Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Intencje mszalne

Porządek nabożeństw 18.02.-25.02.2024 r.

 

I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego- I dzień rekolekcji

7.00 Za + Jadwigę Kuś- na pamiątkę urodzin

9.00 Za ++ Elżbietę i Huberta Szolc

11.00 Za ++ Alfreda Dzierżawa- w kolejną rocznicę śmierci, jego rodziców Marię i Rajmunda, teściów Emilię i Romana Chłodek, dziadków z obu stron

15.15 Gorzkie żale i kazanie pasyjne

16.00 Ku czci Trójcy Przenajświętszej w intencji rocznego dziecka  - Polę Sierny jej rodziców i chrzestnych

Po Mszy Św. nauka stanowa dla młodzieży

 

Poniedziałek, 19 lutego- II dzień rekolekcji

8.00 Za + Huberta Raszczyk- na pamiątkę urodzin

18.00 Za ++ Krystynę Rojek, męża Gotfryda, rodziców Wiktorię i Kazimierza Buczkowski, Albinę i Wilhelma Rojek

Po Mszy Św. nauka stanowa dla kobiet

 

Wtorek, 20 lutego- III dzień rekolekcji

8.00 Za ++ żonę Ewę, rodziców, teściów, krewnych, dusze opuszczone, w czyśćcu cierpiące

18.00 Za + Edytę Pytlik- na pamiątkę urodzin

Po Mszy Św. nauka stanowa dla mężczyzn

 

Środa, 21 lutego- IV dzień rekolekcji

8.00 Za ++ Jana Kubica- w III rocznicę śmierci, żonę Różę i rodziców z obu stron

10.00 Msza rekolekcyjna za chorych z błogosławieństwem lourdzkim

18.00 Za + Eugeniusza Oleś- w kolejną rocznicę śmierci

Po mszy Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

Czwartek, 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra apostoła

7.30 Adoracja

8.00 Za ++ Kunegundę i Maksymiliana Sielski, synową Barbarę

8.30 Nabożeństwo do św. Rity

9.00 Pogrzeb śp. Janiny Kukuczka

17.00 Adoracja

17.30 Różaniec: Legion Maryi

18.00 Za ++ Ryszarda i Genowefę Bluszcz, zięcia Jana Dziwoki

 

Piątek, 23 lutego

8.00 Za ++ Anielę i Walentego Łętek

17.15 Droga krzyżowa

18.00 Za ++ Ewę Tomiczek, rodziców, teściową Małgorzatę, syna Pawła

 

Sobota, 24 lutego

8.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Bożeny i Stanisława Dziwoki- z okazji 45 rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny

9.00 Pogrzeb śp. Kornelii Mika

10.30 Pogrzeb śp. Eugeniusza Szlezinger

18.00 Za ++ Parafian:

30- dniowa : Krystyna Korbel, Jakub Palichleb, Liselotte Malkowski, Dorota Janosz, Danuta Koszera, Mariusz Miłota, Edyta Kupczyk 

I-sza rocznica śmierci : Jerzy Lenard,

Henryk Sobik- X rocznicę śmierci,

Stanisław Keil- III rocznicę  śmierci oraz Jerzego Mandrysz w kolejną rocznicę śmierci

 

II Niedziela Wielkiego Postu, 25 lutego

7.00 Za ++ Herminę i Jana Sodkiewicz, synów Henryka i Piotra

9.00 W podziękowaniu za otrzymane łaski  z prośbą o dalsze w intencji naszej parafii, parafian i w intencji dobrodziejów kościoła- z okazji 102 rocznicy poświęcenia naszej świątyni

11.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji  Małgorzaty i Leona Dziwoki- z okazji 50 rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny

15.15 Gorzkie żale i kazanie pasyjne

16.00 Za + Franciszka Kmieciak- w XX rocznicę śmierci


Porządek nabożeństw 11.02.-18.02.2024 r.

VI Niedziela zwykła, 11 lutego

7.00 Za ++ Henryka, Katarzynę Nowak, Henryka Cisowskiego, Reginę i Stanisława Cisowski, Marię i Henryka Kulis, Elżbietę i Waltra Brzezina, Franciszka i Marię Nowak, Olgę Lupień, Patryka Gudwen, Antoninę Dulewicz

9.00 Za + Bernarda Held- w XI rocznicę śmierci

11.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski  z prośbą o dalszą opiekę Anioła Stróża, Matki Najświętszej, dary Ducha św. dla Piotrka Bomek- z okazji 14 rocznicy urodzin

16.00 Za + Konrada Strużek- w XVII rocznicę śmierci

Po mszy chrzest- Ignacy Tokarski

 

Poniedziałek, 12 lutego

8.00 Za ++ Augustyna Oleś-w rocznicę śmierci, żonę Łucję

18.00 Za ++ Józefa Ziaja, żonę Annę, Bolesława i Anielę Wieczorek, rodziców, teściów i rodzeństwo

 

Wtorek, 13 lutego

8.00 W intencji dobrodziejów

18.00 Za ++ Rudolfa i Gertrudę Honisz, Relindę Subelok- w kolejną rocznicę śmierci

 

Środa Popielcowa, 14 lutego

8.00 W intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam

10.00 Za ++ Emilię Gorzelany i Gertrudę Bielak

16.00 Za ++ Hildegardę i Alojzego Abrahamczyk, synów Jana, Antoniego, Józefa i Otylię Rezner, syna Zbigniewa, Dariusza Rezner, Gabrielę Staniek, Anielę i Alfreda Szebesczyk, dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 Za + Romana Paduszek- na pamiątkę urodzin

Po mszy Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

Czwartek, 15 lutego

8.00 Za + Franciszka Rezner- zamiast kwiatów od rodziny Koczy

9.00 Pogrzeb śp. Genowefy Matysiak

10.00-18.00 Adoracja- 40-godzinne nabożeństwo

17.30 Różaniec: Apostolstwo Dobrej Śmierci

18.00 Za ++ parafian-zbiorowa

 

Piątek, 16 lutego

8.00 Za +Hildegardę Gatnar- w kolejną rocznicę śmierci

8.30-17.00 Adoracja- 40-godzinne nabożeństwo

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

17.15 Droga krzyżowa

18.00 Za + Andrzeja Czempik na pamiątkę urodzin- od siostry Joli z rodziną

18.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski  z prośbą o dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej dla Grupy Nowej Ewangelizacji i uczestników w spotkaniach- w VIII rocznicę powstania

 

Sobota, 17 lutego

8.00 Za ++ Łucję i Brunona Berger, Waleskę i Józefa Niesłańczyk, syna Huberta, wnuka Krzysztofa i ich rodziców

8.30 Nabożeństwo do św. Jacka

9.00- 18.00 Adoracja- 40-godzinne nabożeństwo

18.00 Za ++ Marię Paśko- w I rocznicę śmierci, męża Kazimierza, ++ rodziców i teściów

 

I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego- I dzień rekolekcji

7.00 Za + Jadwigę Kuś- na pamiątkę urodzin

9.00 Za ++ Elżbietę i Huberta Szolc

11.00 Za ++ Alfreda Dzierżawa- w kolejną rocznicę śmierci, jego rodziców Marię i Rajmunda, teściów Emilię i Romana Chłodek, dziadków z obu stron

15.15 Gorzkie żale i kazanie pasyjne

16.00 Ku czci Trójcy Przenajświętszej w intencji rocznego dziecka  - Polę Sierny jej rodziców i chrzestnych

 


Porządek nabożeństw 04.02.-11.02.2024 r.

V Niedziela zwykła, 4 lutego

7.00 Za + Krystynę Paszek- w IV rocznicę śmierci oraz na pamiątkę urodzin

9.00 Za + Wiktora Węgrzyk- w VI rocznicę śmierci

11.00 Za + Danutę Gawlas- na pamiątkę urodzin

11.00 W intencji  Domowego Kościoła

16.00 Za + Zygmunta Grzegorzek- w II rocznicę śmierci

 

Poniedziałek, 5 lutego – Wspomnienie św. Agaty, dz. i mecz.

18.00 Za + Marię Kąkol- w rocznicę śmierci

 

Wtorek, 6 lutego – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

8.00 Za + Rozalię Kopka- w II rocznicę śmierci

 

Środa, 7 lutego

18.00 Za + Barbarę Hnida- w kolejną rocznicę śmierci

18.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

Czwartek, 8 lutego

17.00 Adoracja

17.30 Różaniec: Żywy Różaniec (Róża VI) i Radio Maryja

18.00 Za ++ Damiana i Jadwigę Fojcik, rodziców, teściów i rodzeństwo

 

Piątek, 9 lutego

8.00 Za ++ Annę i Józefa Świerkosz, córkę Lidię, zięciów Jerzego i Stanisława,

         prawnuczkę Alicję

19.00-8.00 Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Sobota, 10 lutego – Wspomnienie Scholastyki, dz.

8.00 Za + Teresę Podleśny- na pamiątkę urodzin

18.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji solenizantów urodzinowo-imieninowych :

- Roberta Rajwa- z okazji 70 rocznicy urodzin  i całej rodziny

- Michała Udała- z okazji 13 rocznicy urodzin

- Antoniego Ryszka- z okazji 75 rocznicy urodzin i całej rodziny

-Ireny Szczyrba- z okazji 70 rocznicy urodzin i całej rodziny

 

VI Niedziela zwykła, 11 lutego

7.00 Za ++ Henryka, Katarzynę Nowak, Henryka Cisowskiego, Reginę i Stanisława Cisowski, Marię i Henryka Kulis, Elżbietę i Waltra Brzezina, Franciszka i Marię Nowak, Olgę Lupień, Patryka Gudwen, Antoninę Dulewicz

9.00 Za + Bernarda Held- w XI rocznicę śmierci

11.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski  z prośbą o dalszą opiekę Anioła Stróża, Matki Najświętszej, dary Ducha św. dla Piotrka Bomek- z okazji 14 rocznicy urodzin

16.00 Za + Konrada Strużek- w XVII rocznicę śmierci


Porządek nabożeństw 28.01.-04.02.2024 r.

IV Niedziela zwykła, 28 stycznia

7.00 Za zmarłego Jakuba Palichleb- od rodziców i chrzestnych

9.00 Za ++ rodziców Edmunda i Jadwigę Zieleźny, córkę Irenę Zelek, Gabrielę i Ludwika

         Bojdoł, córkę Marię Kostrzewa

11.00 Za ++ Paulinę, Katarzynę, Annę Skowronek

15.00 'Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi'- spotkanie kolędowe Grupy Nowej Ewangelizacji z zespołem

16.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji

             Ilony i Zenona Płaczek- z okazji 30 rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny

 

Poniedziałek, 29 stycznia

18.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Danuty Powieśnik- z okazji 65 rocznicy urodzin oraz do MB Uzdrowienia Chorych o zdrowie dla córki  Sylwii oraz w intencji całej rodziny

 

Wtorek, 30 stycznia

8.00 Za + Stanisława Świtula- w rocznicę śmierci

 

Środa, 31 stycznia – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.

18.00 Za + Łucję Korbel- w I rocznicę śmierci

18.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

I Czwartek, 1 lutego

17.30 Różaniec- Odnowa w Duchu Świętym

18.00 Ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w intencji duszpasterzy oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii

  1. 18.30 Wieczór Uwielbienia- prowadzi Odnowa w Duchu Św. i zespół 'Vespere Cultus'

 

I Piątek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego

7.30 Różaniec do 7-miu Boleści NMP

8.00 W intencji rodzin poświęconych NSPJ i nabożeństwo

10.00 Pogrzeb śp. Edyty Kupczyk

18.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Doroty Klimek- z okazji 18-tej rocznicy urodzin

 

I Sobota, 3 lutego

7.30 Różaniec wynagradzający

8.00 W intencji czcicieli różańca św. ( z medytacja )

18.00 Do op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji małżonków – jubilatów

 

V Niedziela zwykła, 4 lutego

7.00 Za + Krystynę Paszek- w IV rocznicę śmierci oraz na pamiątkę urodzin

9.00 Za + Wiktora Węgrzyk- w VI rocznicę śmierci

11.00 Za + Danutę Gawlas- na pamiątkę urodzin

11.00 W intencji  Domowego Kościoła

16.00 Za + Zygmunta Grzegorzek- w II rocznicę śmierci


Porządek nabożeństw 21.01.-28.01.2024 r.

III Niedziela zwykła, 21 stycznia

7.00  W intencji Parafian

9.00 Za + Jerzego Rydzkowskiego- w I rocznicę śmierci

11.00 W intencji babć i dziadków

15.30 Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

16.00 Ku czci Trójcy Przenajświętszej w intencji dziecka przyjmującego sakrament chrztu św.: Amelii Mazurkiewicz oraz jej rodziców i chrzestnych

 

Poniedziałek, 22 stycznia

8.00 Za ++ Hildegardę Sierny, dwóch mężów Edwarda i Franciszka

17.30 Nabożeństwo do św. Rity

18.00 Za ++ Elżbietę i Józefa Mende, Romana i Krystynę Kocjan oraz dziadków  Jana i Marię Oleś, Martę i Maksymiliana Mende

 

Wtorek, 23 stycznia

8.00 Za + Franciszka Rezner-  od szwagierki zamiast wieńca

18.00 Za + Jana Lipińskiego- w kolejną rocznicę śmierci

 

Środa, 24 stycznia – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK

8.00 Za + Zygfryda Kocjan, żonę Agnieszkę i ich rodziców

18.00 Za + Mateusza Franiczek- w III rocznicę śmierci

18.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

Czwartek, 25 stycznia – Święto nawrócenia św. Pawła, apostoła

7.30 Adoracja

8.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Marii Gąska-

         z okazji 91 rocznicy urodzin

9.00 Pogrzeb śp. Danuty Koszera

17.00 Adoracja

17.30 Różaniec- Rycerze Kolumba

18.00 Za ++ Elfrydę i Antoniego Wieczorek, syna Franciszka, zięcia Alojzego,

            prawnuczkę Alicję

 

Piątek, 26 stycznia – Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

8.00 Za + Adelajdę Pyszny- w VII rocznicę śmierci

18.00 Za ++ Augustynę Skaba, zmarłych z rodziny

 

Sobota, 27 stycznia

8.00 W intencji Marioli- o Boże błogosławieństwo

12.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Zygfryda Wieczorek- z okazji 80 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

18.00 Za ++ Parafian:

30-dniowa – Maria Szłapka, Gertruda Miliczek, Erwin Piła, Stefania Gaszka, Joachim Marona

I-sza rocznica śmierci- Piotr Pinior, Imelda Szlachta

 

IV Niedziela zwykła, 28 stycznia

7.00 Za zmarłego Jakuba Palichleb- od rodziców i chrzestnych

9.00 Za ++ rodziców Edmunda i Jadwigę Zieleźny, córkę Irenę Zelek, Gabrielę i Ludwika

         Bojdoł, córkę Marię Kostrzewa

11.00 Za ++ Paulinę, Katarzynę, Annę Skowronek

16.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji

             Ilony i Zenona Płaczek- z okazji 30 rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny


Porządek nabożeństw 14.01.-21.01.2024 r.

II Niedziela zwykła, 14 stycznia

7.00 Za++ Annę Szlezinger, rodziców i teściów

9.00 Za + Elfrydę Chłodek- w XII rocznicę śmierci

11.00 Za ++ Wandę Gola- na pamiątkę urodzin, męża Alojzego i Alberta Moj- w rocznicę śmierci, żonę Bernadetę

12.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji  Genowefy Sosna- z okazji 100-tnej rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

16.00 Za ++ Józefa Załęga- w rocznicę śmierci, żonę Marię i Tadeusza Doleżych

 

Poniedziałek, 15 stycznia

8.00 W intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam

18.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Barbary  z okazji 30 rocznicy urodzin i o zdrowie dla męża Dawida i syna Daniela

 

Wtorek, 16 stycznia

8.00 Za ++ Katarzynę, Henryka Nowak, Henryka Cisowskiego, Marię i Henryka Kulis, Elżbietę, Waltra Brzezina, Franciszka, Marię Nowak, Olgę Lupień, Patryka Gudwen, Antoninę Dulewicz, Reginę i Stanisława Cisowski

18.00 Za ++ matkę Anielę Kapuścik- w XV rocznicę śmierci, brata Łucjana, bratową Teresę, bratanka Zbigniewa

 

Środa, 17 stycznia – Wspomnienie św. Antoniego, opata

8.00 Za ++ Jadwigę i Wilhelma Pierchała, Irenę i Zygfryda Szeja

8.30 Nabożeństwo do św. Jacka

9.15 Pogrzeb śp. Krystyny Korbel

18.00 Za ++ męża Mariana Golec, jego rodziców i brata, Otylię i Edmunda Karwot, zmarłych sąsiadów, dusze w czyśćcu cierpiące

18.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

Czwartek, 18 stycznia

7.30 Adoracja

9.00 Pogrzeb śp. Lieselotte Malkowski

8.00 Za + Franciszka Rezner od Koła Gospodyń Wiejskich zamiast kwiatów

17.00 Adoracja

17.30 Różaniec- Apostolstwo Dobrej Śmierci i Legion Maryi

18.00 Za ++ Parafian- zbiorowa

 

Piątek, 19 stycznia – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

8.00 Za ++ Ryszarda Barteczko- na pamiątkę urodzin

9.00 Pogrzeb śp. Jakuba Palichleb

10.30 Pogrzeb śp. Doroty Janosz

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

18.00 Za + Hieronima Niewrzoł- od koleżanek i kolegów

19.00 Modlitwy i adoracja- prowadzi Grupa Nowej Ewangelizacji

 

Sobota, 20 stycznia

8.00 Za ++ Małgorzatę i Jana Gonsior, Bertę i Konrada Zdrzałek, Stefanię i Aleksandra Kosmacz, Genowefę i Lucjana Nogalski, zmarłych rodziców i dzieci

18.00 Za + Karola Durczok- w I rocznicę śmierci i na pamiątkę urodzin

 

III Niedziela zwykła, 21 stycznia

7.00  W intencji Parafian

9.00 Za + Jerzego Rydzkowskiego- w I rocznicę śmierci

11.00 W intencji babć i dziadków

15.30 Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

16.00 Ku czci Trójcy Przenajświętszej w intencji dziecka przyjmującego sakrament Chrztu: św. Amelii Mazurkiewicz oraz jej rodziców i chrzestnych

 

 

Czwartek godz. 18.00 Za ++ Parafian:

Antoniego Pluta w II rocznicę śmierci, córkę Blandynę Mandrysz w X rocznicę śmierci;

Huberta Szewczyk w VI rocznicę śmierci;

Piotra Muszala na pamiątkę urodzin i Katarzynę Muszala;

Helenę Dudzik w rocznicę śmierci;

Mieczysława Kuna na pamiątkę urodzin;

Stefana i Jadwigę Soppa;

Bronisławę Maciejczyk, męża Roberta;

Eugeniusza Szyndra w rocznicę śmierci, rodziców Jana i Ernę Szyndra;

Maksymiliana i Agnieszkę Pytlik w rocznicę śmierci, syna Gintera, rodziców, teściów z obu stron;

Huberta Pinior na pamiątkę urodzin, Marcina Wierzgoń w rocznicę śmierci, Piotra Sanecznik na pamiątkę urodzin;

Helenę Pierchała w rocznicę śmierci, Agnieszkę Przeczek na pamiątkę urodzin, męża Pawła, Adelajdę Mazelanik na pamiątkę urodzin, męża Stefana;

Elżbietę i Bolesława Klimek, synów Adama i Jana, córkę Marię, rodziców z obu stron, Agnieszkę i Ernestyna Wochnik, córkę Kornelię, rodziców z obu stron;

Bernadetę Langrzyk w III rocznicę śmierci;

Adama Mandrysz w I rocznicę śmierci;

Rajmunda Kukuczka w XIV rocznicę śmierci, jego rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo, Adolfa Weideman w 40- tą rocznicę śmierci, jego żonę Martę w 30-tą rocznicę śmierci, rodziców z obu stron, rodzeństwo i pokrewieństwo z obu stron, matkę Reginę  w XV rocznicę śmierci, jej siostrę i szwagra, Romualda i Annę Borszcz, rodziców  z obu stron i rodzeństwo, Konstantego i Albertynę  Ryszka, katechetkę Urszulę, jej rodziców i rodzeństwo;

Bronisławę i Wilhelma Sanecznik;

Antoniego Anderskiego w kolejną rocznicę śmierci;

Rodziców Jadwigę i Emila Dorna.

 


Porządek nabożeństw 07.01.-14.01.2024 r.

Niedziela, 7 stycznia -Święto Chrztu Pańskiego

7.00 Za + Józefa i Otylię Ulbrych, Konstantego i Janinę Klimek

9.00 Za + Teodora Bluszcz- w I rocznicę śmierci

11.00 Za ++ Wiktora i Małgorzatę Przeliorz ich rodziców i syna Gabriela

11.00 W intencji rodzin Domowego Kościoła naszej parafii

15.00 Jasełka w wykonaniu dzieci z SP 23

16.00 Za ++ rodziców Anielę i Stanisława Paszenda

 

Poniedziałek, 8 stycznia

8.00 Za + Huberta Raszczyk- w V rocznicę śmierci

8.00 Za + Różę Chromik- na pamiątkę urodzin

 

Wtorek, 9 stycznia

8.00 W intencji Parafian

8.00 Za + Franciszka Smołka- od rodziny  Łopuszańskich

 

Środa, 10 stycznia

8.00 Za ++ Zofię Grzenik- w III rocznicę śmierci i jej rodziców

8.00 Za ++ Gertrudę i Emanuela Iskała, syna Huberta, synową Irenę, prawnuka Artura, Annę i Wilhelma Szebesczyk

8.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

Czwartek, 11 stycznia

7.30 Adoracja

8.00 Za ++ Bronisława Rakowskiego i rodziców

8.00 Za + Różę Kubica- od  Żywego Różańca

 

Piątek, 12 stycznia

8.00 Za + Andrzeja Dudzik-w rocznicę śmierci

8.00 W intencji Parafian

 

Sobota, 13 stycznia

8.00 W intencji emerytów i rencistów

18.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze

w intencji małżonków– jubilatów i solenizantów urodzinowo-imieninowych :

- Tadeusza Procek- z okazji 70 rocznicy urodzin i całej rodziny

-Zofii i Andrzeja- z okazji 50 rocznicy ślubu i całej rodziny

-Zenona Płaczek- z okazji 50 rocznicy urodzin i całej rodziny

 

II Niedziela zwykła, 14 stycznia

7.00 Za++ Annę Szlezinger, rodziców i teściów

9.00 Za + Elfrydę Chłodek- w XII rocznicę śmierci

11.00 Za ++ Wandę Gola- na pamiątkę urodzin, męża Alojzego i Alberta Mój- w rocznicę śmierci, żonę Bernadetę

12.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji  Genowefy Sosna- z okazji 100-tnej rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

16.00 Za ++ Józefa Załęga- w rocznicę śmierci, żonę Marię i Tadeusza Doleżych


Porządek nabożeństw 31.12.-07.01.2024 r.

 

 

Niedziela, 31 grudnia - Święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

7.00 Za + Eryka Grzenik- od sąsiadów

9.00 Za + Franciszka Smołka- od kolegów z Holandii

11.00 Za ++ Martę i Alojzego Pierchała- w rocznicę śmierci

16.00 W intencji Parafian

Po Mszy Nabożeństwo na zakończenie roku

 

Poniedziałek, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

7.00 W intencji Parafian

9.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące- ofiara ze skarbonki

11.00 W intencji Jakuba- z okazji urodzin

16.00 Za ++ Hildegardę Sierny w I rocznicę śmierci, dwóch mężów  Edwarda Sierny i Franciszka Wieczorek

 

Wtorek, 2 stycznia

8.00 W intencji parafian

8.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące- ofiara ze skarbonki

 

Środa, 3 stycznia

8.00 Za ++ Henryka Swoboda- w VIII rocznicę śmierci, żonę Stefanię, teściów Erwina i Irenę Klimek

8.00 W intencji parafian

8.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

I Czwartek, 4 stycznia

7.30 Adoracja

8.00 Ku czci Chrystusa Najwyższego Kapana w intencji duszpasterzy oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii

17.30 Różaniec- Odnowa w Duchu Świętym

18.00 W intencji szafarzy jako podziękowanie za ich posługę i otrzymane łaski, z prośbą o dary Ducha Św., Boże błogosławieństwo dla nich w posłudze dla bliźnich

Po mszy ok. 18.30 Wieczór Uwielbienia- prowadzi Odnowa w Duchu Św. i zespół 'Vespere Cultus'

 

I Piątek, 5 stycznia

7.30 Różaniec do 7-miu Boleści NMP

8.00 W intencji rodzin poświęconych NSPJ i nabożeństwo

9.15 Pogrzeb śp. Joachima Marona

18.00 Za + Piotra Drabiniok- w VIII rocznicę śmierci

 

I Sobota, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego

6.30 Różaniec wynagradzający

7.00 W intencji czcicieli Różańca św. ( z medytacją)

9.00 Za ++ Mariana Króliczek- w XI rocznicę śmierci, żonę Zofię, syna Dawida

11.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji

Ireny i Karola Matuła- z okazji 40 rocznicy ślubu i 60 rocznicy urodzin Pana Karola oraz  w intencji całej rodziny

16.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji

Ireny i Waldemara Skiba- z okazji 40 rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny

 

Niedziela, 7 stycznia -Święto Chrztu Pańskiego

7.00 Za + Józefa i Otylię Ulbrych, Konstantego i Janinę Klimek

9.00 Za + Teodora Bluszcz- w I rocznicę śmierci

11.00 Za ++ Wiktora i Małgorzatę Przeliorz ich rodziców i syna Gabriela

11.00 W intencji rodzin Domowego Kościoła naszej parafii

15.00 Jasełka w wykonaniu dzieci z SP 23

16.00 Za ++ rodziców Anielę i Stanisława Paszenda

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2023/2024  

 

  1. stycznia – wtorek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz-  ul. Raciborska od nr 617 do nr 543

Ks. Wikary-        ul. Semana od nr 27 do nr 2, ul. Racławicka od nr 86a do nr 31

 

  1. stycznia – środa – godz. 15.00

Ks. Proboszcz i Ks. Wikary- ul. Frontowa od nr 4 do nr 5

 

  1. stycznia – czwartek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz-    ul. Staromiejska od nr 4 do nr 24, ul. Frontowa od nr 47 do nr 25

 

  1. stycznia – piątek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz i Ks. Wikary- ul. Frontowa od nr 105 do nr 45

 

  1. stycznia – sobota – godz. 13.00

Ks. Wikary- ul. Krzywoustego od nr 37 do nr 69k

 

  1. stycznia – niedziela – godz. 13.00

Ks. Wikary- ul. Radoszowska od nr 2, ul. Szczerbicka od nr 90 do nr 58, Mruli do nr 4

 

       8. stycznia – poniedziałek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz-   ul. Korfantego 5, 3 i 1

 

  1. stycznia – wtorek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz-    ul. Raciborska od nr 511, ul. Wspólna, ul. Raciborska do nr 481

Ks. Wikary-       ul. Ustronna od nr 3 do nr 34b

 

  1. stycznia – środa – godz. 15.00

Ks. Proboszcz- ul. Szczerbicka 1a, ul. Raciborska od nr 539g do nr 515

Ks. Wikary- ul. Szczerbicka od nr 3 do nr 16, ul. Rozstajna od nr 3b do nr 31

 

  1. stycznia – czwartek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz- ul. Św. Jacka nr 67 do nr 77, ul. Radoszowska od nr 133 do nr 181

 

  1. stycznia – piątek – godz. 15.00

Ks. Proboszcz i Ks. Wikary-  ul. Niewiadomska, ul. Krzywa, ul. Żytnia do nr 1

 

  1. stycznia – sobota – godz. 10.00

Ks. Proboszcz-    ul. Pietrzkowicka do nr 16

Ks. Wikary-        ul. Raciborska od nr 408 do nr 379g

 

  1. stycznia – niedziela – godz. 13.00

Ks. Wikary-  ul. Pietrzkowicka od nr 1 do nr 14, ul. Niwki od nr 1

 

  1. stycznia- poniedziałek - godz. 15.00

Ks. Proboszcz- ul. Obywatelska, ul. Radosna, ul. Radoszowska

 

  1. stycznia- czwartek- godz. 15.00

Ks. Proboszcz-    ul. Raciborska od nr 372 do nr 292

 

  1. stycznia- piątek - godz. 15.00

Ks. Proboszcz- ul. Sportowa od nr 20, ul. Batorego, ul. Sportowa do nr 79

 

  1. stycznia- sobota- godz. 10.00

Ks. Proboszcz-   ul. Szczerbicka od nr 48 do nr 21

Ks. Wikary-         ul. Mojżesza od nr 8 do nr 61

 

  1. stycznia – niedziela – godz. 13.00

Ks. Wikary- KOLĘDA DODATKOWA

 

 

Harmonogram sprzątania wg ulic 2024 rok (sobota godz. 9.00).

 

5 styczeń (piątek)- ul. Szafranka

 

13 styczeń- ul. Raciborska od Rybnika do kościoła- obydwie strony

 

20 stycznia- ul. Raciborska od kościoła do ul. Szczerbickiej- obydwie strony

 

27 stycznia- ul. Raciborska od ul. Szczerbickiej do Orłowca- obydwie strony

 

3 luty- ul. Tuwima i Broniewskiego

 

10 lutego- ul. Radoszowska (Piece), Batorego i Ustronna

 

17 lutego- ul. Szczerbicka- numery parzyste

 

24 lutego- ul. Szczerbicka- numery nieparzyste

 

2 marca- ul. Barwna i Urbana

 

9 marca- ul. Polna i Szybowa

 

16 marca- ul. Radoszowska - numery nieparzyste

 

23 marca- ul. Radoszowska - numery parzyste

 

30 marca- ul. Krzywa i Żytnia

 

6 kwietnia- ul. Św. Jacka- numery nieparzyste

 

13 kwietnia- ul. Św. Jacka- numery parzyste

 

20 kwietnia- ul. Semana i Racławicka

 

27 kwietnia- ul. Sportowa

 

 


Porządek nabożeństw 24.12.-31.12.2023 r.

IV Niedziela Adwentu, 24 grudnia- Wigilia

7.00 Za ++ Annę i Franciszka Chrapek, córkę Małgorzatę, wnuka Andrzeja, Roberta, Annę i Helenę Dudzik

9.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Przemysława Kucharczak- z okazji 50 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

11.00 Za ++ męża Jana Chowaniec, syna Mirosława

24.00 PASTERKA

  1. W intencji Parafian
  2. Za + Józefa Jochem- w XX rocznicę śmierci oraz Marię Jochem - msza 30- dniowa

Poniedziałek, 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

7.00 W intencji Parafian

9.00 Do Op. Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Olgi Pisarskiej- z okazji 87 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

11.00 Za ++ Różę Chowaniec, rodziców i teściów oraz zmarłe rodzeństwo

15.00 Nieszpory kolędowe

16.00 Za ++ Marię Adamczyk- na pamiątkę 90- tych urodzin o Boże miłosierdzie i radość życia wiecznego

 

Wtorek, 26 grudnia – Święto św. Szczepana , pierwszego męczennika

7.00 W intencji Parafian

9.00 Za + Annę Biskup- w kolejną rocznicę śmierci

11.00 Za ++ Franciszka i Helenę Chowaniec, ich rodziców, córkę Małgorzatę, zięcia Wiktora, wnuka Gabriela, synową Różę

16.00 Za ++ Helenę Kocjan, męża Mariana, Łucję Rakoczy- od sąsiadki Wiolety

 

Środa, 27 grudnia – Święto św. Jana apostoła i ewangelisty

8.00 W intencji Parafian

8.00 Za + Różę Herman- od Żywego Różańca

8.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

Czwartek, 28 grudnia – Święto św. Młodzianków, męcz.

8.00 W intencji Parafian

9.00 W intencji młodzianków

 

Piątek, 29 grudnia – V Dzień w Oktawie Bożego Narodzenia

8.00 Za ++ Parafian

8.00

 

Sobota, 30 grudnia VI Dzień w Oktawie Bożego Narodzenia

8.00 W intencji Parafian

18.00 Za ++Parafian- 30 dniowa :Eryk Grzenik, Tadeusz Kucharczak, Franciszek Rezner 

 I rocznica śmierci- Aniela Mucha, Zyta Ucher, Jan Suchanek, Helena Molenda, Jan Czempik

II rocznica śmierci- Jadwiga Nosiadek, Jan Złotnik, Sebastian Porwoł

 

Niedziela, 31 grudnia - Święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

7.00 Za + Eryka Grzenik- od sąsiadów

9.00 Za + Franciszka Smołka- od kolegów z Holandii

11.00 Za ++ Martę i Alojzego Pierchała- w rocznicę śmierci

16.00 W intencji Parafian

17.00 Nabożeństwo na zakończenie roku


Porządek nabożeństw 17.12.-24.12.2023 r.

III Niedziela Adwentu, 17 grudnia – GAUDETE

7.00 Za ++ dziadków Łucję i Wilhelma oraz Anielę i Jana

9.00 Za ++ Genowefę Śmieja- w IX rocznicę śmierci, męża Antoniego, Agnieszkę i Joachima Brachman , Ignacego i Konstantynę Śmieja

11.00 Za ++ Dariusza Maciończyk- w XXI rocznicę śmierci

Po mszy chrzest Krzysztofa Anderski

16.00 Ku czci Trójcy Przenajświętszej w intencji rocznych dzieci : Maksymilian Kukuczka, Eryk Bizoń- ich rodziców i chrzestnych

Po mszy ok. 17.00 Nabożeństwo do św. Jacka

 

Poniedziałek, 18 grudnia

6.30 Roraty – W intencji Parafian

18.00 Za + Alicję Mandera- na pamiątkę urodzin

 

Wtorek, 19 grudnia

6.30   Roraty – Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Marii- z okazji 45 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

18.00 Za ++ Józefa Kopka, żonę Hildegardę, rodziców z obu stron

 

Środa, 20 grudnia

6.30 Roraty – W intencji Parafian

9.00 Pogrzeb śp. Erwina Piła

18.00 Za ++ Adelajdę Ressel i siostrę Edytę Pytlik- w kolejną rocznicę śmierci

18.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

 

Czwartek, 21 grudnia

6.30 Roraty – W intencji Parafian

12.00 Pogrzeb śp. Stefanii Gaszka

17.00 Adoracja i Różaniec- Apostolstwo Dobrej Śmierci i Legion Maryi

18.00 Za ++ Parafian- zbiorowa

 

Piątek, 22 grudnia

8.00 W intencji Parafian

17.30 Nabożeństwo do św. Rity

18.00 Roraty – Za + Piotra Sanecznik- w III rocznicę śmierci

 

Sobota, 23 grudnia

8.00 Za + Natalię Pyrk- w rocznicę śmierci

18.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Henryka Plisz- z okazji urodzin  oraz w intencji całej rodziny

 

IV Niedziela Adwentu, 24 grudnia- Wigilia

7.00 Za ++ Annę i Franciszka Chrapek, córkę Małgorzatę, wnuka Andrzeja, Roberta, Annę i Helenę Dudzik

9.00 Do Op. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Przemysława Kucharczak- z okazji 50 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

11.00 Za ++ męża Jana Chowaniec, syna Mirosława

24.00 PASTERKA

  1. W intencji Parafian
  2. Za + Józefa Jochem- w XX rocznicę śmierci oraz Marię Jochem - msza 30- dniowa

 

Czwartek godz. 18.00 Za ++ Parafian:

 

Piotra Sanecznik, Annę i Jerzego Mrozek, Agnieszkę i Pawła Przeczek;

 Albinę i Pawła Dzierżęga, syna Alfonsa, córkę Urszulę, zięcia Antoniego Grenadier, Krzysztofa Pielczyk, ojca Ewalda;

Helenę Piątek;

Waltera Chłodek, rodziców i brata;

Andrzeja Szleńska w III rocznicę śmierci;

Janinę Ryszka w XVII rocznicę śmierci, rodziców Antonię i Emila Szewczyk, teściów Martę i Alfreda Ryszka, zmarłych z rodzin Ryszka, Szewczyk, Kopka, Górecki;

Jana i Augustynę Wawrzyńczyk, rodziców, córki z mężami, syna, synowe, wnuki i prawnuki;

Pelagię i Edwarda Bentkowski, Maksa Dąga, rodziców, rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące;

Wacława Wdowiak na pamiątkę urodzin, żonę Jadwigę, synów Jana i Eugeniusza;

Wandę Śpiewok w III rocznicę śmierci;

Jana Malcharczyk, rodziców i teściów;

Stanisława Keil na pamiątkę urodzin, rodziców i teściów;

Henryka Kopka w X rocznicę śmierci;

Marię i Wiktora Pałach, Gertrudę, Tadeusza Wojtaszczyk i Jolantę Rataj, męża Mariana;

Henryka Fojcik w XIII rocznicę śmierci, córkę Krystynę, wnuczkę Sandrę, rodziców, dziadków, teściów i rodzeństwo;

Ewalda Kłosek w kolejną rocznicę śmierci;

Romana Paduszek w II rocznicę śmierci, Jana Kubica na pamiątkę urodzin , żonę Różę i rodziców z obu stron; Natalię Elenberger, rodziców Anielę, Izydora Rojek, siostry Elżbietę Świergocz, Annę Tkoczy;

Stefanię i Lucjana Helis;

Jerzego Lenard na pamiątkę urodzin;

Kornelię Bierza w II rocznicę śmierci, syna Adama;

Zenona i Różę Dąbek;

Halinę i Engelberta Mandrysz, Stefanię i Franciszka Zagała, Amalię i Franciszka Oleś, Henryka, Agnieszkę i Franciszka Hojka oraz pokrewieństwo;

Henrykę Lempa i Różę Herman;

Helenę i Edwarda Bidacz, rodziców z obu stron, córkę, syna, synową, 2 zięciów i wnka;

Teodora Czyszczoń na pamiątkę urodzin oraz rodziców;

Zbigniewa Kapuścik od oddziału GRP;

Bertę Prus w rocznicę śmierci, rodziców, męża Franciszka, syna Wiktora i Jana.