Ogłoszenia duszpasterskie 03.12-10.12.2017 r.

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożona jest  Parafialna Księga Trzeźwości do której można wpisywać swą abstynencję od alkoholu np. na czas Adwentu.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać. Za tydzień zbiórka przed kościołem  na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Jak zapewne zauważyliśmy, pojawiły się w ubiegłym tygodniu nowe elementy upiększające tym razem na ołtarzu głównym.

Rozpoczynamy roraty, na które w sposób szczególny zapraszamy dzieci. W tym roku roraty będą od poniedziałku do czwartku rano o 6.30 a w piątek o 18.00. W soboty rorat nie będzie. W nagrodę za wczesne wstawanie zapraszamy dzieci po Mszy roratniej do Domu Parafialnego na herbatkę i małe co nieco. Tematem tegorocznych rorat jest św. Józef.

 Zachęcamy rodziców by zaopatrzyli swoje dzieci w lampiony, których kilka sztuk pozostało w zakrystii. Wspomagamy tym zarazem rodzinę wielodzietną, która te lampiony rozprowadza.

 Jutro 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. Zapraszamy górników, emerytów i rencistów górniczych wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 9.00. Chcemy wspólnie podziękować św. Barbarze za wyproszone nam łaski i prosić o opiekę, i dalsze Boże błogosławieństwo w trudnej i niebezpiecznej pracy oraz w życiu codziennym. Zapraszamy brać górniczą w mundurach galowych, poczty sztandarowe. Ustawimy się przy zakrystii by potem przejść procesyjnie do kościoła. Niestety z powodu małej liczby chętnych spotkanie barbórkowe przy stole organizowane przez Stowarzyszenie "Radoszowik" nie odbędzie się.

Wczoraj rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe. Na razie tylko w soboty i niedziele, po świętach każdego dnia. W tygodniu od godz. 10.00 a w niedziele o 13.00. Zachęcamy do pięknego zwyczaju przychodzenia na mszę św. w dniu w którym mamy kolędę, aby jeszcze lepiej przeżyć w naszych domach wizytę Chrystusa, którego reprezentuje kapłan. Ofiary kolędowe chcemy przeznaczyć na wykonanie nowych organów do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 Ze względu na kolędy nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w soboty. Spowiedź w tym dniu też będzie później.

Dziś na kolędę idzie Ks. Wikary na ul. Ustronna od P. Obstój nr 3 do P. Wojtoń nr 34b

W następną sobotę Ks. Proboszcz-: ul. Św. Jacka nr 67 do nr 77, ul. Radoszowska od P. Szlachta nr 133

do P. Śmieja nr 179a  i Ks. Wikary ul. Radoszowska od nr 125 do nr 70

W przyszłą niedzielę Ks. Wikary- ul. Semana od nr 27 do nr 2, ul. Racławicka od P. Mosler nr 86a do P. Czajka nr 31

 Prosimy tego nie traktować jako zobowiązanie ale tak jak w poprzednich latach bylibyśmy z księdzem wikarym bardzo wdzięczni- jeśli to możliwe- gdyby, ktoś z parafian posiadających samochód z danej trasy kolędowej po nas przyjechał na probostwo jakieś 20 minut wcześniej. Bóg zapłać za zrozumienie.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to święto nakazane niemniej jednak zapraszamy na msze o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Rorat w tym dniu nie będzie ale zapraszamy dzieci szczególnie na godz. 17.00. Na tej mszy Dzieci Maryi z okazji ich święta patronalnego, otrzymają medaliki. Po mszy spotkanie rodziców i dzieci Maryi w salce Domu Parafialnego.

Przedświąteczny objazd chorych w czwartek 14 grudnia– chorzy z ulic po stronie kościoła i w piątek 15 grudnia – chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

Młodzież oazowa tak jak co roku będzie sprzedawać piernikowe mikołaje. Można je zakupić dziś po każdej mszy świętej. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie całorocznej działalności i letnich rekolekcji. Bóg zapłać za włączenie się w tą akcje.

 W zakrystii można już nabyć opłatki świąteczne duże i małe oraz świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świec 5 złotych małe 12 zł duże. Część ofiar będzie przeznaczona na cele charytatywne w naszej parafii.

Zbliżają się powoli święta. Dobrą propozycją pod choinkę może być monografia naszej parafii, którą można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej

 W "Gościu Niedzielnym" m. in. o pokoleniu smartfona, o odkrywaniu na nowo św. Józefa, o sprinterze, który nie biegał w niedzielę. "Gość" w odnowionej szacie graficznej. Zachęcamy do lektury. Dziś też ukazał się nowy numer "Spektrum" z drugą częścią kolędy.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Stanisława Szmelich, w piątek Agnieszkę Misterek. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Pozostaw odpowiedź