Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.-14.08.2022 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 

Trwa sierpień- miesiąc trzeźwości i abstynencji. Ciągle można jeszcze wpisywać się do książki abstynencji, która jest wystawiona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

W piątek 12 sierpnia zapraszamy od 19.00 na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 8.00 w sobotę.

 

Za tydzień 14 sierpnia odpust parafialny ku czci św. Jacka. Z okazji 100-lecia naszego kościoła kaznodzieją odpustowym będzie dominikanin z Krakowa ojciec Grzegorz Chrzanowski-wykładowca Kolegium i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, członek Komisji ds. Życia Intelektualnego Prowincji. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po mszy procesja teoforyczna, na którą zapraszamy parafian w strojach ludowych, dzieci pierwszokomunijne, strażaków, przedstawicieli różnych związków i stowarzyszeń działających na terenie naszej parafii, poczty sztandarowe, a także górników w strojach galowych. O godz. 15.00 uroczyste nieszpory odpustowe. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed każdą mszą świętą. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

 

Odpustowy objazd chorych od godz. 9.00 w czwartek 11 sierpnia- chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic i w piątek 12 sierpnia- chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

W związku z odpustem potrzeba gruntowniejszych porządków w kościele i wokół . Zapraszamy chętnych do pomocy w sobotę 13 sierpnia na godzinę 9.00, najlepiej z własnym sprzętem do sprzątania. W sposób szczególny prosimy o zaangażowanie nasze grupy parafialne: ministrantów, lektorów, oazę rodzin, Legion Maryi, Stowarzyszenie Apostolstwa Dobrej Śmierci, Zespół Charytatywny, Żywy Różaniec i inne.

 

Już dziś zapowiadamy dla tych naszych chorych parafian, którzy nie będą mogli dotrzeć do kościoła w dzień odpustu Dzień Chorych z Mszą św., namaszczeniem i błogosławieństwem lourdzkim, tym razem jednak we wtorek 16 sierpnia o godz. 10.00 w naszym kościele. W związku z tym prosimy bliskich o dowiezienie chorych do kościoła.

 

W sobotę o 19.30 kolejny wieczór fatimski- na który składać się będzie: msza św., różaniec, procesja i Apel Jasnogórski.

 

W poniedziałek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP organizujemy festyn parafialny. Będzie to przedłużenie świętowania z okazji 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Tak jak w poprzednich latach festyn odbędzie się na parkingu obok Domu Parafialnego. Rozpocznie się o 16.00. Gwiazdą wieczoru będą Claudia i Kasia Chwołka. Więcej szczegółów w gablotce i za tydzień w ogłoszeniach. Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc do osób, które byłyby chętne na tę okazję upiec ciasto. W ten sposób możemy przyczynić się do wsparcia tego wydarzenia. Ciasta będą przyjmowane w domu parafialnym za tydzień w niedzielę 14 sierpnia w godz. 11.00-13.00 i w poniedziałek od 13.00.

 

Za 2 tygodnie w niedzielę 21 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Chcemy zorganizować na tę pielgrzymkę przejazd autokarowy, ale to zależy od sumy chętnych, dlatego prosimy kobiety w tym tygodniu o zapisywanie się na ten wyjazd w zakrystii.

 

Uroczyste pożegnanie ks. wikarego Piotra Kamińskiego będzie miało miejsce 4 września na mszy św. o godz. 9.00 i połączone będzie z Mszą Św. Żniwną.

 

Nasza gazetka 'Spektrum' ukaże się na odpust parafialny.

 

Bernard Halemba z Chorzowa organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii w dniach 13-20 października. Wylot z Katowic. Można się przyłączyć do grupy. Szczegóły w gablotce.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.: o Centralnym Porcie Komunikacyjnym- ryzyko i szansa, o nowo powstającym muzeum bł. Jerzego Popiełuszki, o wizycie papieża Franciszka w Kanadzie, o problemie suszy w Polsce.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Eugenię Heliosz, w piątek Pawła Błaszczok a w sobotę Halinę Koczorowską.  Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

           Życzymy dobrej pogody i wypoczynku wyjeżdżającym na wakacje!


Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.-07.08.2022 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

 

W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Książka abstynencji jest wystawiona na stoliku przy wyjściu z kościoła. 

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.

 

We wtorek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

 

W I piątek o 7.30 Różaniec do 7-miu Boleści NMP.

 

W sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

 

Również w I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający i Msza św. w intencji czcicieli różańca z medytacją. Objazd chorych przed naszym parafialnym odpustem.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.:. jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji oraz o istocie cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.

 

 SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 


Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.-31.07.2022 r.

    

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na kryptę katedry.

 

Dziś w związku z przypadającym w poniedziałek wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, ich samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Przy okazji błogosławienia naszych pojazdów można złożyć ofiarę na misyjną 'Akcję św. Krzysztof- 1 grosz za 1 kilometr' szczęśliwej jazdy- na środki transportu dla misjonarzy. Z inicjatywy papieża Franciszka dziś też przypada też II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 


Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.-24.07.202

 

 

 

  • Dziś kolekta specjalna na dalsze inwestycje w parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na kryptę katedry.
  • W poniedziałek po mszy św. modlitwy do bł. Karoliny Kózkównej 

  • W piątek, tym razem o 8.30 kolejne nabożeństwo do św. Rity przy Jej ołtarzyku i relikwiach

 

  • W przyszłą niedzielę 24 lipca w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców, ich samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Przy okazji błogosławienia naszych pojazdów można złożyć ofiarę na misyjną 'Akcję św. Krzysztof- 1 grosz za 1 kilometr' szczęśliwej jazdy- na środki transportu dla misjonarzy. Z inicjatywy papieża Franciszka w tym dniu przypada też II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 

Ks. wikary od 01 sierpnia rozpoczyna urlop. W związku z tym może na urlopie odprawić msze św. , które można zgłaszać w zakrystii lub osobiście u niego

 

  •  W najnowszym 'Gościu' m. in.:. skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o 21.00

 

  • W tym tygodniu pożegnaliśmy: Różę Wieczorek Wieczny odpoczynek…

 

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.-17.07.2022 r.

 

 

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.

Za tydzień kolekta specjalna.

 

W środę kolejny wieczór fatimski. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.30, potem różaniec połączony z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy, procesja i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece na procesję.

 

W piątek o godz. 19.00 na Wieczór uwielbienia zaprasza Grupa Nowej Ewangelizacji.

 

W przyszłą niedzielę po mszy o 7.00 comiesięczne nabożeństwo do św. Jacka

 

W sobotę o godz. 17.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in. premier o perspektywach na przyszłość, dlaczego wstrzymano izraelskie wycieczki oraz znajduje się kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi Starego Testamentu

 

W soboty 16.07. i 23.07. nie będzie Mszy św. o godz 8.00

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.-10.07.2022 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 

W ten wakacyjny czas zapraszamy parafian na kolejną nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Indywidualna i cicha modlitwa przed Panem Jezusem rozpocznie się piątek 8 lipca o godz. 19.00, a zakończy w sobotę 9 lipca o 8.00.

                     

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca- pomódlmy się szczególnie w tym dniu o nowe powołania kapłańskie.

 

Na początku wakacji przypominamy, że zgodnie z uchwałą naszego synodu diecezjalnego: „Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.”

 

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o 16.00, a msze św. na przemian o 8.00 i 18.00(w czwartki o 18.00).

 

Kancelaria parafialna w wakacje czynna w: poniedziałki, czwartki w godzinach od 16.30-17.30 a we wtorki i piątki w godzinach porannych od 7.30-9.00. W środy przez wakacje kancelaria nieczynna.

 

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

W najnowszym 'Gościu' m. in.:. Wiara i wątpliwości, szczera rozmowa z papieżem, wielkie zwycięstwo pro life, książka, której miało nie być. Jest też nowy numer 'Spektrum'. Niestety musimy podnieść cenę za gazetkę ze względu na wzrost kosztów druku do 4 zł!

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Henryka Wystrach. Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,  JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.-03.07.2022 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską- tzw. 'Świętopietrze'. Serdeczne Bóg zapłać parafianom za ofiary w kwocie prawie 5400 złotych złożone tydzień temu w kolekcie specjalnej. Kolekta przyszłej niedzieli na WŚSD w Katowicach.                                            

 

Jutro tj. w poniedziałek o 20.00 dodatkowa msza św. w intencji członków zespołu 'Vespere Cultus', Odnowy w Duchu Św. oraz ich rodzin i wszystkich uczestników Wieczorów Uwielbienia. Zapraszamy również inne nasze grupy parafialne na zakończenie roku formacji.

 

We wtorek 28.06. wyruszamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd ponad 100 osób, które zapisały się na dwa autobusy o godz. 7.30 sprzed kościoła. Jeśli będziemy wcześniej to może zdążymy zrobić Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich. O godz. 11.00 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. W drodze powrotnej planujemy zatrzymać się na pieczoną rybę w Złotym Potoku na Jurze.

 

W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

W czwartek różaniec o 17.30 poprowadzą Rycerze Kolumba ale niech czują się zaproszeni na ten różaniec wszyscy mężczyźni. Po mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy w salce naszej biblioteki.

 

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota – dni naszej odnowy wewnętrznej. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii Św. Spowiedź w te dni pół godziny przed każdą Mszą Św.

 

W I sobotę o godz. 7.30 różaniec wynagradzający a o 8.00 Msza św. z rozmyślaniem w intencji czcicieli Różańca św. Od godz. 9.30 odwiedziny chorych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

Rozpoczynają się wakacje więc zgodnie z uchwałą naszego synodu diecezjalnego: „Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.”

 

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o 16.00, a już w tym tygodniu (z wyjątkiem I piątku) msze św. na przemian o 8.00 i 18.00(w czwartki o 18.00).

 

Kancelaria parafialna w wakacje czynna w: poniedziałki, czwartki w godzinach od 16.30-17.30 a we wtorki i piątki w godzinach porannych od 7.30-9.00. W środy przez wakacje kancelaria nieczynna.

 

W ubiegły wtorek na mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Marek Szkudło udzielił 39 młodym naszym parafianom (24 dziewczyn i 15 chłopców) sakramentu bierzmowania.

 

Ks. proboszcz od 1 lipca rozpoczyna urlop. W związku z tym może na urlopie odprawić  msze św., które można zgłaszać w zakrystii lub osobiście u niego.

 

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

W najnowszym 'Gościu' m. in.:. o przekazywaniu wiary w rodzinie, pojedynek z inflacją-czy da się go wygrać, przykry efekt Jordanowa, dziurawy parasol Ameryki. Jest jeszcze 'Mały Gość' dla dzieci.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Franciszka Kamińskiego a w czwartek Teresę Rajwa. Wieczny odpoczynek...

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.-26.06.2022 r.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na bieżące remonty oraz dalszą jeszcze spłatę naszych inwestycji. W przyszłą niedzielę kolekta na Stolicę Apostolską-'Świętopietrze'.                                           

 

Jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim za przygotowanie tegorocznego Bożego Ciała a w sposób szczególny, rodzinom, na których posesjach stanęły piękne ołtarze, a także ich sąsiadom dalszym i bliższym za pomoc i ofiary na kwiaty. Podziękowania dla kościelnych, organistów, radoszowskiej straży pożarnej, służby liturgicznej, dzieci pierwszokomunijnych, sypiących kwiaty a także parafianom, którzy udekorowali domy na trasie i za liczny udział w procesji.

 

Zapraszamy na procesje eucharystyczne dookoła kościoła w oktawie Bożego Ciała do najbliższego czwartku. Dziś o 15.30 a w tygodniu o 17.30. Wyjątkowo we wtorek z powodu bierzmowania nabożeństwo eucharystyczne z procesją pół godziny wcześniej o 17.00! Bardzo prosimy o udział w procesji tegoroczne dzieci pierwszokomunijne  w swoich białych strojach a także te najmniejsze dziewczynki do sypania kwiatków.

 

We wtorek na mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Marek Szkudło udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W związku z tym przypominamy kandydatom o próbie generalnej w kościele jutro tj. w poniedziałek po mszy wieczornej. Przychodzimy ze świadkami bierzmowania. Po próbie okazja do spowiedzi dla wszystkich. Bierzmowańcy, którzy nie byli obecni w piątek, prosimy o odebranie z zakrystii deklaracji abstynencji i kartki do bierzmowania.

 

W środę o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Rity przy jej ołtarzyku w naszym kościele.

 

Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. W piątek 24 czerwca na godz. 8.00 zapraszamy pracowników oświaty, dzieci i młodzież z naszych szkół podstawowych wraz z rodzicami na uroczystą Mszę św. dziękczynną za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku szkolnym.

 

Również w piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość ta znosi piątkowy obowiązek wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

 

Za tydzień w niedzielę 26 czerwca zapraszamy parafian na mszę św. dziękczynną o godz. 11.00 w intencji ks. proboszcza z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich i kolejnej rocznicy urodzin.

 

Przypominamy, że organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Można się jeszcze zapisywać na drugi autokar. Wyjazd we wtorek 28 czerwca, nieco wcześniej niż było głoszone, bo o godz. 7.30 sprzed kościoła. Koszt przejazdu 40 złotych. Zapisy w zakrystii. Prosimy podać ulicę i numer peselu.

 

W środę 15 czerwca komisja podliczyła głosy parafian. W wyniku wyborów w ubiegłą niedzielę, z woli parafian do Rady Duszpasterskiej zostało wybranych 6 osób: Renata Sładek, Marek Czempik, Aleksandra Kucharczak, Robert Nogalski, Antoni Królik, Eugenia Seeman. Gratulujemy! Do Rady Parafialnej wg regulaminu wyborów należeć mają jeszcze osoby z wyboru proboszcza. Tutaj też mamy 6 osób. Są nimi ks. proboszcz, ks. wikary, Iwona Szulc, Przemysław Kucharczak,  Patryk Sowa, Adam Matloch i jeśli nie będzie wikarego to dojdzie Pani Bernadeta Paszenda. Nowa Rada zastępuje poprzednią. Kadencja trwa 5 lat.

 

Rozpoczynają się wakacje więc zgodnie z uchwałą naszego synodu diecezjalnego: „Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.”

 

Ks. proboszcz od 1 lipca rozpoczyna urlop. W związku z tym może na urlopie odprawić  msze św., które można zgłaszać w zakrystii lub osobiście u niego.

 

W gablotce można przeczytać szczegóły o spotkaniu na temat cukrzycy 24 czerwca o godz. 15.30 w Rydułtowach a także o imprezie na ul. Ofiar Terroru w najbliższą sobotę z okazji 30-lecia Miasta Rydułtowy.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.:. jak nas Polaków widzą inni, jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie, w jaki sposób naukowo udowodnić cud eucharystyczny. Jest również 'Mały Gość' dla dzieci a także jeszcze 'Gość Extra' o kulcie i cudach eucharystycznych w cenie 12 zł. Dla prenumeratorów w zakrystii nowy numer czasopisma „Miłujcie się”.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Teresę Mądry. Wieczny odpoczynek...


Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.-19.06.2022 r.

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. To też ostatni dzień obowiązku spowiedzi wielkanocnej wynikającej z przykazania kościelnego.

 

Kolekta na potrzeby parafii a za tydzień kolekta specjalna na dalszą spłatę naszych inwestycji. Pojawiły się przy ołtarzu nowe świece.

 

Jutro tj. w poniedziałek drugi w tym roku wieczór fatimski. Rozpoczniemy mszą św. o godz. 19.30, następnie różaniec, procesja i zakończymy Apelem Jasnogórskim. 

 

Dziś wybieramy kandydatów do  nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z tyłu przy filarze umieszczone są karteczki z nazwiskami i długopisy. Zaznaczamy dwóch kandydatów i wrzucamy do szklanej skrzynki. O wyborze decydowała będzie ostatecznie ilość głosów oddanych na kandydata.

 

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Zgromadzimy się przy kaplicy św. Floriana gdzie zostanie o godz. 8.00 odprawiona Msza św. Po Mszy w kaplicy, procesja przejdzie następującymi ulicami: Radoszowską, Jacka i zakończymy w kościele. OŁTARZE:

I ul. Radoszowska- na posesji Państwa Bobrzyk

II ul. Radoszowska- obok krzyża przydrożnego tuż przed ul. św. Jacka

III ul. Św. Jacka- u Państwa Sładek

IV ul. Św. Jacka- u Państwa Dudzik

Prosimy o pomoc sąsiedzką rodzinom przygotowującym ołtarze. Udekorujmy także domy na trasie procesji. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji a w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne. O ich udziale w procesji Bożego Ciała wspominaliśmy przy okazji uroczystości I Komunii. Zapraszamy również te najmłodsze dzieci do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

 

Procesje eucharystyczne dookoła kościoła w oktawie Bożego Ciała o godz. 17.30 ( w niedzielę o 15.30). Tutaj też liczymy na obecność dzieci komunijnych i sypiących kwiatki.

 

W piątek o 8.30 nabożeństwo do św. Jacka, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy naszej kapliczce, a w sobotę po mszy porannej modlitwy do bł. Karoliny Kózkównej.

 

Uwaga młodzież przygotowująca się do bierzmowania! W piątek po wieczornej mszy św. w kościele pierwsza próba przed przyjęciem tego sakramentu. Obecność obowiązkowa!

 

Również w piątek Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich parafian na spotkanie po mszy wieczornej. W programie kawa i herbata w Domu Parafialnym, świadectwa i modlitwy uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w kościele.

 

W sobotę o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 

Na pomoc dla naszych Ukraińców zebrano tydzień temu 6100 zł. Wielkie 'Bóg zapłać'.

 

Serdeczne podziękowania dla Pana Jerzego Tkocza za wykonane prace związane z wymianą płytek na schodach przy WC.

 

Przypominamy, że organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd autokarowy we wtorek 28 czerwca o godz. 8.30. Koszt przejazdu 40 złotych. Zapisy w zakrystii. Prosimy podać ulicę i numer peselu.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.: czy Unia boi się Boga, beatyfikacja we Wrocławiu-elżbietańskie męczennice, kusząca oferta Wielkiej Brytanii dla Polski, Vangelis- grecki sługa muzy. Jest też 'Gość Extra' o kulcie i cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Józefa Reclik, w środę Jerzego Rachniowskiego, w czwartek Teresę Grela a w sobotę Barbarę Sielską.  Wieczny odpoczynek...

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.-12.06.2022 r.

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 

Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

 

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. 

 

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. 

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. To też ostatni dzień obowiązku spowiedzi wielkanocnej wynikającej z przykazania kościelnego.

 

Dziś podajemy kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów wywieszona jest w gablotce. Za tydzień spośród tych osób wybierzemy skład Rady. Już dziś zapowiadamy, że będziemy zaznaczali w kratce dwa nazwiska. Szczegóły w następnym tygodniu.

 

Jutro tj. w poniedziałek 6 czerwca po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich członków starej Rady Parafialnej na ostatnie w tym składzie spotkanie do salki Domu Parafialnego.

 

Zapraszamy parafian na kolejną nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie w piątek 10 czerwca o godzinie 19.00, a zakończenie w sobotę o 8.00 rano. Zapisy w zakrystii na konkretną godzinę lub na stronie internetowej naszej parafii.

 

W piątek 10 czerwca o 19.00 w salce Domu Parafialnego, ostatnie spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W środę i w czwartek o 16.00 spotkanie indywidualne z bierzmowańcami w Domu Parafialnym. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 

Szkoły podstawowe nr 3 w Radoszowach i nr 23 w Niewiadomiu organizują festyny szkolne, na które wszystkich zapraszają 11 czerwca- SP 23 od 15.00 a SP 3 od 16.00.

 

Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza na pielgrzymkę dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla w przyszłą niedzielę 12 czerwca. Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 13.30. Zapraszamy nasze dzieci komunijne wraz z rodzicami do wyjazdu.

 

Potrzebna jest pomoc dla naszych Ukraińców przebywających w pomieszczeniach Straży Pożarnej w Radoszowach. Można nadal wspomagać ich darami stołu. Dziś kolejna zbiórka na utrzymanie uchodźców z Ukrainy. Dziś po mszach św. przed kościołem można ich wspomóc składając ofiary pieniężne do puszki strażakom z naszego OSP. Z góry dziękujemy parafianom za ofiarność.

 

Dzieci, które rok temu przyjęły I Komunię i właśnie ukończyły 9 pierwszych piątków, prosimy o złożenie książeczek z podpisami do zakrystii. W następną niedzielę będą mogły odebrać nagrodę z tej okazji. 

 

Nie mamy w tym roku pieszej pielgrzymki ale chcemy zorganizować do Częstochowy wyjazd autokarowy we wtorek 28 czerwca. Koszt przejazdu 40 złotych. Zapisy w zakrystii. Prosimy podać numer peselu.

 

W sobotę 11 czerwca szczepienia psów przeciw wściekliźnie, natomiast MOPS w Rydułtowach organizuje akcję teleopieki dla seniorów. Szczegóły można przeczytać w gablotkach.

 

Dla lepszego porządku prosimy parafian przystępujących do komunii aby wychodzić od pierwszej do ostatniej ławki środkiem w dwóch rzędach. Wracamy do ławki z drugiej strony. Prosimy nie podchodzić z boku, nawet gdy będzie więcej szafarzy komunii.

 

W najnowszym 'Gościu' m. in.: co mówi Duch do Kościoła, młodzi konsekrowani, czy zabraknie 11 mln ton węgla, autorka kryminałów obrończynią tradycji oraz dodatek kolejne CD z serii Biblia Audio. Jest nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Andrzeja Helis. Wieczny odpoczynek...

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

Informacje dla kandydatów do bierzmowania.

Bierzmowanie 21 czerwca o godz. 18.00.

Spotkanie indywidualne z kandydatami:

- środa 8 czerwca nazwiskami od początku alfabetu do litery Ł,

-czwartek 9 czerwca od litery M do końca alfabetu.

Prosimy przyjść przed wejście Domu Parafialnego na godz. 16.00.

Do salki będziemy wchodzili alfabetycznie i pojedynczo.

Przynosimy indeks obecności i życiorys świętego patrona na kartce.

Rozmowa z kandydatem będzie się opierała na życiorysie świętego patrona i katechizmie bierzmowanych, który to młodzież wcześniej otrzymała.

Przynosimy zaświadczenia świadków jeśli nie są z naszej parafii, że mogą być świadkami bierzmowania. Najlepiej gdyby to był ojciec lub matka chrzestna.

Próby: piątek 17 czerwca i poniedziałek 20 czerwca po wieczornej mszy.

Poniedziałek 20 VI spowiedź kandydatów i świadków.

 

 

 

Kandydaci do Nowej Rady Parafialnej 2022-2027

 

Marek Czempik

Antoni Królik

Aleksandra Kucharczak

Przemysław Kucharczak

Bernard Labusek

Małgorzata Maciejczyk

Wioleta Masny

Adam Matloch

Robert Nogalski

Bernadeta Paszenda

Eugenia Seeman

Renata Sładek

Iwona Szulc

Justyna Zysk