Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.-25.02.2024 r.

Kolekta dzisiejsza  to jałmużna postna. Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny- Ad Gentes.

 

Dziś rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy wśród nas Piotra Kemnitz ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, który podjął się trudu prowadzenia rekolekcji w tym roku. Życzymy asystencji Ducha Świętego i opieki naszego patrona św. Jacka a z naszej strony na liczny udział nas parafian w tych ćwiczeniach duchowych. W niedzielę jak i w tygodniu na każdej mszy św. nauki ogólne. Nauki stanowe: dziś młodzież (obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obowiązkowa!) o godz. 17.00 czyli po Mszy św. wieczornej, w poniedziałek kobiety, we wtorek mężczyźni po mszy o godz. 18.00. W środę o godz. 10.00 Msza św. za chorych i seniorów z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Prosimy o dowiezienie naszych parafian na tę mszę. Od poniedziałku do środy będą się też w naszym kościele odbywały rekolekcje szkolne dla dzieci z naszych szkół. W środę zostanie zebrana kolekta dla ks. Piotra jako podziękowanie za trud prowadzenia tegorocznych rekolekcji.

 

Dziś też obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie ekspiacyjnym za grzechy pijaństwa w ramach pierwszego w tym Wielkim Poście nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Zapraszamy wiernych do udziału również w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa.

 

W czwartek 22 lutego przypada 102 rocznica poświęcenia naszego kościoła czyli tzw. kiermasz. Uroczystość przenosimy jednak na niedzielę. Msza św. dziękczynna z tej okazji o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

W czwartek też- tym razem rano o 8.30- comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku i relikwiach z tyłu kościoła.

 

Również w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele, kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Wczesnej i I Komunii Św.

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 3 zapraszają przyszłych pierwszoklasistów na Drzwi Otwarte w środę 21 lutego (środa) od godz. 16.00 do 18.00. Przygotowano atrakcje dla przyszłych uczniów i ich rodziców.

 

Również Siostry Urszulanki z Rybnika zapraszają kandydatów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej na Dzień Otwarty 24 lutego (sobota) od godz. 10.00. Szczegóły w gablotce.

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00) zapraszamy parafian mieszkających na Szczerbickiej.

 

W najnowszym 'Gościu' in. naucz nas modlić się, gniew rolników, co to jest 'hub', dlaczego św. Jan nie wspomina o ustanowieniu Eucharystii. Jest też 'Mały Gość' z małym dodatkiem. Jest też ciągle dostępny dodatek 'Gość Extra' pt. 'Wielki Post z Pasją'- w cenie 14 zł. Należności za pisma prosimy składać do skarbonki umieszczonej w filarze przy wejściu.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Genowefę Matysiak. Wieczny odpoczynek…

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.-18.02.2024 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Kolekta za tydzień to jałmużna postna.

 

Spotkanie lektorów, kantorów, starszych ministrantów, szafarzy w poniedziałek po mszy wieczornej na probostwie.

 

W tym tygodniu środa popielcowa. Msze św. z posypaniem popiołem o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowujących się do I Komunii Św. Będzie miało miejsce poświęcenie świec komunijnych. To kolejny etap przygotowania do tego sakramentu. Przed kościołem- na prośbę naszego Arcybiskupa- zbiórka pieniężna na rzecz Ukrainy.

 

Od środy popielcowej rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, który potrwa do Wielkiego Czwartku. Przypominamy o czwartym przykazaniu kościelnym, które mówi o powstrzymywaniu się w okresie pokuty od udziału w zabawach. Skorzystajmy w tym czasie z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 

W środę popielcową obowiązuje post tzw. jakościowy czyli od mięsa i ilościowy czyli jeden posiłek do syta, inne posiłki w mniejszej ilości. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

Zachęcamy też wiernych do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku Łukasz Zagórski- wikariusz z Orłowca. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15. Można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecali w czasie tego nabożeństwa.

 

Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Księga Trzeźwości wystawiona jest z tyłu Kościoła. Zachęcamy do wpisywania swej abstynencji od alkoholu w okresie Wielkiego Postu.

 

Nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy już za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Piotr Kemnitz- Misjonarz Świętej Rodziny. W gablotce można już zapoznać się z planem rekolekcji.

Już dziś zapraszamy młodzież, a w sposób szczególny przygotowujących się do bierzmowania, za tydzień w niedzielę na spotkanie z rekolekcjonistą w ramach rekolekcji po mszy wieczornej!

 

Dobrym przygotowaniem do rekolekcji będzie tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym przypadku będzie ono od czwartku do soboty. Plan adoracji wg ulic i grup parafialnych wywieszony jest w gablotce. Prosimy w miarę możliwości dostosować się do tych godzin, aby zawsze ktoś był przed Najświętszym Sakramentem.

 

I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

 

W piątek o godz. 15.00 w kościele koronka i krótkie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

Zapraszamy na spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła również w piątek 16 lutego o godz. 19.00, które poprowadzi Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji. Wcześniej, bo o 18.00 msza św. z okazji 8 rocznicy działalności Grupy.

 

W sobotę o godz. 17.00 tym razem w salce Domu Parafialnego nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 

W najbliższą sobotę ze względu na 40-godzinne nabożeństwo nie będzie sprzątania kościoła przez parafian wg harmonogramu ulic. Bóg zapłać Paniom Wiolecie i Henryce, które posprzątały kościół w sobotę.

 

W najnowszym 'Gościu' in. popiół wskaże drogę, wstrząsająca prawda o handlu ludźmi, groźne pomysły minister edukacji, jak powstało państwo Watykan. Dziś też dodatek 'Gość Extra' pt. 'Wielki Post z Pasją'- w cenie 14 zł. Jest jeszcze czasopismo 'Trwajcie w miłości'.

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

Czwartek, 15 lutego godz. 18.00 Za ++ parafian:

Martę i Karola Kubica, córkę, zięcia i dzieci, Irmgardę Szczyra, córkę Gabrielę, Dorotę Kraj i Krystynę Kubik;

Emilię i Stanisława Tarabura, Czesławę i Kazimierza Rachniowski, Jerzego Rachniowski, Marię i Roberta Nowak, Anielę Rojek, pokrewieństwo Hink, Tarabura, Rachniowski;

Edwarda Wieczorek w II rocznicę śmierci, rodziców i teściów;

rodziców Alojzję i Wiktora Dunkiel, Konstantynę i Konrada Pluta, dusze w czyśćcu cierpiące, sąsiadów;

Helenę Dudzik na pamiątkę urodzin;

Bogusława Niksza, żonę Małgorzatę, rodziców i teścia;

Izabelę Tront, córkę Annę Guzdek;

Andrzeja Rajwa w IV rocznicę śmierci;

rodziców i teściów Marię i Alojzego Lepiarczyk, Elfrydę i Maksymiliana Wieczorek, dziadków z obu stron;

Henryka Kuśka, rodziców Emę i Jerzego, Marię i Franciszka Piechaczek, szwagra Mariana Golec;

Gertrudę i Emanuela Wawrzyńczyk, Marię i Jana Pakura;

Krystynę i Antoniego Cichecki na pamiątkę urodzin;

Marię i Franciszka Lis, Wandę i Antoniego Jona, Zygfryda i Annę Widera, zmarłych z rodziny Wojaczek , Jona, Widera, Mojżesz, Lis, Grzenia, Franiczek i znajomych oraz sąsiadów;

Bronisława Sosna, rodziców Józefa i Bronisławę, teściów Jana i Marię Łach;

Halinę Francuz, rodziców i teściów;

Elżbietę Miemiec, Bogusławę Miemiec w II rocznicę śmierci;

Walentego Misala w kolejną rocznicę śmierci;

Jerzego Drabiniok w kolejną rocznicę śmierci;

Eryka Wawrzyńczyk w X rocznicę śmierci;

Zofię Ryszka- na pamiątkę urodzin, męża Brunona, ojca Józefa Dudziak;

Zdzisławę Cieśla w VII rocznicę śmierci, Marię i Jadwigę Grygel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W RAMACH CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA WEDŁUG ULIC I GRUP PARAFIALNYCH

15.02-17.02.2024 r.

15 luty- Czwartek:

10.00-11.00 Grupa Nowej Ewangelizacji oraz ulice: Tuwima, Szybowa, Niwki, Rozstajna

11.00-12.00 Zespół Charytatywny oraz ulice: Obywatelska, Pietrzkowicka, Polna, Radosna,  

                    Racławicka,

12.00-13.00 Parafialna Rada Duszpasterska oraz ulice: Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska,

13.00-14.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice: Żytnia, Urbana, Korfantego, Mojżesza,

14.00-15.00 Odnowa w Duchu Świętym oraz ulice:  Św. Jacka, Kordeckiego, Krzywa ,

                     Krzywoustego, Radoszowska,

15.00-16.00 Dzieci Maryi, Ministranci, Rodzina Radia Maryja, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice:

                    Batorego, Barwna, Broniewskiego, Dąbrowy, Raciborska,

16.00-17.00 Oaza Rodzin, Rycerze Kolumba oraz ulice: Szczerbicka, Wspólna, Frontowa,

17.00-18.00 Legion Maryi, Żywy Różaniec, młodzież przygotowująca się do bierzmowania

                    oraz ulice: Semana, Sportowa, Staromiejska, Szafranka,

16 luty- Piątek:

08.30-09.00 Uczestnicy Mszy św.

09.00-10.00  Legion Maryi oraz ulice: Krzywoustego, Mojżesza, Narcyzowa, Niewiadomska,

                     Niwki,

10.00-11.00 Odnowa w Duchu Świętym oraz ulice: Pietrzkowicka, Polna, Raciborska,

                     Racławicka, Korfantego,

11.00-12.00  Parafialna Rada Duszpasterska, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice: Rozstajna,

                     Staromiejska, Żytnia, Kordeckiego,

12.00-13.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ulice: Szafranka, Szczerbicka, Szybowa,

                    Wspólna, 

13.00- 14.00 Zespół Charytatywny oraz ulice: Batorego, Św. Jacka, Dąbrowy, Frontowa,

14.00- 15.00 Żywy Różaniec, Rodzina Radia Maryja oraz ulice: Krzywa, Radosna, Mruli,

15.00-16.00 Oaza Rodzin, Rycerze Kolumba oraz ulice: Obywatelska, Sportowa, Semana,  

                    Barwna, Broniewskiego,

16.00-17.00 Dzieci Maryi, Ministranci, młodzież przygotowująca się do bierzmowania

                     oraz ulice: Radoszowska, Urbana, Tuwima,

 

17 luty- Sobota:

09.00-10.00 Legion Maryi oraz ulice: Batorego, Barwna, Kordeckiego, Obywatelska, Św. Jacka

10.00-11.00 Odnowa w Duchu Świętym, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice: Semana,

                     Szczerbicka, Krzywa, Urbana, Tuwima,

11.00-12.00 Żywy Różaniec oraz ulice: Mruli, Niwki, Szybowa, Żytnia, Radosna,

12.00-13.00 Grupa Nowej Ewangelizacji, Zespół Charytatywny oraz ulice: Pietrzkowicka,

                     Polna, Raciborska, Mojżesza,

13.00- 14.00 Parafialna Rada Duszpasterska oraz ulice: Szafranka, Racławicka, Staromiejska,

14.00- 15.00 Oaza Rodzin oraz ulice: Narcyzowa, Broniewskiego, Korfantego, Rozstajna

15.00-16.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rodzina Radia Maryja oraz ulice: Niewiadomska,  

                    Frontowa, Sportowa,

16.00-17.00 Dzieci Maryi, Ministranci, Rycerze Kolumba oraz ulice: Krzywoustego,    

                    Wspólna, Dąbrowy, Radoszowska,

17.00-18.00 Adoracja rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz  

                    bierzmowania.

 

 

 

 

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18.02. – 21.02.2024 r.

 

18.02 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

7.00       Msza Św. nauką ogólną

9.00       Msza Św. z nauką ogólną

11.00    Msza Św. z nauką ogólną

15.15    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  

16.00   Msza Św. z nauką ogólną

               Po Mszy Św. nauka stanowa dla młodzieży+ kandydaci do bierzmowania

 

19.02  – PONIEDZIAŁEK, II DZIEŃ REKOLEKCJI

 8.00          Msza Św. z nauką ogólną.

12.30       Rekolekcje szkolne- klasy I-IV

14.00       Rekolekcje szkolne - klasy V-VIII

18.00      Msza Św. z nauką ogólną

                  Po Mszy Św. nauka stanowa dla kobiet

 

20.02 – WTOREK, III DZIEŃ REKOLEKCJI

 8.00      Msza Św. z nauką ogólną

12.30       Rekolekcje szkolne- klasy I-IV

14.00       Rekolekcje szkolne - klasy V-VIII

18.00       Msza Św. z nauką ogólną

                   Po Mszy Św. nauka stanowa dla mężczyzn

 

21.02 – ŚRODA,  ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

 8.00     Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji

10.00    Msza Św. dla chorych i starszych parafian z udzielaniem sakramentu     

                chorych i błogosławieństwem lourdzkim

13.00     Msza św. na zakończenie rekolekcji szkolnych (klasy I-VIII)

17.30    Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00   Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie  

                 rekolekcji

 

30 minut przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Kemnitz MSF z Otwocka

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.-11.02.2024 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

Wielkie Bóg zapłać parafianom, którzy tak licznie przyszli i pomogli w rozebraniu świątecznego wystroju w kościele!

 

Ze względu na ferie zimowe nie będzie Mszy św. rano w poniedziałek, w środę i czwartek a w piątek i wtorek wieczorem.

 

W poniedziałek we wspomnienie św. Agaty będziemy błogosławić chleb.

 

W piątek od godz. 19.00 do godz. 8.00 w sobotę- Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00)  zapraszamy parafian mieszkających na ul. Radoszowskiej (Piece), Batorego i Ustronnej. Bóg zapłać tym parafianom, którzy posprzątali kościół w sobotę.

 

W najnowszym 'Gościu' in. po co nam konsekrowani, odtwórca roli Jezusa z 'The Chosen' specjalnie dla 'Gościa', sądownictwo do remontu, pigułka 'po' czyli przed czym. Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum' a także nowy numer czasopisma 'Trwajcie w miłości' w cenie 10 zł.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w piątek Edytę Kupczyk. Wieczny odpoczynek…

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.-04.02.2024 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

Witamy Sławomira Stawickiego- oblata pracującego na Ukrainie. Wygłasza dziś słowo Boże a przed kościołem można wspomóc finansowo prowadzoną tam przez niego działalność duszpasterską.

 

Dziś o godz. 15.00 na zakończenie okresu kolędowania Grupa Nowej Ewangelizacji wraz z zespołem serdecznie zaprasza do naszego kościoła na spotkanie kolędowe 'Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi'.

 

Ze względu na rozpoczynające się ferie zimowe nie będzie Mszy św. rano w poniedziałek, w środę i czwartek a we wtorek wieczorem.

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi.

 

W I czwartek po Mszy św. wieczornej Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi tradycyjnie Odnowa w Duchu Św. Adoracja zakończy się indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim.

 

W piątek tj. 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu następuje błogosławieństwo gromnic. Prosimy o przyniesienie świec. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Z tej okazji kolekta na zakony kontemplacyjne.

 

W I piątek- ze względu na ferie zimowe- nie ma specjalnej mszy dla dzieci i młodzieży ale zapraszamy je w tym dniu do spowiedzi od godz. 17.00.

 

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 Msza św. z medytacją. Objazd chorych od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

 

Także w sobotę 3 lutego na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozbiórce wystroju świątecznego kościoła.

 

W związku z powyższym w najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy wyjątkowo na godz. 13.00 parafian zamieszkujących Tuwima i Broniewskiego. Bóg zapłać tym parafianom, którzy posprzątali kościół w sobotę.

 

Również w sobotę z okazji wspomnienia św. Błażeja biskupa i męczennika, po mszy św. będziemy udzielać specjalne błogosławieństwo, które ma nas uchronić przed chorobami gardła.

 

Znamy już jest termin bierzmowania naszej młodzieży. Sakramentu tego udzieli Ks. Abp Senior Wiktor Skworc we wtorek 28 maja na mszy św. o godz. 16.00.

 

Przypominamy, że w przedsionku kościoła można zaznajomić się z wolnymi intencjami mszalnymi na 2024 rok.

 

Tydzień temu zakończyliśmy kolędę. Jako Wasi duszpasterze chcemy parafianom serdecznie podziękować za życzliwe przyjmowanie nas w Waszych domach. Szczególne „Bóg zapłać” tym rodzinom, które ugościły nas obiadem, kolacją czy kawą a także za przywożenie i odwożenie nas z kolędy. Za uwagi krytyczne, pochwały, dyskusje, nowe pomysły po prostu za zainteresowanie się sprawami naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za złożone z tej okazji ofiary pieniężne. To dzięki Wam funkcjonuje nasza parafia.

Spośród 1958 rodzin naszej parafii kolędę przyjęło w tym roku 1501 rodzin co stanowi 77% ogółu.

 

W najnowszym 'Gościu' in. czy w polskich szkołach katecheza przetrwa, czy ryzyko ataku Rosji na Polskę jest realne, bilans ubiegłego roku: 5 tysięcy zabitych za wiarę.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Danutę Koszera. Wieczny odpoczynek…

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 21.01.-28.01.2024 r.

Dziś Niedziela Słowa Bożego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

Dziś też kolęda dodatkowa od godz. 13.00.

 

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo o Jedność Chrześcijan.

 

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. jutro tj. w poniedziałek 22 stycznia po wieczornej mszy w kościele.

 

Wcześniej bo o 17.30 nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

W czwartek różaniec o 17.30 poprowadzą Rycerze Kolumba-zapraszamy szczególnie mężczyzn. Po mszy spotkanie grupy w salce biblioteki.

 

Zapraszam ministrantów z rodzicami w sobotę 27 stycznia na godz. 19.00 do Radoszowika na wspólne kolędowanie i podsumowanie kolędy (Opiekun ministrantów).

 

Za tydzień Grupa Nowej Ewangelizacji wraz z zespołem na zakończenie okresu śpiewania kolęd zaprasza parafian do naszego kościoła w niedzielę 28 stycznia o godz. 15.00 na spotkanie pt. 'Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi'.

 

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi o. Sławomir Stawicki- oblat pracujący w Ukrainie. Przed kościołem będzie można wspomóc finansowo prowadzoną tam przez niego działalność duszpasterską.

 

Ksiądz wikary i proboszcz mogą odprawić msze św. poza parafią w czasie swoich ferii zimowych, które rozpoczynają się za tydzień. Intencje można zamawiać bezpośrednio u kapłanów.

 

W przedsionku kościoła i gablotkach można też zaznajomić się z wolnymi intencjami mszalnymi na 2024 rok.

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00)  zapraszamy parafian zamieszkujących ul. Raciborską od ul. Szczerbickiej do Orłowca- obydwie strony. Bóg zapłać tym parafianom, którzy posprzątali kościół w sobotę.

 

W najnowszym 'Gościu' in. demokracja na wirażu, kogo można błogosławić, czy umieszczenie rodzica w placówce opiekuńczej narusza czwarte przykazanie, co to jest 'homo sovieticus'. Jest też 'Mały Gość' z dodatkiem na ferie 'Guzik z Pętelką'.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Krystynę Korbel, w czwartek Lieselotte Malkowski, w piątek Jakuba Palichleb i Dorotę Janosz. Wieczny odpoczynek…

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 14.01.-21.01.2024 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na archidiecezję.

 

To już ostatni tydzień odwiedzin kolędowych. Dziś od godz. 13.00- Ks. Wikary-  ul. Pietrzkowicka od nr 1 do nr 14, ul. Niwki od nr 1. Prosimy zaznajomić się z pozostałym planem kolędy.                                                                                                                                                    

 

Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w swoim czasie, za tydzień w niedzielę 21 stycznia od godz. 13.00. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 

W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo o Jedność Chrześcijan.

 

W środę po rannej mszy (8.30) nabożeństwo do św. Jacka.

 

W piątek Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich po mszy wieczornej o godz. 19.00 na kolejne spotkanie na adoracji i modlitwie.

 

Za tydzień trzecia niedziela zwykła obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego.

 

Również w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie nasze babcie i dziadków z racji przypadającego ich święta. Naszym seniorom zaśpiewa na tej mszy św. chór 'Hiacyntus'.

 

Nastąpiła zmiana terminu spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Spotkanie odbędzie się nie 25 stycznia ale wcześniej tj. w poniedziałek 22 stycznia po wieczornej mszy w kościele.

 

To dopiero za dwa tygodnie ale już dziś Grupa Nowej Ewangelizacji wraz z zespołem na zakończenie okresu śpiewania kolęd zaprasza parafian do naszego kościoła w niedzielę 28 stycznia o godz. 15.00 na spotkanie pt. 'Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi'.

 

Organizatorzy akcji 'Paczuszka dla maluszka'- Fundacja Małych Stópek oraz siostry Franciszkanki z Krzyżanowic serdecznie dziękują wszystkim za złożone dary.

 

W przedsionku kościoła i gablotkach można zaznajomić się z wolnymi intencjami mszalnymi na 2024 rok.

 

Stowarzyszenie 'Radoszowik' zaprasza na tradycyjne kolędowanie w czwartek 18 stycznia o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Cena 10 zł (kawa, ciastko). Zapisy u Pani Iwony Szulc z 'Radoszowika' (tel. 604513702)

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00)  zapraszamy parafian zamieszkujących ul. Raciborską od kościoła do ul. Szczerbickiej- obydwie strony. Bóg zapłać tym parafianom, którzy posprzątali kościół w sobotę.

 

W najnowszym 'Gościu': Jak finansować Kościół, TVP: czy są szanse na uzdrowienie, chaos w prawie nie rozwiąże kryzysu.

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 07.01.-14.01.2024 r.

Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta na potrzeby parafii

 

Zapraszamy dziś na godz.15.00 na Jasełka, które przedstawią dzieci z naszej szkoły podstawowej nr 23.

 

Kolejny tydzień odwiedzin kolędowych. Dziś od godz. 13.00- Ks. Wikary- ul. Radoszowska od nr 2, ul. Szczerbicka od nr 90 do nr 58, ul. Mruli do nr 4.

Prosimy zaznajomić się z pozostałym planem kolędy.                                                                                                    

 

Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w swoim czasie, za dwa tygodnie - w niedzielę 21 stycznia. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

 

Ze względu na kolędy msze św. od poniedziałku do piątku tylko o godz. 8.00.

 

Pragniemy serdecznie podziękować członkom 'Żywego Różańca' za ofiarę w wysokości 3000 zł na nowe tabernakulum do naszego kościoła.

 

Dziś również będzie można wesprzeć po mszach św. budowę nowego kościoła na ul. Wrębowej w Rybniku-Niedobczycach przez zakup specjalnych świec.

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00)  zapraszamy parafian zamieszkujących ul. Raciborską ale tę część, która zaczyna się od lasu do kościoła- obydwie strony. Bóg zapłać tym parafianom, którzy posprzątali kościół w piątek.

 

W najnowszym 'Gościu': Media publiczne-awantura z polityką w tle, 'Fiducia supplicans'- na co (nie) godzi się papież, czerwona linia anarchii.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w piątek- Joachima Marona. Wieczny odpoczynek…

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.-07.01.2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta na potrzeby archidiecezji.

 

Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

Dziś też ostatni dzień roku 2023. Zapraszamy wiernych na uroczyste nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne z rocznym podsumowaniem bezpośrednio po mszy wieczornej czyli ok. godz. 17.00.

 

Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w ostatnim dniu roku odmówi pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum laudamus”.

 

Od godz. 20.00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich chętnych, by pobyć z Panem Jezusem w tych ostatnich godzinach starego roku. Adorację zakończymy po modlitwie wspólnej z parafianami w pierwszych minutach nowego roku uroczystym błogosławieństwem.

 

W Boże Narodzenie zakończył się czas modlitw za życie poczęte czyli tzw. duchowa adopcja. Bóg zapłać tym parafianom, którzy podjęli trud codziennej modlitwy.

 

Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia w Nowy Rok czyli jutro Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wieczór uwielbienia z czuwaniem przy żłóbku, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem lourdzkim, w najbliższy czwartek 4 stycznia. Rozpoczęcie po mszy wieczornej czyli ok. 18.30.

 

W sobotę (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Jest to zarazem jedno ze świąt nakazanych z obowiązkiem uczestniczenia we mszy św. przez wiernych. W ten dzień poświęcimy kadzidło i kredę. To także Misyjny Dzień Dziecka. Msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misji.

 

Zapraszamy w tym dniu wszystkich parafian na Orszak Trzech Króli ulicami naszego miasta. Nasza parafia to Orszak króla Melchiora . Reprezentujemy kontynent Afryki, a kolorem rozpoznawczym jest niebieski dlatego prosimy przebrać się na ten kolor. Gromadzimy się na parkingu przy „Rafie” o godz. 14:00. Tutaj otrzymamy balony i korony. O 14.30 wyruszymy na parking przy RCK Feniks gdzie połączymy się z pozostałymi rydułtowskimi parafiami a potem ruszymy na Rynek. Rodziców zachęcamy aby przebrać dzieci do postaci związanych z historią o Bożym Narodzeniu.

 

W pierwszą sobotę czyli 6 stycznia zapraszamy czcicieli Maryi na różaniec wynagradzający tym razem o 6.30 a potem mszę z medytacją o 7.00.

 

Odwiedziny kolędowe kontynuujemy od wtorku 2 stycznia. Przypominamy, że w dni robocze chodzimy od 15.00. Prosimy zaznajomić się z planem kolędy.

 

Kolęda dodatkowa dla parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin duszpasterskich w swoim czasie w niedzielę 21 stycznia od godz. 13.00. Zapisy w zakrystii.

 

Ze względu na kolędy msze św. we wtorek i środę tylko o godz. 8.00.

 

Za tydzień o godz. 15.00 dzieci z naszej szkoły podstawowej nr 23 przedstawią Jasełka. Serdecznie zapraszamy.

 

Już tylko do wtorku 2 stycznia można składać dary na charytatywną akcję 'Paczuszka dla maluszka'.

 

W Uroczystość Trzech Króli oraz w przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć po mszach św. budowę nowego kościoła na ul. Wrębowej w Rybniku-Niedobczycach przez zakup specjalnych świec.

 

Wyjątkowo w najbliższy piątek do sprzątania kościoła na godz. 9.00 zapraszamy parafian z Szafranka. Bóg zapłać tym parafianom, którzy posprzątali wczoraj kościół.

 

W gablotce można zaznajomić się z harmonogramem sprzątania wg ulic do końca kwietnia.

 

Ukazał się styczniowy numer gazetki 'Spektrum'.

 

W roku 2024: środa popielcowa przypadnie 14 lutego, Wielkanoc- 31 marca, Boże Ciało- 30 maja. Kiermasz czyli Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła będziemy obchodzili 25 lutego, rekolekcje dla dorosłych 18-21 lutego, dla dzieci 19-21 lutego, Droga Krzyżowa ulicami parafii 22 marca, Pierwsza Komunia św. przypadnie w naszej parafii 19 maja, nasz odpust parafialny 11 sierpnia.

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego nowego 2024 roku!

 

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2023/2024  

 

 1. stycznia – wtorek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz-  ul. Raciborska od nr 617 do nr 543

Ks. Wikary-        ul. Semana od nr 27 do nr 2, ul. Racławicka od nr 86a do nr 31

 

 1. stycznia – środa – godz. 15.00

Ks. Proboszcz i Ks. Wikary- ul. Frontowa od nr 4 do nr 5

 

 1. stycznia – czwartek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz-    ul. Staromiejska od nr 4 do nr 24, ul. Frontowa od nr 47 do nr 25

 

 1. stycznia – piątek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz i Ks. Wikary- ul. Frontowa od nr 105 do nr 45

 

 1. stycznia – sobota – godz. 13.00

Ks. Wikary- ul. Krzywoustego od nr 37 do nr 69k

 

 1. stycznia – niedziela – godz. 13.00

Ks. Wikary- ul. Radoszowska od nr 2, ul. Szczerbicka od nr 90 do nr 58, Mruli do nr 4

 

       8. stycznia – poniedziałek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz-   ul. Korfantego 5, 3 i 1

 

 1. stycznia – wtorek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz-    ul. Raciborska od nr 511, ul. Wspólna, ul. Raciborska do nr 481

Ks. Wikary-       ul. Ustronna od nr 3 do nr 34b

 

 1. stycznia – środa – godz. 15.00

Ks. Proboszcz- ul. Szczerbicka 1a, ul. Raciborska od nr 539g do nr 515

Ks. Wikary- ul. Szczerbicka od nr 3 do nr 16, ul. Rozstajna od nr 3b do nr 31

 

 1. stycznia – czwartek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz- ul. Św. Jacka nr 67 do nr 77, ul. Radoszowska od nr 133 do nr 181

 

 1. stycznia – piątek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz i Ks. Wikary-  ul. Niewiadomska, ul. Krzywa, ul. Żytnia do nr 1

 

 1. stycznia – sobota – godz. 10.00

Ks. Proboszcz-    ul. Pietrzkowicka do nr 16

Ks. Wikary-        ul. Raciborska od nr 408 do nr 379g

 

 1. stycznia – niedziela – godz. 13.00

Ks. Wikary-  ul. Pietrzkowicka od nr 1 do nr 14, ul. Niwki od nr 1

 

 1. stycznia- poniedziałek - godz. 15.00

Ks. Proboszcz- ul. Obywatelska, ul. Radosna, ul. Radoszowska

 

 1. stycznia- czwartek- godz. 15.00

Ks. Proboszcz-    ul. Raciborska od nr 372 do nr 292

 

 1. stycznia- piątek - godz. 15.00

Ks. Proboszcz- ul. Sportowa od nr 20, ul. Batorego, ul. Sportowa do nr 79

 

 1. stycznia- sobota- godz. 10.00

Ks. Proboszcz-   ul. Szczerbicka od nr 48 do nr 21

Ks. Wikary-         ul. Mojżesza od nr 8 do nr 61

 

 1. stycznia – niedziela – godz. 13.00

Ks. Wikary- KOLĘDA DODATKOWA

 

 

Harmonogram sprzątania wg ulic 2024 rok (sobota godz. 9.00).

 

5 styczeń (piątek)- ul. Szafranka

 

13 styczeń- ul. Raciborska od Rybnika do kościoła- obydwie strony

 

20 stycznia- ul. Raciborska od kościoła do ul. Szczerbickiej- obydwie strony

 

27 stycznia- ul. Raciborska od ul. Szczerbickiej do Orłowca- obydwie strony

 

3 luty- ul. Tuwima i Broniewskiego

 

10 lutego- ul. Radoszowska (Piece), Batorego i Ustronna

 

17 lutego- ul. Szczerbicka- numery parzyste

 

24 lutego- ul. Szczerbicka- numery nieparzyste

 

2 marca- ul. Barwna i Urbana

 

9 marca- ul. Polna i Szybowa

 

16 marca- ul. Radoszowska - numery nieparzyste

 

23 marca- ul. Radoszowska - numery parzyste

 

30 marca- ul. Krzywa i Żytnia

 

6 kwietnia- ul. Św. Jacka- numery nieparzyste

 

13 kwietnia- ul. Św. Jacka- numery parzyste

 

20 kwietnia- ul. Semana i Racławicka

 

27 kwietnia- ul. Sportowa

 


Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.-31.12.2023 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Kolekta w Nowy Rok na WŚSD.

 

Gratulujemy naszym dzieciom- a było ich 29- którzy ani razu nie opuścili rorat za wytrwałość i piękne przygotowanie do Bożego Narodzenia. Bóg zapłać rodzicom, dziadkom, którzy z nimi przychodzili na roraty. Paniom Bogusławie i Iwonie z 'Radoszowika' Bóg zapłać za poranne herbatki dla dzieci a samemu Stowarzyszeniu za pokrycie kosztów.

 

Dziś IV niedziela Adwentu z zarazem Wigilia. Zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 23.30, które poprowadzi Grupa Nowej Ewangelizacji. Pasterka o godz. 24.00 w intencji parafian. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Według obowiązujących przepisów kościelnych w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tym bardziej, że jest to niedziela. Jednakże biskupi polscy zachęcają do niej ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w naszym kraju. Można zabrać na stół wigilijny światło z Betlejem.

 

Spowiedź dzisiaj przed mszami świętymi oraz od 13.00 - 15.00.

 

Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego-Tajemnica Wcielenia Syna Bożego.

 

Zapraszamy na świąteczne nieszpory kolędowe do naszego kościoła o godz. 15.00.

 

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 

W środę święto św. Jana Apostoła. Zgodnie z tradycją w ten dzień błogosławi się wino.

 

W czwartek, 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków. Msza święta wyjątkowo ze względu na naszych najmłodszych parafian o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, bo w tym dniu mogą otrzymać specjalne błogosławieństwo a także matki w stanie błogosławionym.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej. To zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy wiernych na uroczyste nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne z rocznym podsumowaniem po mszy wieczornej czyli ok. godz. 17.00.

 

O godz. 20.00 w niedzielę Sylwestrową zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament aż do północy. Zapraszamy wszystkich chętnych, by pobyć w ciszy z Panem Jezusem w tych ostatnich godzinach starego roku. Adorację zakończymy  uroczystym błogosławieństwem po wspólnej modlitwie z parafianami w pierwszych minutach nowego roku.

 

Odwiedziny kolędowe kontynuujemy po świętach czyli od środy. Przypominamy, że w tym roku zaczynamy w tygodniu o godz. 15.00. Jeżeli na daną kolędę zapisanych jest dwoje kapłanów to oznacza, że jeden z nich pójdzie od początku a drugi od końca aż do spotkania. Prosimy zaznajomić się z planem kolędy.

 

W środę, czwartek i piątek msze św.- ze względu na kolędę- tylko rano.

 

Tegoroczny wystrój świąteczny to zasługa wielu osób. Serdeczne: 'Bóg zapłać' przede wszystkim Panu kościelnemu Dariuszowi Kuczerze za koordynację wszystkich prac i czuwanie nad całością wystroju, Panom grabarzom, szafarzom, Rycerzom Kolumba, gospodyniom z probostwa, Paniom sprzątającym, Pani kwiaciarce, pozostałym parafianom i parafiankom, których nie sposób wszystkich wymienić- wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do Bożonarodzeniowego wystroju w naszym kościele.

 

Trwa charytatywna akcja 'Paczuszka dla maluszka'.

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00) zapraszamy parafian z Pietrzkowickiej. Bóg zapłać tym parafianom, którzy posprzątali wczoraj kościół.

 

W dwutygodniowym, świątecznym 'Gościu' przeczytamy m. in.: Bóg się rodzi… raczej nie w grudniu, o świętach w różnych krajach- m. in. w Kazachstanie- opowiada nasz ks. Dawid , jakie wydarzenia i procesy zdaniem redaktorów 'GN' wpływały na nasze życie i wybory w mijającym roku. Do Gościa został załączony dodatek- audiobook ks. Józefa Naumowicza- 'Narodziny Bożego Narodzenia'.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Erwina Piła, w czwartek Stefanię Gaszka. Wieczny odpoczynek…

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.-24.12.2023 r.

Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

Ostatni tydzień rorat. Msze św. od poniedziałku do czwartku rano o godz. 6.30 z herbatką i małym co nieco. Zakończymy w piątek o godz. 18.00. Wtedy też rozlosujemy 3 nagrody jakie ufundował nasz parafianin dla tych, którzy ani razu nie opuścili tegorocznych rorat. Prosimy te dzieci, by przyniosły już w czwartek rano do zakrystii plansze z obrazkami, abyśmy spisali nazwiska. Pozostałe dzieci też otrzymają nagrody. Parafianinowi, który ufundował nagrodę, a który pragnął pozostać anonimowy: serdeczne: Bóg zapłać!

 

Dziś kolęda od godz. 13.00:

Ks. Wikary ul. Kordeckiego od P. Kopka nr 39 do P. Ryszka nr 1, P. Nawrat.

Za tydzień w sobotę od 10.00:

Ks. Proboszcz: ul. Krzywoustego od P. Korbel nr 42d do P. Seidel nr 3

Ks. Wikary: ul. Urbana od P. Badura nr 6, ul. Barwna od nr 1 do P. Soroka nr 16a

 

We wtorek na 9.30 zapraszamy do kościoła parafian do dalszych pracach związanych z naszym wystrojem na Boże Narodzenie.

 

Przedświąteczny objazd chorych od godz. 9.00 w czwartek 21 grudnia– chorzy z ulic po stronie kościoła i w piątek 22 grudnia – chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

 

W piątek o godz. 17.30- nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

W przyszłą niedzielę Wigilia. Msze święte tylko o 7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma mszy o 16.00. W noc wigilijną w niedzielę zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 23.30, które poprowadzi Grupa Nowej Ewangelizacji. Pasterka o godz. 24.00 w intencji parafian. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Według obowiązujących przepisów kościelnych w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tym bardziej, że jest to niedziela. Jednakże biskupi polscy zachęcają do niej ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w naszym kraju.

 

Zachęcamy już teraz- by uniknąć kolejek- do spowiedzi przedświątecznej przed mszami świętymi.

 

Spowiedź do środy przed mszami świętymi. W czwartek i piątek rano do godz. 9.00, wieczorem od 17.00 do 18.00, w sobotę rano do godz. 9.30 i wieczorem od 16.00-18.00. W wigilię przed mszami oraz od 13.00 - 15.00.

 

Przypominamy o akcji 'Paczuszka dla maluszka' czyli artykułach dla dzieci i dorosłych. które składamy do koszyka obok choinki.

 

Dzisiaj po mszach św. przed kościołem strażacy z OSP Radoszowy będą sprzedawać kalendarze, które potem będzie jeszcze można nabyć w piekarni u Bobrzyka.

 

W zakrystii można otrzymać opłatki świąteczne i świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00) zapraszamy parafian z Obywatelskiej i Radosnej. Bóg zapłać tym parafianom, którzy posprzątali wczoraj kościół.

 

W 'Gościu' przeczytamy m. in.: czekając na nowonarodzonego, zdjęcia z 'Wujka', noc ciemna Kościoła, Pan 'Zrób to sam' oraz bezpłatny dodatek na finał adwentu z modlitwami na Wigilię. Jest też styczniowy numer 'Małego Gościa ' ze stajenką do złożenia dla dzieci i młodzieży.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Franciszek Rezner, w czwartek Marię Szłapka, a piątek Gertrudę Miliczek. Wieczny odpoczynek…

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII