Ogłoszenia duszpasterskie 19.11-26.11.2017 r.

 

Dziś kolekta specjalna na dalsze prace w naszym kościele a także budowę nowych organ. Ze względu na świąteczne wydatki parafian w grudniu kolekty specjalnej nie będzie, natomiast na ten cel przeznaczone będą ofiary z kolędy.
 Za tydzień kolekta na archidiecezję. Będziemy też wtedy gościć ks. Jacka Kocura kapłana z naszej archidiecezji, który buduje nowy kościół we Lwowie. Ks. Jacek prosi o wsparcie dla tego dzieła. Będzie można złożyć ofiary na ten cel przed kościołem.
Dziś w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych organistach Arku, Adrianie, Marcinie, Marku i Mateuszu a także tych, którzy wykonują muzykę i śpiew- kantorach, scholce Dzieci Maryi, chórze parafialnym "Hiacyntus" i zespole "Vespere Cultus".
 W poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie redakcji naszej gazetki "Spektrum".
 Tym razem już na pewno w środę ok. 18.45 spotkanie całej Rady Parafialnej z sekretarzem Synodu Diecezjalnego w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach w tamtejszym Domu Parafialnym. Z tego względu wyjątkowo nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę rano o godz. 7.30, a na 17.30 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity przy jej relikwiach.
 W środę też na wieczornej mszy św. z okazji wspomnienia patronki śpiewu kościelnego św. Cecylii zaśpiewa nasz chór parafialny- "Hiacyntus".
W piątek o 6.30 różaniec do 7-miu boleści NMP, a o 7.00 msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po mszy św. spotkanie w salce Domu Parafialnego członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy nowych członków do Apostolstwa.
 W sobotę 25 listopada o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych ministrantów i ich rodziców z okazji przypadającego we wtorek wspomnienia Św. Tarsycjusza - patrona ministrantów. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę Św. ministrantów i ich rodziców. Po mszy spotkanie w salce Domu Parafialnego.
 Za 2 tygodnie rozpoczynamy roraty. W zakrystii można już zakupić lampiony adwentowe. Cena 20 złotych. Dokonując zakupu wspomagamy zarazem rodzinę wielodzietną, która te lampiony rozprowadza.
 W sobotę 2 XII rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Na razie w soboty i niedziele. Z planem pierwszej części kolędy można się było już zaznajomić w "Spektrum" a w najbliższą niedzielę umieszczony zostanie w gablotkach.
 Na naszej stronie internetowej można na żywo oglądać nabożeństwa w kościele. Teraz poprawił się dźwięk. Bóg zapłać za prace z tym związane Panu Karolowi Mańka.
 W "Gościu Niedzielnym" m. in. o tym, że życie należy do Boga, Polacy są bogatsi i coraz bardziej dobroczynni, rozmowa z odznaczonym orderem Orła Białego aktorem Franciszkiem Pieczką oraz dodatek kalendarz na rok 2018. Zachęcamy do lektury.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Pozostaw odpowiedź