Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.-08.10.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.

 

Dziś też rozpoczynamy miesiąc różańcowy-październik. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 15.30. Liczymy na udział szczególnie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Nabożeństwo różańcowe również w kaplicy św. Floriana w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30. Dzieci otrzymają dziś planszę (jeśli będzie potrzeba to można ją jeszcze otrzymać w poniedziałek), na którą będą nalepiać kolejne obrazki. Hasłem tegorocznych nabożeństw różańcowych jest 'Prośmy o pokój'- to zachęta by ofiarować różaniec o pokój w Ukrainie i innych miejscach na świecie ogarniętych wojnami. Na koniec października przewidziane są nagrody dla najgorliwszych dzieci.

 

Od poniedziałku będzie można zamawiać-w godzinach urzędowania kancelarii- msze św. na następny rok, najpierw jednak za żyjących-urodziny, jubileusze małżeńskie itd. dopiero w następnym tygodniu za zmarłych.

 

W I czwartek po Mszy wieczornej adoracja uwielbienia z błogosławieństwem lourdzkim, które poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere cultus'.

 

Spowiedź św. pierwszopiątkowa dla dzieci szkoły podstawowej od godz. 16.00. Natomiast o godz. 17.00 podczas mszy nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. To I etap przygotowania do tego sakramentu. Prosimy o indywidualny zakup różańców przez rodziców. Modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzą dzieci.

 

Całą młodzież naszej parafii zapraszamy w I piątek na spowiedź od godz. 18.30, a potem mszę św. o godz. 19.00. Obecność kandydatów przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania obowiązkowa.

 

W I sobotę miesiąca o 7.30 różaniec wynagradzający, o 8.00 msza św. z medytacją, na którą w sposób szczególny zapraszamy Róże Różańcowe.

 

Przypominamy o liście w zakrystii, na którą mogą się wpisywać grupy parafialne, które zechcą poprowadzić różaniec w październiku.

 

Przypominamy też, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii, mogą zanosić komunię św. do domów osobom starszym i chorym, które nie mogą przychodzić co niedzielę. Zapisy tych osób w zakrystii.

 

W sobotę 7 października organizatorzy zapraszają pracowników oświaty na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium w Piekarach Śląskich. Rozpoczęcie o godz. 11.00. Szczegóły w gablotce.

 

Na poniedziałkowym spotkaniu Rady Parafialnej zadecydowano, że ogólne zalecki, które są odczytywane przed mszą św. od dziś będą czytane w tygodniu tylko przed mszą poranną a w niedziele przed mszami o godz. 7.00 i 9.00. Ze względu na słabą frekwencję na piątkowych mszach św. dla dzieci zadecydowano tylko o jednej mszy szkolnej w każdy I piątek miesiąca.

 

Z ostatnich inwestycji została wykonana wentylacja w pomieszczeniu zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie dla agregatu prądotwórczego.

 

W najbliższą sobotę na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00) z własnym sprzętem- o ile to możliwe-zapraszamy do sprzątania parafian z ul. Kordeckiego. Podziękowania dla tych parafian, którzy przyszli i posprzątali nasz kościół wczoraj.

 

W 'Gościu' przeczytamy m. in. parafia ma przyszłość, jak rozpoznać obecność aniołów, profesor Antoni Kamiński o przyczynach głębokich podziałów w polskim społeczeństwie.

Jest też 'Mały Gość' dla dzieci i młodzieży z nalepką.

Ukazał się również nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.-01.10.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii a przed kościołem zbiórka na poszkodowanych w wyniku kataklizmów w Afryce Północnej.

 

Dziś też Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

 

Jutro w poniedziałek tj. 25 września w salce Domu Parafialnego po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie członków Rady Parafialnej.

 

W czwartek 28 września w kościele o 17.30 różaniec poprowadzą Rycerze Kolumba a po mszy w salce biblioteki spotkanie tej grupy.

 

W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki na ulicach miast świata będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Również w naszej parafii dołączamy się do tej akcji i o godz. 15.00 zapraszamy parafian na tę modlitwę na skrzyżowanie Raciborskiej i Tuwima przy krzyżu, obok stacji gazowej.

 

W piątek 29 września po mszy wieczornej w salce biblioteki odbędzie się spotkanie zelatorów czyli odpowiedzialnych za poszczególne Róże Różańcowe naszego Żywego Różańca.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy wiernych na pierwsze nabożeństwo różańcowe o 15.30. W tym roku chcemy mocno zachęcić dzieci do przychodzenia na różaniec a szczególnie te przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Będą rozdawane specjalne obrazki po każdym różańcu a na koniec października przewidziane są nagrody dla najgorliwszych.

 

W zakrystii jest już lista, na którą mogą się wpisywać grupy parafialne, które zechcą poprowadzić różaniec w październiku.

 

Panie w wieku od 50 do 69 lat zaprasza się na bezpłatne badania mammograficzne do mammobusu, który będzie ustawiony przy Bibliotece Publicznej w Rydułtowach (ul. Mickiewicza 33) w dniach 25-29 września. Szczegóły w gablotce i na ulotkach.

 

W związku z tym, że mamy nowego Nadzwyczajnego Szafarza Komunii, który może zanosić komunię do domów prosimy o zapisywanie w zakrystii na listę tych osób starszych i chorych, które nie mogą przychodzić co niedzielę do kościoła a chciałyby w tym dniu przyjąć komunię. Szafarze deklarują chęć przynoszenia komunii do ich domów.

 

W najbliższą sobotę na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00) z własnym sprzętem- o ile to możliwe-zapraszamy do sprzątania parafian z ul. Frontowej domy o numerach nieparzystych. Podziękowania dla tych parafian, którzy przyszli i posprzątali nasz kościół wczoraj. W gablotce można zapoznać się z harmonogramem sprzątania wg ulic do końca roku.

 

W 'Gościu' przeczytamy m. in. najważniejsza jest wierność- o kryzysie kapłańskim, epokowe zmiany w globalnej gospodarce, bp Kaczmarek- PRL-owska farsa procesu. Jest też nowy numer czasopisma 'Trwajcie w miłości' (dawniej 'Miłujcie się') w cenie 8 złotych.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Ewę Pluta

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.-24.09.2023 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień przed kościołem zbiórka na poszkodowanych w wyniku kataklizmów w Afryce Północnej.

 

Dziś też Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

 

O 30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Jacka.

 

Bóg zapłać około 40 parafianom, którzy na czele z ks. Arkadiuszem pielgrzymowali w ubiegłą niedzielę do Pszowa.

 

W czwartek w kościele po wieczornej mszy św. pierwsze spotkanie rodziców, którzy zamierzają posłać w maju przyszłego roku swe dzieci do Wczesnej i I Komunii św.

 

W piątek o 17.30 przed ołtarzykiem św. Rity nabożeństwo.

 

Wyjątkowo również w piątek na probostwie po mszy wieczornej zapraszamy lektorów i kantorów, którzy dotychczas czytają i śpiewają, a także osoby, które pragną czytać Słowo Boże podczas Mszy św. na pierwsze po wakacjach spotkanie.

 

Przypominamy, że w następny poniedziałek tj. 25 września w salce Domu Parafialnego po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie członków Rady Parafialnej.

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach zaprasza na kurs „Zapytaj o wiarę”, który pomaga poukładać podstawowe wątpliwości dotyczące naszej wiary. Kurs organizowany jest przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej i rozpocznie się 26 września. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej parafii w Niedobczycach i na plakacie w gablotce..

 

W najbliższą sobotę na godz. 9.00 (jeśli będzie pogrzeb to na 10.00) z własnym sprzętem- o ile to możliwe-zapraszamy do sprzątania parafian z ul. Frontowej domy o numerach parzystych. Podziękowania dla parafian, którzy posprzątały nasz kościół wczoraj. W gablotce można zapoznać się z harmonogramem sprzątania wg ulic do końca roku.

 

W 'Gościu' przeczytamy m. in. wywiad z kardynałem Grzegorzem Rysiem, czy język mediów musi być tak brutalny oraz dodatek: 'Ku Kościołowi synodalnemu'.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Izabelę Kubik.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.-17.09.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

 

W dniu dzisiejszym ma miejsce doroczna pielgrzymka do Matki Boskiej w Pszowie. Łączymy się duchowo z naszymi pielgrzymami udającymi się do Matki Bożej Uśmiechniętej. Nie ma mszy w kaplicy.

 

Gościmy dziś w naszej parafii Tymoteusza- ekonoma Ojców Cystersów z Wąchocka. Przywiózł ze sobą kalendarze na nowy rok, które będzie można nabyć przed kościołem a także wygłosi Słowo Boże.

 

Bóg zapłać Panu Joachimowi Mołdrzykowi, Pani Małgorzacie Kubica z pozostałymi paniami w pięknych strojach z Koła Gospodyń Wiejskich, za uświetnienie naszych parafialnych dożynek. Bóg zapłać za koronę dożynkową, wieniec, kołocz i pozostałe dary, które przyozdobiły nasz ołtarz. Panu Bobrzykowi za dożynkowy chleb.

 

We wtorek obchodzimy– Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

 

W środę 13 września o godz. 19.30 przedostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski'. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej serdecznie zapraszamy. Nie ma mszy o 18.00.

 

W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy przynieść w tym dniu do kościoła krzyż, który wisi na ścianie w naszym mieszkaniu. Zostanie on jeszcze raz poświęcony. Będzie też to piękny wyraz naszej wiary w Jezusa Ukrzyżowanego dla naszego zbawienia. Zachęcamy do przyozdobienia krzyży przydrożnych.

 

Z okazji święta patronalnego Stowarzyszenia Dobrej Śmierci również w czwartek zapraszamy najpierw o 7.30 na Różaniec do Siedmiu Boleści NMP, o 8.00 na mszę św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci a potem do salki Domu Parafialnego na pierwsze po wakacjach spotkanie. Zapraszamy nowe osoby.

 

Przypominamy też, że w piątek 15 września zapraszamy młodzież klasy VIII szkoły nr 3 i uczących się poza parafią wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00. To pierwsze spotkanie w ramach przygotowania przyjęcia do sakramentu bierzmowania. Po mszy spotkanie z rodzicami.

 

Także w piątek o 19.00 comiesięczne modlitewne uwielbienie Jezusa w naszym kościele. Zapraszamy całe rodziny – organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Po modlitwie kawa i ciastko w Radoszowiku.

 

W sobotę o godz. 17.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 

W przyszłą niedzielę o 15.30 nabożeństwo do św. Jacka.

 

Z wielką radością chcieliśmy przestawić nowego parafianina z ul. Frontowej Pana Wojciecha Lassaka, który wyraził chęć posługiwania w naszym kościele jako Nadzwyczajny Szafarz Komunii św. Poprzednio posługiwał w kościele NSPJ w Boguszowicach. Życzymy pięknej służby w naszej wspólnocie.

 

Z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym zapraszamy na spotkania grup działających w naszej parafii. Chłopców po I Komunii do grona ministrantów. Dzieci Maryi zapraszają na spotkania w domu parafialnym dzieci od I klasy Szkoły Podstawowej. Terminy spotkań w gablotce.

 

To już ostatnie dni zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na naszym parkingu, która potrwa do czwartku 14 września do godz. 9.00.

 

Już dziś informujemy, że w poniedziałek 25 września odbędzie się w salce Domu Parafialnego spotkanie członków Rady Parafialnej.

 

Kontynuujemy naszą akcję sprzątania wg ulic. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 ( jeśli będzie pogrzeb to na 10.00) z własnym sprzętem- o ile to możliwe-zapraszamy do sprzątania parafian z ul. Broniewskiego. Wielkie Bóg zapłać za pozytywną odpowiedź parafian na tę potrzebę. Podziękowania dla parafian, którzy posprzątały nasz kościół wczoraj.

 

Dziś 100 stron na stulecie 'Gościa Niedzielnego'. Przeczytamy m. in. o gościach z 'Gościa', różne, wspomnienia, legendy, osobistości o 'Gościu' oraz dodatek o beatyfikowanej rodzinie Ulmów.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Władysławę Kimla i w piątek Franciszkę Dudzik.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.-10.09.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.

 

Dziś nasze parafialne dożynki. Chcemy na Mszach św. podziękować Bogu za Jego dary i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach.

 

Od jutra powracamy do starego porządku nabożeństw. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 18.00 a w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i w kaplicy o godz. 10.00.

 

Kancelaria czynna już normalnie tzn. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-9.00, natomiast po południu w poniedziałek i piątek w godzinach od 16.30-17.30.

 

Kończy się czas wypoczynku wakacyjnego. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Chcemy go rozpocząć Mszą św. nieco wcześniej niż zwykle bo o godz. 7.30. Zapraszamy dzieci z SP3 i 23, młodzież a także rodziców, nauczycieli i personel szkół. Pierwszoklasiści mogą przynieść do kościoła swoje rogi obfitości czyli 'tyty', które zostaną pobłogosławione.

 

W najbliższy piątek na mszę św. o godz. 18.00 również zapraszamy dzieci a szczególnie pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry z przyborami szkolnymi. Jak będzie wyglądało przygotowanie do I Komunii św. poinformujemy w późniejszym terminie. Ostateczną decyzję odnośnie mszy szkolnych w tym roku podejmiemy też po najbliższym spotkaniu Rady Parafialnej.

 

Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele jutro tj. w poniedziałek 4 września po Mszy św. wieczornej.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 19.00 Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym i zespół 'Vespere Cultus'

 

Już dziś informujemy, że w następny piątek 15 września zapraszamy młodzież klasy VIII szkoły nr 3 i uczących się poza parafią wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00. To pierwsze spotkanie w ramach przygotowania przyjęcia do sakramentu bierzmowania. Po mszy spotkanie z rodzicami.

 

Jak w każdy II piątek zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 8.00 w sobotę.

 

Za tydzień w niedzielę 10 września tradycyjna nasza piesza pielgrzymka do Pszowa. Wymarsz sprzed kościoła o godz. 8.00. Z tego też powodu nie będzie mszy św. w kaplicy św. Floriana.

 

Również za tydzień będziemy gościli w naszej parafii Tymoteusza- ekonoma Ojców Cystersów z Wąchocka. Przywiezie ze sobą kalendarze na nowy rok, które będzie można nabyć a także wygłosi Słowo Boże na wszystkich Mszach św.

 

Z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym zapraszamy na spotkania grup działających w naszej parafii. Terminy spotkań w gablotce.

 

Animatorki Dzieci Maryi serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spotkania Dzieci Maryi, które odbywają się w każdą sobotę w domu parafialnym o godz. 9.00. Czekamy też na kandydatów do Służby Ołtarza czyli ministrantów.

 

Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do 14 września godz. 9.00.

 

W związku z informacją sprzed tygodnia odnośnie powrotu do praktyki sprzątania przez parafian w soboty naszego kościoła ks. proboszcz prosi parafian zamieszkujących wymienione ulice o przyjście i pomoc w posprzątaniu świątyni. Prosimy w miarę możliwości przynieść swoje wiaderko, miotłę i szmatę. Rozpoczynać będziemy o godz. 9.00 (chyba, że będzie pogrzeb to godzinę później). By było bardziej sprawiedliwie czasem będzie to kilka krótkich ulic a czasem jedna dłuższa podzielona. W tym tygodniu 9 września na godz. 9.00 zapraszamy parafian zamieszkujących ulice Barwną, Batorego i Dąbrowy. Wkrótce pojawi się w gablotce terminarz z poszczególnymi ulicami. Z góry wyrażamy szczere podziękowania osobom, które się w to dzieło zaangażują.

 

W nowym 'Gościu Niedzielnym' in.: zaufać katechezie, czego nie rozumieją ekoaktywiści, powrót Imperium Zła, czy Bóg nie cieszy się ze sprawiedliwych?

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w piątek Tomasza Zaczek, w sobotę Marię Adamczyk.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.-03.09.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji- na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie krypty katedry.

 

Ks. Dawid Sładek serdecznie dziękuje za ofiary złożone tydzień temu na jego misję.

 

W czwartek 31 sierpnia zapraszamy w sposób szczególny mężczyzn na różaniec o 17.30, który poprowadzą Rycerze Kolumba. Po mszy spotkanie w salce biblioteki.

 

W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i na Eucharystię.

 

W I sobotę o godz. 7.30 różaniec wynagradzający i msza św. z medytacją o godz. 8.00. Objazd chorych dopiero za miesiąc.

 

Również w najbliższą sobotę o godz. 10.00 będzie miała miejsce msza św. rozesłania grup parafialnych w nowym roku duszpasterskim i katechetycznym. Prosimy o obecność na tej mszy św. członków grup działających w naszej parafii.

 

Za tydzień w niedzielę 3 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa. Chcemy podziękować Bogu za tegoroczne zbiory i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dary, które parafianie zechcą wcześniej przynieść do kościoła złożymy przed ołtarzem.

 

Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Katedrze katowickiej – Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

 

W tym tygodniu wszystko jeszcze w trybie wakacyjnym ale już od przyszłej niedzieli 3 września sprawujemy msze św. również o godz. 16.00 i w kaplicy św. Floriana o godz. 10.00.

 

Powoli kończy się też czas wypoczynku wakacyjnego ale rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dopiero w poniedziałek 4 września. Chcemy go rozpocząć Mszą św. o godz. 7.30.

 

Proboszcz dziękuje za modlitwy parafian odnośnie operacji. Teraz kilka tygodni rehabilitacji. Msze św. w kościele będzie sprawował ks. wikary a w razie potrzeby i inni księża. Proboszcz przypomina, że może na siedząco sprawować Mszę św. na probostwie. Można zamawiać intencje do odprawienia. Istnieje też taka możliwość, że parafianie zamawiający przychodzą do kościoła, a msza św. o tej samej godzinie co w kościele, będzie odprawiona przez na probostwie.

 

Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako wsparcie dla misjonarzy. Można je składać na parkingu z tyłu nowego budynku (przy wejściu do salki ministrantów) ostatecznie do 14 września godz. 9.00.

 

Przypominamy również o pielgrzymce 9-10 września do Przemyśla, Rzeszowa, Kalwarii Pacławskiej, Markowej wraz z uczestniczeniem we mszy św. beatyfikacyjnej rodziny Ulmów.

 

Po głosach od niektórych osób, a także z tego powodu, że istnieje taka potrzeba, ks. proboszcz wychodzi z ogromną prośbą do parafian. Chodzi o powrót do tego co już kiedyś było, mianowicie o sprzątanie w soboty przez osoby zamieszkujące poszczególne ulice naszej parafii. Byłoby to bardzo praktyczne zaangażowanie się nas wszystkich w funkcjonowanie naszego kościoła. Więcej szczegółów za tydzień.

 

W nowym 'Gościu Niedzielnym' in.: trzeźwi w sierpniu i co dalej?, o bezpieczeństwie dzieci w Internecie, sonda: czym jest dla nas Jasna Góra.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Teresę Bochenek, w środę Emanuela Piątek, w piątek Danuty Zając.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

Prosimy dzieci i młodzież w I piątek do spowiedzi już na godz. 17.00!


Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.-27.08.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień na archidiecezję.

 

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi niewiastami do piekarskiego sanktuarium.

 

W związku z przyjazdem ks. Dawida Sładka na urlop z Kazachstanu dziś też przeżywamy niedzielę misyjną. Ks. Dawid wygłasza dziś Słowo Boże a przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na misję, którą prowadzi w Kazachstanie.

 

Serdecznie Bóg zapłać: kościelnym, organistom, ministrantom, paniom sprzątającym, gospodyni, pani kwiaciarce i innym osobom za pomoc przy pracach związanych z odpustem. Bóg zapłać strażakom za niesienie baldachimu, chórowi parafialnemu, dzieciom komunijnym a także Dzieciom Maryi, Różom Różańcowym, Legionowi Maryi, Rycerzom Kolumba za ich obecność ze sztandarem. Serdeczne podziękowania również Paniom ze Stowarzyszenia „Radoszowik” za zorganizowanie przyjęcia odpustowego dla kapłanów w Domu Parafialnym. Bóg zapłać wszystkim parafianom za godne uczczenie naszego patrona- św. Jacka.

 

Ze zbiórki przed kościołem na Słowenię we wtorek zebrano 4000 zł.

 

We wtorek 22 sierpnia tym razem o 8.30 nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

Już dziś informujemy, że  w sobotę 2 września o godz. 10.00 będzie miała miejsce msza św. rozesłania grup parafialnych w nowym roku duszpasterskim i katechetycznym. Prosimy o obecność na tej mszy św. członków grup działających w naszej parafii.

 

Za 2 tygodnie 3 września w niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory czyli tzw.  msza Św. żniwna. Chcemy podziękować Bogu za Boże dary i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Mile widziane byłyby płody ziemi-owoce, warzywa, które parafianie zechcieliby przynieść do kościoła. Będą tworzyły dekorację na i przed ołtarzem.

 

Proboszcz pragnie poinformować parafian, że 22 sierpnia we wtorek będzie miał operację drugiego kolana (endoprotezę). Przez kilka tygodni msze w kościele będą sprawowane przez ks. wikarego i jak będzie potrzeba przez innych księży. Po operacji będzie przechodził na probostwie rehabilitację. Może jednak na siedząco sprawować Mszę św. na probostwie. Jeśli ktoś ma taką potrzebę, może zamówić intencję do odprawienia. Istnieje też taka możliwość, że parafianie zamawiający przychodzą do kościoła, a msza św. o tej samej godzinie co w kościele, będzie odprawiona przez na probostwie.

 

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw 'Pro Missio' organizuje po raz kolejny zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony, kable, baterie, akumulatory). Pozyskane środki finansowe pozwolą na wsparcie misjonarzy fideonistów z naszej archidiecezji posługujących w Afryce. Elektrośmieci można składać tradycyjnie już na parkingu z tyłu nowego budynku (przy wejściu do salki ministrantów). Ostateczny termin składania tych rzeczy to 14 września godz. 9.00.

 

Maciej Soluch- wikariusz parafii świętego Jerzego w Rydułtowach organizuje 9-10 września pielgrzymkę do Przemyśla, Rzeszowa, Kalwarii Pacławskiej wraz z uczestniczeniem we mszy św. beatyfikacyjnej rodziny Ulmów w Markowej. Szczegóły na plakacie w gablotce jak i bezpośrednio u ks. Macieja.

 

W nowym 'Gościu Niedzielnym' in.: w Lizbonie opadł już kurz, iskry na pograniczu, o Polskim Cenacolo, jak pokonać małżeński kryzys.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Margot Nowak, w czwartek Bolesława Mazurek, a w sobotę Antoniego Knesz.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.-20.08.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne.

 

Dziś nasz odpust parafialny. Witamy wszystkich gości, bliskich, krewnych, którzy przybyli do naszej parafii. Chcemy podziękować za opiekę i łaski, które za przyczyną  św. Jacka otrzymaliśmy a zarazem prosić o dalsze wstawiennictwo u Boga dla wszystkich naszych parafian. Witamy kaznodzieję odpustowego. Jest nim nasz tegoroczny rekolekcjonista wielkopostny ks. prof. Florian Lempa z Warszawy. O godz. 15.00 uroczyste nieszpory odpustowe. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Po każdej mszy będzie można też ucałować relikwie naszego świętego patrona.

 

Dziś jeszcze zapraszamy na 'Wieczór Fatimski', który rozpocznie się o godz. 19.30 mszą św.; następnie różaniec, procesja i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 

Dzień Chorych dla tych naszych schorowanych i starszych parafian, którzy jeszcze mogą dotrzeć do kościoła przy pomocy swych najbliższych- z okazji odpustu parafialnego z Mszą św. z namaszczeniem oraz błogosławieństwem lourdzkim jutro tj. w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 10.00 w naszym kościele. W związku z tym prosimy bliskich o dowiezienie chorych do kościoła.

 

We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy Wiernych by w tym dniu przynieść zioła i kwiaty, które będziemy błogosławili podczas mszy. Uroczystość ta należy do świąt nakazanych tym bardziej że jest to też dzień wolny od pracy. Zapraszamy więc na msze święte, które będą sprawowane o 7.00, 9.00 i 11.00.

 

W czwartek 17 sierpnia przypada kalendarzowa uroczystość św. Jacka- patrona naszej parafii a także całej archidiecezji katowickiej. Przed mszą wieczorną o 17.30 nabożeństwo do św. Jacka. Można składać intencje modlitewne do naszego patrona. Rok temu miał miejsce upadek w kościele naszego ministranta Antosia, który otoczony modlitwami parafian za wstawiennictwem św. Jacka cudownie uzyskał zdrowie.

 

W ramach naszych odpustowych jeszcze obchodów również w czwartek po mszy wieczornej z kościoła wyruszymy w procesji na cmentarz i tam będziemy się modlić za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

 

W piątek wieczorem o godz. 19.00 Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich do kościoła na wieczór uwielbienia z adoracją.

 

W sobotę 19 sierpnia zapraszamy na wycieczkę rowerową. Może tym razem się uda. Zbiórka o godz. 9.00 przed farskimi garażami.

 

Również w sobotę o godz. 17.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższą niedzielę.

 

Za tydzień 20 sierpnia pielgrzymka kobiet do Piekar. Zorganizowaliśmy przejazd autokarowy. Jest jeszcze wolnych 10 miejsc. Zachęcamy nasze parafianki do zapisywania się w zakrystii. Wyjazd o 7.30 sprzed naszego kościoła. Ofiara w autobusie dobrowolna.

 

W związku z przyjazdem ks. Dawida Sładka na urlop z Kazachstanu za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Ks. Dawid wygłosi Słowo Boże a przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na misję, którą prowadzi w Kazachstanie.

 

W zakrystii z okazji odpustu można jeszcze nabyć monografię: 'Dzieje parafii św. Jacka w Radoszowach'.

 

W związku ze śmiercią starszej osoby jest możliwość uzyskania pampersów dla dorosłych i innych materiałów do pielęgnacji chorych. Informacja w zakrystii.

 

W nowym 'Gościu Niedzielnym' in.: Kościół wciąż młody, Inflacja i jej fazy- rozmowa z ekspertem, jak zrozumieć nastolatków. Jest nowy numer naszej gazetki Spektrum.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Niech św. Jacek wszystkim błogosławi, umacnia wiarę i wstawia się za całą parafią


Ogłoszenia duszpasterskie 06.08.-13.08.2023 r.

Dziś Święto Przemienienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 

Na środki transportu dla misjonarzy od kierowców tydzień temu zostało zebrane 4000 zł.

 

Można się jeszcze wpisywać w tym miesiącu trzeźwości do Księgi Abstynencji, która wyłożona jest przy filarze z tyłu kościoła.

 

Przypominamy ogłoszenie sprzed tygodnia, że byłych i obecnych członków oraz sympatyków Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła Ruchu' Światło-Życie' zapraszamy w najbliższy czwartek 10 sierpnia na wspólne spotkanie z okazji 48 rocznicy powstania Oazy w Radoszowach. Rozpoczęcie o 17.00 w salce oazowej Domu Parafialnego (na poddaszu), następnie msza św. o godz. 18.00 w kościele a potem poczęstunek i wspólne śpiewanie w salce 'Radoszowika'.

 

Odpustowy objazd chorych od godz. 9.00 w piątek 11 sierpnia- chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic i w sobotę 12 sierpnia- chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

Przed Odpustem z piątku na sobotę kolejne nocne czuwanie w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie godz. 19.00 zakończenie sobota godz. 8.00. Zapisy na stronie internetowej.

 

Za tydzień w niedzielę 13 sierpnia nasz Odpust parafialny ku czci św. Jacka. Suma odpustowa godz. 11.00 a po niej procesja teoforyczna wokół Kościoła. Bardzo serdecznie na nią zapraszamy gdyż jest to dla naszej parafii najważniejsza msza w roku. Prosimy grupy parafialne ze swymi sztandarami, parafian w strojach ludowych, dzieci pierwszokomunijne, strażaków, przedstawicieli różnych związków i stowarzyszeń działających na terenie naszej parafii a także górników w strojach galowych. Nieszpory o godz. 15.00, a po nich jeszcze Msza o 16.00.  Kazanie odpustowe wygłosi w tym roku nasz tegoroczny rekolekcjonista wielkopostny ks. prof. Florian Lempa, rezydujący obecnie w Warszawie. Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pokuty, przed każdą mszą świętą, a w sobotę od godziny 17.00-18.00. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Po każdej mszy będzie można też ucałować relikwie naszego świętego patrona.

 

W niedzielę odpustową zapraszamy jeszcze na 'Wieczór Fatimski', który rozpocznie się o godz. 19.30 mszą św.; następnie różaniec, procesja i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 

Dzień Chorych dla tych naszych chorych parafian, którzy jeszcze mogą dotrzeć do kościoła przy pomocy swych najbliższych- z okazji odpustu parafialnego z Mszą św. i namaszczeniem odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 10.00 w naszym kościele. W związku z tym prosimy bliskich o dowiezienie chorych do kościoła.

 

W najbliższą sobotę na godz. 10.00 w związku z odpustem prosimy nasze parafianki o pomoc w posprzątaniu kościoła.

Za dwa tygodnie 20 sierpnia pielgrzymka kobiet do Piekar. Chcemy umożliwić naszym Paniom dotarcie do tego sanktuarium stąd prosimy o zapisywanie się przez najbliższy tydzień abyśmy wiedzieli jaki autokar zamówić. Mamy nadzieję, że będą chętne do wyjazdu. Zapisy w zakrystii. Ofiara w autobusie dobrowolna.

 

Przypominamy, że działa również przez wakacje nasza biblioteka parafialna w czwartki od 17.00 do 19.00. Znajdziemy tam na letnie dni wiele wartościowych książek do przeczytania

 

Nasza gazetka Spektrum ukaże się na odpust parafialny.

 

W nowym 'Gościu Niedzielnym' in.: o atakach na chrześcijan w Ziemi Świętej, sam na sam z Bogiem, jak social media zmieniają mózgi nastolatków, co Biblia mówi o niezawinionym cierpieniu.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.-06.08.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ.

 

Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, który obchodziliśmy we wtorek, po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców, ich samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Przy okazji błogosławienia naszych pojazdów można złożyć ofiarę na misyjną 'Akcję św. Krzysztof- 1 grosz za 1 kilometr' szczęśliwej jazdy- którą prześlemy na środki transportu dla misjonarzy.

 

We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła wystawiona jest księga Trzeźwości do której można wpisywać dobrowolną abstynencję na ten miesiąc.

 

W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłą osobę nawiedzając kościół parafialny, odmówić Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz wypełniając zwykłe warunki odpustu tzn. spowiedź i Komunia Św., odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Św. (czyli w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież) oraz brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do korzystania z sakramentu pokuty.

 

W I piątek o 7.30 Różaniec do 7-miu Boleści NMP.

 

W I sobotę o godz. 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 Msza św. z medytacją w intencji czcicieli Różańca św.

 

Również w sobotę, jeśli będzie sprzyjająca pogoda, zapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową. Zbiórka o 9.30 przy farskich garażach.

 

Za 2 tygodnie 13 sierpnia będziemy obchodzili nasz odpust parafialny.

 

Odpustowy objazd chorych w następnym tygodniu od godz. 9.00 tj. w piątek 11 sierpnia- chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic i w sobotę 12 sierpnia- chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

 

Już dziś zapraszamy byłych i obecnych członków oraz sympatyków Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła Ruchu' Światło-Życie' w czwartek 10 sierpnia na wspólne spotkanie z okazji 48 rocznicy powstania Oazy w Radoszowach. Rozpoczęcie o 17.00 w salce oazowej Domu Parafialnego, następnie msza św. o godz. 18.00 w kościele a potem poczęstunek i wspólne śpiewanie w salce 'Radoszowika'.

 

W nowym 'Gościu Niedzielnym' in.: Światowe Dni Młodzieży-szansa na ożywienie wiary, na czym polega fenomen pielgrzymowania, referendum przesłania problem, TVP kontra TVN.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!