Ogłoszenia duszpasterskie 05.11-12.11.2017 r.

Dziś kolekta na renowację katowickiej katedry a za tydzień na budujący się kościół w Bziu Zameckim, dla którego jesteśmy parafią patronacką.

 

 Jeszcze do środy będziemy czytali zalecki za zmarłych i w ich intencji odmawiali różaniec o godz. 17.15. Dziś różaniec o 15.15.

 

 W poniedziałek po wieczornej mszy św. ok. 18.30 w kościele kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

 

W najbliższą środę w godzinach 19.00-20.00 w salce parafialnej pierwszy dyżur Poradni Życia Rodzinnego. Przypominamy, że dyżur będzie pełniony w każdą drugą środę miesiąca. Prowadzimy poradnictwo dla rodzin w różnych sytuacjach życiowych. Narzeczeni chcący zawrzeć w najbliższym czasie małżeństwo mogą się umawiać na spotkanie również telefonicznie.

 

 W piątek 10 listopada po mszy wieczornej katecheza dla dorosłych w salce Domu Parafialnego. Prosimy o obecność na tej katechezie  również rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. To ich obowiązkowe spotkanie.

 

W sobotę Święto Niepodległości. O godz. 10.00 w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Będziemy gościli na niej Panią Burmistrz Kornelię Newy wraz z Radą Miasta Rydułtowy, gdyż w tym roku miejskie obchody Święta Niepodległości przypadły w Radoszowach. Po Mszy św. przemarsz i złożenie kwiatów pod krzyżem na naszym cmentarzu parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie stowarzyszenia, grupy parafialne ze swymi sztandarami. Plan świętowania Święta Niepodległości w Rydułtowach w gablotce.

 

 Za tydzień w niedzielę do naszej parafii zostaną przywiezione relikwie św. O. Pio. Z tej okazji zapraszamy parafian na specjalne nabożeństwo ku czci św. O. Pio o godz. 15.30. Można napisać prośby, które odczytamy w czasie tego nabożeństwa wypraszając wstawiennictwa św. O. Pio a potem będzie możliwość ucałowania relikwii.

 

Ogłoszenie dla naszej Rady Parafialnej- spotkanie całej Rady z sekretarzem Synodu Diecezjalnego w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach 22 listopada tj. w środę o godz. 19.00 w tamtejszym Domu Parafialnym.

 

Chłopców po I Komunii Św. zapraszamy do grona naszych ministrantów. Spotkania w każdą sobotę o godz. 9.00. Dzieci Maryi zapraszają do swojego grona dziewczynki. Spotkania również w soboty o godz. 9.00.

 

Bardzo prosimy parafian o segregowanie śmieci na cmentarzu. Części plastikowe do plastiku, szklane do szkła, jest jeszcze przegroda na papier, prosimy tym razem wrzucać tam też szklane znicze. Pozostałe odpady do ogólnego kontenera.

 

 W "Gościu Niedzielnym" m. in. o wyroku na krzyż we Francji, o jubileuszu 25- lecia wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego, dwugłos o proteście lekarzy, o szansach zakazu aborcji eugenicznej. Jest też nowy numer naszej gazetki "Spektrum" z pierwszą częścią tegorocznej kolędy. Zachęcamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy w piątek Jerzego Bożek. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź