Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.-19.05.2024 r.

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.  

 

Witamy ks. Krzysztofa Szymańskiego budowniczego kościoła p.w. MB Częstochowskiej w Rybniku, który dziś wygłasza Słowo Boże a po mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz dokończenia budowy tego kościoła.

 

Jutro w poniedziałek 13 maja rozpoczynamy serię tegorocznych nabożeństw fatimskich. Rozpoczęcie o godz. 19.30: Msza św., różaniec fatimski, majowe, procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece na procesję.

 

Również jutro o godz. 19.00 w salce domu parafialnego spotkanie informacyjne dla uczestników naszej wycieczki parafialnej 3-5 czerwca w okolice Kotliny Kłodzkiej.

 

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W ósmym jej dniu czyli w piątek zapraszamy na spotkanie w kościele o godz. 19.00. W programie mini-konferencja, świadectwa, uwielbienie Boga słowem i muzyką przed Najświętszym Sakramentem, a po modlitwie zapraszamy do sali domu parafialnego na 'bezę z malinami'.

 

Również w piątek o 8.30 nabożeństwo do św. Jacka a o 15.00 Koronka przy kapliczce.

 

Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00 Komunię świętą przyjmą po raz pierwszy dzieci wczesnokomunijne i z klas trzecich. Rozpoczniemy nieco wcześniej bo o 10.50 na placu kościelnym. Prosimy nie zajmować na tej Mszy św. udekorowanych ławek, które są przeznaczone dla rodziców i dzieci komunijnych. Dzieci też poprowadzą nabożeństwo majowe o godz. 15.00. W związku z ta uroczystością we wtorek i czwartek po Mszy Św. wieczornej próby przed I Komunią Św. dla dzieci i rodziców. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dzieci komunijnych z SP 3 a o 10.30 z SP 23 i Wczesnej. Po dzieciach ze spowiedzi będą mogą skorzystać dorośli.

 

W tym roku Boże Ciało przypada 30 maja. Zgromadzimy się przy kaplicy św. Floriana gdzie zostanie odprawiona msza św. o godz. 8.00. Po Mszy rozpocznie się procesja, która przejdzie ulicami Radoszowską, Krzywoustego i Raciborską do kościoła gdzie zakończymy. Ołtarze: I Państwo Nowak na ul. Radoszowskiej, II Państwo Procek na ul. Krzywoustego, III Państwo Klimek na ul. Krzywoustego, IV Państwo Mrozek na ul. Raciborskiej. Liczymy na pomoc w postawieniu i strojeniu ołtarzy również sąsiadów.

 

Zachęcamy naszych małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa do wyjazdu na specjalną dla nich mszę św., która to w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w katowickiej katedrze.

 

Za 2 tygodnie- 26 maja, pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Organizujemy wyjazd autobusowy razem z parafiami z rynku i Orłowca. Zapisy w zakrystii. Koszt- 50 zł za przejazd.

 

II Rydułtowska Piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się od 22 do 25 czerwca. Zapisy do końca maja przez formularz online, dostępny  na stronie internetowej parafii Świętego Jerzego w Rydułtowach bądź tradycyjnie przez tamtejszą kancelarię parafialną. Zachęcamy do składania w parafii Świętego Jerzego zapisanych na kartce intencji modlitewnych w różnych intencjach, które zostaną omodlone podczas pielgrzymki. Do intencji można dołączyć dobrowolną ofiarę, która będzie tworzyła Fundusz Pielgrzymkowy.  

 

Tym razem w przyszłą sobotę sprzątanie kościoła przeprowadzą rodzice dzieci komunijnych. Bóg zapłać parafianom, którzy posprzątali kościół wczoraj a rodzicom komunijnym za umycie okien.

 

W najnowszym 'Gościu' in. czy ktoś podmienił siostrę Łucję?; Bp Ważny: wielu ludzi Kościoła chce jego oczyszczenia; trudna sytuacja Ukrainy; czy muzyka naprawdę łagodzi obyczaje?

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy w czwartek Krzysztofa Pawliczek. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.-12.05.2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Natomiast za tydzień w niedzielę słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Szymański budowniczy kościoła p.w. MB Częstochowskiej w Rybniku. Po mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na rzecz dokończenia budowy tego kościoła.

 

W związku ze zbliżającą się kolejną debatę w Sejmie nt. aborcji Rycerze Kolumba zapraszają dziś wszystkich parafian, grupy parafialne a szczególnie członków Duchowej Adopcji na 21.00 do naszego kościoła na Apel Jasnogórski i różaniec w intencji obrony życia poczętego.

 

W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, która to już za tydzień. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Procesje (połączone z nabożeństwem majowym): w poniedziałek najwcześniej bo godz. 16.45 do krzyża na ul. Radoszowskiej, we wtorek o godz. 17.15 do krzyża na ul. Raciborskiej- przy wlocie ul. Juliana Tuwima (posesja P. Konieczny), w środę o godz. 17.15 do krzyża misyjnego przy kościele. Prosimy zapamiętać godziny procesji. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i prosimy mieszkańców o przystrojenie krzyży. Od czwartku nabożeństwa majowe o stałej porze. W poniedziałek poświęcimy przy okazji niedawno odnowiony krzyż na ul. Radoszowskiej.

 

Jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. na probostwie kolejne spotkanie lektorów, kantorów, szafarzy.

 

W czwartek 9 maja po mszy wieczornej w kościele ostatnie już spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (bez udziału dzieci). Uroczystość I Komunii już za 2 tygodnie.

 

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

W przeddzień Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszamy parafian na kolejną Adorację Najświętszego Sakramentu. Indywidualna, nocna i cicha modlitwa przed Panem Jezusem rozpocznie się o godzinie 19.00 w piątek 10 maja, a zakończy się następnego dnia w sobotę o 8.00.

 

Ks. wikary z Rydułtów organizuje w sobotę 18 maja Pielgrzymkę na Górę św. Anny. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

W następny poniedziałek 13 maja o godz. 19.00 w salce domu parafialnego spotkanie informacyjne dla uczestników naszej wycieczki parafialnej 3-5 czerwca w okolice Kotliny Kłodzkiej.

 

Za trzy tygodnie- 26 maja, kolejna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich, na którą to chcemy zorganizować wyjazd autokarowy z sąsiednimi parafiami. Zapisujemy się w zakrystii.

 

W sobotę zapraszamy również do sprzątania parafian mieszkających na ul. Frontowej- numery nieparzyste. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj.

 

W najnowszym 'Gościu' in. Czesław Lang, Janek Mela i inni o Matce Bożej, zamach w olimpijskiej wiosce, Żelazna Kopuła- czy zapewni bezpieczeństwo. Jest jeszcze 'Mały Gość' oraz czasopismo- dodatek do 'Gościa'- 'Historia Kościoła'.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.-05.05.2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Wielkie Bóg zapłać za ofiarowane prawie 6300 zł w kolekcie specjalnej tydzień temu.

 

Jutro tj. w poniedziałek 29 kwietnia po wieczornej mszy św. w salce Domu Parafialnego.
spotkanie członków Rady Parafialnej.

 

W środę przypada święto św. Józefa Rzemieślnika. To dzień modlitw w intencji bezrobotnych.

 

Od środy rozpoczynamy też miesiąc maj. Zachęcamy wiernych, dzieci a szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii, do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30. Majowe również w kaplicy na Radoszowskiej w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30.

 

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed mszami.

 

Tym razem w czwartek na godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi miesięcznej dzieci a szczególnie te, które praktykują I piątki.

 

Również w I czwartek po wieczornej mszy św. Radoszowski Wieczór Uwielbienia z błogosławieństwem lourdzkim

 

W piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte jak w niedziele. Zapraszamy na godz. 11.00 na Mszę św. w intencji ojczyzny. O 6.30 różaniec do

7-miu Boleści NMP.

 

W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji i naszej kaplicy na Radoszowskiej. Dzień wcześniej w piątek 3 maja o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza odpustowa z tej okazji w naszej kaplicy: „Do Św. Floriana w intencji strażaków i ich rodzin”. Zapraszamy czcicieli św. Floriana a w sposób szczególny strażaków i ich rodziny.

 

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający, msza z medytacją a od godz. 9.00 objazd chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

W związku ze zbliżającą się kolejną debatę w Sejmie nt. aborcji Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich parafian, grupy parafialne a szczególnie członków Duchowej Adopcji w przyszłą niedzielę do naszego kościoła na godz. 21.00. Zaśpiewamy Apel Jasnogórski i odmówimy różaniec w intencji obrony życia poczętego.

 

W sobotę zapraszamy również do sprzątania parafian mieszkających na ul. Frontowej- numery parzyste. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj. W gablotce jest nowy harmonogramem sprzątania wg ulic.

 

W najnowszym 'Gościu' in. Europa bez Chrystusa, rozmowa z rodzicami sł. B. Helenki Kmieć, opiłowywanie katolików. Wewnątrz numeru ciekawostka- test Amslera- samobadanie wzroku. Ukazał się też nowy numer 'Małego Gościa'. Zamówiliśmy jeszcze kilkanaście sztuk czasopisma- dodatku do 'Gościa'- 'Historia Kościoła' w cenie 12 zł.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy w piątek Barbarę Kondrot. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

 

Inne ogłoszenia:

 

Od 22 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego na nowy rok akademicki 2024/2025, która potrwa do 31 sierpnia. 

Mężczyzn, którzy rozeznają lub już podjęli decyzję o wstąpieniu do seminarium, zapraszamy do umówienia się na rozmowę wstępną.  Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia do seminarium na stronie: www.seminarium.katowice.pl.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin, a także chętnych diecezjan do Matki Bożej z Lourdes odbędzie się w dniach 7-12 września br. Wydarzenie to, organizowane pod hasłem „Pielgrzymi nadziei', wpisuje się w obchody 100. rocznicy powstania archidiecezji katowickiej i ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jubileuszowy. Udział w pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Adrian oraz Ksiądz Biskup Marek. Szczegóły w gablotce.

Duszpasterstwo powołaniowe zaprasza młodzież do udziału w Beskidzkiej Majówce, która odbędzie się 4 maja. Szczegółowe informacje i zasady uczestnictwa w tym wydarzeniu w formularzu: BESKIDZKA MAJÓWKA (google.com), oraz na www.seminarium.katowice.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Msza św. dla maturzystów z błogosławieństwem i modlitwą o Ducha odbędzie się: 28 kwietnia (niedziela) w Bazylice w Rybniku o godz. 15:30;

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólnopolskie Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów organizuje:

- Ogólnopolskie Nocne Czuwanie Apostolatu Margaretka na Jasnej Górze (23/24 maja 2024),

- XVIII Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej (8 czerwca 2024).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z okazji ogłoszonych przez Papieża Franciszka I Światowych Dni Dzieci zapraszamy dzieci klas I – IV do udziału w konkursie plastycznym „Jestem w Kościele'. Odbędzie się on w dwóch etapach. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i wyróżnień odbędzie się dokładnie w dniu Światowych Dni Dzieci, czyli w niedzielę 26 maja br. o godz. 13.45, podczas Godziny Ewangelizacyjnej, w czasie pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców. Bardzo prosimy o podjęcie tej inicjatywy w Waszych szkołach i zachęcenie dzieci do udziału w konkursie. Terminy i wszelkie szczegóły zawarte są w regulaminie, który publikujemy w załączniku na stronie: https://wk.archidiecezjakatowicka.pl/wydzial/aktualnosci/398-jestem-w-kosciele-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-z-okazji-sdd

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doroczna pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla odbędzie się w niedzielę 9 czerwca br. pod hasłem: „Pragnę' (J 19,28). Będzie to część diecezjalnych obchodów I Światowych Dni Dzieci, które z inicjatywy papieża Franciszka po raz pierwszy odbywać się będą w Rzymie w niedzielę 26 maja br. Dlatego zapraszamy również dzieci, które przeżywają I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej lub kolejne. Pielgrzymka rozpoczyna się o godz. 13.30 na parkingu kurialnym (pomiędzy budynkiem Archikatedry i Kurii Metropolitalnej), a kończy ok. 16.45.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ośrodek  Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach zaprasza na rekolekcje: 'Emocje, uczucia czym są , jak sobie z nimi radzić i jak nimi zarządzać?' Odbędą się one w dniach  10 - 12 maja 2024 r. Przeznaczone dla wszystkich: zainteresowanych tematyką emocji oraz uczuć, zmagających się z trudnymi emocjami i uczuciami, pragnących kształtować zdrową osobowość w oparciu o wartości chrześcijańskie, poszukujących sposobów na budowanie zdrowych relacji z otoczeniem, pragnących lepiej i skuteczniej radzić sobie z problemami życia codziennego.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Burmistrz Miasta Rydułtowy zaprasza na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 30 kwietnia br. o godz. 17:00 w Parafii Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Rydułtowach przy ul. Księdza B. Szyszki 1.

Zaś 3 maja o godz. 17:00 na RYBIE odbędzie się koncert organizowany przez Towarzystwo Miłośników Rydułtów pn. 'Z piosenką majową...'

 

 

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.-28.04.2024 r.

Dziś kolekta specjalna na dalsze opłacenie prac związanych z fotowoltaiką. Wielkie Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

Dzisiaj też Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. w intencji zmarłego naszego byłego wikarego Ernesta Moslera.

 

Również w poniedziałek o 17.30 nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele. Módlmy się też za przygotowujących się do święceń kapłańskich.

W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po mszy św. o godz. 8.00 udamy się przed nasz krzyż misyjny by modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

 

Również w czwartek 25 kwietna o godz. 17.30 różaniec poprowadzą Rycerze Kolumba. Po mszy św. spotkanie tej grupy w salce biblioteki.

 

Już dziś informujemy członków Rady Parafialnej o planowanym spotkaniu Rady w następny poniedziałek 29 kwietnia po wieczornej mszy św. w salce Domu Parafialnego.

W najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania parafian mieszkających na Sportowej. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj. W gablotce można zaznajomić się z nowym harmonogramem sprzątania wg ulic do połowy listopada.

 

Prosimy osoby, które zapisały się na naszą parafialną wycieczkę 3-5 czerwca w okolice Kotliny Kłodzkiej i Czech o uzupełnienie w zakrystii numerów PESEL i wpłatę zaliczki w kwocie 100 zł.

 

W najnowszym 'Gościu' in. Ewangelia życia- od poczęcia do naturalnej śmierci, kto właściwie zwyciężył w wyborach samorządowych, czy papież pojedzie do Wietnamu, czy Francja odzyskuje wiarę? Ukazał się też nowy numer czasopisma dodatku do 'Gościa'- 'Historia Kościoła' w cenie 12 zł.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy we wtorek Danutę Staniczek a w piątek Marię Kocur. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.-21.04.2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont katedry a za tydzień kolekta specjalna na dalsze opłacenie prac związanych z fotowoltaiką.

 

Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski i rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Św.

 

W środę o 8.30 nabożeństwo do św. Jacka.

 

W czwartek po wieczornej mszy św. w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

W piątek zapraszamy parafian o godz. 19.00 na spotkanie w kościele i wieczór uwielbienia, który poprowadzi Grupa Nowej Ewangelizacji.

 

W najbliższą sobotę 20 kwietnia odbędzie się pierwsza spowiedź św. dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. O godz. 9.30 spowiedź dzieci z SP3 a o 10.30 z SP23 i Wczesnej.

 

Również w sobotę o 17.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 

W poniedziałek 40 osób przystąpiło do Adopcji Dziecka Poczętego. Życzymy wytrwałości i dziękujemy za zaangażowanie w tej sprawie.

 

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

W ubiegłą niedzielę było liczenie wiernych. W mszach świętych w naszej parafii uczestniczyło 1152 wiernych (663 kobiet i 489 mężczyzn) a komunię przyjęło 901 osób (550 kobiet i 351 mężczyzn).

 

W sobotę odbył się pogrzeb śp. ks. Ernesta Moslera- wikarego w naszej parafii w latach 2002-2006. W najbliższym 'Spektrum' pojawi się artykuł- 'memento' o naszym duszpasterzu. W związku z tym prosimy o różne wspomnienia, które były udziałem parafian w czasie Jego posługi w naszej parafii. Artykuły można składać w zakrystii lub do skrzynki parafialnej w przedsionku kościoła.

 

Dziś ostatni dzień zapisywania się na wycieczkę parafialną w dniach 3-5 czerwca w okolice Kotliny Kłodzkiej i Czech. Szczegóły w gablotce. Natomiast ks. wikary z Rydułtów organizuje wycieczkę do Grecji, Krakowa i okolic. Szczegóły również w gablotce.

 

Siostry Urszulanki z Rybnika zapraszają młodzież klas ósmych w sobotę 20 kwietnia o godz. 10.00 na Dzień Otwarty kandydatów do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego.

 

W najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania parafian mieszkających na Semana i Racławickiej. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj.

 

W najnowszym 'Gościu' in. o święcie chrztu Polski, jak czytać Pismo Święte, los Ukrainy w rękach USA.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy w poniedziałek Jana Bober a w sobotę Alfreda Bluszcz. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.-14.04.2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji.

 

Dziś oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Pan Jezus złożył św. siostrze Faustynie obietnicę, że kto w tym dniu przyjmie Komunię świętą, otrzyma łaskę 'zupełnego odpuszczenia win i kar', czyli taką, jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Warunki uzyskania łaski odpustu zupełnego win i kar to sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej), Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wykonanie aktu religijnego (należy odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego). Również od dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia. To okazja do działalności charytatywnej z naszej strony, szczególnie w tym tygodniu.

 

Odnowa w Duchu Św. zaprasza o 15.00 do kościoła na nabożeństwo- Godzinę Miłosierdzia. Dziś też ma miejsce liczenie wiernych.

 

Jutro- w poniedziałek- Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym roku Uroczystość Zwiastowania NMP została przeniesiona na 8 kwietnia. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. Po rannej i wieczornej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia do duchowej adopcji. Adopcja duchowadziecka poczętego jest osobistą modlitwą (dziesiątek różańca) jednej osoby o ocalenie życia dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Imię dziecka jest Bogu znane. Więcej szczegółów na poniedziałkowych mszach św. i na stronach internetowych. Zachęcamy naszych parafian do podjęcia tej pięknej modlitewnej inicjatywy.

 

Zapraszamy parafian we wtorek o godz. 19.00 na wieczór uwielbienia którą poprowadzi Wspólnota Jezusa Miłosiernego z Chwałowic na czele z opiekunem ks. Adrianem Chojnicki.

 

Jest wolna intencja mszalna w czwartek o godz. 8.00.

 

W piątek po mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 8.00 w sobotę. Przypominamy o nowym tabernakulum i możliwości adoracji codziennej Najświętszego Sakramentu w naszym kościele (poza czasem nabożeństw) od 8.30 do 18.00.

 

Za dwa tygodnie w sobotę 20 kwietnia pierwsza spowiedź św. dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

 

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić też jako niedzielę Biblijną, która rozpoczyna ogólnopolski tydzień Biblijny.

 

Przypominamy o naszej parafialnej wycieczce w dniach 3-5 czerwca w okolice Kotliny Kłodzkiej. W planie in. Adrspaskie Skalne Miasto w Czechach, Wambierzyce, Duszniki-Zdrój, Błędne Skały, Kłodzko. Pozostał już czas tylko do końca tygodnia. Szczegóły w gablotce.

 

W najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania parafian mieszkających na Św. Jacka- numery parzyste. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj.

 

W najnowszym świątecznym 'Gościu' in. jak rozmawiać o aborcji, miłosierdzie-nadzieja dla grzeszników, Centrum Bożego Miłosierdzia w Ugandzie.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy w piątek Różę Firla. Wieczny odpoczynek…


Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.-07.04.2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta na Caritas Archidiecezji

 

Uroczyste Nieszpory w Niedzielę Wielkanocną o godz. 15.00- kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się zarazem

Oktawa Wielkiej Nocy. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stulą, paschał i figura Zmartwychwstałego, umieszczona przy ołtarzu mszalnym. Symbole zmartwychwstania Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego włącznie. Informujemy, że Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali kościół do świąt a szczególnie kościelnemu Darkowi za m. in. projekt Grobu Pańskiego a także kościelnemu Markowi, grabarzom, gospodyni i innym osobom,  którzy przyczynili się do powstania w tym roku Grobu Pańskiego, Pani Katarzynie za ukwiecenie. Służbie liturgicznej, lektorom, kantorom za oprawę liturgiczną, ks. wikaremu za przygotowanie ministrantów, posługę w konfesjonale,  Dzieciom Maryi, ministrantom oraz Straży z OSP za czuwanie przy Bożym Grobie, szafarzom za ich posługę. 

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

W I czwartek po mszy wieczornej kolejny  Radoszowski Wieczór Uwielbienia czyli adoracja z błogosławieństwem lourdzkim- który poprowadzi nasza Odnowa w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus'.

 

W I piątek Msza szkolna dla dzieci o 17.00. W sposób szczególny prosimy o obecność dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Będzie specjalna homilia o sakramencie spowiedzi. Przed Mszą od 16.30 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi.

 

W piątek o godz. 19.00 msza dla młodzieży. Przed mszą od. 18.30 również okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający i msza św. o 8.00 z medytacją w intencji czcicieli różańca. Tym razem objazdu chorych nie będzie.

 

W Niedzielę Miłosierdzia za tydzień odbędzie się liczenie wiernych. O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo- Godzinę Miłosierdzia, którą poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję 'Wielkopostne porządki' i przekazali środki chemii gospodarczej na rzecz DPS dla dzieci i młodzieży w Krzyżanowicach.

 

Przypominamy o naszej parafialnej wycieczce w dniach 3-5 czerwca w okolice Kotliny Kłodzkiej. W planie in. Adrspaskie Skalne Miasto w Czechach, Wambierzyce, Duszniki-Zdrój, Błędne Skały, Kłodzko. Noclegi zaplanowane są w klasztorze Franciszkanów w Dusznikach-Zdroju. Cena około 500 zł. Prosimy zapisywać się w zakrystii podając pesel i numer telefonu. Czasu coraz mniej dlatego prosimy zadecydować o udziale do połowy kwietnia. Szczegóły w gablotce.

 

Parafia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na Orłowcu w dniach 22 czerwca – 5 lipca organizuje kolonie w formie obozu pod namiotami „Boskie kolonie” na Mazurach. Koszt obozu to 1000 zł. Zapisy i odbiór kart kolonijnych bezpośrednio u tamtejszego wikarego ks. Łukasza.

 

W najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania parafian mieszkających na Św. Jacka- numery nieparzyste. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj.

 

W najnowszym świątecznym 'Gościu' in. co dalej z klauzulą sumienia, 'Nie ma Go tu'- czyli co się stało z Jezusem, o nowej książce autobiograficznej papieża Franciszka. Jest też nowy numer naszej gazetki parafialnej 'Spektrum' oraz czasopismo 'Trwajcie w miłości'.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy w środę Waldemara Matuła.

 

Niech Chrystusowy dar Zmartwychwstania napełni Wasze serca nadzieją i radością.

Niech ta wielka tajemnica wiary umocni Waszą wiarę i przyniesie pociechę w trudnych chwilach.

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.-31.03.2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ponad 8200 zł zebrane w ramach kolekty specjalnej sprzed tygodnia.

 

Serdeczne podziękowania parafianom za udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii a także osobom, które ją przygotowały i aktywnie się w nią włączyli, szczególnie Panu kościelnemu Darkowi, grupom parafialnym, ministrantom, osobom niosącym krzyż, naszym strażakom z OSP Radoszowy, straży miejskiej oraz policji.

 

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm. Główne poświęcenie i procesja z palmami dookoła kościoła o godz. 10.45.

 

Ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15.

 

Dziś po każdej Mszy św. nasze Dzieci Maryi będą sprze­dawać baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dofinan­sowanie działalności Dzieci Maryi w naszej parafii oraz rekolekcji letnich. Serdeczne podziękowania za dar baranków dla piekarni Pana Bobrzyka. Z kolei na rzecz Hospicjum w Rybniku członkowie Legionu Maryi sprzedawać dziś będą również przed mszami palmy.

 

We wtorek po rannej mszy ś zapraszamy wszystkich chętnych parafian do pomocy przy budowie Grobu Pańskiego.

 

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym najważniejszą częścią jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Jaśnieje ono jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

 

W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do północy. Od 23.00 do 24.00 zapraszamy w sposób szczególny na 'Godzinę Świętą'.

 

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie będzie trwała przez całą noc aż do godz. 19.30 w Wielką Sobotę. Od 20.00 do 21.00 adorację poprowadzi Domowy Kościół. Obowiązuje post ścisły jakościowy (od mięsa) i ilościowy (raz do syta).

 

W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na ceremonie wielkosobotnie prosimy przynieść świece. W tym roku rezurekcja będzie rano w niedzielę wielkanocną o godz. 6.30.

 

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów z krótką adoracją Pana Jezusa w Grobie: o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00.

 

Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby ,,dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.

 

Ofiary złożone w kościele do koszyczka przy Bożym Grobie z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie i potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej.

 

Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki: w Wielki Czwartek - udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie ,,Przed tak wielkim Sakramentem”; w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego; w Wielką Sobotę – udział w nabożeństwie Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

 

Okazja do spowiedzi wielkanocnej:

Wielki Poniedziałek i Wtorek - pół godziny przed mszami św.,

Wielka Środa-od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 18.30,

Wielki Czwartek:7.00-8.30 i 15.00-17.30 ,

Wielki Piątek: 8.00-11.00 i 15.00-17.30 a także przez pół godziny po obrzędach,

Wielka Sobota: 8.00-11.00 i 14.00-18.00.

 

W Wielki Czwartek rano spowiedź tylko do 8.30 ze względu na wyjazd kapłanów do katowickiej katedry na Mszę Krzyżma.

 

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na uroczyste nieszpory wielkanocne o godz. 15.00. W I święto nie ma Mszy św. w kaplicy, będzie natomiast w II dzień świąt o godz. 10.00.

 

Pani Annie Fojcik tradycyjne serdeczne- Bóg zapłać- za dar nowego paschału.

 

W zakrystii można zaopatrzyć się w Paschaliki (świece) Wielkanocnego Dzieła Pomocy.

 

Z racji Wielkiego Tygodnia, w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie w poniedziałek 8 kwietnia. W tym dniu będzie możliwość przyjęcia 'Duchowej Adopcji'.

 

Akcja 'Wielkopostne porządki' kończy się w środę 27 marca . Do tego dnia możemy jeszcze składać środki chemii gospodarczej przy ołtarzyku M.B. Różańcowej z przodu kościoła.

 

Nasza parafia organizuje w dniach 3-5 czerwca tj. od poniedziałku do środy, wycieczkę w okolice Kotliny Kłodzkiej. W planie in. Adrspaskie Skalne Miasto w Czechach, Wambierzyce, Duszniki-Zdrój, Błędne Skały, Kłodzko. Noclegi zaplanowane są w klasztorze Franciszkanów w Dusznikach-Zdroju. Cena około 500 zł. Prosimy zapisywać się w zakrystii podając pesel i numer telefonu. Musimy zadecydować o udziale do połowy kwietnia. Szczegóły w gablotce.

 

W najbliższą sobotę wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszamy dopiero w nocy po mszy wigilii paschalnej. Parafian z ul. Krzywej i Żytniej przepraszamy. Będą mieli dyżur w innym terminie. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj.

 

W najnowszym 'Gościu' in. Episkopat po wyborach, opowiadanie o palmie, Betańska Misja wspierania kapłanów oraz dodatek- Medytacje i modlitwy na Wielki Tydzień. Jest też nowy numer 'Małego Gościa'. Ukazał się również nowy numer czasopisma 'Trwajcie w miłości' w cenie 10 zł.

 W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Elżbietę Krause a w piątek Marię Salamon. Wieczny odpoczynek

 


Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.-24.03.2024 r.

Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowuje się zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

Dzisiaj kolekta specjalna na opłacenie paneli fotowoltaicznych i wykonane prace. Wielkie Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.15. Będą one połączone z nabożeństwem do św. Jacka.

 

W poniedziałek po rannej mszy modlitwy do bł. Karoliny Kózkówny, a po Mszy św. wieczornej na probostwie spotkanie lektorów i kantorów. Dotyczyć ono będzie przygotowania do Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.

 

We wtorek uroczystość św. Józefa- święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy członków tego Apostolstwa a także wszystkich parafian najpierw na różaniec do siedmiu boleści NMP o godz. 7.30, następnie Mszę św. o godz. 8.00 w ich intencji i spotkanie po Mszy w salce domu parafialnego.

 

W piątek 22 marca tym razem o godz. 16.30 comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku.

 

Również w najbliższy piątek 22 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Początek o godz. 17.45. Z tego powodu Msza św. będzie wyjątkowo o 17.00. Rozpoczniemy przy kapliczce na ul. Frontowej naprzeciw posesji o numerze 48, potem dalej tą ulicą i następnie w prawo w ul. Mojżesza (pętla), potem w lewo w ul. Frontową aż do ul. Raciborskiej i tutaj skręcimy w prawo, następnie w lewo do kościoła gdzie zakończymy. Do niesienia krzyża prosimy: strażaków, starszych ministrantów, Rycerzy Kolumba oraz inne osoby z pozostałych grup parafialnych. Można ze sobą zabrać świece lub znicze, które zapalimy w czasie procesji.

 

W przyszłą sobotę na godz. 9.00 po raz ostatni w tym Wielkim Poście zapraszamy dzieci na krótką Drogę Krzyżową.

 

Za tydzień w Niedzielę Palmową świętować będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm. Poświęcenie i procesja z palmami dookoła kościoła będzie przed Mszą Św. o godz. 11.00. Prosimy o zgromadzenie się przed kościołem już o godz. 10.45.

 

Również w przyszłą niedzielę Dzieci Maryi będą sprze­dawać po każdej Mszy Św. baranki wielkanocne na dofinan­sowanie swojej działalności w naszej parafii. Z kolei na rzecz Hospicjum w Rybniku członkowie Legionu Maryi sprzedawać będą przed mszami palmy.

 

Przedświąteczny objazd chorych odbędzie się 22 marca (piątek) od godz. 10.30 i 23 marca (sobota) od godz. 9.00. Piątek chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic, sobota – chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

Przypominamy o akcji 'Wielkopostne porządki'. Środki chemii gospodarczej składamy przy ołtarzyku M.B. Różańcowej z przodu kościoła.

 

Składamy podziękowania za odrestaurowanie krzyża przydrożnego na ul. Radoszowskiej Panu Łukaszowi Bury z firmy Budex.

 

Nasza parafia organizuje w dniach 3-5 czerwca tj. od poniedziałku do środy, wycieczkę w okolice Kotliny Kłodzkiej. W planie in. Adrspaskie Skalne Miasto w Czechach, Wambierzyce, Duszniki-Zdrój, Błędne Skały, Kłodzko. Noclegi zaplanowane są w klasztorze Franciszkanów w Dusznikach-Zdroju
Cena około 500 zł. Prosimy zapisywać się w zakrystii podając pesel i numer telefonu. Musimy zadecydować o udziale do połowy kwietnia. Szczegóły w gablotce.

 

W zakrystii można zaopatrzyć się w Paschaliki (świece) Wielkanocnego Dzieła Pomocy w cenie 9 złotych.

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.30 zapraszamy parafian mieszkających na Radoszowskiej - numery parzyste. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj.

 

W najnowszym 'Gościu' in. relikwie na sprzedaż, Jezus, modlitwa i Ty, jak budować zdrowe relacje duszpasterskie, zachodnie wojska na Ukrainie.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Jerzego Durczok. Wieczny odpoczynek…

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.-17.03.2024 r.

Dzisiejsza czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Niedzielą Radości (Laetare). W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła, stąd różowy kolor szat.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

Rozpoczęły się prace montażowe na dachach naszych budynków gospodarczych paneli fotowoltaicznych. W związku z tym powracamy do kolekt specjalnych, które będą miały miejsce zazwyczaj w 3 niedzielę miesiąca. Za tydzień pierwsza z kolekt specjalnych na ten cel.

 

We wtorek 12 marca przypada w naszej parafii coroczna wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po mszy św. ok. godz. 8.30 i będzie trwała aż do mszy wieczornej o 18.00. Prosimy o dostosowanie się w miarę możliwości do planu adoracji dla poszczególnych grup i ulic, który to plan wywieszony jest w gablotce.

 

Tydzień temu wspomnieliśmy o klubie dyskusyjnym. W związku z tym zapraszamy parafian na pierwsze spotkanie dyskusyjne związane z filmem 'The Chosen 4' w środę 13 marca do salki Domu Parafialnego po nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy (ok. 19.00).

 

Grupa Radia Maryja zaprasza słuchaczy tego radia na spotkanie w czwartek po mszy porannej do salki Domu Parafialnego.

 

Również w czwartek 14 marca po mszy wieczornej w kościele kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

W piątek 15 marca o godz. 19.00 zapraszamy parafian w imieniu Grupy Nowej Ewangelizacji na spotkanie modlitewne ze świadectwami przed Najświętszym Sakramentem. Jednocześnie przepraszamy za podaną błędnie datę spotkania w 'Spektrum'.

 

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy dzieci na krótką Drogę Krzyżową.

 

Również w sobotę o 17.00 w kościele nauka dla rodziców dzieci, które przyjmą sakrament chrztu św.

 

Na ołtarzu św. Barbary zostało zamontowane już tabernakulum, które będzie otwierane do adoracji w tygodniu poza nabożeństwami. Rozpoczniemy od jutra. Bóg zapłać za ofiary na ten cel Różom Różańcowym i darczyńcom- parafianom, którzy pragnęli pozostać anonimowi a także w sposób szczególny za wykonanie podstawy pod tabernakulum i montaż Panu Januszowi z firmy Art-Boj, podłączenie elektryczne Panu Tadeuszowi z małżonką.

 

Przypominamy o akcji 'Wielkopostne porządki'. Organizujemy pomoc dla DPS dla dzieci i młodzieży w Krzyżanowicach. Potrzebne są środki chemii gospodarczej, które można składać przy ołtarzyku M.B. Różańcowej z przodu kościoła.

 

W Niedzielę Palmową za dwa tygodnie nasze Dzieci Maryi jak co roku będą sprze­dawać po każdej Mszy Św. baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dofinan­sowanie działalności Dzieci Maryi w naszej parafii. Z kolei na rzecz Hospicjum w Rybniku członkowie Legionu Maryi sprzedawać będą palmy.

 

Przedświąteczny objazd chorych odbędzie się 22 marca (piątek) i 23 marca (sobota) od godz. 9.00. Piątek chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic, sobota – chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

W zakrystii można zaopatrzyć się w Paschaliki (świece) Wielkanocnego Dzieła Pomocy w cenie 9 złotych. Paschalik będzie piękną i zarazem wymowną ozdobą na wielkanocnym stole. Część ofiar pozostaje w parafii na cele charytatywne. Równocześnie Caritas zachęca do akcji 1,5 %, które można przeznaczyć na tę instytucję.

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.30 zapraszamy parafian mieszkających na ul. Radoszowskiej - numery nieparzyste. Bóg zapłać tym, którzy posprzątali kościół wczoraj.

 

W najnowszym 'Gościu' in. kobieta w Kościele ma głos, wybory w KEP i co o nich wiemy, protesty rolników: o co toczy się walka. Jest jeszcze drugi numer nowego popularnonaukowego dwumiesięcznika 'Historia Kościoła' .

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

 

PLAN WIECZNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU WEDŁUG ULIC I GRUP PARAFIALNYCH

Wtorek 12.03.2024 r.

godziny:

8.30-9.00 Uczestnicy porannej Mszy św.,

 

9.00-10.00 Żywy Różaniec, Rodzina Radia Maryja oraz ulice:

                  Batorego, Barwna, Radosna,

 

10.00-11.00 Legion Maryi oraz ulice:

                    Krzywoustego, Broniewskiego, Dąbrowy,   

 

11.00-12.00 Zespół Charytatywny, Lektorzy i Kantorzy oraz ulice:

                    Żytnia, Radoszowska, Mojżesza, Mruli,

 

12.00-13.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci, oraz ulice:

                     Narcyzowa, Niwki, Obywatelska, Pietrzkowicka,

 

13.00-14.00 Odnowa w Duchu Świętym oraz ulice:

                    Polna, Raciborska, Racławicka, Rozstajna,

 

14.00-15.00 Parafialna Rada Duszpasterska oraz ulice:

                    Semana, Sportowa, Staromiejska, Szafranka,

 

15.00-16.00 Dzieci Maryi, Rycerze Kolumba oraz ulice:

                    Szczerbicka, Szybowa, Tuwima, Urbana,

 

16.00-17.00 Oaza Rodzin, Ministranci oraz ulice:

                    Frontowa, Św. Jacka, Kordeckiego, Niewiadomska,

 

17.00- 18.00 Grupa Nowej Ewangelizacji oraz ulice:

                     Wspólna, Krzywa, Korfantego (bloki).