi, Sławkowi, Marcinowi, Mateuszowi, Wojtkowi, Łukaszowi, Józefowi, Pani Małgosi, ministrantom: Danielowi, Maćkowi, Patrykowi, Pawłowi.

Po raz ostatni już informujemy o koncercie Bożonarodzeniowym "Betlejem w Spodku" 29 grudnia 2017 w piątek o godz. 19.00.  Będzie można wspólnie pokolędować, podzielić się opłatkiem i wysłuchać piosenek w wykonaniu znanych muzyków. Bilety w cenie 60 i 80 zł można nabyć w zakrystii.

Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza na zabawę karnawałową 13.01.2018 r. Szczegóły w gablotce.

W podwójnym, świątecznym "Gościu Niedzielnym" m. in. czy polscy katolicy mają wpływ na Europę, czy święta w Europie Zachodniej przypominają jeszcze Boże Narodzenie, o Kościele i  Polakach w Irlandii, o planie dla Polski nowego premiera i dodatek z rodzinnymi obrzędami wigilijnymi. Cena "Gościa" tym razem 8 złotych. Zapraszamy do lektury.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Krystiana Małek, w sobotę Ernestynę Cyranek i Adelajdę Ressel. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Pozostaw odpowiedź