Ogłoszenia duszpasterskie 10.12-17.12.2017 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożona jest  Parafialna Księga Trzeźwości do której można jeszcze wpisywać swą abstynencję od alkoholu na czas Adwentu.

Mamy nowy element w kościele. Tym razem obudowana drewnem została dolna część tej ambonki.

Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na msze św. roratnie od poniedziałku do czwartku rano o godz. 6.30 z herbatką i małym co nieco i w piątek wieczorem o godz. 18.00. Tak jak w tamtym roku nasz parafianin ufundował 3 nagrody, które wylosujemy spośród  dzieci, które ani razu nie opuszczą tegorocznych rorat.

Spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w dużej sali domu parafialnego w poniedziałek 11 grudnia o godz. 17.00. Na zebraniu będzie obecny fotograf a także pani, która będzie pobierała pomiar na stroje komunijne dzieciom. Prosimy o przyjście na spotkanie również rodziców, którzy chcą ofiarować albo odsprzedać używane stroje komunijne. Po mszy św. ok. 18.40 spotkanie formacyjne dla rodziców w kościele.

Ze względu na kolędy nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w soboty. Spowiedź w tym dniu też będzie później.

Dziś na kolędę idzie Ks. Wikary- ul. Semana od nr 27 do nr 2, ul. Racławicka od P. Mosler nr 86a do P. Czajka nr 31.W następną sobotę Ks. Proboszcz: ul. Kordeckiego od. P. Janik nr 83 do P. Małkiewicz nr 43  i Ks. Wikary: ul. Kordeckiego od P. Kopka nr 39 do P. Ryszka nr 1, P. Nawrat.

W przyszłą niedzielę Ks. Wikary: ul. Mojżesza od P. Szulik nr 8 do P. Gil nr 61

W najbliższą środę w godzinach 19.00-20.00 w kancelarii parafialnej drugi już z kolei dyżur Poradni Życia Rodzinnego. Przypominamy, że dyżur będzie pełniony w każdą drugą środę miesiąca. Prowadzimy poradnictwo dla rodzin w różnych sytuacjach życiowych. Narzeczeni chcący zawrzeć w najbliższym czasie małżeństwo mogą się umawiać na spotkanie również telefonicznie.

Przedświąteczny objazd chorych od godz. 8.30 w czwartek 14 grudnia– chorzy z ulic po stronie kościoła i w piątek 15 grudnia – chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

W trzeci piątek miesiąca zapraszamy przed kapliczkę Miłosierdzia Bożego o 15.00 na Koronkę.

Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie połączone ze świadectwami i modlitwą uwielbienia w piątek o godz. 19.00.

Informujemy, że ze względu na kolędę- katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych tym razem w najbliższą sobotę w kościele dopiero po mszy wieczornej (ok. 19.00).

29 grudnia 2017 w piątek organizowany jest po raz czwarty koncert "Betlejem w Spodku". Będzie można wspólnie pokolędować, podzielić się opłatkiem i wysłuchać piosenek w wykonaniu m. in. Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mietka Szcześniaka, muzyków AUKSO i innych. Bilety w cenie 60 i 80 zł można nabyć w zakrystii.

Szkoła Podstawowa nr 23 na ul .Sportowej organizuje 14 grudnia w czwartek o godz. 16.00 zawody biegowe a o 17.00 Śląski Kiermasz Świąteczny. Więcej szczegółów w gablotce.

W zakrystii są dostępne opłatki świąteczne duże i małe oraz świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świec 5 złotych małe 12 zł duże. Część ofiar będzie przeznaczona na cele charytatywne w naszej parafii.

Dobrą propozycją pod choinkę może być monografia naszej parafii, którą można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Prośba do nas wszystkich co do śpiewu antyfony "Oto Pan Bóg przyjdzie". Trzeba byśmy nauczyli się prawidłowo śpiewać jak w całej naszej archidiecezji. Na końcu tej antyfony śpiewa się tylko jeden raz w całości "Alleluja". (nieprawidłowe jest "Alle-Alleluja")

W "Gościu Niedzielnym" m. in. niedziele bez handlu- to się wszystkim opłaci, o obozach dla uchodźców w Libanie- relacja wysłannika "Gościa", o pielgrzymce papieża do Birmy i Bangladeszu, o duchowości Leonarda Cohena. Zapraszamy do lektury.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Tadeusza Urbańczyk, w sobotę Łucję Musiolik. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź