Ogłoszenia duszpasterskie 17.12-24.12.2017 r.

 Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

 Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 Zapraszamy na ostatnie już msze św. roratnie od poniedziałku do czwartku rano o godz. 6.30 z herbatką i małym co nieco dla dzieci i w piątek wieczorem o godz. 18.00. Zgodnie z zapowiedzią spośród dzieci obecnych na wszystkich tegorocznych roratach zostaną wylosowane w piątek trzy cenne nagrody. Parafianinowi, który ufundował nagrodę, a który pragnął pozostać anonimowy: serdeczne Bóg zapłać!

Dziś na kolędę idzie Ks. Wikary- ul. Mojżesza od P. Szulik nr 8 do P. Gil nr 61.

Następna kolęda po świętach 27 grudnia.

 Spotkanie zespołu redakcyjnego gazetki "Spektrum" w środę 20 grudnia na probostwie o godz. 19.00.

 W czwartek po wieczornej mszy spotkanie na probostwie lektorów i kantorów dorosłych jak i ministranckich.

 W piątek o godz. 17.30- nabożeństwo do św. Rity przy naszym ołtarzyku. Serdecznie zachęcamy parafian by wpisywać podziękowania i prośby ku czci św. Rity do zeszytu wyłożonego na stoliku obok.

 Również w piątek po mszy w salce domu parafialnego ostatnia w tym roku katecheza dla dorosłych. Przypominamy o obecności na niej również rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 Informacja dla dzieci, że dziś po Mszy o godz. 11.00 zostaną rozlosowane trzy cenne nagrody za prawidłowe rozwiązania krzyżówek ze Spektrum z całego 2017 roku. Na wspomnianej mszy harcerze przyniosą też uroczyście Betlejemski ogień, który aż do Wigilii będzie płonął w naszym kościele a którego można sobie będzie zabrać i zapalić na wigilijnym stole.

W przyszłą niedzielę Wigilia. Msze święte tylko o 7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma mszy o 16.00. W noc wigilijną zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 23.30, które poprowadzi młodzież oazowa. Pasterka o godz. 24.00 w intencji parafian. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Według obowiązujących przepisów kościelnych w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tym bardziej, że jest to niedziela. Jednakże biskupi polscy zachęcają do niej ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w naszym kraju.

 Zachęcamy już teraz- by uniknąć kolejek- do spowiedzi przedświątecznej przed mszami świętymi.

 Spowiedź do środy przed mszami świętymi. W czwartek i piątek rano do godz. 9.00, wieczorem od 17.00 do 18.00, w sobotę rano do godz. 10.00 i wieczorem od 15.00-18.00. W wigilię przed mszami oraz od 13.00 - 15.00.

 29 grudnia 2017 w piątek organizowany jest po raz czwarty koncert "Betlejem w Spodku". Będzie można wspólnie pokolędować, podzielić się opłatkiem i wysłuchać piosenek w wykonaniu m. in. Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mietka Szcześniaka, muzyków AUKSO i innych. Bilety w cenie 60 i 80 zł można nabyć w zakrystii. Prosimy o szybką decyzję najpóźniej do niedzieli bo po świętach musimy niesprzedane bilety zwrócić.

 Zbliża się koniec roku i przypominamy o dokonywaniu opłat za groby swych bliskich w kancelarii, gdyż są osoby, które tego jeszcze tego nie zrobili.

 W zakrystii są dostępne opłatki świąteczne duże i małe oraz świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Dobrą propozycją pod choinkę może być monografia naszej parafii, którą można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 W "Gościu Niedzielnym" m. in. o zmianie premiera, czy Franciszek zmieni modlitwę "Ojcze nasz", o niebezpieczeństwie pornografii, detektywie z różańcem. Jest też nowy numer "Małego Gościa" z dodatkiem. Zapraszamy do lektury.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź