Ogłoszenia duszpasterskie 07.01-14.01.2018 r.

Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na archidiecezję.

 

Kontynuujemy odwiedziny kolędowe jeszcze przez cały tydzień. Dziś od godz. 13.00- ks. proboszcz- bloki ul. Korfantego 1, 3 i 5.  Prosimy zaznajomić się z pozostałym planem kolędy.

 

Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w swoim czasie, za dwa tygodnie - w niedzielę 21 stycznia. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

 

We wtorek, środę i piątek msze św. tylko rano.

 

Dziś będą chodzili po parafii Dzieci Maryi jako kolędnicy misyjni. Osoby chętne do przyjęcia kolędników zapraszamy jeszcze na mszach dopołudniowych o zapisywanie się w zakrystii. Początek trasy o godz. 14.00. Ofiary będą przeznaczone na misje.

 

W najbliższą środę kolejny dyżur Parafialnej Poradni Życia Rodzinnego o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy narzeczonych, małżeństwa i rodziny.

 

To już ostatnia okazja by zapisać się na czwartą edycję ewangelizacyjnego Kursu Alfa

w naszej parafii. Kurs rozpocznie się w najbliższy czwartek 11 stycznia w naszym Domu Parafialnym i tak przez kolejne 10 czwartków w godzinach od 19-21.00. Szczegóły w gablotce.

 

Stał się już tradycją wyjazd na zwiedzanie najpiękniejszych stajenek w naszej archidiecezji. Planujemy odwiedzić szopki m. in. w Panewnikach gdzie jest nasz brat Ulryk, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Zabrzu- podobno największej w okolicy, gdzie jest nasz ojciec Teofil. Wyjazd autokarem 16 stycznia we wtorek o godz. 8.30 sprzed kościoła. Cena 20 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

Z kolei Legion Maryi zaprasza wszystkich parafian na adorację przy żłóbku w Panewnikach z Mszą św. w niedzielę 28 stycznia. Wyjazd autokarowy o godz. 14.00 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

W najnowszym "Gościu": chciał być wiejskim lekarzem, został arcybiskupem Paryża, jak powstawał największy na świecie bursztynowy ołtarz, o wierze prymasa i jak zostać królem. Zapraszamy do lektury. Jest też nowy numer- pierwszy w tym roku- gazetki Spektrum.

 

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Łucjan Miłota, w piątek- Hildegarda, Marta Kasprzak. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

Pozostaw odpowiedź